Şimdi Ara

Çipras Brüksel'de: Türkler bu kadar aptal olamaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çipras Brüksel'de: Türkler bu kadar aptal olamaz

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Ege'de yaşanan gerilim ve Edirne'de askeri yasak bölgede yakalandıktan sonra tutuklanan iki Yunan askere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Brüksel'deki Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesinin ardından Yunan basın mensuplarına konuştu. Çipras, Ege'de yaşanan gerilimle ilgili haddini aşan ifadeler kullanarak, 'Türklerin o kadar aptal olmadığını biliyorum' dedi.

Çipras, AB Zirvesi sonrası düzenlediği basın toplantısında Yunan basınında sık sık dile getirilen Türkiye'nin "Ege'de sıcak temas istediği" yolundaki senaryoları "saçma" bulduğunu söyledi.

TÜRKLERİN BU KADAR APTAL OLMADIKLARINI BİLİYORUM

Çipras, "Türkler her konuda bağırıp çağırabilir ama Ege'de böyle bir eyleme girişecek kadar aptal olmadıklarını biliyorum" dedi ve ekledi:

"Çünkü Ege'de böyle bir sıcak temas yaratacak olan kendi ayağına kurşun sıkmış olur."

"TÜRKİYE'NİN TUTUMUNDAN ENDİŞELİYİZ"

Yunanistan'ın her zaman Türkiye ile ikili iletişim kanallarını açık tutacağını ve Türkiye'nin AB'ye üyeliğini desteklemeye devam edeceğine işaret eden Çipras, Türkiye'nin tutumundan dolayı endişe duyduklarını belirtti.

"2 ASKERİMİZ KONUSUNDA TÜRKİYE'Yİ AVRUPA'YA ŞİKAYET ETTİK"

Çipras, iki Yunan askeriyle ilgili olarak da AB liderlerini bilgilendirdiğini kaydederek, "Hem AB Komisyonu Başkanından hem de AB Konseyi Başkanından bu konuyu Varna'da Erdoğan'la görüşmelerinde gündeme getireceklerinin garantisini aldım." ifadelerini kullandı.

"MÜTTEFİKLERİMİZDEN DESTEK ALACAĞIZ"

Konunun çözümüne ilişkin yeni bir döneme girdiklerini dile getiren Çipras, "Mart ayındaki zirveye kadar meselenin iki ülke arasında çözülmesi için elimizden geleni yaptık. Mümkün olmadı. Bundan sonra, Türkiye ile ikili iletişim kanallarımızı göz ardı etmeden, ortaklarımız ve müttefiklerimizden destek alacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Mart ayı başında Edirne'de askeri yasak bölgede yakalanarak tutuklanan Yunanistan ordusuna mensup iki askere yönelik soruşturma kapsamında hukuki süreç devam ediyor.

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 23 Mart 2018; 23:52:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Avrupanın şımarık veledizinası Yunanistan

Savaşı hiçbir ulus istemez ama kaşınıyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmettech. -- 24 Mart 2018; 0:7:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • anketimde 2.sırada ege adalarında çatışma çıkacağı çıkmış

https://forum.donanimhaber.com/2019-secimlerinde-sikiyonetim-nasil-ilan-edilecek--124285383-4

2019 Seçimlerinde Sıkıyönetim Nasıl ilan edilecek?Terör artar33% (22)Ege adalarına asker çıkartılır(Sonra çekilip Kıbrısn %28i kabul edilir18% (12)Suriye devletiyle gerilim yaşanır13% (9)Irakla musul-kerkük bahane edilerek gerilim yaşanır10% (7)iranla sorun yaşanır10% (7)Diğer7% (5)Gürcistandan Batum istenir6% (4)Toplam Oy: 66
    Çipras Brüksel'de: Türkler bu kadar aptal olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 24 Mart 2018; 1:7:57 >

• bi s.. olamamışsın tarih boyunca yunan dölü seni . gelmiş bide şanlı millete kafa tutuyor abilerine güvenipte.
  • "2 ASKERİMİZ KONUSUNDA TÜRKİYE'Yİ AVRUPA'YA ŞİKAYET ETTİK" ağla avrupanın veledü zihinası. emzik versin merkel annen makron baban ağzına.
  • politik çıkarları için boş konuşmuş.
  • Bu sığırlarla olan husumetimiz yüzünden bir gün 3. Dünya Savaşı çıkacak. Arkalarında destek olmazsa çok fena ezer geçeriz, sonra da bir kez daha yüzmeyi öğretiriz de bakmayın işte. Avrupa'daki abilerine güvenip havlıyorlar boş boş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 24 Mart 2018; 1:45:42 >
  • Şunlara bi göz dağı versek keşke çok kışkırtıcı konuşuyolar sonra biz uzlaşmadan yanayız türkiye yanaşmıyor diyolar

Egeye füzeleri dizseler keşke susturur onları

• Hayır neyine güveniyor bu ahmaklar anlamiyorumda ordu olarak onlardan güçlüyüz siyasi arenada daha çok caydırıcılığımız var avrupaya güveniyorsa o da boşa kimse batmiş bitik halde olan bir yunanistan için türkiyeye savaş açacağını sanmiyorum

• s400'ler gelince görcem bunları.en büyük eksik o şu an

• quote:

Orijinalden alıntı: geekon

s400'ler gelince görcem bunları.en büyük eksik o şu an

Onlarda da var belki 10 sene önce aldılar.
  • Yunanlar avrupalıların piyonu olmuş hala uyanamamışlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geekon kullanıcısına yanıt
    s400'ü bize yedirmezler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmettech. kullanıcısına yanıt
    O zaman sizi önden alalım ülke savaş sevicilerle dolu. Neden benim askerim şehit oluyor? Gidin ölün egede hadi bakayım

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    S400e yükseltilebilir S300 aldılar.
    Ne mi oldu: NATO uyumlu olmadığı için 10 senedir depoda çürüyor.
    Böyle saçma harcamalar yüzünden Yunanistan iflas etti.
    Bizde de ders alalım diye bir niyet yok. Aynı hataları yapmaya devam.

Aziz Nesin büyük adammış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MolagBal

Valla onu bunu bilmem de Türklerin çoğunun aptal olduğu belli. Yoksa bu durumda olmazdık.

Yunan'a hak mı veriyon lan! Haddini bil terbiyesiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 SİHA yeter bunlara

• Sen önce FETÖ cü hainleri verde bizi sonra şikayet et.

Oğlum bunların ordusu ne nüfusu ne ki bizi tehdit ediyor Almanyadan arka buluyorsan güvenme o arkalarına gün gelir senide satarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Sen önce FETÖ cü hainleri verde bizi sonra şikayet et.

Oğlum bunların ordusu ne nüfusu ne ki bizi tehdit ediyor Almanyadan arka buluyorsan güvenme o arkalarına gün gelir senide satarlar.

Neye güveniyor? AB ülkesi olmasına güveniyor.Yarın bunla savaşa girsek, tüm AB ülkeleriyle girmiş oluruz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.