DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı
8.252
Cevap
67
Favori
614.088
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Chevrolet >> Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
      219 Mesaj
      27 Mart 2009 14:14:34
      Tüm Captiva sevenleri buraya paylaşımda bulunmaya bekliyoruz.

Yeni Captiva sayfası

http://www.chevrolet.co...dellerimiz/yeni-captiva/

Maalesef 2.0 dizel motorla gelen Captiva 4x2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanayhan -- 4 Mayıs 2012; 22:40:55 >
    • Teğmen
      219 Mesaj
    • Yarbay
      12629 Mesaj
      28 Mart 2009 16:52:19
      Konu hayırlı olsun İlk mesajı ben atayım

.::Captiva Sport::.

Yakın zamanda yeni resimler ekleyeceğim

• Yarbay
      12629 Mesaj
      29 Mart 2009 23:07:51
      @ayhanayhan

Hocam nerdesin konu açtın bırakıp gittin

• Çavuş
      44 Mesaj
      01 Nisan 2009 11:02:15
      arkadaslar merhaba..bende kısmetse captiva almayı dusunuyorumm ama test surusu yapma imkanım henuz olmadı..kullanan arkadaslar detaylı sekilde bilgi verebilirler mi arac için..ztn otomobil genelde bir baslıkta actım bu konuyla ilgili cvplarınızı bekliyorumm

• Teğmen
      219 Mesaj
      01 Nisan 2009 14:11:27
      @ GöKHaN 35

Dediğin doğru işlerden dolayı şehir dışındaydım forumla ilgilenemedim. Senin de konuya katkılarının devamını bekliyorum.

• Teğmen
      219 Mesaj
      01 Nisan 2009 14:33:27
      @ elite_zn

Umarım aracı beğenir ve aramıza katılırsınız. Araçla ilgili merak ettiklerinizi belirtirseniz bilgim ölçüsünde size yardımcı olmaya çalışırım.

Genel olarak önceden binek araç kullanıyorsanız yüksek araca geçince yol tutuştaki farklılık gözünüze çarpacaktır. Ama biraz alışınca aracın yol tutuşunun sorentoyla mukayese edilemeyecek kadar iyi olduğunu görürsünüz.
      Vergi avantajı da var. Belki süspansiyonların sertliğinden çukurlu, tümsekli yollarda rahatsız olabilirsiniz. Onun dışında dediğim gibi sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

• Teğmen
      219 Mesaj
      01 Nisan 2009 15:02:36
      Motor ve Şanzıman hakkında bazı teknik bilgiler:

Motor: 2.0 16V Common Rail Turbo Dizel VGT (Değişken Geometrili Turbo Şarj)
        Motor hacmi: 1991
        Silindir: 4 (16V)
        Maksimum güç: 150 (Ps) 4000 (devirde)
        Maksimum tork: 320 (Nm) 2000 (devirde)
        Maksimum Hız (km/s): 180
        0-100 (km/s) hızlanma süresi (sn): 12,2
        Şanzıman: 5 ileri Manuel de kullanılabilen otomatik
        Son tahrik dişlisi oranı : 2,397
        Sürüş süstemi: Normal kullanımda 4x2. Otomatik olarak 4x4 devreye giriyor. 4x4 'ü sürücü istediği zaman devreye sokup, çıkaramıyor.
        Ön süspansiyon: McPherson gergi kollu
        Arka süspansiyon: Bağımsız dört kollu
        Fren: Ön-arka kanallı ABS Fren

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanayhan -- 1 Nisan 2009; 14:51:54 >
    • Teğmen
      219 Mesaj
      01 Nisan 2009 15:26:30
      Boyutlar

Uzunluk (mm): 4635
        Genişlik (mm): 1850
        Yükseklik (mm): 1755
        Dingil mesafesi (mm): 2705
        Ön/Arka tekerlek izi (mm): 1562 / 1572
        En kısa dönme yarıçapı (mm): 5.75
        Boş ağırlık (kg): 1835
        Römork çekme Kapasitesi (frenli) / (frensiz) (kg): 1700 / 750
        Bagaj Hacmi (lt): 465
        Yakıt depo kapasitesi (lt): 65

