Şimdi Ara

citroen c3 fun club (48. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.036
Cevap
23
Favori
267.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • C3 2003 14 hdı kullanan arkadaşlar lütfen yardımım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2003 c3 de hız sabitleyici var mı ?
  • Dun yasadigim bir olayi paylasmak istiyorum.

2013 model c3 otomatik dizel aracim var.
    yakit deposu 46lt. Bugune kadar en az 10 kere fulleme yakit doldurdum.

Dun yakit isigi yandiktan sonra takribi 30km daha yol katettikten sonra araci sefakoyde bir istasyonda fulledim.

Pompanin ekraninj kontrol etmedim. Kasada ekrana bakarken 47 oldu 48 oldu artik pompaciya bakmaya basladim.

54lt yakit yukledi. (3,79tl diye gitmistim)

Pompaciyu cagirdik. Bu kadar dolduramazsin bir hata olmali dedim. Kabul etmediler. Hatta 60lt ye kadar yolu var dediler. Senin yedek yakit depon var oraya doldurduk dediler.

Sonra topkapidaki servis gorevlisini aradim. Oyle birseyin olmadığını tepeleme ile en fazla 47lt alabilecegimi soyledi.

Sonra karakola gittim. Pek yardimci olmadilar, istasyonu aradilar. Onlarda gelsin goruselim dediler.

Tekrardan gittim, mudur de o esnada geldi.

Yine pompacinin soylediklerini soyledi, ayrica haysiyetimle oynadin falan gibi laflar etti. Burnundan kil aldurmayan biri. Aracini birak yarin servise gidelim. Bosaltalim yakiti, ama dogru cikarsa seni dava ederim dedi. Bende tamam ama araci birakmam yine fulleriz sonra giderim dedim kabul etmediler.

Aracimn yakit gostergesi 1 seviye indiginde yaklasik 100-120km katediyorum. Bugun 107. Kmde bir seviye indi.

Ben hakkimi helal etmiyorum eger varsa. Bir daha ucuz yakit mi, tovbe.

• geçmiş olsun. sefaköyde hangi firmaydı bunu yapan?
  • bende c3 92bg olanlara bakmaya başladım. temiz bulursam alacağım. forumdan satmak isteyen olursa haberim olsun

edit: satın aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparcoo -- 25 Kasım 2014; 13:51:29 >
  • arkadaslar c3 um var 2013 hwnuz 10000 de dun genel mudurlukten aradilar ureticiden kaynakli krankmili sorunu olabilir krankmili boslugunu olcmemiz gerekiyor dediler ve servise biraktim genel mudurlukten gelip kontrol etmisler ve galiba bir sorun var pazartesi bilgilendirilecekmisim. krank mili kusurluysa bunun degismesi ne demektir. mtoro zarar vermisse komple motorun degismesi gerektigi gibi seylerden bahsediliyor forumlarda basina boyle bir durum gelen araci geri cagirilan kimse varmi yada ne yapmali bilgis olan var mi yada konu ile ilgili nelere dikkat etmeliyim hakkim olarak aramam gereken birsey varmi. cunku krank milini degistirmek icin butun motorun sokulup toplanmasi gerekir diyenler var. lutfen beni aydinlatirmisiniz
  • arkadaşlar merhaba. Ya citroenlerde parça sıkıntısı olduğunu biliyordum ama bu kadarını tahmin etmiyordum. 2009 model eski kasa c3 için arka silecek kolunu nereden bulabilirim fikriniz var mı acaba ? bildiğim kadarıyla pegouet la ortak malzemeleri var ama silecekte durum öyle mi acaba ? 206 nın sileceğini buna olurmu sizce ?
  • Merhabalar C3 ü (2002 - )olan arkadaşlar
    Acaba facebookta bir grup kurup fotograflı vs paylaşımlarla birbirimize yardımcı olabilir miyiz? İlk önce evet diyenlerle bir liste oluşturalım ne dersiniz?
  • Selam arkadaşlar c3 hdı attractıon almayı düşünüyorum araç hakkında bilgisi olanların fikirlerini bekliyorum şimdiden teşekkürler

