Şimdi Ara

CHEVROLET AVEO (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
2
Favori
111.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok güzel bir tercih.Tabi yakıtında ne kadar çok fazla olduğunu en baştan bilmek çok iyi.Keşke bende bilebilseydim.Sadece fiyatı çok uygun ve A/T diye aldım.Konfor iyi keşke bide LPG ye garanti verselerdi.:)

2012 Aveo klasik A/T
    şehir içi net 7,6 litre tüketiyor ve dur kalklı yollarda.Şöyle hesapladım
    200 lira yakıt alıyorum tam depo 600 km yapmaya başladı
    Bu da km de 32,7 kuruş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CANBABA72 -- 23 Mayıs 2012; 16:51:10 >
  • arkadaşlar, nihayet dün arabamı teslimaldım ve kullanmaya başladım...

İlk izlenimlerim;

Kesinlikle mükemmel+++
    -Araç ta kesinlikle ses yok, öyle ki ışıklarda dururken motorun çalıştığını anlamıyorsunuz bile...
    -Araç içi konfor çok rahat, her şey elinizin altında...
    -Klima çok iyi, hızlı soğtuyor...
    -Araç dış görüş mesafesi iyi, ancak belki arabaya acemilikten park ederken biraz sorun yaşıyorum...
    -Otomotik vites keyfi çok rahat, ilk vites ağır gibi olsada sonraki geçişler çok iyi...
    -Yakıt tüketimim biraz yüksek gözüksede arabam daha 50 km de, bilgi ekranı 11.5lt/100km diyor ki ortalama hızım 15 km/h sürekli durkalk yaptım malesef...
    -Araç içi plastik kalitesi çok iyi, kesinlikle dandik durmuyor...
    -Gösterge ilk başta karışık gelsede göz hemen alışıyor, özellikle geceleri önkokpit mükemmmelll...
    -Bagajı çooook geniş, içine iki adet çocuk bisikleti koydum, çok rahat aldı...
    -Trafikte ki merak bakışları insanı mutlu ediyor...
    SONUÇ OLARAK;
    KESİNLİKLE TAVSİYE EDEBİLECEĞİM BİR ARAÇ. ABARTMIYORUM, ÇOK ARAŞTIRDIM VE KESİNLİKLE DOĞRU BİR KARAR VERDİĞİME EMİN OLDUM.

• Biz boşuna demiyoruz ama millet başka türlü anlıyor. Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Sedan geri görüş biraz zor. Bagaj çok yüksek. Kamera veya park sensörü ile hallolur.
  • haftasonu rot balans ayarı yaptırdım. 1000 km deki arabanın rot balans ayarları çok bozulmuş. afyonun yolları da kötü ama bu kadar bozulması garip geldi.
    ayrıca esas sorun direksiyonu çevirince oluyor. direksiyonu tam çevirirken direksiyondan ses geliyor. bu z rotu arızası mıdır. başına gelen var mı.
  • Sıfır araçlarda bile rot ayarı bozuk olabiliyor. Çok duydum bunu. Baştan iyi sonra bozulduysa ve ses yapıyorsa z rotunda sorun olabilir. Nerden aldılarsa bu parçayı sorun çıkarabiliyor. Ben 4000 yaptım sıkıntı yok çok şükür. Üstelik 2 kere yazlık kışlık değiştim. Değiştikten sonra rot ta yaptırmadım balans ta. Öyle taktırdım lastikleri biniyorum.
  • 2012 1.3 Lt 75 bg... Fiyat 34.600'e anlastım... Arkadaşlar foruma coktandır yazan olmamıs. Ancak bir qoren olur dıye yazıyorum sizce bu fiyata bu araba nasıldır?
    Aslında arabanın dış görünüşü olsun teknik donanımı olsun beni fazlasıyla memnun ediyor. Benim tek kara kara düşündüğüm kısım ise arabanın chevrolet olması...
    Yani yarın öbür gün satmayı düşündüğümde rahatca satıp satamayacaqım. Ve satarsam da ne kadar zarar edeceğım konusu muallakta olması beni cıkmaza surukluyor.
    Aslında araba süper ama şu ikinci elde cok fazla deqer kaybettırmesı ve de arabayı kredı (dolayısıyla faiz de olacak) ıle alacaqımdan benı cok korkutuyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

2012 1.3 Lt 75 bg... Fiyat 34.600'e anlastım... Arkadaşlar foruma coktandır yazan olmamıs. Ancak bir qoren olur dıye yazıyorum sizce bu fiyata bu araba nasıldır?
    Aslında arabanın dış görünüşü olsun teknik donanımı olsun beni fazlasıyla memnun ediyor. Benim tek kara kara düşündüğüm kısım ise arabanın chevrolet olması...
    Yani yarın öbür gün satmayı düşündüğümde rahatca satıp satamayacaqım. Ve satarsam da ne kadar zarar edeceğım konusu muallakta olması beni cıkmaza surukluyor.
    Aslında araba süper ama şu ikinci elde cok fazla deqer kaybettırmesı ve de arabayı kredı (dolayısıyla faiz de olacak) ıle alacaqımdan benı cok korkutuyor....

