Şimdi Ara

Çiftçi:'Terim'in aldığı paranın 10'da 1'i bizi kurtarır'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
5.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
105 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde hortum felaketinde zarar gören bölgeyi ziyaret etti. Fakıbaba'ya sorunlarını anlatan ve yıkılan seralarının yeniden ayağa kaldırılması için bakandan destek isteyen çiftçi Ümit Abacı, "Fatih Terim'in aldığı paranın 10'da 1'i bizi kurtarır" dedi.

Bakan Fakıbaba'nın ziyaretine çifti Ümit Abacı ile sohbet etti. Abacı, “Biz, dilenmiyoruz. Kimseden bir şey rica etmiyoruz; ama gerçekten elinize vicdanınıza koyun, bir milli takımda Fatih Terim'in aldığı paranın 10'da 1'i kurtarır. Bize tapu, belge sorarsanız bu işin içinden çıkamayız. 5 dönümün altına tapu verilmiyor. 3 kardeşiz. 10 dönüm yerimiz var. Birbirimizi öldürmemiz gerekiyor, tapu sahibi olmamız için. Birimiz, ölecek ki birimiz, sahibi olacak. Buraya kadar geldiniz, bizi unutmayın.

Bir haftadır balona röveşata atanı seyrediyoruz. Bu enkazı kaldıramazsak biz, yükümüzü sarar, gideriz. Biz, buranın halkıyız. Bizim sigortamız Türkiye Cumhuriyeti. Irak'tan Suriye'ye her yere yardım edildi. Bize de yardım edilsin" dedi.

• ağlayan çiftçi sözkonusu, fırtına olması önemli değil.

en sevdiğim sahneler;

ağlayan çiftçi, ağlayan turizmci, ağlayan taksici, ,işsiz üni öğrencisinin veli ağlaması(ama 200k ile müh. tutturmuş falan olması lazım) , fakirlikten kırılan akp hayranları, eski şakirt yeni reizçilerin atıp tutmaları
  • Adamlar haklı
  • adam haklı ülkede sorunlar diz boyu ama bizim konuştuğumuz şeyler

rövaşata çeken adam

cam filmlerinin yasaklanması

elon musk'ın tellağa verdiği bahşiş

bla bla

boş bir ülkeyiz boş insanlarız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

daha çok dara düşerler inş , nasıl hoşuma gidiyor anlatamam

şimdi bu yorumumu okuyup " senin gibiler yüzünden akp'ye oy veriyorum" diyenlere tavsiyem ; sakın ola akp'den vazgeçmeyin , batmak üzere olan ülkenin başına geçecek partiye yazık olur, bizim millet bugünleri unutur yine o yeni partiyi suçlar ve hiç bir ders çıkarmamış oluruz.

o nedenle iktidar değişmemeli.

batana kadar durmak yok yola devam

ilginç bir yaklaşım... 3 yıl içinde ülke batacak gerçekten, hemde 2001 den kötü olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Terim'in parasını doğrudan devlet mi veriyor, tam anlamış değilim. Bu özerk federasyonun mantığını tam anlayan olduğunu sanmıyom

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Terim'in parasını doğrudan devlet mi veriyor, tam anlamış değilim. Bu özerk federasyonun mantığını tam anlayan olduğunu sanmıyom

Aslında Terimin parasını futbol izleyicisi ödüyor . (milli takımın maçlarının yayın ücreti ve reklam vs. ile)

fakat bir hile var. Federasyon digitürkten %10 para kesiyor yayın geliri olarak.. futbol klüplerindeki oyuncu ve kurumsal vergileri hükümet siliyor. Devlete hiç vergi ödemesi yapmıyorlar veya çok az ,federasyon da digiturkten gelen parayı har vurup harman savuruyor yurtdışındaki maçlara özel uçak kaldırıyor lüks otellerde sefa sürüyorlar ufak bir kısmınıda F.terime ödemişler işte (F.Terimin parasıda önceki T.Direktör Hidding'in parasına yakındır zaten )

yani klupler %18-20 ödeyeceği vergi yerine TFF nin %10 gibi digitürk haracına ses çıkarmıyorlar yoksa ortalığı yıkarlardı %10 nedir diye

http://www.radikal.com.tr/spor/tff-dev-sirketleri-solladi-1202435/

Düzeltme: Digiturk TFF payı bu sezondan itibaren %12den %4 e düşmüş ama yinede yüksek bana göre milli maçların yayın geliri ve sponsorluk gelirleri yeteri kadar çok zaten

http://www.haberturk.com/ekonomi/is-yasam/haber/1327049-yeni-yayin-gelirlerinden-hangi-kulup-ne-kadar-pay-alacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 16 Kasım 2017; 17:28:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MiLLETiNVEKiLi

quote:

şimdi bu yorumumu okuyup " senin gibiler yüzünden akp'ye oy veriyorum" diyenlere tavsiyem ; sakın ola akp'den vazgeçmeyin , batmak üzere olan ülkenin başına geçecek partiye yazık olur, bizim millet bugünleri unutur yine o yeni partiyi suçlar ve hiç bir ders çıkarmamış oluruz.

ilginç bir yaklaşım... 3 yıl içinde ülke batacak gerçekten, hemde 2001 den kötü olacak

2001' de umut vardı, şimdi o da yok. . .

• quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

quote:

Orijinalden alıntı: MiLLETiNVEKiLi

quote:

2001' de umut vardı, şimdi o da yok. . .

Kanıtı ne, yoksa palavrakistan mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Herif doğru söylüyor; freni patlamış kamyon gibi tehlikeli bi gidişat var ama bizim medya balona rövaşata atan ile cam filmini gündemden düşürmüyor...Medya için vatandaşın hali hiç mikinde bile değil
  • quote:

Hükümet yardım edilmeyecek dememiş. Oraya insanları dinlemeye bir bakan, bir milletvekili gitmiş. İnsanlar da dertlerini anlatmışlar. Bu çok güzel bir ikili diyalog örneği.

Hortum dolayısı ile yani bir felaket sebebi ile zarar görmüş bir insanın halinden nasıl zevk alabiliyorsunuz ? Bunun hükümet ile ne alakası var? İnsanlığınızı bir kenara bırakıyorsunuz resmen hükümet eleştirmek için.

• Bu konuda çiftçi kardeşlerimize yanlış yapıldığının farkındayız. Ancak Terim'in itibarını da düşünmek zorundayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Hükümet yardım edilmeyecek dememiş. Oraya insanları dinlemeye bir bakan, bir milletvekili gitmiş. İnsanlar da dertlerini anlatmışlar. Bu çok güzel bir ikili diyalog örneği.

Hortum dolayısı ile yani bir felaket sebebi ile zarar görmüş bir insanın halinden nasıl zevk alabiliyorsunuz ? Bunun hükümet ile ne alakası var? İnsanlığınızı bir kenara bırakıyorsunuz resmen hükümet eleştirmek için.

ağlayan çiftçi sözkonusu, fırtına olması önemli değil.

en sevdiğim sahneler;

ağlayan çiftçi, ağlayan turizmci, ağlayan taksici, ,işsiz üni öğrencisinin veli ağlaması(ama 200k ile müh. tutturmuş falan olması lazım) , fakirlikten kırılan akp hayranları, eski şakirt yeni reizçilerin atıp tutmaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 17 Kasım 2017; 9:1:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hiçmiyok

Bu konuda çiftçi kardeşlerimize yanlış yapıldığının farkındayız. Ancak Terim'in itibarını da düşünmek zorundayız.

Zırvalık başka bir şey değil bu yorum
  • nk061 kullanıcısına yanıt
    Doğruya doğru biz de neyse o. Çiftçiyi düşünürken Terim'in itibarını da yok edemeyiz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

ağlayan çiftçi sözkonusu, fırtına olması önemli değil.

en sevdiğim sahneler;

İyi de belki bu çiftçi AKP'ye oy vermedi, nereden biliyorsunuz ? Bir başkasının sıkıntısından nasıl haz duyabiliyorsunuz ?

• quote:

Doğruya doğru biz de neyse o. Çiftçiyi düşünürken Terim'in itibarını da yok edemeyiz.

Bana Terim'in itibarını nasıl yok edeceğimizi anlatır mısın ?
    Fiyatını düşürerek. Milli takımının antrenörlüğünü yapmış birisinin ücretini yüksek tutmak büyük devlet olmayı gerektirir.
    Çekememezlik yapmayın. 2019'da görüşürüz.
    Hiçmiyok ismi Chp zihniyetinin yaptığı zulüm ve haksızlıklara karşı tepki olarak alınmıştır. Yani siz de hiç mi hak, hukuk, adalet yok demek istiyorum. Daha önce de başkanlarının yaptığı yürüyüş bunu kanıtlar nitelikte oldu. Hem bütün hak ve adaletleri ortadan kaldırdılar hem de Ankara'dan İstanbul'a hak hukuk için yürüdüler. Yemezler efendi yemezler.
  • quote:

Hiçmiyok ismi Chp zihniyetinin yaptığı zulüm ve haksızlıklara karşı tepki olarak alınmıştır. Yani siz de hiç mi hak, hukuk, adalet yok demek istiyorum. Daha önce de başkanlarının yaptığı yürüyüş bunu kanıtlar nitelikte oldu. Hem bütün hak ve adaletleri ortadan kaldırdılar hem de Ankara'dan İstanbul'a hak hukuk için yürüdüler. Yemezler efendi yemezler.

İyi de ben ne CHP'yi savunurum bu forumda ne de AKP'yi. Bu yaftayı nasıl vurabildiniz bana onu anlamadım. Her iki tarafında ılımlı olması gereken şu dönemde hem sizin gibi sığ ve keskin laflar üreten insanların hem de karşıt görüşlünüz olan keskin görüşlü insanların bu ülkede bana gore yeri yok.

Bu ülke ne çekti ise zıt fikirlilerin birbirlerini aşşağılamasından ve ötekileştirmesinden çekti. O yüzden artık aklınızı siz de dahil bu bahsettiğim tipler başına alsın.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.