Şimdi Ara

CHEVROLET AVEO (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
111.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aracı satarken seni yalıyorlar sonrada cebine giriyorlar milleti sağmaktan başka birşey billmiyor bu servisler arbaya gelince 25000 lira işn doğrusu bu paran bukadarsa bu sağılıcaz kapıya sokulacak araç değil neden bunu yazdım satan servisinide yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizunal41

aracı satarken seni yalıyorlar sonrada cebine giriyorlar milleti sağmaktan başka birşey billmiyor bu servisler arbaya gelince 25000 lira işn doğrusu bu paran bukadarsa bu sağılıcaz kapıya sokulacak araç değil neden bunu yazdım satan servisinide yapıyor

Konuyu hortlatmak için üye oldunuz sanırım..
  • Araç Güzel ama pahalı...

1.3 CDTI LTZ HB ye 41.000 TL Fiyat verdiler Odak tan...
    1.4 16 V LTZ HB ise 33.800 TL dediler..

Dizel Aveo yerine Yeni Rio Hatchback FANCY Dizel çok daha mantıklı geldi bana Eresin Kia 41.200 TL dedi ama , yüz yüze çok daha iyi indirim alınabilir...

Rio nun iç dizaynı çok daha hoşuma gitti , Aveo nun çocuk oyuncağı gösterge tablosuna nazaran...
  • arabayı savunmak istediğim yok ama 1,5 yıldız aldı diye yerden yere vuranların, şimdi yere göğe sığdıramaması lazım.
    madem bu kadar önemli o rakamlar..
  • nereden nereye...
  • Merhaba,
    Geçen ay dikiz aynasında gördüğüm bu yuvarlak gözler ve sert bakışları görünce, bu ne yaav, demiştim ve sollaması için sağa çekilmiştim... Chevrolet Aveo HB miş... Siyah ve HB olduğundan pek ilgilenmemiştim. Ama internette arayıp beyaz ve sedanını görünce adeta vuruldum... Teknik özellikleri ve donanım listesi ise harikaydı... Satıcısına gittim ve beyaz, sedan LT ve dizel isterim diye tutturdum. Ama araç yoktu. Gelecek dediler... Bütün batı anadoludaki bayileri aradım hiçbirinde olmadığını öğrendim... Bir çoğuna telefonumu bıraktım... Sonunda 10 Aralıkta. Neskar dan arabamın geleceğin öğrendim... 17 sinde arabamı teslim aldım...
    SEDAN, 1.3 Diesel, Beyaz, LT donanımlı arabamla bugün 5. günüm... Çok memnunum... 5.5 lt/ 100 km, ve tam doldurduğum depomla sonuna kadar bu tempoda gidecek olursam 780 km gitmiş olacağım... Üstelik şehir içinde bir depo mazotla 780 km gidebilmek... İnanamıyorum ama GERÇEK !!!
    Lambalarda beklerken motorun stop edişine,
    ön camdaki sabah buğusunun saniyeler içinde kayboluşuna,
    ön panelin sıradışılığına,
    Farların saldırgan görünüşüne,
    tekerlek çapının büyüklüğüne,
    bagajının genişliğine,
    virajlarda adeta yola yapışmasına,
    ekonomik ve çevreci motoruna,
    (gerekmez inşallah) hava yastıklarına HAYRAN kaldım...
    Bence, Yeni Aveo Sedan LT 1.3 Dizel, heryönden HARİKA BİR OTOMOBİL...

HAYRAN

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekanikizm

nereden nereye...

aynen öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16HN

Merhaba,
    Geçen ay dikiz aynasında gördüğüm bu yuvarlak gözler ve sert bakışları görünce, bu ne yaav, demiştim ve sollaması için sağa çekilmiştim... Chevrolet Aveo HB miş... Siyah ve HB olduğundan pek ilgilenmemiştim. Ama internette arayıp beyaz ve sedanını görünce adeta vuruldum... Teknik özellikleri ve donanım listesi ise harikaydı... Satıcısına gittim ve beyaz, sedan LT ve dizel isterim diye tutturdum. Ama araç yoktu. Gelecek dediler... Bütün batı anadoludaki bayileri aradım hiçbirinde olmadığını öğrendim... Bir çoğuna telefonumu bıraktım... Sonunda 10 Aralıkta. Neskar dan arabamın geleceğin öğrendim... 17 sinde arabamı teslim aldım...
    SEDAN, 1.3 Diesel, Beyaz, LT donanımlı arabamla bugün 5. günüm... Çok memnunum... 5.5 lt/ 100 km, ve tam doldurduğum depomla sonuna kadar bu tempoda gidecek olursam 780 km gitmiş olacağım... Üstelik şehir içinde bir depo mazotla 780 km gidebilmek... İnanamıyorum ama GERÇEK !!!
    bagajının genişliğine,

