Şimdi Ara

Çin yapımı UOS işletim sisteminin Windows'a rakip olabilmesi için 10 yıla ihtiyacı var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çin merkezi hükümetinin cömert sübvansiyonları sayesinde, yüksek teknoloji endüstrileri hızla gelişmeye başladı. Özellikle, Çin'de x86 uyumlu işlemcilerin iki ailesi geliştirildi: MIPS mimarisine dayanan Loongson işlemciler ve tamamen x86 uyumlu mimariye dayanan Zhaoxin işlemciler. Çin bilgisayar platformlarının zayıf noktası ise işletim sistemiydi, ancak şimdi bu sorun UOS yardımıyla çözülüyor.

Geçen Aralık ayında, UOS (Unity Operating System) geliştiricisi Union Tech, ortak ArcherMind Technology ile birlikte Unity Operating System'ın (v10) ilk sürümünü yayınladı ve bu yılın başında da UOS v20 sürümü piyasaya sürüldü. UOS işletim sistemi, Çinli NewStart, Wuhan Deepin Technology ve devlet şirketi China Electronics Corporation (CEC) tarafından geliştirilen Linux sürümüne dayanmakta ve Çin'de UOS'un yüksek beklentileri var: Windows'un yerini almak.

Windows'a rakip olabilir mi?

Peki bu ne zaman olacak? UOS geliştiricisi Union Tech Genel Müdürü Liu Wenhuan, Çin yapımı OS'nin gelişimi hakkında şu ifadeleri kullandı: "Gerçekten yabancı işletim sistemleri ile rekabet etmek için üç, beş, hatta on yıl en az gerekir. Bu nedenle, pratikler ve ifadeler üzerinde durmak yerine kendi ürünlerimizi ve işlerimizi yapmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü nihai pazar hala ürünün kalitesine ve bakımının kolaylığına bağlı."

Geliştirici, ürününün (UOS) birçok yönden rakiplerle yarışabileceğine inanıyor ve Liu Wenhuan'ın konuşmalarına göre, otomobilinizle rakibi geçebilirsiniz, ancak tüm rota boyunca sürüşü önde götürebilmek için deneyimli sürücü ve teknik olarak gelişmiş bir otomobil henüz ortada yok. Sektöre yakın kaynaklara göre ise Çin hükümetinin ekstra desteği ile bu sürenin 10 yıldan daha aza indirebilmesi de mümkün. UOS işletim sisteminin gelişimi ve Windows'a ne denli rakip olabileceğini görmemiz içinse, önümüzde çok uzun yılların olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

• Her şeyi anladım arayüzü birebir çaldın tamam, ulan en azından arkaplanı değiştirseydin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 7 Mayıs 2020; 18:52:50 >
  • ABD, Çin'i kendi ekosisteminden dışlayarak hayatının hatasını yaptı, tıpkı bize vermediği ihalar gibi, Çin kendi ekosistemini de kurarsa ABD'nin ipini çekmiş demektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 😂 😂 😂 😂

Uosteam kısaltması uos Ultima online macro bağlanma programı dedim ne alaka. İsim benzerliği pes dedirtti

• Çin her şeyin alternatifini üretmeye çalışıyor. Belki ilerde bu rekabete dönüşebilir...
  • Sağ alt köşede saat varken bir de başlat menüsüne saat eklemek?

• 10 yıl mı? 10 yılda marsa koloni kurulur.
  • Android uygulamalarını çalıştırabilse pazardan hızlı pay edinir

• setcom_2000 kullanıcısına yanıt
    Hepsi tamam da, o mu sorun?

• Yalnız Windows şu an depar atıyor.

• V2 kullanıcısına yanıt
    marsta kullanırlar o zaman :D

• Bizim muhalifler hızını alamamış Çin'de yapılan işlere de muhalif oluyorlar.
  • DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Normal Uygur Turklerine zulmeden Cin'i savunman enteresan.

• windows önce güncelleştirmeler ile bozduğu sistemleri düzeltsin, 4 yıldır kullandığım hyperx cloud 2 kulaklığım son windows güncellemesi ile mavi ekran verdirtmeye başladı. işin komiği sebebinide bilmiyorlar.

daha bu şekilde sürüsüyle örnek var...

• bullx kullanıcısına yanıt
    O da doğru.
  • Rakip değil de alternatif belki olabilir. O da yeterli zaten.
    Bu arada Windowsa rakip, alternatif işletim sistemi geliştireceğinize Linux'e program desteğini artırın yeterli. Sadece Çin için söylemiyorum böyle amacı olan herkes için geçerli. Bir özelleştirilmiş distro yeter sonrasında.
    Apple şu yazılımını yaptım ama donanımını da ben satacağım inadı olmasa,ayrı olarak sistemi de satsa şimdiye belki sollamıştı bile MS'u

Mesela bir ara oyun vs atak yapacaklar dedik o da söndü üstüne gitmediler. Windowsun populer olmasın sebebi kolaylığı yanında program desteğinin de muazzam olması.Windowsa çıkardığın her programın her oyunun Linux sürümünü yapsınlar bakalım ne oluyor sonra. Yüzüne bakıyormu kimse Windos'un.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 8 Mayıs 2020; 20:40:50 >
  • Biraz daha geliştirilip Çin'de kullanma zorunluluğu getirilirse otomatik olarak pazarın yüzde 18 ine hakim oluyor

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Ne Çin'i savundum ne de Çin zulmünü. Muhaliflikten hızınızı alamadınız şimdi de bana mı sardınız?
  • azizfikri A kullanıcısına yanıt
    Bütün sorunlarını ben yazacaksam size ne kalır? Ekran görüntüsünden gözüme çarpan ilk saçmalığı yazıyorum buraya. Sizi memnun edecek yorumlar yazmak zorunda değilim. Sizi bu ukala tavrınızdan dolayı engelliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setcom_2000 -- 8 Mayıs 2020; 23:37:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi de en beğenilen yorum olmuş cidden komik :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.