Yarbay
31 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 186 (Bu ay: 1)
Gönderileri
5000-6500 TL bütçe ile alabilinecek günlük kullanım ofiste internet vs kullanım için akşamları evde çocuk online oyun oynayacak bu tarz bi laptop aramaktayım ancak o kadar çok model varki karar veremedim gtx 1650 ekran kartlı tavsiye edebileceğiniz serin çalışan bi laptop varmı benim kabaca göz attığım modeller şu şekilde diğer tavsiyelerede açığım.
https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an515-54-intel-core-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q59ey-00n-p-HBV00000TD1HA?magaza=BOZDAN%20Teknoloji
https://www.hepsiburada.com/asus-fx505gt-bq018-intel-core-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000V59SV
https://www.hepsiburada.com/asus-fx505dt-bq190-amd-ryzen-5-3550h-8gb-1tb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000NOUSN

Bütçr üzeri bir model değermihttps://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-5/
https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-ec0008nt-amd-ryzen-5-3550h-16gb-1tb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-8br13ea-p-HBV00000NPZ6I

Bu modeller arasında 1. linkteki acer ağır basıyor 120Hz ıps panel olması
silinebilir
Çözüldü
İmzamdaki sistemi kullanmaktayim 1080p 144hz free sync monitör sogutucu noctua nh u12se

R5 2600 1.39v ile 4.2 Ghz stabil ancak rx 5700 xt ile gpu kullanimi %95 %99 cok nadirde olsa %87 anlik dusuyor islemci kullanimi max 80 lerde anlik takilma yok

4 aylik 2600 islemciyi 400 tl zararla satip uste 600-800 tl eklenip ryzen 3600 veya 3600x e gecmek mantiklimi yoksa da ileri tarihlerde ikinci el ve sifir fiyatlari oturdugundami alinmali
Silinsin
Arkadaşlar Samsun 860 evo 250gb M.2 model ssd satın aldım
yarın elimde olur ancak kafama takılan bir kaç şey var

Anakartım Asus Prime Z370-A mode 2 tane m2 slotu var biri sogutuculu (altta)
Diğeri ise üst kısımda (işlemciye daha yakın kısımda
SSD yi hangi slota takmamız gerekiyor tam performans kullanmak için
ekran kartı veya ses kartı ile band genişliğini paylaşmaması açısından hangi slota takılmalı

Sitede su sekilde bir acıklama yapılmıs ne anlatılmak ıstenmıs anlamadım

*1. The M.2_1 socket shares SATA_1 port when use M.2 SATA mode device. Adjust BIOS settings to use a SATA device.
*2. The M.2_2 socket shares SATA_56 ports when use M.2 PCIE mode device in X4 mode. Adjust BIOS settings to use M.2 PCIE devices in X4 mode.
*3. Due to limitations in HDA bandwidth, 32-Bit/192kHz is not supported for 8-Channel audio. 32-Bit/192kHz is only available under Windows® 10.

* For 2 SSD on CPU support, install a Hyper M.2 X16 card (sold separately) into the PCIeX16_2 slot, enable this card under BIOS settings.
** For 3 SSD on CPU support, install a Hyper M.2 X16 card (sold separately) into the PCIeX16_1 slot, enable this card under BIOS settings.

1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA mode & X4 PCIE mode)*1
1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (PCIE mode only)*2

Arkadaşlar geçen hafta başlıktaki firmadan bir alışverişim oldu.

Uzun süredir giriş - orta seviye bir ses kartı almayı düşünüyordum anakarttaki ses yongasından iyi olur diye.
Creative SB FX modelinde karar kıldım ve googla arattıgımda Nanokatalog firmasında 149 tl oldugunu gördüm
forum ıkıncı elde fiyat referans olarak olarak çok adını duydugumdan firmadan alıyım dedım cunkı hepsı buradada 289 TL.

Almadan evvel sitelerindeki canlı destekten ürünün stok bılgısını sordum depoya sorgulatıp az sonra 1 adet stok var dedıler.
Bende hocam son stok sorunlu ıade ürün falan olmasın gıt gel ıle ugrasmak ıstemıyorum dedım tekrar depoya sorunuz sıfır kapalı kutumu dedım ve donus yaptı arkadas depoya sordum sıfır kapalı kutu dedı.
Siparişi verdım ödemesı yapıldı urun aynı gun kargolandı. ertesı gun ıs cıkısı yurtiçi kargoya gıdip urunu teslım aldım urunun ebatına gore paket bıraz buyuk gelınce gozume bı terslık hıssedıp şubede kargoyu açtım.
seskartı tahmın ettıgım uzere kutusuz bır sekılde HDD posetıne konulmus fırmaların teknık servıse urun yolladıkları cıtcıtlı poset ıcındede cd sı var.