Yakıt Tüketimi

Şehiriçi: 11
        Şehirdışı: 7,3
        Ortalama: 8,7
        CO2 Emisyonu: 233
        Emisyon Sınıfı: Euro IV

Şehir içi yakıt tüketimi trafiğe ve sürüşe bağlı olduğundan trafiğin yoğun olmadığı yerlerde rahatlıkla 10 lt tüketim değeri pratikte benim tarafımdan ve mgultek (uzun zamandır yoksun, bekliyoruz ) tarafından görülüp, forumda yazılmıştı.

• Çavuş
      44 Mesaj
      01 Nisan 2009 16:44:14

quote:

Orjinalden alıntı: ayhanayhan

@ elite_zn

Umarım aracı beğenir ve aramıza katılırsınız. Araçla ilgili merak ettiklerinizi belirtirseniz bilgim ölçüsünde size yardımcı olmaya çalışırım.

Genel olarak önceden binek araç kullanıyorsanız yüksek araca geçince yol tutuştaki farklılık gözünüze çarpacaktır. Ama biraz alışınca aracın yol tutuşunun sorentoyla mukayese edilemeyecek kadar iyi olduğunu görürsünüz.
      Vergi avantajı da var. Belki süspansiyonların sertliğinden çukurlu, tümsekli yollarda rahatsız olabilirsiniz. Onun dışında dediğim gibi sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

ilgilendigin icin tesekkurler onceliklee...gectigimiz hafta birden niyetine girdim captivanın 7 koltuklu ust donanımlı modeli 74demişlerdi bayide.. fakat 1 gun sonra siparis vermek icin gittigimde fiyat hakkında kesin bişey sölıyemıyoruz dediler nisan ayına zamlancak diyee..bende mart ayına yetiştirmelerini sölemiştim yetişmiyormus brz igneleyici fln konustum sus pus oldular iş böle olunca kızgınlıkla vazgecmiştim.. ama trafikte bikac tane gorunce bu olaydan sonra yine hosuma gitti arac..bayide sonradan arıyarak 2 hafta icinde ellerine istedigim aractan gelecegini karsılıklı konusabilcegimizi söledi fiyat konusunda.. tekrardan dusunuyorum suan ama iyi bi arastırma yapıyorum bu seferde fabrika verileri yazıyor sitesinde ok ama gunluk kullanımda o degerler önemli..bana fazla yakıyor dediler mesela ayrıca motor performansı yeterli mi diye dusunuyorum..arcta tek hosuma gitmeyen husus gostergelerin fln biraz basit durusu..brz fazla sade yapılmıs sanki ön konsolu gece ic mekan goruntusu nasıl acıkcası onuda merak ediyorumm..

• Teğmen
      219 Mesaj
      01 Nisan 2009 17:15:24
      Benim tavsiyem öncelikle aracı bayide iyice inceleyip ondan sonra test sürüşüne mutlaka çıkın. Düzgün zeminli yolların yanısıra bozuk zeminlerde de aracı sürün. Fiyatla ilgili iyi pazarlık yapın tek bayiye bağlı kalmayın.

Yakıt tüketimi bir üstteki mesajın sonunda yazdığım gibi şehiriçi 10 lt seviyelerinde. Tabi gaza ne kadar fazla basılırsa o kadar fazla yakıyor. Amerikan tasarımı araçlarda genelde yakıt ve bahsettiğiniz iç mekan sadeliği ortak özelliktir. İç mekan sizinde bildiğiniz gibi, gece gündüz fazla jan jan beklemeyin. Direksiyonu beğenmeyenler oluyormuş aynı direksiyon Tahoe da kullanılıyor. Motor 2.0 150 bg bu boyut ve ağırlığa göre bence başarılı ama alt devirlerde çok bir şey beklemeyin derim. Benim için en önemli eksileri 4x4'ün seçilebilir olmaması, xenon far (gerçi sonradan takıyoruz ama ), bakımların sık olması ve fiyatı, servis kalitesi !

