Şimdi Ara

Corolla 2014 life 1.33 almaya niyetlendim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
4.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben elimdeki 97 model Broadway RN aracını değiştirmekistiyorum bbugün corolla sordum aracına8500 vverdiler üstüne birikmiş 6000 tTL de vereceğimkalan 36000 iiçin48 ay 1030 gibi kredilendirme yyaptılar cam filmi park sensoru kkauçuk paspas da hediye ettiler yılda 15000 km yaparım sizce bu aracı almalı miyim fiyatını hakeder mi yakıt tüketimi nasıl senede 1 yazlarıuzun yola cçıkarım benzin de çokmu yakar dizel bbaşka bir araç mi alsam alternatif ne olabilir ağırlıklı şehir içi kullanacağım fikirlerinizi nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam 1.3 corolla çok bayat çok pasif 1.6 olsa anlarım yine iyi kötü gideri var elbettede 7-8 litrede ş.içi rahat benzin yer corollaya yeni kasa değil yeni motor lazımartık bence kesinliklede tavsiye etmem
  • O araca 50 bin tl mi vereceksiniz yani ? Lütfen başka arayışlara girin derim. Bomboş donanım ve vasat motor var o versiyonda.

Bu arada yeni kasa corolla 1.6 cvt sahibiyim.

• Tam olarak fiyat ne aldınız? Fiyatlar tüm markalarda yükseldi fakat 1.33 motor o araçta tat vermez, 1.6 versiyonla arasında yakıt farkı da olmaz gibi birşey. Vergi avantajı deseniz o da yok 1.3-1.6 lt vergi aralığında yer alıyor. Bir de life versiyonu oldukça boş bildiğim kadarıyla, hatta kapı kolları filan siyahsa hiç bulaşmayın derim. Toyota sorunsuz diye düşünüyorsanız artık tüm markalar sorunsuz sayılır, Toyota'ya özgü birşey değil.
  • Hocam kusura kalma ama elinde 14.500 tl paran var üzerine bu kazık faiz döneminde kredi çekip araba alayim diyorsun. Elindekinin 2 katından fazla kredi çekeceksin. Mantık yok bu işte. Birde alacağın araba 1.3 bom boş corolla. Yazık parana. Bir daha düşün. Al 30000 tl'ye kadar düzgün bir araba keyfine bak.

• 1.6 si için59000 deyince hic ddüşünmedimbile cok mu kotu pperformansı cidden agresif de kullanmam araba aslında alternatif ne olabilir peki o fiyata aslında en fazla 30000 kredi kullanıp 45 civarı bir araç düşünüyorum

• Kac kilo o araba? Toyota cok geri kaldi bu konuda. Adamlar 1.6 motordan 160hp cikardi. Bunlar koskoca arabaya hala 1.3

• Teklif 49500 aldım arkadaşlar 30 a 35 e ne bulabiliriz bilmiyorum 2 elde sogudum açıkçası .şeytan git stepway al bin diyor 42 falan sanırım ama kalite güvenlik vb kriterler corollayi cazip kıldısorunsuzluk da oönemli tabi bilmiyorum ne zor ismis araba almak

• yıllık 860 tl mtv vereceksin, bari aldığına değsin diyeceğim ama piyasa da yüksek. Üstelik kredili alacaksın fiyat daha da yükselecek.

Tipi garip , küçük falan demezsen 1.3 dizel Lancia ypsilon var . Lancia Türkiye den çekileceği için 2013 modeli 40.000 civarı. Açıkcası arabayı bilmiyorum ama bir düşün istersen. Uzn süre binersen ikinci el'de zararın da olmaz. Üzerinde 1.3 95 bg astra'da kullanılan multijet motor var. Şehiriçi kullanımı da ufak araba olduğu için baya rahat olur gibi. hem az yakarsın hem de yıllık daha az vergi ödersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bardbuda

Teklif 49500 aldım arkadaşlar 30 a 35 e ne bulabiliriz bilmiyorum 2 elde sogudum açıkçası .şeytan git stepway al bin diyor 42 falan sanırım ama kalite güvenlik vb kriterler corollayi cazip kıldısorunsuzluk da oönemli tabi bilmiyorum ne zor ismis araba almak

Beş para etmez. Arka camı bile manuel sanirim. Auriste manüel cunku

• Arka camlar otomatik 9 hava yastığı var araçta çok boş değil aslında.yokuş kalkış var esp 4disk fren bir hız sabitleme yok