• Öncelikle Merhaba , benim araç 2003 Citroën C3 SX 1.4 i . Arabama 60 TL lik gaz alıp (Gazım bittiği için) yola çıktım. (Esk - Ank - Esk) 440 km yaptıktan sonra gazım bitti ve benzinle bir süre yol aldıktan sonra tekrar gaz aldım. Hesabıma göre 0,136 kuruş km de yapmış. Araçtaki gaz sistemi Teleflex GFI marka. İlk başta ismini hiç duymamıştım. Dünyaca ünlü Hollanda markasıymış. Oldukça pahalı bir sistem . Aldığımda üstünde takılı idi.
  • Merhaba,

Sizce iki araçtan hangisini almalıyım?
    Siyahta, cam tavan ve km avantajı var ama 5000 liralık kazası gözükmekte (ayrıca km sorgusunda 2010 yılında 108 bin küsür olan km, 2012 yılında 100 bin küsür olarak gözükmekte)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2005-1.4-hdi-cam-tavan-90-lik-200045220/detay

Gride hasar kaydı yok, km orjinal, kış ve yaz lastikli olarak verecek

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ogretmenden-tertemiz-acil-satilik-full-plusfull-citreon-198778500/detay/

İkiside 17 bin liraya bırakıyor, cevap yazacak arkadaşlar olursa ben karar vermeden çok sevinirim :)

• bende artık sizin aranıza katılabilirim 1 hafta oldu aracı aldıgım 2012 model c3 1.4 :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordofearth -- 10 Mart 2015; 17:43:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lordofearth

bende artık sizin aranıza katılabilirim 1 hafta oldu aracı aldıgım 2012 model c3 1.4 :)

Hayirli olsun kaca aldiniz? Otomatikmi?

• Düz vites 60.000 de ama otomatik konforunda araç istanbulda kullaniyorum altunizade tuzla okan üni arasında kullaniyorum 10 tl ye gidebiliyorum fiyatı tanıdık aracılıgıyla pazarlık yaptik 34bin küsüre geldi

• Hayirli olsun bende yaklasik 3 hafta once 2013 colection 37000 km otomatik aldm esim icin.32.500 tl ye mal oldu.Acaba pahali mi aldim diye dusunuyodum.sanirim fiyat normal.

• Merhabalar

Ablamin 2007 model 1.6 HDI C3 u var. Bu aracta bakima kalan km tam olarak nerede yaziyor acaba? Bilen varsa soyleyebilir mi

• Arkadaşlar 2007 C3 aracıma xenon far takmak istiyorum tavsiye varmı ?

• arkadaşlar, bende 2005 lpg li c3 var. araç sürekli belli aralıklarla hararet göstergesi tavan yapıyor sonra normala dönüyor. ancak araç kesinlikle hararet yapmıyor. fan, müşür, devirdaim, termostat, beyin ne varsa kontrol edildi ancak arıza bulunamadı. varmı bildiğiniz buna benzer bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e citroen

selamlar arkadaşlar bende 1ay oldu c3 1,6 hdi sx aldım..gerçektende çok iyi bir araç..yakıt ve performans süper..bu kadar beklemiyordum açıkcası..hem seri olsun, hem az yaksın,konforuda iyi olsun diyorsanız kesinlikle tavsiye ederim..

Selamlar herkeze
    bende c3 almak düşüncesindeyim max 25bin TL var sizce hangi c3 u almalıyım?
    İlk aracın olacak en önem verdiğim konu az yakması bundan dolayı da seçimin c3 ten yana olacak sanirim
    Hangi c3 u almalıyım sizce yorumlarinizi bekliyorum.

• HAKKAYA H kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Daha yeni aldigim c3 plurieli expertize soktugumda usta fan arizasi oldugunu soyledi ondan dolayi haralet bir anda yukselip inebiliyormus. Bu araclarda kronik bir sorunmus. Orjinal fiyatinin montaj dahil 595tl fiyat verdiler bana.

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.