Aracınız çok aşırı değer kaybetmez ama zor satarsınız. Yani belli olmaz ama istediğiniz fiyat için baya beklemeniz gerekebilir. Siz en iyisi kolay satılan bişey alın. Alırken pahalı alırsınız aynı kapıya çıkar ama siz bilirsiniz yinede.

• aveoların z rotları problemli

eski kasa aveolarla yeni kasa aveo sahipleri dalga geçiyor aşağılıyor berbattı diye..

bir iki yıl geçmez yeni aveo yaptık deyip makyajlayıp satarlar, zaten ikinci el zayıf son sahibi olmazsın belki ama zarar ederek satarsın...

aveonun iç malzeme kalitesi diğer b sınıfı araçlara göre çok kalitesiz..zamanla yıpranma çok olacaktır ve değeri daha düşecektir.
  • quote:

2012 1.3 Lt 75 bg... Fiyat 34.600'e anlastım... Arkadaşlar foruma coktandır yazan olmamıs. Ancak bir qoren olur dıye yazıyorum sizce bu fiyata bu araba nasıldır?

34.600TL iyi fiyat gibi görünüyor fakat bu fiyat sedan kasamı yoksa hathcback kasa için mi geçerli ?

• quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

quote:

34.600TL iyi fiyat gibi görünüyor fakat bu fiyat sedan kasamı yoksa hathcback kasa için mi geçerli ?

NB LT 1.3 75bg liste fiyatı 39.292TL
    HB LT 1.3 75bg liste fiyatı 36.592TL

büyük ihtimak HB dir...

geçen gün bayideyken 37.100tl lik NB 1.3 LS modeli, bir müşteriye 35.000'e bırakıyorlardı.

• şu yeni aveo ne bu kadar göklere çıkarılsa, ne de bu kadar yerin dibine sokulsa...b segmenti bir arabadan bahsediyoruz..(yeni aveo kullanıcısıyım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

quote:

Hb hocam...

• chevrolet cruze olsun captiva olsun yeni aveo olsun turkiye ve dunya pazarinda gelecek vaad eden bir marka olma yolunda buyuk adimlar atiyo ki satis rakamlarida cok iyi gidin test edin binin kararinizi verip alin..zamaninda milletimiz sahinden dogandan baska araba almaz pejo alfa ismi duyunca onlar ocagimiza incir agaci diker derlerdi,simdi bakin pejoda alfada turkiyede satilan araclardan oldular, heleki pejo 206 lar heryerde var alfada 156 ve 159 klasik tarihe gecicek araclar oldu chevrolette olucak zamanla hyudai den korkan millettik zamaninda simdi hyundai savunur hale geldik markalara kostek olmamak gerek zaman gostericek herseyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chevrolet cruze olsun captiva olsun yeni aveo olsun turkiye ve dunya pazarinda gelecek vaad eden bir marka olma yolunda buyuk adimlar atiyo ki satis rakamlarida cok iyi gidin test edin binin kararinizi verip alin..zamaninda milletimiz sahinden dogandan baska araba almaz pejo alfa ismi duyunca onlar ocagimiza incir agaci diker derlerdi,simdi bakin pejoda alfada turkiyede satilan araclardan oldular, heleki pejo 206 lar heryerde var alfada 156 ve 159 klasik tarihe gecicek araclar oldu chevrolette olucak zamanla hyudai den korkan millettik zamaninda simdi hyundai savunur hale geldik markalara kostek olmamak gerek zaman gostericek herseyi

• quote:

Orijinalden alıntı: BeRaT_chevy

chevrolet cruze olsun captiva olsun yeni aveo olsun turkiye ve dunya pazarinda gelecek vaad eden bir marka olma yolunda buyuk adimlar atiyo ki satis rakamlarida cok iyi gidin test edin binin kararinizi verip alin..zamaninda milletimiz sahinden dogandan baska araba almaz pejo alfa ismi duyunca onlar ocagimiza incir agaci diker derlerdi,simdi bakin pejoda alfada turkiyede satilan araclardan oldular, heleki pejo 206 lar heryerde var alfada 156 ve 159 klasik tarihe gecicek araclar oldu chevrolette olucak zamanla hyudai den korkan millettik zamaninda simdi hyundai savunur hale geldik markalara kostek olmamak gerek zaman gostericek herseyi

