Şimdi Ara

cimos pili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toshiba satellit 1800 911 sahibiyim pilini yaklaşık 2 ay önce değiştirdim.uzun süre kullanmadığımda önceden saatle ilgili sorun olmuyorduyaklaşık 1 seneden bu yana uzun süre kullanmadığımda saatle ilgili mesaj veriyor. sormak istediğim bu modelde yada laptopların genelinde cimos yani bayos pil varmıdır.varsa bu modelde yerini bilen varmıdır konu hakkındabilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• bıos update yapmayı dene
  • tüm bilgisayarlarda pil vardır..pile ulasabilmek için makineyi dağıtman gerekir. kolay bir yerde değildir
  • Bilgisayarlarda olmaz bilde anakartta olur dostummm..Anakartın herkezin bildiği bıos ayarları vb ayarları var dostum bu ayarları tutması için bir işleve gerek var..Ve bunuda anakartın üzerine bil takarak bu bilgileri tutmasını sağlamışlar aynı saat gibi yani...Bu lettop da olduğu için servine götürmeni tercih ederim ama masaüstü olasaydı koalylık değiştirebilrdin...
  • eğer biraz anlıyorsanız açıp kendinizde değiştirebilirsiniz. serviste size çok pahalıya patlar
  • herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim.laptopu söküp pili buldum fakat pıl sağlam çıktı.bunun üzerine pil ile ana kart arasında lehimli bir kablo vardı ölçüldüğünde normal gözüküyor ancak ana kartla irtibatı sağlayan bir lehim noktası vardı o noktayı havya ile yeniledim. ve sorun bitti hazır açmışken pili de yeniledim.şu an bir problem yok.biraz geç cevapladım ancak yeni farketmişim.
  • Hocam yalnız aradan 3 yıl geçmiş. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim
  • Cmos piliniz (yani bios) bitmeye yüz tutmuş. Modeline göre değişebilir ancak öyle zor bir yerde değildir. Değiştirebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.