• 4 yıl araba taksiti ödemek zor gelirdi bana biraz daha biriktirip süreyi kısaltsanız iyi olmazmıydı.
  • Hocam 1.3 bomboş corollamı alıcaksınız.Aracınızı satın üstünede kredi çekip elinizdeki parayı 40-45 bin tl'ye tamamlayın Az km'li 2.El Canavar gibi 132 HP Motorlu 1.6 Elantra alın.Sorunsuzluk olarakda o corollayı katlar.
  • Imkan varsa 1.6 öneririm yoksa bu fiyata alınmaz diyen arkadaşlar corolla gibi geniş güvenlikli sağlam başka bi araç önersinler bi duyalım... alınmaz diye bişey yok alınır memnun da olursunuz bi dacia yı filan corolla ile karşılaştırmayın.

• Kredi oranları yüksek ama illa kredi cekip alacaksaniz bence alınabilecek bir araç. 9 hava yastığı, esp gibi guvenlik donanımları var. Agresif kullanmayacaksaniz motor yeterli olacaktır. Düne kadar 102 hp lik audi a4 ler passatlar satılıyordu ve kasayı kaldırıyordu buda kaldırır. Ikinci elde de fazla zararınız olacağını düşünmüyorum. Keşke gecen sene bu zamanlar araç almayı dusunseydiniz. 0.80 civarı kredi ile %20 daha ucuz fiyata alabilirdiniz. Ne yazikki hem fiyatlar hem krediler haddinden fazla yükseldi

• Gecen sene maalesef evlilik için çektiğim kredi borcu vardı ancak simdi müsaitoldum yeni bir aaraç için kredi oranı yüksek araç fiyatları arttı ama benim acil araba almam llazım yaza kadar artık brodway yetmiyor cocuksda var güvenliği iyi birşey olsun kaliteli sorunsuz olsun istiyorum e corolla bu anlamda tüm beklentilerimi karşılıyor brodwayden sonra baz donanım bile uçak gibi benim için aslında tek düşündüğüm benzinde çok yakar mi bu araçdizel almadigima ppişman olur muyum farklı ne olabilir

• 1.33 motor sehır ıcınde kullanım için yapılmıs bır motor. En buyuk avantajı alt devırlerde dur kalk trafıkte yakıt tuketımı 6-8 lıtre arasında degısıyor.
    buna karsılık tork devırı bıraz yuksek oldugu ve aracta orta agırlıkta oldugu ıcın cekıs az oluyor. Aracın cekısının ıyı olmasını ıstıyorsanız 1.6 motor daha ıyı bır tercıh oluyor.
    Ornek vermek gerekırse sehır dısında ıkı motorda bırbırıne yakın hatta 1.6 motor bazen daha az yakıyor.
    sehır ıcınde ıse durum trafıge gore degısıyor. Gaza fazla basma alıskanlıgınız varsa 1.33 motor 1.6 kadar cok rahat yakıyor.

Tavsiyem kullanım kosullarınızı belırlemenız ve buna gore arac secımı yapmanız.

Bırde donanımlarda en ıdeal donanım advance oluyor.

Bos bır arac almayın sakın. Aldıgınız aractakı en onemlı faktor kullanacagınız donanımlara para vermenız. Kendı kendıne parkı kullanmayacaksanız premıum almaya gerek yok.
    veya aynı sekılde derı koltuk ıstemıyorsanız premıum fazla para demek.

Kullanılan motorlar eskı olabılır. Ama tavsıyem 1.6 motor almanız yonunde olur. guc ve tork egrılerı yukarıda daha avantajlı oluyor.

Kısaca kullanacagınız donanımlara sahıp marka ve model arac almanız en ıyısı

Ayrıca hıcbır aracı test surusu yapmadan aman ıyıdır deyıp almayın. Test surusu yapıp oyle alın.

Kolay gelsın. Zor secım valla. bızde 2 ay dusunduk sonra yenı kasada karar kıldık.

• hocam aman diyorum

1-şu ötv sisteminde araç alınmaz mutlaka düzenleme gelecektir

2-şu faiz oranlarında kredi çekilmez

3-1.33 motorlu boş araba için 4 sene kredi ödemeyin

size tavsiyem 2.el az kullanılmış focus,astra,elantra gibi bişeyler bakmanız
  • o paraya honda civic alırım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • focus gibi bir seçenek de var. az km'de dizel focus bulabilirsiniz o paraya. tabii, illa sıfır istiyorsanız durum başka.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.