Şimdi Ara

Çıkmacılardan parça almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
1.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımın stopları farları aynası felan kırıldığında eskidiğinde araba mezarlığına gidip çıkmacılardan alıyorum kimisinde ufak tefek kırıklar hatalar oluyor ama genellikle iyi çıkıyor iş görüyor orijinaline göre fiyatı neredeyse yarı yarıya hatta daha fazla uygun oluyor. Imkanim olsa sirf hobi icin oraya gidip parca alip araba toplarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben adamların triplerini sevmiyorum...

sanki mal bi tek onda var gibi çogu kendişyle kavga ettirmeden bırakmıyor...

5 lira fazla olsun da - arabam 1 ay fazladan yatsın da ... Muhtaç olmayalım yeter.
  • ist Avrupa yakasında fiyati uygun nerde cikmacilar var? bizim basaksehirde iosb Atatürk oto sanayide var. Baska nerelerde var acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: SinanKkner

Ben adamların triplerini sevmiyorum...

sanki mal bi tek onda var gibi çogu kendişyle kavga ettirmeden bırakmıyor...

5 lira fazla olsun da - arabam 1 ay fazladan yatsın da ... Muhtaç olmayalım yeter.

Orada yapacağın iş urune bakmak niyetlenmek fiyatini sormak x olur mu demek olmuyorsa almayacaksin yada dedigi fiyata alacaksin baska pazarlik yapmanin luzumu yok zaten onlar orjinaline gore ucuza satmak zorundalar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • FreudeAmFahren kullanıcısına yanıt
    Peki :)

• İyi pazarlık yapmak lazım. Ben de çok kez çıkma parça aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • servisin sıfırına 70 tl istediği şeyin 2. eli haline kafadan 50 tl istiyor, bi daha uğraşmam çıkmacılarla
  • çıkmacılar genellikle yamyam oluyor
  • Alayı çakal bunların. Kardeşimin aracının aynasındaki sinyal kırılmıştı geçen sene. Servis Montaj dahil 180 tl demiş. Çıkmacıya gittim ve camı çatlak sinyale 150 tl fiyat çekti. Kuruş indiremezmiş zarar edermiş.

Dönüşte her zaman bakım için parça aldığım parçacıya uğramıştım. Ellerinde sinyal varmış ve verdikleri fiyat 60 tl idi. Hemde kutusunda orjinal hologramlı parçaydı. Sadece kutu üzerinde arapça yazılar mevcuttu.

60 tl ye aldım parçayı sanayide tanıdığa taktırdım para da istemediler. Zorla 20 tl verdim montaja.

Çıkmacımı uzak dursun aman.
  • enson sorduğumda sıfırından fazla fiyat çekmişti.gider yan sanayi alırım.bu yamyamlarla uğraşmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş en iyisi problem yaşamamak için çaba sarf etmek ve bunlara gitme durumunun yaşanmamasıdır.

• Ben çok sevmiyorum. 2 kere işim düştü birinde mecbur açtık bi yerimizi şey etmediği kaldı. Adamlara güven olmadığı için 500km yolu otobüsle giderek ankaraya ulaştım.

2dolu kapı
    orta direk
    yarım arka çamurluk
    bi tane de ayna

orijinal çıkma istediğimde telefonda 2500tl dedi. yanına gittim başta vuruk kırık dandik kapıları vermeye çalıştı. baktı diğer çıkmacıya gideceğim hemen elindeki gizli mallardan güzellerinden verdi. bu sefer aynayı çaktırmadan yan sanayi vermeye kalktı mecbur 100tl daha verdim orijinal çıkmayı aldım. Çalışanı da yolu bulmuş benden çorba parası istiyor...

