Şimdi Ara

Çinli Chery ve MG'den 'ek vergi' açıklaması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
2
Favori
12.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çin in yerinde olsam alış verişi keserim . Bakalım kaybeden ki olur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat8361 -- 10 Haziran 2024; 19:47:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tayyip nasıl daha fazla vergi alırım kafasında, vatandaşın yararına bir durum yok.

• Temmuz ayından sonra şu an ki tüm markaların ( AVRUPA - KORE - ÇİN VS. ) ederleri artacak.

Çünkü Uzak doğulu otomobillere ek vergi ve Avrupa otomobillerde tam güvenlik donanımları olacak buda ek maliyet getirecek.

Bence parası olan beğendiği Otomobili almalı.Temmuz ayından sonra parası olanda otomobil almakta zorlanacak ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamorex -- 10 Haziran 2024; 22:1:28 >
  • Bizim 1 IQ ların kafası basmaz.

Ben Çinin yerinde olsam ticareri keserim diyor Çin in bize 45 milyar dolar. Bizim Çine ihracat 10 milyar dolar.

Aynen Çinliler ticareti keserkrjrjshsnsnsn

• İl teber İ kullanıcısına yanıt

Çin’den alacağımız malı Avrupa’dan 5 kat fiyata alabilirsek iyidir. O da bulabilirsek. Yani Çin bizle ilişkisini keserse Türk sanayisi perişan olur perişan .

• Roy CharLes kullanıcısına yanıt

cari açığı kısmak için gerekli bişeydi.

• Canberk06TR C kullanıcısına yanıt

Sen hiç Abd ye gittin mi acaba? Ben gittim. Detroit'e 2 kere. Miami'ye 2 kere, Dallas a 1 kere. kıç kadar 2 katlı evlerin olduğu yerlerde 6 gidiş 6 geliş caddeleri gördüm. Ha tabi bizimkilere göre laf hazır. Ama adamların arazi geniş abi. Arazi ile alakası yok. Matematik biliyor isen araştırmaları var. 80 milyon insana 2 katlı ev diksen ancak bizim bir şehri dolduruyor. Yani öyle 130 katlı binalara gerek yok. Ha aç isen, nemalanmak, rüşvetlerle para yemek istiyor isen tabi dikeceksin dikine. Yapacaksın 2 gidiş 2 geliş. Ancak öyle oluyor. Yoksa para yemeyeyim dersen, sende yaparsın 4 gidiş 4 geliş. Yani beyin özürlü, zeka özürlü angut değildir muhtemelen bizim şehir planlamacılarımızda. Hadımköyün 10 senede ne nüfusa ulaşabileceğini elbette gerizekalı olmayacaklarına göre onlarda ön görmüştür. Ama ön görmelerine rağmen öyle yapmışlardır. İşte Abd de ön görmelerine rağmen öyle yapmıyorlar. Ön görüp ona göre yapıyorlar. Ve yine adamlarda mesela yapılan daire sayısının en az yarısı kadar otopark alanı zorunluluğu var. artı yüzde bilmemkaçı kadar yeşil alan zorunluluğu var. Ona göre yapıyor isen evini dönüşümünü yap diyor adam. Defterin arasına para sıkıştırır isen kafana göre yap demiyor. Hala 5 metre metro da kalmışsın. 6 gidiş 6 geliş yollar nerede? Ha arazi yok değil mi. Ay yazık ufacık Türkiye. Arazimiz yok. Acaba arazi mi yok. Yoksa para mı tatlı geliyor. New York sanki örnek şehir. Detroitte az gez, miami de gez. Öyle foto koyma, git gez gör. Medeniyet gör gel.

• sadiksoylu S kullanıcısına yanıt

peco citroen nissan vw türkiyede fabrika açtılar da benim mi haberim yok

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt

Üretse olacağı söyleyeyim sana. TOGG yine satamayacak çünkü rakip daha iyi araç üretecek. Bu durumda devlet ne yapacak? TOGG dışındaki araçlara ilave vergi getirecek tabii ki. Peki arkadaş TOGG un fiyatını düşürsen mesela çok daha az vergi alsan? Bunun böyle olacağı çok açık ve net daha önce yapılanlar da bu politikayı gördük. Peki sonuçta ne olacak? Olan vatandaşa olacak daha çok para vereceğiz. Bıktım artık sizin gibi şakşakçılardan hükümet ne yapsa doğru. Devlet vatandaşını .ikiyor arkadaş anlamıyorsunuz umrunuzda mı sanki

• pixelbs kullanıcısına yanıt
    Evet kolay vergi millete, şirketlere değil

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sadiksoylu S kullanıcısına yanıt
    Lüksemburg avrupanın en yüksek 1000 kişiye düşen araba sahibi ülkesi. Fakat ilginç bir şekilde Araba üretmiyorlar.

Herşey fabrika açmakla olsaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Troll Bender -- 11 Haziran 2024; 1:17:12 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Canberk06TR C kullanıcısına yanıt

Dalga geçen sizsiniz belli ki. Yerel seçimleri ikinci kez kazandı. 5 nci yilinda yani. Kadir ve Mevlüt un gorev süresi toplamı ise 15 yıl. Siz 5 yıl görev süresiyle 15 i karsilastiriyorsunuz fikra gibisiniz gerçekten. Öyle bir yorum yapiyorsunuz ki 5 yıl evvel sanki trafik yoktu sanki balık istifi gitmiyorduk da şimdi bozuldu. Şuan ki başkanin yaptıkları da bu şehir için etkisini gösteremedi çünkü zaten senelerdir yanlış yürütülen istihdamın Marmara bölgesinden diğer bölgelere kaydirilmamasi durumu devam ediyor ayrıca mültecileri de ülkeye doldurdunuz sadece İstanbul da en az 5 milyon mülteci var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Shot One Kill -- 11 Haziran 2024; 1:36:29 >
  • Yerinizi alın. Kalkışa geçiyoruz, ama tersten

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Shqiptarë kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen daha öncesinde Avrupa'da falan yaşıyordu ve 4 yıl önce Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. Yoksa mümkünatı yok bu süreyi 3-4 yıl ile sınırlayabilmesinin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çinli Chery ve MG'den 'ek vergi' açıklaması
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt

Peki 2-3 yıl sonra BYDnin macaristan fabrikasında üretilen araçlar ülkemize yığılıncak. Bir çöp bile satmadığımız bir fabrikadan bize aynı araçlar gelince cari açık dengelenecek mi? Bakın çini zerre sevmiyorum. Ama avrupalı ülkelere 1 verip 3 alıyoz memnunuz ticaretten. Ben bu durumdan rahatsızım.

• solvento S kullanıcısına yanıt

ABD nin Çine karşı yaptığı ambargolardan haberin yoksa Mars dan filan gelmiş olmalısın.

Madem Tesladan konu açıldı buyur, Elon Musk un açıklamasına ait linki paylaştım. Belki ona itibar edersin. Malum kendisi Amerikalı

Elon Musk’tan Çinli elektrikli araçlar için acil önlem çağrısı | DonanımHaber (donanimhaber.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 11 Haziran 2024; 9:26:13 >
  • One Shot One Kill kullanıcısına yanıt

Bana itibar etmemen gayet normal, Belki Elon Musk a itibar edersin. işte link. yorumlarını almak isterim.

Elon Musk’tan Çinli elektrikli araçlar için acil önlem çağrısı | DonanımHaber (donanimhaber.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 11 Haziran 2024; 9:28:20 >
  • One Shot One Kill kullanıcısına yanıt

Her şey çok güzel olacak. Ekrem İmamoğlu

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.