Şimdi Ara

citroen c3 fun club (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.036
Cevap
23
Favori
267.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba, 2005 model 1.4 sx 70hp oto. alacağım arkadaştan. fakat bazı sorularım var bulamadığım:

1. Bu modellerde abs olmadığını okudum.
    2. triger benzinlilerde her 90 binde midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anadolu -- 16 Ekim 2019; 15:43:53 >
  • Merhabalar bende c3 1.6sx otomatik benzin/LPG li araç almayı düşünüyorum ama öncesinde fikir ve görüşlerinizi almak istedim otomatik vites rahat mıdır arıza yada sorun çıkartır mı? Yakıt ne durumda dır . Aracı satarken sorun yaşarmıyım piyasa durumu nasıldır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 model 1.4 benzinli yari otomatik şanzımana sahip aracim vites kutusu arızası veriyor. Ayrıca kalkışlarda bazen vuruntu ve titreme yapıyor. Arada dur kalk trafikte stop ediyor..sorun neden kaynaklanabilir fikri olan var mi ??? Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: captor34

2012 model 1.4 benzinli yari otomatik şanzımana sahip aracim vites kutusu arızası veriyor. Ayrıca kalkışlarda bazen vuruntu ve titreme yapıyor. Arada dur kalk trafikte stop ediyor..sorun neden kaynaklanabilir fikri olan var mi ??? Tesekkurler
    lpg var mı araçta?
  • arkadaşlar mrb aranıza 2007 c3 1,6 hdi ile yeni katıldım.
    Dışardan bakıldığında ufak tefek ama içine binince rahatlık, ferahlığıyla ve seriliği ile bambaşka bir görünüme giren c3 gerçekten sınıfının en güzzel araçlarından sizlere biir sorum olacaktı debriyaj pedalı aşağı alınabiliyor mu?
  • Arkadaslar merhaba,2007 model 1.4hdi 120bin km de kardesimin aracinda antipollution faulty seklinde ariza veriyor,motor isigi yakiyor. Bu durum neden olur,ne yapmak gerekir acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: calwincalwin

Arkadaslar merhaba,2007 model 1.4hdi 120bin km de kardesimin aracinda antipollution faulty seklinde ariza veriyor,motor isigi yakiyor. Bu durum neden olur,ne yapmak gerekir acaba
    Egzoz emisyon sistemi ile ilgili bir hata, Egr ile ilgili olabilir, temizletmek gerekebilir, elektriksel veya turbo ile ilgili bile olabilir kontrol edilmesi lazım.
    Bu araçlar hiç bir sıkıntı olmasa bile bu hatayı verebiliyor, sensör arızası gibi bişeyde olabilir.

• Merhaba arkadaşlar.
    2011 model 1.4 hdi attraction sahibiyim yaklaşık 1 aydır.

Ben aracıma geri görüş kamerası da dahili olmak üzere android medya taktırmak istiyorum

Fakat aracımla tam uyumlu olmasını istiyorum
    İçinizden yaptıran ve memnun kalan var mı.
    Marka ve model.

Teşekkürler

• arkadaşlar 2005 modal c3 135 bin kmde 92 hplik cam tavan dizel alınırmı ? daha önce hiç dizel aracımız olmadı yılda 3 5 bin km anca yapılacak.turbosu şuyu buyu bize masraf çıkarırmı dizel araç biraz endişelendiriyor beni. değerli fikirlerinizi bekliyorum.
  • arkadaşlar 2005 modal c3 135 bin kmde 92 hplik cam tavan dizel alınırmı ? daha önce hiç dizel aracımız olmadı yılda 3 5 bin km anca yapılacak.turbosu şuyu buyu bize masraf çıkarırmı dizel araç biraz endişelendiriyor beni. değerli fikirlerinizi bekliyorum.
  • Arkadaşlar iyi günler, bende C3 X Furio alarak aranıza katıldım, Whatsapp grubu var mı?
  • yaserim25 Y kullanıcısına yanıt
    7 ay olmus farkindayim ama bir iki kelime de ben etmek istedim. o yasta ve kmlerde benzinli lpg li dizelden evladir. benzinlinin sorunu kolay ve ucuz cozulur dizele gore. common rail dizeller enjektor basinci 2000 3000 bar seviyelerinde. arabanizin on tekerleri 32 psi yani 2 bar amma enjektor basinci 2000 bar yani tam tamina 32bin psi. ve bu alet bu basincla saniyede 50 kere ac kapa yapiyor.dolayisi ile ozel bi alet ve pahali.
    2. konu dizelde kukurt olur.eurodizel de dusuk 50 ppm dir. size euro diye siz bilmeden normal mazot satarlarsa dizelin 20/1 sikistirma basincinda o kukurt(sulphur) sulfurik aside donusur ve pistonlari icten yer.o km de ve yasta bir aracin nerlerden nasil mazotlar aldigini bilemezsiniz.
    bu net bilimsel sepeplerden dolayi yuksek km ve ilerlemis yasli CR dizel de cok dikkatli olmalisiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 26 Mart 2020; 21:8:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR MERHABALAR.

BENİM BİR SORUNUM VAR.

2004 model 1.4.i sensodrive yarı otomatik şanzıman benzin+LPG CİTRÖEN C3 aracımız var.

bu araç lpg de iken sürekli stop ediyor. Özellikle yavaşlarken, durmak üzereyken veya şehir içi trafikte rölantide yavaş yavaş giderken bir anda stop ediyor.

Ordu'da götürmediğim usta kalmadı hiçbiri çözüm bulamadı. 2-3 ay kadar sadece benzinde kullandık bu sorunu hiç yaşamadık. Bilgisayara bağlıyoruz aracı lpg sistemi mükemel gözüküyor. ama lpg de kullanırken sürekli stop ediyor

Arabayı haftaiçi eşim kullanıyor Allah korusun bir şey gelir başına diye endişeleniyorum.

BÖYLE BİR SORUNLA KARŞILAŞAN VAR MI?

YARDIM EDECEK BİR ARKADAŞ VAR MI ACABA?

• far ampülünü sökemedim

• Arkadaşlar selamlar 2011 C3 exculisive aracım var 195 5516 lastik ebadı çok pahalı 205 55 16 takıp deneyen varmı taksam sorun yaşatırmı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2003model 1.4hdi 92hp c3 te yavaslarken veya bosta giderken stop etme sorunu yaşıyorum.enjektorlerine,beyine,mazot pompasina,şamandirasina bakildi ama sorun cozulemiyor.enjektor kodlamasi yapilip denendi gene olmadi.boyle bir sorun yaşayan yardimci olacak biri var mi ?

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.