Şimdi Ara

Çin arabası aldım (Geely FC) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
15.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam gule gule binin,yaklasik 2 ay olmus aracinizi alali abuk sabuk herhangi bir problem oldumu gaariipsediginiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso0655

Hocam gule gule binin,yaklasik 2 ay olmus aracinizi alali abuk sabuk herhangi bir problem oldumu gaariipsediginiz?

motorun üst kapaktaki hava çıkışında ara ara cins ses geliyordu.

checkvalfe dedikleri şeyin ömrü bitmiş servisi yeniledi.

bir de ön camlar yarı açıkken tıkırtı yapıyor.

ayrıca kapılar biraz zor kapanıyor. ayar istiyor servise ayarlatacağım.

bunun dışında aklıma birşey gelmiyor:)
  • Hayırlı olsun kazasız belasız binin. Dikkatimi çekti göstergeleri olsun detay foto çektiğiniz ayna ayarlama tuşları vs bildiğin toyota olmuş bu araç ben beğendim.
  • Hayırlı olsun hocam. O paraya göre güzel bir araç ama bunlarla fazla hız yapmayın aman. Çarpışma testlerinde konserve kutusu gibi bu araçlar
  • Kazasiz belasiz kullan , keşke 40bin kredi çekip boş polo alsaydin

• iyi dilekleriniz için tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Hayırlı olsun,keşke LPG li alsaydınız.1000 liraya da atiker taktırın tadından yenmez Ankara'da iseniz aracınızı yakından tanımak isterim.

Gelelim sorularıma ;

1)Teyp usb destekliyor mu ? Genel olarak ses kalitesi nasıl ?
    2)Bozuk yolda giderken Lada'lar gibi her yerinden çatır,çutur sesler geliyor mu ?
    3)Aracın garantisi devam ediyor mu ? Yetkili servis bakım ve yedek parça fiyatları tuzlu mu ?
    4)Aracın frenleme performansı nasıl ? EBD var mı ?

ebd ne ola ki ?
  • kuzenim geely fc 1.5 2012 de 0 km aldı. 100.000 km ye geldi. çok memnun. Ben aldırmamak için herşeyi yaptım ama ben de çok beğendim. önyargılı olmamak lazım demek ki. araçta tek dikkatimi çeken olay 1 viteste dik rampalarda biraz zorlanıyordu. onun dışında gidişine laf yok. kimse hikaye anlatmasın. uzun yolda kaymak gibi akıyor araç. Arabayı görmeyen klavye mücahitleri arabaya sallamasın. gözümün önündeki araç. 0 km alındı. 100.000 km devirdi. hala tık yok. neymiş. alınır paşa paşa binilirmiş. birebir şahit oldum. Donanım olarakta gırtlağa kadar dolu. lpg uyumlu motor. zamanında tofaş kuş serisi, brodway, skoda, ladalara binmiş adamlar gelmiş alttan üstten konuşuyorlar. binmek için araba alacağım diyen gitsin alsın. keyfini sürsün. toyota motoru var araçta. (fc 1.5 modeli için konuşuyorum.). zırt pırt araba değiştirenlere göre değil bu araç. servis sıkıntısı da yok aracın. parçaları da o kadar pahalı değilmiş. servisinde sanayi fiyatına bakım yaptırıyorum demişti kuzenim. kısacası Benim bütün önyargılarımı yıkan araçtır.

• Hocam araç elinizde mi hala?

Elinizdeyse bu süre zarfında arqçla ilgili herhangi bir memnuniyetsizliği oldumu?
    Tavsiye eder misiniz?

• Araç halen daha aktif olarak kuzenim tarafından kullanılıyor.
    Lpg'li kullanıldığı için 130.000 km den sonra motorda subap sorunu oldu. Onun dışında kronik bir sorunla karşılaşılmadı. 2012 yılında 25 bin liraya sıfır alınan araç 2018 yılında halen daha aileye arabalık yapıyor.
  • Şu son mesaj; "risk almışsınız almadan araştırsaydınız" diyenlere kapak hükmünde olmuş.
  • atade28 A kullanıcısına yanıt
    Aracın parçalarını çıkma, servis ya da hangi yolla temin ediyor. Motor toyota motoru denilmiş ancak eski bir başlıkta toyota parçalarının kesinlikle uymadığı yazılmıştı diye hatırlıyorum. Bu konuda hangi toyota motorunun parçalarıyla uyumlu sorabilir misiniz?

Bu aralar ilgilendiğim bir model fc.

Bir de merak ettiğim geely 2002 corollanın telif haklarını alarak mı bu aracı yapmış yoksa direk çakma şekilde mi?

• Motorun tasarımını taklit edilmesi ilk olsa gerek (toyota)

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    Kuzenimle görüştüğüm zaman sorar burada paylaşırım. Şimdi ne yazsam yalnış olur.

Ama aracı kullanıyor ki bakım ve yedek parça sorunu yaşamıyor diye tahmin ediyorum.

Bir ara bir tanıdığının dizel lineası ile takas etmeye niyetlendi. Sonra vazgeçti.

Kendi aracından sonra linea'nın konforunu beğenmediğini, bu kadar özellikli arabadan inip, dizel diye özelliksiz bir arabaya binmek içime sinmedi demişti.
  • Sizce dacia logan mi fiat egea linea mi geely mi chery mi?

Arasinda kaldim sizcr hangisini alsam iyi olur.

• Fc modelini 1 yili askin suredir kullaniyorum,kesinlikle tavsiye ediyorum,kaliteli bir arac ozellik olarakta iyi performans 105 bg ,6 bin devirde kesiciye giriyor,gun itibari ile uzun yol 0,22 kurus ,öyle lada ile karsilastirilacak bir arac degil hyundai kalitesinde diyebilirim,iceriye yol sesi almiyor sukunet icinde 140 km ortalama gidiyor en fazla 180 civari gordum, bagaj genis koltuklar rahat,aksam farlar otomatik yaniyor,aractan inince kapiyi kilitlemeden farlar sonmuyor eve varip kumandaya basiyorum,klimasi guzel,arac 20 km hizi gecince kapilar otomatik kitleniyor durunca otomatik acilmiyor dugmesi var kapoda ordan aciliyor veya kontagi kapatinca aciliyor, hiz sabitleyici yok ama.Bu kadar alacak arkadaslar gitsin canli gorsun araci her aracin bi fiyati var satamam elimde kalir diyede dusunmeyin,temiz alirsaniz iyiki almisim diyeceginiz bir arac biz ailecek severek kullaniyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgiedintlg -- 25 Mayıs 2018; 2:53:20 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.