Şimdi Ara

Çin arabası aldım (Geely FC) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
15.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Turbobenzina

quote:

Orijinalden alıntı: Spunch1212

Zamanında çinden gelen n99i isimli televizyonlu,konusurken ses kaydı yapan,konuşurken sesimin karşı tarafa bayan sesı gıbı gıtmesını saglayan, kısaca full donanımlı bı telefon almıstım. Yeminle 5 sene kullandım. Sadece 1 defa ekranını camını kırdım zamanında 45 liraya yaptırmıstım. 5 sene hiç kesintisiz calıstı telefon. Şimdi bozuldu tusları falan kırıldı artık ama saklıyorum. İlk telefonumdu çünkü. Bazen iyi mal yapıyolar gerçekten.

O telefonun bir de SAR değerine bakmak lazım,bile bile 5 yıl kendinizi radyasyona maruz bırakmış olabilirsiniz.

Yedigimiz ekmekte bile radyasyon var artık. O konulara girersek cıkamayız

• hayırlı olsun
  • Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın bu paraya bu yaşta başka araba alınamaz en iyisini yapmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GetadakiAdam

bu dedigin akıl karı biseymi ? oyuncak araba almıyor burda arkadas. 20 bin tl ile araba almıs sen 60 bin tl lik arabayı öneriyosun. azcık mantık yahu !

Dostum adama "alaman panzeri" tavsiye etmişiz ne var bunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

Orijinalden alıntı: liebermann

Kaliteli Geely olsa alınır.. zaten bugünkü Kore araçlarının "Kaliteli Çin"den hiçbir farkı yok bence..

Bunu söyleyen de Citroen kullanıyor, bu da ayrı bir muhabbet.
    Kore araçları dediğin araçlar IHSS testlerinde (Elantra) Jetta'dan bile üstün puan alıyorlar.
    En azından C-Elyssé gibi 3 yıldız alan B segmenti araçları kalmadı "bugünkü Kore" araçlarının.

C4 kullanıyorum C-elyyse değil.. çarpıtmayalım! :)
  • birini kurtarmışsın hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

yanlış tercih olmuş hocam, almadan önce sorsaydın keşke. paranın üzerine 40 bin kredi çekip boş paket Polo daha iyi bir tercih olurdu

kırk yıllık tinerciyim, böyle kafa görmedim.

iyi ki sana sormamış .
    adam 25.000 lira bütçem var diyor, sen onun üzerine 40bin daha çek diyorsun. kredi çekip geleceğinizi ipotek altına koyup gidip arabaya para yatırmak nedir arkadaş anlamıyorum ben bu milleti.

iyi yapmışsın birader güle güle kullan.
  • blackcoupe kullanıcısına yanıt
    Arkadaş orada güzel bir ironi yapmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcoupe

quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

yanlış tercih olmuş hocam, almadan önce sorsaydın keşke. paranın üzerine 40 bin kredi çekip boş paket Polo daha iyi bir tercih olurdu

kırk yıllık tinerciyim, böyle kafa görmedim.

iyi ki sana sormamış .
    adam 25.000 lira bütçem var diyor, sen onun üzerine 40bin daha çek diyorsun. kredi çekip geleceğinizi ipotek altına koyup gidip arabaya para yatırmak nedir arkadaş anlamıyorum ben bu milleti.

iyi yapmışsın birader güle güle kullan.

Ciddi ciddi soruyorum burdaki ''ufak şakayı'' anlamadın mı, yoksa bizi mi sazanlıyorsun?

• Hayırlı olsun
  • Yokmu bir danisacaginiz akil biri bilader sen ne yapiyosun bu arac alinir mi diyen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı arkadaşlar neye göre risk almışsın iyi cesaret etmişsin diyorlar merak ediyorum. Fiyatı 60 bine dayanmış Clio tenekesi Daciası bundan çok mu daha iyi? Neymiş piyasası zayıfmış. Alım satım arabası değil bu zaten, binmek için. 16-17 bine Tofaş satılıyor bu memlekette. 20 bine yüksek model donanımı aksesuarı bol bir araba işte daha ne olsun.

