Şimdi Ara

Çiftçi:'Terim'in aldığı paranın 10'da 1'i bizi kurtarır' (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
5.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
105 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

daha çok dara düşerler inş , nasıl hoşuma gidiyor anlatamam

şimdi bu yorumumu okuyup " senin gibiler yüzünden akp'ye oy veriyorum" diyenlere tavsiyem ; sakın ola akp'den vazgeçmeyin , batmak üzere olan ülkenin başına geçecek partiye yazık olur, bizim millet bugünleri unutur yine o yeni partiyi suçlar ve hiç bir ders çıkarmamış oluruz.

o nedenle iktidar değişmemeli.

batana kadar durmak yok yola devam

Hükümet yardım edilmeyecek dememiş. Oraya insanları dinlemeye bir bakan, bir milletvekili gitmiş. İnsanlar da dertlerini anlatmışlar. Bu çok güzel bir ikili diyalog örneği.

Hortum dolayısı ile yani bir felaket sebebi ile zarar görmüş bir insanın halinden nasıl zevk alabiliyorsunuz ? Bunun hükümet ile ne alakası var? İnsanlığınızı bir kenara bırakıyorsunuz resmen hükümet eleştirmek için.

ağlayan çiftçi sözkonusu, fırtına olması önemli değil.

en sevdiğim sahneler;

ağlayan çiftçi, ağlayan turizmci, ağlayan taksici, ,işsiz üni öğrencisinin veli ağlaması(ama 200k ile müh. tutturmuş falan olması lazım) , fakirlikten kırılan akp hayranları, eski şakirt yeni reizçilerin atıp tutmaları

İyi de belki bu çiftçi AKP'ye oy vermedi, nereden biliyorsunuz ? Bir başkasının sıkıntısından nasıl haz duyabiliyorsunuz ?

kurunun yanında yaşta yanacak elbet , evet vicdansızım , evet bende yanıyorum ,en basidinden ; artan masrafından ötürü arabamı sattım 1 yıldır hergün 1 saate yakın servis-ev arası yol yürüyorum.ama daha çok yürümem , yürümemiz gerekiyor belliki.

özellikle bu sektörleri örnek vermemin nedenide ülkenin belkemiği olan sektörler olmasının yanında en kötü yönetilen sektörlerden olması.

bireysel olarak çok rahatlıkla söylebiliyorum , dedim dedim dinlemetemedim bak gördüğünüzmü noldu ? sonrada evet haz alıyorum bu durumlarından.ne yapayım üzüleyim mi ? bu ülke bugünlere gelmeyi seçti ,biz çocukken kendi düşen ağlamazdı ...

ve yine rahatlıkla söylüyorum ; dahada kötüye gitmemiz lazımki millet bugün düştüğü hatalara düşmesin ; cahillik , yalan , adam kayırma , döneklik , din , kitap , atatürk iş yapmasın.akıl mantık iş yapsın ...

he şunuda unutmadan yazayım , benim hedefimde %51'lik evet veren reizci tayfa yok.ülkenin (kabaca) %70'i gözümde aynıdır.akıl mantıktan uzak , dönekliğe , adam kayırmaya prim veren , cahillikten beslenen , yalan söyleyen , söyleyeni mazur gören , bilmeden yorum yapan , sorgulamayan bir milletiz.

millet hakkettiği duruma düşüyor , hak yerini buluyor yani , bundan daha güzel şey olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 17 Kasım 2017; 17:47:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CARNIVALE

adam haklı ülkede sorunlar diz boyu ama bizim konuştuğumuz şeyler

rövaşata çeken adam

cam filmlerinin yasaklanması

elon musk'ın tellağa verdiği bahşiş

bla bla

boş bir ülkeyiz boş insanlarız

Medya organları yuzunden gündem bu rezilligin icinde. Tarafsızız diye yırtınan , efelenen medya organlarını hatırlayan hatırlar. Simdi ne haldeler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CARNIVALE

adam haklı ülkede sorunlar diz boyu ama bizim konuştuğumuz şeyler

rövaşata çeken adam

cam filmlerinin yasaklanması

elon musk'ın tellağa verdiği bahşiş

bla bla

boş bir ülkeyiz boş insanlarız

maalesef haklısın
  • Fatih Terim içinden ne sövmüştür ama adı geçti diye.