HAYRAN

hayırlı olsun güle güle kullanın

yakıt tüketiminiz zamanla daha da azalcaktır aveo dizel alıp şehiriçi 4-4.5 litreyi tutturanlar var

• quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

quote:

Orijinalden alıntı: 16HN

Merhaba,
    bagajının genişliğine,

HAYRAN

hayırlı olsun güle güle kullanın

yakıt tüketiminiz zamanla daha da azalcaktır aveo dizel alıp şehiriçi 4-4.5 litreyi tutturanlar var

cok kötü bir yorum aveo fanatiği derler bak haberin olsun

• Valla HB nin tasarımına diyecek yok , gerçekten mükemmel bir i ön dizayn ve arka dizayn var , ancak Sedan ın arka dizayn ı tam bir facia...
    Hani dizayn edenlerin parasını vermemişler , onlarda tasarımı yarım bırakmış ta , gerisini sıradan kişiler yapmış gibi...
  • Teşekkür ederim...
    :))
    Otomobilde zevkler değişir tabii. Ben özellikle sedanını sevdim. Görüntüsü bence gayet güzel, hiç de facia değil...
  • :)))
    Aveo mu geçen hafta aldığımda ilk istasyonda fullemiştim.
    Dün depomu yine doldurayım dedim.
    623 km deyim daha...
    123 TL ile doldu...
    600 km de 120 lira desek... 0,20 kuruş yakıyor km başına... Şehir içinde hem de...

Eskiden benzinli 1.4 yerli otomobilimle 160 liralık benzinle 420 km giderdim, şimdi bu rakam çok güzel... :))

Dün bir ara ekranda 5,4 lt/100 km değerini de gördüm. Giderek tüketim azalıyor. Yaşasın !!
  • Tüketim olarak gerçekten mükemmel değerler...
    Sizin araç 95 Hp lik versiyondan mı ?
  • Mrb arkadaşlar, ben de uzun zamandır araştırıyorum araba almak için. 2011 aveo 1.4 SE almayı düşünüorum.ilk arabam olacak eger alırsam . fiyatı 24.500 ,sizce iyi bir seçim mi.yoksa aynı paraya piyasası olan 2. el bir araç almak daha mı mantıklı? yorumlarınızı bekliyorum.saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Valla HB nin tasarımına diyecek yok , gerçekten mükemmel bir i ön dizayn ve arka dizayn var , ancak Sedan ın arka dizayn ı tam bir facia...
    Hani dizayn edenlerin parasını vermemişler , onlarda tasarımı yarım bırakmış ta , gerisini sıradan kişiler yapmış gibi...

Hocam yukarıdaki fotoğraflada anlaşılacağı gibi büyük jantlarla sedan harika oluyor fabrika üstünde gelen 16 inch dahil jantlar kasaya biraz cüssesiz kalıyor açıkcası biraz kullanayım bende jant almayı planlıyorum.

• Ben de bir araba almak istiyorum donanımı ve sürüş keyfi ile güzel bir araba. Yıl 2012 kimse araştırmamış şu araba güzel bu araba kötü demiş. Arkadaşlar kazalar olur elbette aracın sağlamlığı tabiki önemli güvenliği önemli ama tank değil bildiğiniz otomobil alacağız. Benim kuaför tanıdığım var. O geçenlerde aldı 45000tl ye 2012 Aveo. araç 4/4 lük mükemmel muazzam birşey. Araçta 8 adet hava yastığı, geri görüş kamerası, dvd sistemi, navigasyon vs... Herşey düşünülmüş. Güvenlik konusunda 5 yıldız alan bir araç. Çocuk güvenliğinde yılın otomobili seçilmiş. Bisürü böyle amblem koymuşlar adamlar. Neyse bunları geçiyorum. Ve diyorum ki Opel i nasıl bilirsiniz? Benim kuzenim Almanya da Opel tesislerinde çalışıyor. Chevrolet otomobiller birebir Opel uyumlu parçalarla aynı tür işçilikle kullanılıyor. Alman otomobillleri sağlam olur deriz yıllardır. Adamlar yapıyor be demişizdir mutlaka biyerlerde sohbet ederken. O bu kadar bu bu kadar yıldız almış diye konuşuyorsunuz. En basitinden oyun dergilerine bile adamlar para yedirip 5 para etmez oyunlara yüksek puan vermelerini istiyor oyun yapımcıları. En yüksek parayı veren kişi için diğer oyunları gölgede bırakıp öne çıkarıyorlar. Peki o bahsettiğiniz arabaları duvarlara vurupta yıldız verenler acaba Bütçelerini nereden sağlıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

quote:

Orijinalden alıntı: Tobin Bell

aveo 2011 model almayı planlıyorum.

