Şimdi Ara

Cherry Tiggo 7 pro alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (6 Mobil) - 4 Masaüstü6 Mobil
5 sn
203
Cevap
8
Favori
130.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sıfır araç yok piyasada malum, 2016 Kia sportage aracım var. Bunu satıp sıfır araç almak istiyorum. Cherry lansmanının görünce hemen bayiyi arayıp sıraya girdim. Omoda 5 istiyordum ama boşta Tiggo 7 pro comfort paket varmış. Hemen kapora attım. Araç liste fiyatı 825 ama bayi 846 bin tl fiyat çekti. Çift renk farkı 7 bin tl ve cam filmi, seramik, kuaför hizmeti vs toplam 846 bin oluyor dedi. Neyse kabul ettim mecbur.

3 gün için sportage satmam gerekiyor. Satıp bu Tiggo 7 pro alacağım. Aracı 7 yaş gençleştirir aynı segment turbo motorlu araca geçiyorum bana mantıklı geliyor ama bir de sizden fikir alayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şair-i Maderzat -- 27 Mart 2023; 12:44:41 >

• Selamlar herkese, forumda ilk Chery alan kişi olarak bazı şeyler söyleyeceğim..

İlk defa 5 Nisan günü tiggo 7 comfort paket aldım. Aracı 8 ay boyunca çok severek kullandım. Fakat donanım olarak belli başlı şeylerin eksik olması sebebiyle aracımı satılığa koydum 2023 11. Ayda aracımı 1100 e sattım. 8500km de ve hatasızdı.

Sonra aynı renk (beyaz - tavan siyah) tiggo 7 excellent paket aldım. 1290 ödeyerek.

Aynı marka aynı renk aracı neden aldın diye soranlara şunu söylemek isterim. 2023 yılında 5 farklı araç değiştirdim ve bu konunun ilk mesajında belirttim 2016 Kia sportage 1.6 gdi otomatik vites aracı almakla 1000 pişman olmuştum. 14-15 litre yakıyor, gitmiyor, donanım yok vs aracı satarken nasıl sevindim anlatamam. O araçtan sonra chery kullanınca dünya varmış dedim resmen.

Şuan şehiriçi ortalamam 9.5 litre bazen 10.5 litreye çıkıyor İstanbul’da yağışlı havalarda çok dur kalktı trafiğe girince.

Genel olarak memnunum ve bu güne kadar hiçbir problem yaşamadım. 5 yıl 150 bin km marka garantisi, alman getrag ıslak tipi çift kavramalı Şanzıman’ı çok uyumlu. Motoru da her devirde canlı.. 183 hp gücü net hissediyorsunuz.

Rakiplerinin 1.2 130hp veya 1.5 dizel motor sunması da Chery almam için ekstra sebeplerden biriydi. Uzun yolda 200 km/h gibi hızlara hiç nazlanmadan çıkıyor.

Güvenlik donanımları da stabil çalışıyor. Şerit takip, Adaptif hız sabitleyici, kör nokta, çarpışma önleme sistemi vs büyük kolaylık.

Ancap testinden 5 yıldız alması da içimi ferahlattı. 1290 tl ödeyip böyle bir aracı aldığım için mutluyum.

Tüketim yüzünden vazgeçtiyseniz yanılmışınız zira ferrari, bentley veya tır otobüs harici binek aracın uzun yolda 10 litre yakıt yakması kolay kolay mümkün değildir. Bu araçla 5 bin km yaptım, uzun yol ortalaması 6,5 civarı, şehir içinde de 8,5-9 arası. karma 8.4 civarı gezilir çok rahat. Her şeyi geçtim, muadili bir araçla arasında zaten minimum 150-200 bin tl fark olduğunu da hesaba katarsak aradaki farkı benzine verseniz yine kardasınız. Kullanıcısı olmadığınız bir araç hakkında kesin yorum yapmak doğru değil. Bu aracı almak isteyen isteyen insanları yanıltmış oluyorsunuz.

Donanım olarak yazmışlar zaten, ben farklı bir noktaya degineyim istedim.

Tiggo 7-8 ve omada 5 arasında ilk eledigim araç omada 5 di. Bunun en büyük nedeni arka koltuk tavanının çok basık olmasıydı, 1.88 boyundayım tavana sıfır oluyor başımın üstü.

Şimdi ben 1.88 degilim, aracıma da 1.88 kimse binmez diyebilirsin. Ancak oraya kim oturursa otursun 1.60 boyun üstünde arabayı cok basık bulacak illa başının üstü tavana degmesine gerek yok.
    Bu basıklık Toyota chr, Nissan Qashqai, Peugeot 2008 vs de de var.

Tiggo 7 ve 8 arasında 7 yi seçmemin sebebleri ise: aralarindaki donanım farkı aradaki tutar farkına benim nazarımda değmedi, aracın 200 kg kadar daha ağır olması nedenli olduğunu düşünüyorum daha fazla yakması.