• o çiftçiye biri söylesin terim yerini birini bulabildilermi aldığına bakacana buna bak hem terim zorla bana şukadar verin demedi işine gelirse imzalatırsın.
  • Yani geçen de konusunu açmıştım pek rağbet görmedi, ama avrupada futbolculardan alındığı gibi %50 vergi alsak, ülkede ekonomi yemin ediyorum bir silkelenir, €5m alan RvP'den %35 gelecek, €1,75m yapar, bunun gibi Negredosu osu busu, çok yüksek meblağlar dönüyor, ama Avrupada olduğu gibi üst tabakadan yüksek vergi, alt tabakadan düşük alınacağına, herkesten eşit alınıyor, sorun olursa hepsinin vergisi artıyor, yönetmeyi bilmeyen adamlar demokrasi adı altında diktatörlük yaparsa olacağı budur, tek çözüm Avrupaya kapak atmak gibi, ya da gönül ister ki bariz farklar olan bölgelere özerklik verilsin, Federal yapılanmaya gidelim, ya da bölgesel bir devlet olalım, bu kürtler, çomarlar iki gram bilgileriyle bakalım ne kadar kendi yağlarında kavrulabilecekler. Ya da üni mezunu olanlar oyu 2 sayılsın, böyle sistemler olmadı mı oldu, zirâ bilgisiz adam yarar yapayım derken zarar sağlar, demokratik olmayı yanlış anlamışlar tamamen, eşitlik ile, denkleştirici adalet kavramlarını kavrayamamışlar, eşitlik zararlı olabilir.

He siz de Akp, Chp o bu konuşun durun, sanki sorun partilerdeymiş gibi, bulmuşlar keriz ülke herkes sömrüyor, siz de medyanın sunduğuna çatıyorsunuz, asıl sorun görünmüyor.
  • Lucescu nun aldığı parayı versek kurtarmıyor mu?

• Birgün başkan seçilirsem türk futbolu için yaptığım plan

1-iş adamlarının kulüplerde yönetici ve başkan olmalarını yasaklıyorum. Kim olabilir kulüplerde çalışmış eski antrenör malzemeci eski hakemler ve eski futbolcular.

2-Tff de iş adamlarının başkan veya yönetici olmalarını yasaklıyorum. Kim olabilir kulüplerde çalışmış eski antrenör malzemesi eski hakemler eski futbolcular ve hukuk işleri için eski avukatlar hakimler savcılar (özel iş yapmayanlar)

3-kuluplerin borç almasını yasaklıyorum. Gelir gider dengesi ne kadar geliyorsa okadar harcanabilir.

4-futbolculara ve antronerlere verilecek yıllık maaş ı sınırlıyorum.1 futbolcuya aylık en çok 100 bin TL brüt maaş verilebilir. Teknik direkör e en çok aylık 70 bin tl brüt maaş.

5-kulüp işlerinde yabancı para kullanmayı yasaklıyorum. Takım başına 3 yabancı futbolcu serbest. Yabancı futbolculara da verilebilecek en çok maaş yerliler aynı yani aylık 100 bin brüt maaş.

6-bir futbolcu yetiştiği kulupte profesyonel olduktan sonra 5 yıl daha oynamaya mecburdur. 5 yıl sonra transfer olabilir. Transfer için eski kulübü en çok 1 milyon TL isteyebilir.

7-milli takim teknik elemanı na aylık en çok 75 bin maaş verilebilir.
    8-devlet kurumlarının belediyelerin futbol kulüplerine maddi destek vermelerini yasaklıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sazankiller -- 18 Kasım 2017; 21:10:47 >
  • Terim aldığının 10 da 1 i,bilaloğlanın sıfırladığının 1.000.000.000 da 1 i ediyorsa,köpocu kılışdaroğlu sgkyı ne kadwr batırmıştır.

