Şimdi Ara

Corolla 2014 life 1.33 almaya niyetlendim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
4.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uğraşma krediyle felan.O araç için boşuna strese girersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55 bin tlye 1.33 benzinli motör

• Arkadaşlar herkes fikrini yazmış ağırlıklı olumsuz teşekkür ederim herkesin yorumu için sanırım broadway den bir anda corolla ya geçmek üstelik para yeterli para yokken kredi ile sıfır araba almak mantıklı gelmiyor hiçbirimize ikinci el 30-35 aralığında bişey alıp binmek bi süre daha mantıklı gibi duruyor o zaman.Peki 30-35 aralığında bulduğum araçlar aveo dizel lt var 26000 de ama aveo piyasadan çekildiği için ilerde ikinci eli sıkıntı olur mu ne almalıyım peki 30-35 aralığında güvenlik ve yakıt ekonomisi ön planda olan
  • http://forum.donanimhaber.com/m_79262014/tm.htm

böyle bir konu var hocam.model farklı ama aynı motor :)

hep beyaz renkli olanı görürdüm.dün ilkkez gri coralla gördüm.aracın hatlarını daha iyi göstermiş.eğer alırsanız bu rengi düşünün:)
  • Bana kalırsa sadece 0 araç almak değil, 2. el araç almak da mantıksız şu sıralarda. Çünkü yersiz bir şekilde bindirilmiş fiyatlarla çok sık karşılaşıyorum, 0 araçların fiyatı normalleşinceye kadar beklemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca size önerim bu bekleme süresinde 10.000 TL daha biriktirip kredisiz bir şekilde 20.000 TL civarında araç bakmanız yönünde olacaktır, hayatın ne getireceği belli olmaz. Söylediğim fiyata son derece güvenli ama biraz yaşlı araçlar bulunabilir rahatlıkla.
  • 36.000 TL kredi çekmek afedersiniz ama ne kadar doğru?

Bende 2012 1.33 Auris var.
    Emin olun bayırlarda lanet edersiniz araca. Özellikle araç doluysa.

Dün bi akrabamın köyüne gittim.
    Araçta arkada 3 kişi vardı. Ön dolu.

Neyse.
    Araç bayırlarda 2. vitese kadar düşüyor ve 3. vitese attığımda araç yığılıyor toplayamıyor.

Ama boşken o kadar sıkıntı yok.

Ben bu aracı açıkçası sırf işe gidip gelmek için aldım. Çevre yolundan gidiş 17 geliş 17 KM.
    Gayette yetiyor.
    Ama uzun yolda, dağda bayırda özellikle araç doluysa uçuruma atarsınız.

2.vites 4.000 devirde bayır çıkmak zorunda kalıyorum başım ağrıyor motor sesinden. Git-mi-yorrr!

Evlenicem yakında 4 ay sonra emin olun evlensemde şu aracı değiştirsem diye bakıyorum.
    Çünkü dün ki köy yolunda iyice illallah dedirtti!

Sizin durumunuza gelince 36.000 TL kredi aman Allah korusun.
    14.500 TL paranız var mış.
    Üstüne 20.000 Kredi çekerim en fazla.
    Focus, Megane, Civic alırım LPG taktırırım krallar gibi binerim.
    Corolladan daha performanslı ve daha dolu bir araç olur.

Aylık 1.000 TL kredi borcu ödeyeceksiniz. 4 sene bu araca çalışacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: bardbuda

Teklif 49500 aldım arkadaşlar 30 a 35 e ne bulabiliriz bilmiyorum 2 elde sogudum açıkçası .şeytan git stepway al bin diyor 42 falan sanırım ama kalite güvenlik vb kriterler corollayi cazip kıldısorunsuzluk da oönemli tabi bilmiyorum ne zor ismis araba almak

Arkadaşım bende aracımı sattım ve yaklaşık 1 aydır deli gibi araç bakıyorum araç fiyatlarının bu kadar pahalı olduğunu bilseydim kesinlikle satmazdım bende 2006 Megane 2 , 1.6 SPORTWAY modeli vardı aracım 80.000 km'de idi bu araçtan sonra Toyota 1.33 Life'ı gidip test sürüşü yaptım araç hoşuma gitti fakat sattığım Megane 2 , 1.6'ya göre çekişi seriliği o 1.6 motordaki gücü doğal olarak bunda bulamadım ve çok kararsızım yaklaşık 1 aydır..Araca boş diyenlere bakma araç full'e yakın bir araç 9 hava yastığından tut yokuş kalkış desteğine kadar var araçta banada bulunduğum şehirdeki Toyota bayisi 1.33 Life için 49.500 lira fiyat biçti hala karar veremedim ben önceki aracımla kıyasladığım için karar veremiyorum sana bu araç Brodway'den sonra uzay mekiği gibi gelir bence ödeyebileceksen 1.33 life'ı alabilirsin sonuçta Toyota..

