Şimdi Ara

Çin 'tuvalet devrimini' üç yıl daha uzattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çin 'tuvalet devrimini' üç yıl daha uzattı

Çin daha fazla turist çekebilmek için “tuvalet devrimi”ni üç yıl daha uzattığını duyurdu.

Çin Hükümeti'nden yapılan açıklamaya göre, 2018 – 2020 yılları arasında 64 bin tuvalet yenilenerek daha fazla tursit çekmeyi planladıklarını açıkladı.

2015 yılında başlatılan, umumi tuvaletleri daha iyi bir hale getirmeyi amaçlıyan üç yıllık planın başarıya ulaşmasının ardından, yenilenmesi hedeflenen 57 bin tuvaletin de üzerine çıkarak turistik mekanlarda yer alan 68 bin tuvaleti yeniledi.

Çin Ulusal Turizm Yönetiminden yapılan açıklamaya göre, Çin’in turizm sektöründeki hızlı büyüme, insanların daha iyi bir hayat yaşama isteği ve tuvaletlerin yetersizliği sebebiyle program üç yıl daha uzatıldı” denildi.

https://www.cnnturk.com/dunya/cin-tuvalet-devrimini-uc-yil-daha-uzatti

• Helal olsun adamlara. Almanlar bu konuda (bak ilk kez) açık ara gerideler. Alaturka forever.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o değil de helaların arasında duvar yok...millet hacetini yanyana yapıyor galiba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 21 Kasım 2017; 0:51:49 >
  • Yan helaya ; oradan tuvalet kağıdını uzatırmısın

Dur lan üstüme sıçratıyorsun.

Bu koku kimden geldi.

Kabız oldum yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 21 Kasım 2017; 1:08:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şakalar, komiklikler. Ölmekten güldük, sağ olun.

• avrupa medeniyeti.
  • Tuvalette utanma olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyiki varsın cennet vatanım. Seni kurtaranların da mekanı cennet.
  • mahruti kullanıcısına yanıt
    avrupa sanki farklı dine inanıyor biraz tweeti bırak araştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Tuvalette utanma olmaz

Şimdi bir de orada kadın-erkek karışık giriyormuş

• o giderin büyüklüğü nedir öyle. ufacık adamlar neler çıkarıyor yada deliği tutturamıyorlar.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Adam Çin’i hristiyan yaptı.

• Bu ne

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gerçek mi?
  • mahruti kullanıcısına yanıt
    mel gibsının filminde var o meşhur avrupanın wcleri evden yollara atarken isteyen izlesin.. çinin hangi dini inandığını bilmeyeni döverler adamlar kedi köpek yiyoo. sizde amerikan filmi izlememişsiniz banyolarına falan iyi bakın topluca.
  • Benimkime baktın kavgası çıkar burada

• 2006 da üniversite den bir arkadaş anlatmıştı. Lİsede halk oyunları gösterisi için çin e gitmişler tuvalate bir girdik dedi herkes birbirini görüyor el yıkama yerleri yalak gibi .

Zaten uçaktan inince pişman olduk bir koku var dönüp geri gitmek isteidk demişti inanmamıştım .

Ciddi ciddi herkes birbirini görüyor nasıl iş bu.
  • Hadi arada birşey yok, bu kadar yakın yapmasaydınız bari

Devrim yapmış halleri buysa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 21 Kasım 2017; 19:39:10 >
  • Birgun Pekin'de, otel degistirmem gerekmisti. Wangfujing'e yakin bir otel baktim ve fiyati uygun ama ayni zamanda hafiften luks bir otel buldum. Odaya girince, tuvaletin yeri nedeniyle bir sure kendime gelemedim.

Yatak bir yanda, ufak bir mutfak onun yaninda ve tuvalet de hemen onun yanindaydi. Ama aralarinda duvar, perde, ortu ya da baska herhangi bisey yoktu. Yani siz isinizi gorurken oda arkadasiniz ya da sevgiliniz varsa, onunla sohbetinize de devam edebilirdiniz.

Adamlar boyle de turistseverdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senkei

o giderin büyüklüğü nedir öyle. ufacık adamlar neler çıkarıyor yada deliği tutturamıyorlar.

Sen bizim Topkapı Sarayı'ndaki tuvaletleri hiç görmedin sanırım ? Ergenlik çağında bir çocuğun basketbol terimiyle "deliksiz" olarak içinden geçebileceği büyüklükte. Tam sarayın neresinde olduğunu unuttum; bir tane de merdivenin yanında, iki kat arasında merdivenin döndüğü kısımda var. Herhalde merdivenden çıkarken veya inerken aniden sıkışan olursa falan diye mi yaptılar nedir...

Edit: Ne ergeni ? Fazla şişman olmayan, normal biri girer bu delikten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 21 Kasım 2017; 20:32:54 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.