• Mecliste boş boş oturup kic büyuten 550 vekile akıtılan katrilyonlarin birazi bizi kurtarir demesi lazimdi diyememiş

• quote:

Orijinalden alıntı: tctstcts

Birgün başkan seçilirsem türk futbolu için yaptığım plan

1-iş adamlarının kulüplerde yönetici ve başkan olmalarını yasaklıyorum. Kim olabilir kulüplerde çalışmış eski antrenör malzemeci eski hakemler ve eski futbolcular.

2-Tff de iş adamlarının başkan veya yönetici olmalarını yasaklıyorum. Kim olabilir kulüplerde çalışmış eski antrenör malzemesi eski hakemler eski futbolcular ve hukuk işleri için eski avukatlar hakimler savcılar (özel iş yapmayanlar)

3-kuluplerin borç almasını yasaklıyorum. Gelir gider dengesi ne kadar geliyorsa okadar harcanabilir.

4-futbolculara ve antronerlere verilecek yıllık maaş ı sınırlıyorum.1 futbolcuya aylık en çok 100 bin TL brüt maaş verilebilir. Teknik direkör e en çok aylık 70 bin tl brüt maaş.

5-kulüp işlerinde yabancı para kullanmayı yasaklıyorum. Takım başına 3 yabancı futbolcu serbest. Yabancı futbolculara da verilebilecek en çok maaş yerliler aynı yani aylık 100 bin brüt maaş.

6-bir futbolcu yetiştiği kulupte profesyonel olduktan sonra 5 yıl daha oynamaya mecburdur. 5 yıl sonra transfer olabilir. Transfer için eski kulübü en çok 1 milyon TL isteyebilir.

7-milli takim teknik elemanı na aylık en çok 75 bin maaş verilebilir.
    8-devlet kurumlarının belediyelerin futbol kulüplerine maddi destek vermelerini yasaklıyorum.

herşeye limit koymuşsun ancak klüplerin geliri 50milyon euroyu geçmiş durumda bu parayı devlete mi bağışlayacaklar? sen bütün futbolculara toplam aylık 1 milyon euro bile vermedin

Gelirin kadar harcayabilirsin düşüncesi en mantıklısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 18 Kasım 2017; 21:56:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluraydisk

Mecliste boş boş oturup kic büyuten 550 vekile akıtılan katrilyonlarin birazi bizi kurtarir demesi lazimdi diyememiş

haberin videosunu izlemiştim bakan dönüp giderken çiftçi arkadan bağırdı, bu seferde şunu söyledi: ''Suriyelilere verilen paranın 10da 1i bize verilse kurtulurduk''

Terimin parasıyla Suriyelilere harcanan para arasında belki 2-3bin kat fark vardır

Çiftçi medyada internette ne gördüyse onu söylemiş. Milletvekili maaşlarını eleştiren gazete, medya olmuş olsa onuda söylerdi belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 18 Kasım 2017; 21:49:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altyapıya gençliğe yatırım yapsınlar. Hayvan beslemekten iyidir.

• Bir çiftçi çocuğu olarak yazıyorum arkadaşlar.

Çiftçilerin şu anki hali; zirai ilaç bayisine borçlu, gübreciye borçlu, fideciye borçlu, markete borçlu, bankaya borçlu...

Videodaki abimiz gerçekleri söyledi. Sizin gözünüzdeki çiftçi imajı okuduğum kadarıyla sürekli ağlayan, dert yanan insanlar.

Şunu unutmayın ki kışları siz sıcacık yatağınızda yatarken çiftçi kardeşlerimiz ürünlerini korumak için akşam ezanından başlayarak sabah ezanına kadar soba yakmak için uğraşıyor. Kışın donates vb. 5 lira diye car car ötenler bu çekilen çileleri sizlere göstermiyor.

Arkadaşım sizler ya kendi işinizi yapıyorsunuz ya da maaşlı çalışansınız. Çiftçilerimiz ise bu ülkenin en büyük kumarbazı. Ya ürünü para etmez, ya tüccarı kaçar vs.vs.

İnşallah bu çiftçileri beğenmeyen kardeşlerim beğenmedikleri çiftçilik işiyle uğraşır da neyin ne olduğunu o zaman anlarlar.

Çiftçi bu ülkenin en çok kahrını çeken meslek sınıfıdır. Ve çok şükür kimseye muhtaç değildir.