Bende yarın yeniden Toyota'ya gidicem ve son kararımı vericem ya 1.33 Life'ı 49.500'e alıcam yada olmuşken en iyisi olsun mantığı ile bende 30 bin kredi çekip 1.6 Advance modelini alıcam ve 2 yıl kredi ödeyeceğim 1.6 Advance modelni alırsam araç bana 66.000 liraya denk geliyor faizi ile birlikte ve bu çok canımı sıkıyor ne yapsam karar veremedim..

Bu zamanda araç alma diyor çoğu arkadaş ama araba bana acil lazım yani ben işim gereği ve ailevi olarak araçsız yapamıyorum ne yapıcam çok kararsızım bakalım hayırlısı ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renovatio90 -- 27 Nisan 2014; 15:28:39 >

• Ayni sorun bende de var bu devirde 0 araç almak mantıksız ama bana da acil araç lazim yaza kadar en kotu almışken 0 alıp en az 10 sene binmek niyetim var 2. El alirsam bidaha araç arama derdine dusucem çok kararsizim ben de

• Temiz lancer bak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ayni sorun bende de var bu devirde 0 araç almak mantıksız ama bana da acil araç lazim yaza kadar en kotu almışken 0 alıp en az 10 sene binmek niyetim var 2. El alirsam bidaha araç arama derdine dusucem çok kararsizim ben de

Bende öyle 8-10 sene binerim nasipse ama ne alsam karar veremiyorum 1.33 eski aracımdan sonra içime sinmiyor 1.6 Advance'de beni zorlayacak ödemede ama bşka araç yok ben birde Hb düşünmüyorum Sedan düşünüyorum benim için bagaj hacmide çok önemli kaç gündür gezmediğim dolaşmadığım yer kalmadı
  • Ben de sedan istiyorum bagaj önemli aynen advance beni çok aşıyor pahalı 60 a yaki n life zorlar biraz beni ama butceme gore olanı o ama performans herkes kotu diyor vazgeçmek uzereyiwm ben

• quote:

Ben de sedan istiyorum bagaj önemli aynen advance beni çok aşıyor pahalı 60 a yaki n life zorlar biraz beni ama butceme gore olanı o ama performans herkes kotu diyor vazgeçmek uzereyiwm ben

Bence git bir test sürüşü yap arkadaşım..Ben aracı beğendim ama dediğim gibi 1.6 Megane 2'den sonra bana az gibi geldi yoksa araç her işi görür donanımıda iyi sen sonuçta aile arabası yapıcaksın bunu hor kullanmayacaksın zorlamayacaksın..

Eğer 1.33'den vazgeçersen HB araçlara bak bu fiyata başka Sedan bu özelliklerde yok gibi neredeyse..

Diğer bakacağın senin bütçene göre sedan araçlarda şunlar ben bunlarada baktım;

-Peugeot 301

-Citroen C-Elysee

-Fiat Linea

Ama bu araçlar kesinlikle bir Toyota güvenliği ve konforu vermez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renovatio90 -- 27 Nisan 2014; 16:21:46 >

• Sahibinden.com spot piyasaya bak,50000 lira hatta daha altina 2013 sıfır km citroen c4 dizel manuel comfort donanımlar var.Tabii o fiyata2 bin 3 bin km kullanılmış daha ne arabalar var.Bilmiyorsunuz şu durgun,bitik araba piyasasında ne alacağınızı.Toyota 1.33 e verilen o paralara yazık.
  • Ben bu 1.33 life modelini 3 kez test ettim emin olmak için. arabanın özellikleri iyi. ama çekişi ile ilgili problemler var . ben de 1.4 clio 75 beygir bir araç var ve benim aracım bu 1.33 motor araçtan daha iyi çekiyor. çünkü 1.33 Corolla 1210 kilo iken clio 940 kilo arada 300 kilo bir fark var. Corolla çok ağır yokuşlarda bayılıyor. fren tepkileri iyi değil. 1.33 den sonra 1.6 corollayı test ettim onun bile performansı beni çok memnun etmedi.arabalara basıyorsun basıyorsun gitmiyor. Almak için bende bayağı bir niyetlenmiştim. cliodan bile performansı düşük bir arabayı niye alayım ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buran26 -- 27 Nisan 2014; 16:57:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Renovatio90

quote:

Teklif 49500 aldım arkadaşlar 30 a 35 e ne bulabiliriz bilmiyorum 2 elde sogudum açıkçası .şeytan git stepway al bin diyor 42 falan sanırım ama kalite güvenlik vb kriterler corollayi cazip kıldısorunsuzluk da oönemli tabi bilmiyorum ne zor ismis araba almak

Arkadaşım bende aracımı sattım ve yaklaşık 1 aydır deli gibi araç bakıyorum araç fiyatlarının bu kadar pahalı olduğunu bilseydim kesinlikle satmazdım bende 2006 Megane 2 , 1.6 SPORTWAY modeli vardı aracım 80.000 km'de idi bu araçtan sonra Toyota 1.33 Life'ı gidip test sürüşü yaptım araç hoşuma gitti fakat sattığım Megane 2 , 1.6'ya göre çekişi seriliği o 1.6 motordaki gücü doğal olarak bunda bulamadım ve çok kararsızım yaklaşık 1 aydır..Araca boş diyenlere bakma araç full'e yakın bir araç 9 hava yastığından tut yokuş kalkış desteğine kadar var araçta banada bulunduğum şehirdeki Toyota bayisi 1.33 Life için 49.500 lira fiyat biçti hala karar veremedim ben önceki aracımla kıyasladığım için karar veremiyorum sana bu araç Brodway'den sonra uzay mekiği gibi gelir bence ödeyebileceksen 1.33 life'ı alabilirsin sonuçta Toyota..

Bende yarın yeniden Toyota'ya gidicem ve son kararımı vericem ya 1.33 Life'ı 49.500'e alıcam yada olmuşken en iyisi olsun mantığı ile bende 30 bin kredi çekip 1.6 Advance modelini alıcam ve 2 yıl kredi ödeyeceğim 1.6 Advance modelni alırsam araç bana 66.000 liraya denk geliyor faizi ile birlikte ve bu çok canımı sıkıyor ne yapsam karar veremedim..

Bu zamanda araç alma diyor çoğu arkadaş ama araba bana acil lazım yani ben işim gereği ve ailevi olarak araçsız yapamıyorum ne yapıcam çok kararsızım bakalım hayırlısı ..

hocam 66bin ne demek ya ? yapmayın etmeyin paranıza yazık. o paraya yeni çıkacak ticari araçlar olacak onların en dolusunu 2/3 fiyatına alırsınız hemde dizel ve güçlü olur.
    Yanlış anlamayın ama 30bin liraya piyasada satılan 60 bin liralık araçların donanıma binince verdiğimiz paraların vergiye gittiğini anladım.
    Aceleniz yoksa az daha bekleyin otomobil piyasası bu şekilde daralmaya giderse faiz indirimi mecburen gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

quote:

hocam 66bin ne demek ya ? yapmayın etmeyin paranıza yazık. o paraya yeni çıkacak ticari araçlar olacak onların en dolusunu 2/3 fiyatına alırsınız hemde dizel ve güçlü olur.
    Yanlış anlamayın ama 30bin liraya piyasada satılan 60 bin liralık araçların donanıma binince verdiğimiz paraların vergiye gittiğini anladım.
    Aceleniz yoksa az daha bekleyin otomobil piyasası bu şekilde daralmaya giderse faiz indirimi mecburen gelecek.

Arkadaşlar acil araç almam lazım ve bu yüksek fiyatlar yüzünden ne alacağımı bilmiyorum çok sıkıntıdayım Hatta yarın bayileri bir kez daha dolaşıcam yarın almayı planlıyorum ama fiyatlar benim elimi kolumu bağlıyor..

• Cruze-Cıvıc tavsiye ederim.
  • 20-25 arasi polo alirim daha iyi bos yere faiz odemem

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

quote:

Arkadaşlar acil araç almam lazım ve bu yüksek fiyatlar yüzünden ne alacağımı bilmiyorum çok sıkıntıdayım Hatta yarın bayileri bir kez daha dolaşıcam yarın almayı planlıyorum ama fiyatlar benim elimi kolumu bağlıyor..

hocam bir punto alın 30bine az kmde dizel. Onu kullanın biraz piyasa sakinleştiğinde değiştirirsiniz. Punto hiçbir şekilde zarar ettirmez, hemen satılır

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.