• Teğmen
      219 Mesaj
      01 Nisan 2009 17:24:46
      Chevrolet Captiva Euro NCAP testinden 4 yıldız aldı.

Test sonuçları için:http://www.euroncap.com...et_captiva_2007/278.aspx

• Teğmen
      219 Mesaj
      01 Nisan 2009 17:41:29
      Chevrolet Captiva'yı General Motors ( GM ) bünyesi içinde Avustralya'da Holden Captiva, Kore'de Daewoo Winstorm olarak satmaktadır.

2 adet Chevrolet Captiva reklamı

Reklam 1

Reklam 2

Chevrolet Captiva incelemesi

inceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanayhan -- 1 Nisan 2009; 17:35:07 >
    • Yarbay
      12629 Mesaj
      02 Nisan 2009 18:46:11

quote:

@ GöKHaN 35

Dediğin doğru işlerden dolayı şehir dışındaydım forumla ilgilenemedim. Senin de konuya katkılarının devamını bekliyorum.

• Çavuş
      44 Mesaj
      03 Nisan 2009 21:28:21

quote:

..............................

yardımların icin cok tesekkurler fakat dun tekrar bayiye gittim..test surusu yaptım aracla vede yuksek bir arac istemedigime karar verdimm ayrıca bikac ekonomik sorun olustu ve butcemi brz daha azalttım..suan 50-55 civarı bir butcem var ve d sınıf bir arac almayı dusunuyorum.. ya laguna yada c5.. suan onlarla ilgili bilgi toplamaya calısıyorumm

• Yarbay
      2337 Mesaj
      28 Nisan 2009 00:39:15
      Sürekli 4x4 değil mi bu araç?

İNADINA TRABZONSPOR!!!
    • Teğmen
      219 Mesaj
      29 Nisan 2009 17:22:48
      Değil.

Sürüş süstemi: Normal kullanımda 4x2. Otomatik olarak 4x4 devreye giriyor. 4x4 'ü sürücü istediği zaman devreye sokup, çıkaramıyor.

• Er
      1 Mesaj
      03 Mayıs 2009 21:36:25
      Arkadaşlar sahibinden com sitesinde captiva çok uygun fiyata görürseniz sakın aldanmayın. Bazı dolandırıcılar araba için acele edip kaporayı yatırısanız ilanı kaldırırım diyerek insanlardan para koparmaya çalışıyorlar. Bü tür ilanları gördüğümüzde lütfen site sahiplarini uyaralım ve insanları bilgilendirelim.

• Yüzbaşı
      276 Mesaj
      10 Mayıs 2009 13:42:03
      Dün eşimle dayanamayıp aldık captivayı :) Boya koruma gibi neler önerirsiniz? Herhangi birşey yaptırmamıza gerek var mı?

ACER AS6930G-733G32MN - P7350 - GeForce 9600M GT DDR3 512Mb - 3D Mark Score : Vista 32bit= 5823 // Asus P535 // Dreambox 500+ // Sony HT1750DP Reciever Home Theatre // Samsung 42P451-P1 100Hz HD Plazma TV // Panasonic FZ28 x18 optic zoom
    • Teğmen
      219 Mesaj
      10 Mayıs 2009 19:29:40
      Hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Boya korumayı biraz kullandıktan sonra yaptırırsınız. Önemli olan iyi bir yere yaptırmak. Mümkünse başında bekleyin. Para verip boya koruma yaptırırken olmayan çiziklerle karşılaşmayın. Sonax gibi firmaların kampanyaları oluyor takip ederseniz uygun fiyata yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanayhan -- 10 Mayıs 2009; 19:30:18 >
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.