• Çiftçi hiç aglanmasin. Yarisndan çoğu süt ve destek paralarını alıp pavyonda yiyorlar. Hepsinin altında arabası hayvanı ciftcekeri var.

Allah daha çok versin ama şu tiyatroyu bıraksınlar artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

şimdi bu yorumumu okuyup " senin gibiler yüzünden akp'ye oy veriyorum" diyenlere tavsiyem ; sakın ola akp'den vazgeçmeyin , batmak üzere olan ülkenin başına geçecek partiye yazık olur, bizim millet bugünleri unutur yine o yeni partiyi suçlar ve hiç bir ders çıkarmamış oluruz.

saçma sapan konuşmayın artık. + almak için neler yazıyorsunuz.
    şimdi siz trakyanın çiftçisi ile konyanın çiftçisini aynı kefeye mi koyuyorsunuz.
  • Amma çok çiftçilere saövüp sayan olmuş şuraya bak.
    ben köylüyüm ve sizi 1 haftalığına tarlaya davet etmek isterdim.mazot olmuş 5 lira.
    gübre olmuş 90 lira.
    mahsul zaten para etmiyor.
    ülkede zaten hayvancılık az.birde az olan hayvancılık bitince siz o zaman tavuk eti bile yiyemez duruma gelirsiniz.dışarıdan çiftçi deyince ooo hemen hanımaganın çiftliği gelmesin aklınıza
  • quote:

“Daha çok dara düşerler inşallah”

Böyle yurttaşlık olamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: MiLLETiNVEKiLi

quote:

Orijinalden alıntı: bluraydisk

Mecliste boş boş oturup kic büyuten 550 vekile akıtılan katrilyonlarin birazi bizi kurtarir demesi lazimdi diyememiş

haberin videosunu izlemiştim bakan dönüp giderken çiftçi arkadan bağırdı, bu seferde şunu söyledi: ''Suriyelilere verilen paranın 10da 1i bize verilse kurtulurduk''

Terimin parasıyla Suriyelilere harcanan para arasında belki 2-3bin kat fark vardır

Çiftçi medyada internette ne gördüyse onu söylemiş. Milletvekili maaşlarını eleştiren gazete, medya olmuş olsa onuda söylerdi belki

Hayret sen suriyelileri elestirebiliyormuydun.

Neyse farketmez ülkede boşa ve boş adamlara harcanan hersey israftir.

• Sumiltan S kullanıcısına yanıt
    Çiftçinin yaşadığı zorlukları çektiği sıkıntıları söylemişsin bir de çiftçileri beğenmiyormuşuz vs.

1)Çiftçiyi neden beğenmeyelim kardeşim domates 5 lira olunca çiftçiye car car ötmüyör ki kimse, 5tlye aldıgım domatesi tarladan soframa sen koymuyorsun ki bunun, aracısı, halcisi komisyoncusu devleti bir ton beleşten kazananı var o 5 lira sana gitse emin ol o kadar carlayan olmaz, son kullanıcıyı şikayet edeceğine sen bunlara sesini çıkar

2)Ürünün neden para etmiyormuş hiç düşündün mü? Ucuza mı satıldığını düşünüyorsun? Burada 2tl olan domates Almanya'da da 2 euro oradaki adamın ürünü para ediyorda senin ki neden etmiyor ben söyleyeyim. Sen o 2tlnin yarısından fazlasını devlete vergi olarak ödüyosun, aldıgın gübre mazot harcadıgın elektrik, su, kdv ötv, mtv bir ton vergi kullandıgın malzemenin ederinden fazla vergi ödüyorsun devlete. 40 liralık mazota 60 lira vergi ödüyorsun

Halkın çiftçisiyle hiçbir derdi yok onlar da ister ki TLnin değeri yükselsin yerli iretime geçelim İsrailden kısır tohumlar alınmasın, hükümet ülkeye kastetmesin üretenden tüketene herkes memnun olsun ama halka sallayıp ''aman hükümetimize zeval gelmesin reis büyük adam'' cı çiftçilere zerre üzülmüyorum umarım batarlar
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.