25.500 TL diyorlar otomatik vites.

tavsiye ya da önerileriniz nelerdir?

Bende düşünüyorum fikirleriniz nelerdir,

ilk olarak merhabalar demek istiyorum ve 20 yaşında 2011 otomatik chevy aveo sahibi olmak gururuyla her gün yaşıyorum, her camdan baktığımda arabamdaki sarı papyonu görerek gururlanıyorum diyerek devam etmek istiyorum

En başta chevy aveoların güvenlik konusundaki yazılan şeyler hakkında yapılan crash testler 2006 yılına aittir. 2006 yılından sonra görülen bu başarısızlık yüzünden 2008 den sonra chevrolet aveolar hem iç hemde iç kasada çok sayıda değişiklikler geçiçerek şu an 5 yıldızı zorladığını belirtmek isterim en belirgin özelliği ise 2012 model chevy sonic (avrupa adı aveo) çok kolaylıkla 5 yıldız almasını gösterebiliriz. Yeni iç kasa chevy aveolar aynıdır sadece kaportası alınıp amerikan kasları koyulmuştur.

Chevy Aveo ilk bakıldığında iç donanım olsun dış görünüm olsun gerçekten kendinden emin duruşuyla kendini çok belli ediyor buna düşük fiyatıda eklenınce ortaya cazip bir araba çıkıyor, sorunu yok demiyorum araba bu şans işidir burada benden daha fazla araba sahibi olmuş kişiler vardır beni daha iyi anlarlar (chevy sahibleri) benim arabamda sorun çıkardi arabayı alalı sadece 4 ay olmuştu sorun çıkardı ama servistekiler hemen düzeltiler verdiler arabayı, chevrolet Türkiyede daha yeni yeni kendine gelen bir marka 2011 yılında Dünya çapında 5 milyon satan bir markadan bahsediyoruz her geçen gün büyüyen bir marka Türkiyede de bunu yavaş yavaş görüyoruz. Neyse konudan sapmak istemiyorum ama chevroletin ne kadar büyük bir marka olduğunu ben dedemden babamdan gördüm gerek dedemin impalası olsun gerek babamın gençlik zamanlarında kullandıgı corvette olsun, o arabanın içinde geçen hikayeler, olaylar bence bir arabadan fazlası chevy sahibi olmak kültür diyebiliriz bir chevrolet sahibi olmadan da bu kültürü benimsemek imkansız...

Chevy Aveo kullanılması eğlenceli ve hissedebilicek araba mağlum genç ruhu var yarıştığımızda oluyor ilk ve son yarıştığım araba arkadaşımın honda civic idi iki arabada fabrika çikişi herhangi bir ekleme yoktur ama bu yarışta açık arayla chevy aveo aldı (sürücü değiştirerekde denedik ama aveo açık farkla aldı her ne kadar spor modu dgs vites olmamasına rağmen) burada bazı arkadaşlarımız o arabalar gerçek chevroletler değil sadece chevrolet arması var diyorlar ben buna kesinlikle karşıyım gerçek amerikan gücünü gerçekten bu 1.4 arabada hissedebiliyorum böyle birşeyi hissetmek gerçekten zor olabilir bu arabalarda ama chevy aveoda bunu hissediyorsunuz.

Chevy Aveo 1.4 kullandığım otomatik yakıt konusunda kesinlikle cimri değil diyebiliriz bu benim gaza fazla basmamda olabilir şehir içinde en fazla 13lt yaktığını yaptığımız hesaplarda çıkıyor bu kesinlikle benden kaynalığını düşünüyorum, bana verdiklerinde 8-9lt demişlerdi, araç aile kullanılması için kesinlikle uygundur benim gözümde onay notu almıştır, birçok arkadaşimda spor araba diyebiliceğimiz arabalar var bende bunlardan bir tanesini alabilirdim ama chevy seçtim ondaki ruh hiçbir arabada yoktur diye düşünüyorum...