chevrolet ekibi iş başında..onlara forumun her köşesi reklam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurts -- 13 Eylül 2012; 22:03:47 >
  • Yeni Aveo'lar cok gelişmiş 2007 modellere göre.(2007 konusu oldugu için belirttim.) Aveo'nun özellikle fren mesafesi sınıfının en iyisi. Lacetti ise her konuda cok kotu bir araç malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurts

quote:

chevrolet cruze olsun captiva olsun yeni aveo olsun turkiye ve dunya pazarinda gelecek vaad eden bir marka olma yolunda buyuk adimlar atiyo ki satis rakamlarida cok iyi gidin test edin binin kararinizi verip alin..zamaninda milletimiz sahinden dogandan baska araba almaz pejo alfa ismi duyunca onlar ocagimiza incir agaci diker derlerdi,simdi bakin pejoda alfada turkiyede satilan araclardan oldular, heleki pejo 206 lar heryerde var alfada 156 ve 159 klasik tarihe gecicek araclar oldu chevrolette olucak zamanla hyudai den korkan millettik zamaninda simdi hyundai savunur hale geldik markalara kostek olmamak gerek zaman gostericek herseyi

guluyorum sana masallah 15 yasinda butun chevrolet konularina girip arabayi kotulemissin:))) tabiki buralarda olucam chevy marka aracimiz var kalkipta ford wolksvagen konularinda olucak halim yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurts

quote:

guluyorum sana masallah 15 yasinda butun chevrolet konularina girip arabayi kotulemissin:))) tabiki buralarda olucam chevy marka aracimiz var kalkipta ford wolksvagen konularinda olucak halim yok.

hala 15 diyor

• TARAFIMDAN BİZZAT YAŞANMIŞTIR;

Dün sabah 07:00 civarları Tekirdağdan İstanbula geliyordum, sabah olması nedeni ile trafik boş ve ben aracımı 90 km sabit hıza almış deniz manzarası ve müzik eşliğinde ilerlerken, marmara ereğlisi civarlarında polis çevirmesi olduğunu gördüm... ancak nasıl olsa beni çevirmez diyerek rahat rahat yol alırken birden opolisin yol kenarından yola doğru çıktığını gördüm, önümde ve arkamda bir tane bile araç yok olduğunu görünce beni çevireceğini anladım!!! ve dediğim gibide oldu....
    Polis yanıma yaklaştı, camı açtım..aramızda yaşanan diyalog;
    -Günaydın beyefendi
    -Günaydın memurbey, hız felan yapmadım ama neden çevrildim anlamadım dedim
    -yo yo merak etmeyin rutin kontrol aslında ama ben daha çok arabanız için durdurdum dedi
    -ha öylemi buyrun o zaman ne merak etmiştiniz dedim
    -bende araç araştırıyorum da bu arabalar çok dikkatimi çekiyor aracı kaça aldınız, memmunmusunuz, donanımları neler, ikinci eli nasıl felan vb.vb.vb...

yaklaşık 5 dakika konuştuk göstermelik ehliyet ve ruhsatıma baktı ve ben ayrıldım...

• arkadaşlar yeni konu açamadım buradan yazıyorum yardımcı olacak arkadaşlar vardır elbet 2 ay önce bir kaza geçirdim ve getz 1.5 crdi vgt aracım pert oldu şu sıralar pert parası gelecek üzerine 1-2de ben ekleyip 17-18 bine bir araba almak istiyorum siteleri gezerken 2008 model 1.4 sx modeli sedan aveo gözüme ilişti duruşu güzel fabrika çıkışı lpgli diyor sahibi ve 17250 tlye veriyor aracı ben aveolarda subap erimesi olduğunu duydum o yüzden sizden bilgi almak istedim bu araba ailecek hepimizin hoşuna gitti arabadan anlamayan annem bile çok güzel diyor düşünün artık benim için az yakması ve az masraf çıkarması lazım en az 4-5 yıl kullanıcam bir araç olmalı malum ekonomimiz buna yetiyor sizden yardım istiyorum değerli görüşleriniz benim için çok önemli şunuda belirteyim dizel olmasını çok isterdim aracın ama bu arabaya eş gelecek araç gözümde kia rio-accent era ve symbol malesef bunların fiyat uçmuş durumda verebileceğim araç temiz olmak kaydı ile 18,500 tl

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-full-orjinal-klima-abs-cift-hava-yastigi-brc-lpg-li-sedan-aveo-99184810/detay

araç bu arkadaşlar sorgulattım 1.300 tlik bir hasarı olmuş başka birşeyi yok kayıtlarda

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.