Güle güle kullan.
  • ıyı dıleklerınız ıcın tesekkur ederım arkadaslar. Arac ıyı ıcıme sındı. Ama acık konusayım aractan zıyade cebımden fazla para cıkmamasından memnunum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • araç muhtemelen e120 kasa 2002-2007 arasında satılan corolla bazlı. yani taklit değil. motoru da toyota motoru büyük ihtimalle. bana göre biraz tipsiz ama mantıksız bir araç diyemem piyasa bu haldeyken.

hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cotyora666

quote:

Orijinalden alıntı: pentaone

4 Aylık sıfır arabanın benzin hortumu kendiliğinden çıkar mı?
    Cevap: Bu araçta benim başıma geldi allahtan yanmadık

Benzin hortumu Nerden çıktı? Çıktığını nasıl anladın? Sürüş esnasında mı yoksa park halinde mi çıktı? Bu durumdan sonra firmayı neden mahkemeye vermediniz? Kusura bakmayın ama atıyorsunuz.

Aracı emanet aldım. Araç sahibi ben değilim, araç sahibi aracı kaskodan yaptırdı öncesinde ön konsoldan gelen tıkırtılardan falan şikayetçiydi konsolu da değilştirdi bir kere. Benzin hortumu çıktığını nerden anladım açıklayayım. Sürüş esnasında araç bir anda gaz yememeye başladı. Akan trafikte şehir içinde kendimi sağa attım ve dörtlü flaşörleri açtım. Araç stop etti zaten. Niye gaz yemiyor falan derken 3-5 sefer marşa bastım ortalığı benzin kokusu sardı. Önünde durduğum marketin sahibi uyardı araç benzin akıtıyor diye bir indik ki aracın altı derya olmuş. Derhal su falan döktük kasko arandı. vs.vs.

Sonuç olarak: 4 aylık aracın benzin hortumu çıkmış durum bu kimse çıkarmadı yani çıktı kendiliğinden ya da koptu bilmiyorum.

• aracı aldığımdan beri 1000 km yaptım

genel olarak fiyatına göre gerçekten çok iyi araba.

-servisleri sorunlu. çoğu parça hazırda yok. 2 güne geliyor.

-yakıt ise ilk başta yazdığım gibi. 50 tl benzinle şehir 120-130 km yapıyor.

-bu arada amortisörlerinin çok yumuşak olmasından mıdır nedir lastiklere fazla hava basınca zıp zıp zıplıyor araba.

-ses sistemine de bir türlü alışamadım. radyo arama tek bir tuşla ya da yuvarlak düğme ile oluyor. düğmeyi az bişey sağa çevirinde freakans arıyor. yani düğmeyi komple sağa sola çeviremiyorsun.

-ilk baştaki düşüncemi değiştirdim. bu araçla 120yi geçmemek kaydı ile uzun yol yapabileceğimi düşünüyorum. çünkü araç dolu iken yola daha iyi basıyor.

-orjinal park sensörü var.

-bir de aracı kapatıp terk ettiğinizde herhangi bir kapı tam kapanmazsa korna kısa aralıklarla çalarak sizi uyarıyor. iyi düşünülmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Wittmann -- 13 Eylül 2014; 14:47:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

aracı aldığımdan beri 1000 km yaptım

genel olarak fiyatına göre gerçekten çok iyi araba.

-servisleri sorunlu. çoğu parça hazırda yok. 2 güne geliyor.

-yakıt ise ilk başta yazdığım gibi. 50 tl benzinle şehir 120-130 km yapıyor.

-bu arada amortisörlerinin çok yumuşak olmasından mıdır nedir lastiklere fazla hava basınca zıp zıp zıplıyor araba.

-ses sistemine de bir türlü alışamadım. radyo arama tek bir tuşla ya da yuvarlak düğme ile oluyor. düğmeyi az bişey sağa çevirinde freakans arıyor. yani düğmeyi komple sağa sola çeviremiyorsun.

-ilk baştaki düşüncemi değiştirdim. bu araçla 120yi geçmemek kaydı ile uzun yol yapabileceğimi düşünüyorum. çünkü araç dolu iken yola daha iyi basıyor.

-orjinal park sensörü var.

-bir de aracı kapatıp terk ettiğinizde herhangi bir kapı tam kapanmazsa korna kısa aralıklarla çalarak sizi uyarıyor. iyi düşünülmüş.

Hayırlı olsun

• Hayırlı uğurlu olsun, güle güle güzel günlerde ve kazasız belasız kullanın.Ben beğendim şahsen, bu arada bagaja ben sığarım o derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Syme -- 13 Eylül 2014; 15:13:20 >
  • iyi dilekleriniz için teşekkürler
  • Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.