Yeni Chevy Sonic (Aveo) Hakkında pek bişi söylemeye gerek yok chevroletin spark ve cruzde başlattığı çift izgara ve güçlü kasları yeni aveoda görüyoruz trafikte gerçekten dikkat çeken bir araba olarak önümüze çikiyor hatta resmini çeken kişiler bile gördüm diyebilirim, Chevy aveo eğlenceli bir araba olduğu şu ana kadar kırdığı 4 rekorla görebiliriz aslında arabayla ilk bungee jumping, ilk kayak tahtasının üstünden slonom zıplayışı, ilk skydiving ve son olarak OK go grubunun Needing/Getting şarkısında yapmasında chevy aveo kullanılmasını gösterebiliriz bunları yapabilen bir araba yok ?

1 Yeni Aveo
    288 gitar
    55 piyano
    1157 ev yapımı enstruman
    4 çılgın müzisyen ve
    OK Go - Needing/Gettinghttp://www.youtube.com/watch?v=MejbOFk7H6c

Chevroletin Türkiyedeki son ataklarında camaro ve corvetti getirmeklerini gösterebiliriz avrupa satış fiyatı olucağı için fiyatları biraz uçuk olabilir ama ileriki senelerinde düşüceğini inanıyorum ve son olarak chevy sahibi olduğnunuz zaman en azından chevy camaro ve corvette hayalleriniz arabası oluyor en azından benim oldu.

Chevrolet Runs Deep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeltaSays -- 14 Şubat 2012; 1:08:27 >

• Merhabalar,

Bugün itibari ile Aveo Sedan Beyaz 1.4 LTZ A/T +Sunroof (hediyeler:+boya koruma+1.00 TL. servis indirim çeki) almış bulunmaktayım...cuma günü teslim alacağım inşallah. Fiyat 37.000 TL.

Benim öncelikli tercihim konfor ve rahatlık olduğu için her otomatik araçlar gibi yüksek yaktığını bilerek A/T tercih ettim.

Yaklaşık 2 ay boyunca B segmentinde incelemediğim ve test etmediğim araç kalmadı.

Bunlar; Opel Astra, VW polo, Seat İbiza, Fiat Punto, Hyundai i30, Kia Rio sedan, Ford fiesta ve Chevy Aveo sedan(sonic)

Hepsini tek tek kullandım, hepsi konfor olarak birbiriyle eş değer niteliğinde.

Ancak fiyat/performans ve boyutları(sedan avantajı) karşılaştırdığımda geriye Kia rio sedan ve Chevy Aveo kaldı.

Rio 1.4 A/T 38.500 Tl 4 ileri otomatik (malzeme kalitesi bir çıt daha iyi)

Aveo 1.4 A/T 37.000 6 ileri otomatik +sunroof (6 ileri ve sunroof fiyatı+500 lt bagaj hacmi, ve agresif tasarımı)

Son kararımı aveo almak için verdim ve hiç düşünmeden aldım.

Saygılarımla,

• quote:

Orijinalden alıntı: karax2008

Merhabalar,

Bugün itibari ile Aveo Sedan Beyaz 1.4 LTZ A/T +Sunroof (hediyeler:+boya koruma+1.00 TL. servis indirim çeki) almış bulunmaktayım...cuma günü teslim alacağım inşallah. Fiyat 37.000 TL.

Benim öncelikli tercihim konfor ve rahatlık olduğu için her otomatik araçlar gibi yüksek yaktığını bilerek A/T tercih ettim.

Yaklaşık 2 ay boyunca B segmentinde incelemediğim ve test etmediğim araç kalmadı.

Bunlar; Opel Astra, VW polo, Seat İbiza, Fiat Punto, Hyundai i30, Kia Rio sedan, Ford fiesta ve Chevy Aveo sedan(sonic)

Hepsini tek tek kullandım, hepsi konfor olarak birbiriyle eş değer niteliğinde.

Ancak fiyat/performans ve boyutları(sedan avantajı) karşılaştırdığımda geriye Kia rio sedan ve Chevy Aveo kaldı.

Rio 1.4 A/T 38.500 Tl 4 ileri otomatik (malzeme kalitesi bir çıt daha iyi)

Aveo 1.4 A/T 37.000 6 ileri otomatik +sunroof (6 ileri ve sunroof fiyatı+500 lt bagaj hacmi, ve agresif tasarımı)

Son kararımı aveo almak için verdim ve hiç düşünmeden aldım.

Saygılarımla,

Doğru bir tercih yapmissiniz güle güle kullanın arabayı alınca resimlerini de bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kredi islemleri yarin biter sonra plaka ...herhalde cumaya alirim.
    TESEKKUR EDERİM. İYİ DİLEKLERİN İCİN. FOTOLARİDA EKLEYECEGİM.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.