Şimdi Ara

Cloud Atlas (2012) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
4
Favori
12.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merak ettiğim bir film izlenecekler listemde..
  • Filmi ilk çıktığı zamanlarda sinemada izlemiştim.Geçen hafta sonu bir kez daha evde izledim.Filmin konusu ve işlenişi farklı,klasik film mantığı gibi işlenmemiş.Verdiği mesajlar ve işlenen konular güzel, hikayelerin hepsinin birbirleriyle bağlantısı güzel yapılmış.

Zaman zaman kafa karıştırsa da izlemeye değer diye düşünüyorum.Benim notum 8/10.
  • Bluray çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

Bluray çıktı

Yanlış hatırlamıyorsam zaten çıkıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

quote:

Bluray çıktı

Yanlış hatırlamıyorsam zaten çıkıktı

Onlar Rus diskleri orjinal değil.
  • Evde kardeşimle izliyordum, bir ara bayağı terbiyesiz sahneler çıktı ve kapattım. Sizce devam etmelimiyim?
  • Genel özet

Farklı zamanlarda farklı kişiliklerde farklı ünvanlarda olsak bile sonuç olarak hepimiz biriz.
    Yaşadıklarımız bir bütün süreç birbirine benzer.

Hangi çağ olursa olsun yıllar geçse de teknoloji gelişse de bazı şeyler hiç değişmeyecek insanoğlu;
    Birileri birilerini ezmeye devam edecek.
    Çıkar gözetmekten insanoğlu vazgeçmeyecek.

Bence harika bir filmdi.
    Uzun olmasına rağmen sıkmadı
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Genel özet

Farklı zamanlarda farklı kişiliklerde farklı ünvanlarda olsak bile sonuç olarak hepimiz biriz.
    Yaşadıklarımız bir bütün süreç birbirine benzer.

Hangi çağ olursa olsun yıllar geçse de teknoloji gelişse de bazı şeyler hiç değişmeyecek insanoğlu;
    Birileri birilerini ezmeye devam edecek.
    Çıkar gözetmekten insanoğlu vazgeçmeyecek.

Bence harika bir filmdi.
    Uzun olmasına rağmen sıkmadı

geçde olsa izledim gayet güzel kaçırmayın

Intruder'ın yorumu filmi anlatmış en güzel yorum , anlamıyıp beyni almadığı için beğenmiyen varsa okuyabilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bende izleyeyim mi izlemeyeyimmi diye soracaktım. ..

720p indireyim. hafta sonuna izlerim.
  • arkadaşlar ben büyük umutlarla ızledım ama içi boş bir film ...
    bana göre bunun gibi cok filmler var sadece tom hanks oynuyor dıye ızlenır yoksa faso fiso..
    leonardo di caprio gibi kafa film yapan çıkmadı .Inception bu alemde tekdir...
  • hiç bişey anlamadım birisi anlatsın mümkünse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Raven

hiç bişey anlamadım birisi anlatsın mümkünse

Ekşi sözlükten filmle ilgili tespitleri okursan daha iyi anlarsın. Herkes filmde farklı noktaları yakalıyor ve yazıyor. Bu yüzden güzel bir derleme oluyor sözlükte.

http://eksisozluk.com/cloud-atlas

Ayrıca belki bu şema biraz yardımcı olur :http://www.cinemablend.com/images/news/33823/_1351547825.jpg

• Bir daha izledim de bu film gerçekten bir baş yapıt gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisi. Şimdi hiç bir insan değerini anlamıyor fakat bir çok klasik gibi ilerde fark edilecektir her dialoğu her monoloğu her karakteri o kadar güzel işlenmiş ki hiç ama hiç sıkılmadan izliyor insan. Son 15 dakikasında filmin harikalığından müthişliğinden gözlerim dolu izledim her iki defasında da . Daha ne kadar övülür ki bir film keşke 10 üzerinden 10 dan daha fazla verebilsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tenth Doctor -- 19 Haziran 2013; 16:29:00 >
  • Somni 453'ün olduğu parçalara bayıldım Genenral çok karizma, Somni 453 de çok masumcuk
  • Valla ben filmin ilk çıkacağı zamanlar sağlam bir bilimkurgu filmi bekliyordum. Beklentilerim çok farklıydı yani. Sonraları filme gidenlerin yorumlarını okudum ve filmin beklediğim şekilde olmadığını fark ettim ama yorumlarda farklı bir film farklı hikayelerin derlenmesi olduğunu öğrendim bunun hatırına izleyecektim. Az önce izledim de yani fazlasıyla abartılmış bir mesaj filmiymiş. Bir de karışık filan deniliyordu film için işte olayların karakterlerin kesişmesi falan. Karışık diye dinç bir kafayla izledim ama ne kesişen hikayeler gördüm ne de senaryoda bir karışıklık. Sadece ufak tefek ortak noktalar. Mesajlar zaten ortak bunların dışında işte doğum lekesiydi işte Sixsmith'in gençlik ve yaşlılığı falan. Başka da bir ortaklık yok.Yani verilmek istenen mesajların dışında ortaklık yok. Ortaklık olsa yani hikayeler kesişse derdim ki bir karışıklığa sebep verir ama yoktu.

Şahsen beklentilerimin çok çok altında bir filmdi. Ben şahsen filmde biraz sıkıldım.

• Film sadece Sonmi ve General'in hikayesini anlatsaydı ortaya bir başyapıt çıkabilirdi.
  • Kimse alınmasın ama ortalama bir zeka şart filmi anlamak için.Bu nedenle bazı arkadaşlar anlamayabilirler.Gerçekten baş yapıt bir filmdi bana göre.
  • hemen listeye aldim. yarin izliyorum. bircok kisi basyapit izledigim en iyi film diyor. bakalim
  • Adamlar matrix den bu yana normal bir film çekemediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Film sadece Sonmi ve General'in hikayesini anlatsaydı ortaya bir başyapıt çıkabilirdi.

Filmde yasli ihtiyarin hikayesi haric gereksiz bir sey yoktu o da biraz mizah katiyordu filme diger
    Escinsellikten felan mi rahatsiz oldun dicem ama nickin oyle soylemiyor.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.