Kargo elemanına tutanak tutmasını soyledım ben kırık olmazsa tutamam kutusunu ben bılmem dedı sıfır urun faturalı urun orjınal kutusu yok desemde kargo subesındekı işine geldiği gibi fetva verdıgınden tutanak falan tutmadı (dıyorumkı ben bunu ıade edecek olsam karsı taraf urunun kutusu yok almıyorum der sız sadece orjınal kutusu kargodan cıkmadı yazın yeter dedım yazmadılar) az zorlasam kavga cıkacak cunkı sınırler gerıldı falan aldım gıttım eve urunu

Seskartı sorunsuz Çalışıyor denedım normal ancak firmanın ahlaksız ticaret anlayışını kendime yediremedım ertesı gun fırma canlı destege yazdım urun kutusuz dıye yıne aynı nıklı eleman cıktı urun o sekılde yurt dısından gelıyor falan dedı ekran kartlarıda bu sekılde gelıyor falan dedı almadan once canlı destekten depoya sorgulattın sıfır kapalı kutu dedın bende oyuzden satın aldım dedım dansoz gıbı kıvırıyor urunu ıade etsem kutusuz dıye almıycaksınız dedım yok sorun olmaz ıade edebılırsınız dedı tamam o zaman ıade edecem dedım bu sefer kıvırıp yokuş yapmaya başladı yok şunu ara ona söyle o kabul ederse yolla gıbısınden tipik muhabbetler lanet olsun dedım zaten ıkıncı el fıyatına aldıgımdan yollamadım

Ancak bu siteden sistem falan toplayacak ekran kartı gıbı buyuk fiyatlara urun alacak arkadaslara tavsıyem yanaşmayın bunlar bulundukları yerlerdekı ıade urunlerı sanayıcı mantıgıyla toplayıp RMA iade kutu hasarlı vb vatandasa satıyor.

Arkadaşlar 8600k işlemcimi önümüzdeki hafta ürünlerin tamami elime gecince delid yapcam.

Resimde yer alan işaretli kısmı sivi metalin temasi, tasmasi gibi durumlara karsi garanti olsun diye ihs yi kapatmak icin sipariş ettigim Loctite Isıya dayanikli slikon ile cok ince bi katmanla kapatmayi dusunuyorum ancak özelliklerinde %100 slikon polimer oldugu belirtilsede cok azda olsa iletkenlik yapabilirmi bu madde elektronikci arkadaslarin bilgi ve tecrubesine gore goruslerini almak istiyorum

Bu bahsettigim kisim

Buda siparis ettigim slikon

Loctite Sıvı Conta – 85 gr. (Siyah)

Uygulama Yerleri

Yüksek mukavemetli sıvı conta. Cam parlak seramik alüminyum ve metal gibi gözenekli olmayan pek çok yüzeye iyi yapışma gösterir.

Mükemmel yaşlanma büzülme çatlama ve renk değiştirme dayanımına sahiptir. En iyi sonucu elde etmek için parçaları yapıştırma öncesi temizleyiniz.

• Sızdırmaz yapıştırır dolgu yapar.

• Yüksek mukavemet

• %100 silikon polimer

• Solvent içermez

• Ozon ultraviyole ışığı ve yüksek sıcaklığa dayanıklıdır.

Kabuk tutma süresi : 14 dakika.

Tamamen kürleştiğinde sıcaklık dayanımı -40°C ile +250°C arasındadır.
Arkadaslar

Corsair vengeance ddr4 2x8gb 3000mhz

Ramleri imzamdaki sistemle xmp profilinde

15-17-17-35 kullanmaktayim xmp profili secilince 15-17-35 diger ayarlar autoda oluyor cpz de kontrol ettigimde command rate 2T olarak cikiyor

Ancak ayni sistemi amd platformundada kullandim ramler 15-17-35 1T durumundaydi intel sistemde manuel 1T yaptigimda durum normale donuyor

Bu olayin performansa bi etkisi varmi yada 1T manuelde durmasinin rame bir zarari olurmu konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar
Ryzen işlemciler için güvenli olarak kabul edilen max core voltaji kac arkadaslar uzun vadede islemcinin omrunu normal kullanimdaki gibi etkilemeyecek firma tarafindan onerilen bir oc voltaji varmi cunki 4 ghz icin 1.40-1.45 civari voltaj vermek gerekiyor sogutucu noctua nh-d14
Hakkında
Forum İmzası:
Asus TUF B450M-Pro - Ryzen 3600 (1.26v.4100 MHZ.) - Noctua NH-U12S SE - Sapphire RX 5700 XT - Corsair 2x8GB DDR4 3000 MHZ - Samsung 860 EVO M.2 SSD 250GB - Samsung 840 PRO SSD 128GB - WD HDD1TB - Phanteks Eclipse P350X - Corsair RM650X - MSI MAG241C
Forum İkinci El İmzası:
Ödeme ile ilgili kriterim eft yi yapan hesap sahibinin ismi ile Kargo teslimatındaki isim aynı olmalıdır aksi halde satış yapılmayacaktır.(ilanım üzerinden 3. kişilerin dolandırılmaması için bu önlem)

Bütçem bu kadarcılar, Öğrenciyim abiciler, şukadara alırızcılar, arkadaşa bakıyoruz diye 3. bir kişi adına pazarlığa soyunanlar zahmet etmesin arkadaşlar.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Mobil cihaz
LG
Operatör
Türk Telekom
Takım
Galatasaray
TV
LG
Ses Sistemi
Logitech
Notebook
Toshiba
İşlemci
Intel
Anakart
ASRock
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Asus
Modem
Zyxel
Beyaz Eşya
Vestel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 21 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.528
İkinci El Bölümü Mesajları: 328
Konularının görüntülenme sayısı: 65.074 (Bu ay: 498)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 535 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.