Tiggo 7 de tek beni mutlu etmeyen kısım anahtarı tipsiz (bana göre tabi)
    Dikiz aynası çok basit bir tipe sahip. Bunuda gercekten rahatsız ederse gider dikiz aynasi alır takarım diye üstünde durmadım.
    Yan aynaların R de aşağı inmesi aradığım bir özellik iken 360° görüş ile çözüldüğü için ihtiyaç duymadım.
    Ama bu eksiklikler 7 nin excellent paketinde olmaliydi bence.
    Chery burada yanlış bir tutum izlemiş👍
    -----------------------
    Bu yorumuma denk gelen, henüz almamış olan arkadaşlara nacizane önerim: Hangi aracı alırsanız alın kendinizi full olanını almak için zorlayın, full aracın yeri her zaman ayrıdır. 👍 Ben sırf kor nokta uyarı yok diye civic almamıştım 😁 full olması konusunda cok hassasım gerçekten.
    -----------------------
    Tiggo 7 excellent ile ilgili sorusu olan olursa seve seve gerekirse dener yazarım.
    -----------------------
    Peki arkadaşlar full body ppf tpu kaplatan var mı? Ben aracın grisi 15 bin TL daha az diye beyazını almadım.
    Bu ppf kaplama fiyatlari almis başını gitmiş 110k teklif veren var. Kalite farklarına kadar öğrenip vazgeçtim. Bu konuda bir aksiyon alan var mı? 40- 50bin gibi bir paraya bitirilebilir görünüyor ama vallahi içimden gelmedi. Yorumlarınızı merakla bekliyorum 👍

Birde bu direksiyon arkasi ekranin temasi nasil degisir? Sadece uzay teması var girdiğimde?
  • Çin malı hiç bir araç alınmaz. Bir kere cherry motor konusunda çok büyük kazık attı . Bizim ülkeye eski çok yakan motorların olduğu araçları satıyorlar. Diğer bir sıkıntı araçın hiç bir şekilde piyasası yok . Muhattap bile bulmak zor. Satmak istediğiniz de fiyatı çok kırmanız gerekir. Aracın hem dış hemde iç kalitesinde çin malı bir olmamışlık var. Buram buram o kalitesizliği farkediyorsunuz.
    Yinede sizin tercihiniz hayırlı olsun
  • Moueson kullanıcısına yanıt

su eleman ne derse tam tersini yap

ve alınır

• en1gma kullanıcısına yanıt

Sen bu tür eski verimsiz motorlu aracı alır mıydın ???

• Moueson kullanıcısına yanıt

muadili 3ay sırayla 1.5 milyon ise,teslimatta da 2 milyonsa verime bakmam ben.

sanki bana f1 pilotu

verimmiş  

• 100 kmde 5,5 litre yakan 190 küsür beygirlik araba niye alınmasın. Bu yakıt değeri doğru ise millet bağrına basar.
  • en1gma kullanıcısına yanıt
    150 200 bin hava paraları masraf etmeden binmek için verilen paralar.

Ulen motoru komple yaptırdım 26 bin tuttu, diğer yardımcı elemanları 11 bin tuttu arabayı sıfırladım. Ne anladım ben bu masraf etmeden arabaya binecem işten 😅 terazinin şirazesi kaydı sanki.

Gittim c5 aldım, isterse blok yarsın çokta fifi. Hava parası vermem. Masraf eder binerim.
  • Merhaba hangi bayiden aldınız ustam, hayırlı günler.

• Araçlar ne zaman gelmiş de boşa düşmüş hocam?
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt

oda hikaye,bu devirde 0 araba alacaksan bayideki arabayı alırsın. bu alet rakibinin yarı fiyatına üstüne de hemen teslim

bahsettiğin şey bende de var

b6 passat 2.0tdi

• Bugün kendi aracım Kia sportageı sattım. Bayi ile görüştüm ilk parti araçlar gelmiş fakat benim aracım aralarında yokmuş. 2. Parti araçlar da eli kulağında dediler. Onu bekliyorum. Aldıktan sonra da buraya yazarım.
  • figoelhan kullanıcısına yanıt

Merhaba. Yenibosna park otomotiv ve Esenler aldatmaz oto da araç olabilir diyorlar. Bir görüşün isterseniz

• Şair-i Maderzat Ş kullanıcısına yanıt
    Bir günde nasıl sattınız hocam takasa mı verdiniz?
  • hardcrss kullanıcısına yanıt

Yok hocam 3 gün önce 835 binden ilana koydum. Cherry bayisinden araç var diye aradıklarından beri sürekli -5 düştüm. En son 785 bine verdim gitti. 25 gün önce 750 bine almıştım. Cherry çıkınca hiç beklemek istemedim

Teşekkürler.

Aracınızı takasa vermeyi niye düşünmediniz? Çok düşük fiyat mı çektiler?

• Vexx7 V kullanıcısına yanıt

Bayi 660 bin tl verdi araca. Sarı siteye girip en ucuzdan sıralayıp pert fiyatı verdiler anlayacağınız.

• Yuh ya bu kadarı da ayıptır. Ben de takasa vermeyi düşünüyordum herhangi bir galericiye versem daha iyi.

• Vexx7 V kullanıcısına yanıt

Galerici 720 verdi mesela. Daha insafdıydı. Vavacars. Arkadaşın 1.6 dizel passata ön değerleme 885 verdi. Nihai teklif 805 idi. En iyisi kullanıcıya uyguna satmak.

Ben şimdiden uygun fiyata sarı siteden ilana gireyim o zaman en iyisi. Teşekkürler.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.