20+10 da öyle verdik... 2630 verip çıkmacıdan çıktım.

otogara 60tl'ye bi tane buldukları taşıma işiyle uğraşan biri götürdü. otogarda otobüsler almadı. otogarın içine sokmak için bi daha nakliye buldum 40tl verdim. metro kargoya 200tl verdim orada... memlekette metro kargonun kapı önüne kadar çıkaran uyuz çalışanı da çorba parası istedi 9.75 öyle gitti. param yok diyerek cebimdeki bozukları iteledim

Özetle canı cehenneme ankaradaki esnaf kırıntılarının...

Ben arabayı yaptırabilmek için kredi çekmişim, bu çıkma parçalarla birlikte 6500tl harcamışım adamlar kan emici sülük gibi. Para bürümüş hepsini...

Diğer aracımı geçen ekim istanbuldan aldım. sağ farı kırıktı. çıkmacıya gittim, sıfırı bana 530a gelen farı 400e bir de ayağının birinin orada sağlam bi tamir yapılmış şekilde kakalamaya kalktı. 250 teklif ettim 400den aşağı düşmedi aç kal ... dedim içimden almıyorum dedim çıktım. sonrasında sıfırını 500e buldum bi yerden aldım geçtim.

• Alınacak parça var alınmayacak parça var.

• Parçayı ucuza almak istiyorsanız, ilk bakacağınız yer Aksaray olsun.Bir çok orjinal parçayı, internetteki yan sanayi fiyatlarından bile ucuza bulmanız mümkün olabiliyor.
  • Bencede cogu yamyam gibi yoruma katılıyorum. Bir iki fiyat sormuşluğum var. Tavırlar fiyatlar hiç bulaşmamak lazım. Bir iki kuruş fazla veririm, bu uyanıklara yem olmam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çarkçı_başı

Parçayı ucuza almak istiyorsanız, ilk bakacağınız yer Aksaray olsun.Bir çok orjinal parçayı, internetteki yan sanayi fiyatlarından bile ucuza bulmanız mümkün olabiliyor.

Istanbul Aksaraydan mı bahsediyorsun Aksaray ilinden mi ?
  • FreudeAmFahren kullanıcısına yanıt
    istanbul Aksaray
  • Bostancıdakiler de yamyam. Sanki 0 araçtan parça söküp getiriyor gibi tavırları var.
  • Benim bu çıkmacı sökmeci denen esnaflarla birkaç sefer eski aracımın parça gereksinimi dolayısıyla tecrübem oldu. Gözlemlerim naçizane şunlardır:
    1. Fiyatlar bence hiç ama hiç ucuz değil. Giderseniz bir iki parça fiyatı sorduğunuzda anlarsınız.
    2. Yeni parça fiyatına yakın fiyatlar çekiyorlar.
    3. Tavır ve yaklaşımları hiç hoş değil. Yeni yepyeni parça satan adam bile pazarlık yapıyor ilgili alaka gösteriyor malını satmaya çalışıyor. Bir şekilde yardımcı oluyor. Bu çıkmacılar sanki parça Türkiye'de sadece kendilerde var sanıyor..
    4. İtelemeye çalıştıkları parçalar çoğu zaman çokta iyi durumda olmuyor. Sağı solu çizik kirli paslı v.s oluyor.
    5. Sattığı parçayı satarken zikretiği fiyatlar sizi dumura uğratabilir. Zira sanki yeni orijinal parça satıyor sanırsın.
    5. Bunlardan ucuza iyi malzeme almak çok zor. Bence bunlarla uğraşmaktansa gidip orijinal veya yan sanayi parça almak inanın çok daha iyi olur. Ek olarak siniriniz asabınız bozulmaz. Gidin orijinal veya yan sanayi parça alı, çay çorba bile ısmarlarlar...

• Bir ürüne orjinalinden daha fazla para vermek gibi hobisi olan insanları aşşağılamayın lütfen.

Şaka bir yana tamamen düdüklemek üzerine kurulu bir sektör.Hayır oraya gelen zaten parça fiyatını biliyor /pahalı geliyor ki/ sana gelmiş neyine daha fahiş fiyatlar istemek gerçekten enteresan.

1-Spotcular
    2-Çıkmacılar

Allah düşürmesin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.