Şimdi Ara

Cherry Tiggo 7 pro alınır mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
203
Cevap
8
Favori
130.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam siz sorunca bakayım dedim de fark ettim araçta ortalama hız göstergesi yok
  • hardcrss kullanıcısına yanıt

Ort. hız göstermemesi çok enteresan bazı araçların. Mesela Bayon'da göstermiyor bildiğim kadarıyla, gidilen km ve süreyi orantılayarak bulunabiliyor ancak. Kuvvetle muhtemel siz de öyle yapacaksınız.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Benim açımdan sorun yok ihtiyacım olan birşey değil ama 2023 model araçta olmaması enteresan.
  • Alan arkadaşlara hayırlı olsun bir kaç sorum olacaktı.

1) Ses yalıtımı nasıl?

2) vites geçişleri nasıl ?

3) Malzeme kalitesini beğendiniz mi?

• caksak kullanıcısına yanıt
    Ses yalıtımı iyi denilebilir ama kütüphane gibi de değil.
    Vites geçişleri normal bir kararsızlık pek olmuyor.
    Malzeme kalitesi sınıf standartlarında.

Teşekkür ederim :)

Donanim farkindan olabilir mi cok ilginc gercekten
  • hmzkrs H kullanıcısına yanıt
    Görebildiğim kadarıyla diğer donanımlarda da yok. Ortalama tüketim anlık tüketim kalan menzil ve yapılan km yi gösteriyor.
  • Persembe aracim geliyor dediler heyecanla bekliyorum
  • Nasil arac hocam, memnun musunuz? Hangi paket?

• OMADA5 Mİ tiggo 7 mi? arada çok fiyat farkı yok ama tiggo 7 omadaya göre daha geniş büyüktü?

• yunusdilan Y kullanıcısına yanıt
    Tiggo7 daha geniş ve bagajı daha büyük. Tavan da komple cam ancak bana göre suv havası yok, ben omoda derim.
  • capricorn_i550w C kullanıcısına yanıt
    Cok memnunum tiggo 7 excellent
  • hmzkrs H kullanıcısına yanıt
    Full paket iyi denk getirmişsiniz hocam.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Üstad benim Jeep Compass'ta da yok. Başta kendim hesapladım, sonra telefona speedometer yükledim. O da telefonun şarjını ağlatıyor. Artık takmıyorum. Nalet gelsin gelsin dedim ortalama hızına da yakıtına da. :)

Almanlar iyi Almanlar. Adamlar hem detay yolculuk bilgisi veriyor hem media ekranına aktarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BojanBogdanovic -- 29 Mayıs 2023; 11:55:11 >
  • BojanBogdanovic B kullanıcısına yanıt
    Ortalama hızı eklememenin ne gibi bir artısı olabilir ki koymazlar ya. Zaten bilgisayar onu da hesaplıyordur. Alt tarafı ekrana yansıyacak.
  • Şu anda Ankara bayiler de araba var mı? C3 Aircross var. Hem kasa değişecek hem de 800 küsur veriyor siteler. Değişim iyi olur gibi de araba var mı? Ne isteniyor full paket?
  • perşembe günü tiggo 7 pro excellent aracımı teslim aldım. Aldığım bayide teslimat sırası vardı, ayrıca araca bakmaya gelen bir çok kişi vardı. bu araç öncesinde 2015 toyota auris kullanıyordum. Araç çok yeni ancak çok memnun kaldım. performans, görüntü, teknoloji, donanım olarak oldukça alınabilir bir araç. yakıt olarak muhtemelen biraz üzecek gibi ancak 1650 kilo ve 183 beygir bir araç için değer. gaz tepkileri çok iyi. Şu ortamda bulabilen kaçırmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi socialworker -- 29 Mayıs 2023; 15:55:44 >

Jeep Mühendisleri mi artık her kim yaptıysa işlerini hiç sevmiyormuş. "Ödeviniz bitince parka gideceğiz" denen çocuk gibi yalapşap bi'şey yapmışlar.

Klasik ekran kalaymış daha iyiymiş. En azından ortadaki dijital gösterge daha kaliteliydi. Yani sadece veriler değil, sunuluşu da iyi değil. Cherry videolarını görünce diyorum ne güzel ekranlar var..

• socialworker kullanıcısına yanıt
    Benim araç comfort paket 2000 km ye geldi. Şu ana kadar tüm aldığım yakıtları drivvo uygulaması ile not ettim. 2000 km de 4000 tl benzin almışım. Ortalama tüketim 8.7 litre gözüküyor.

Cherry Tiggo 7 pro alınır mı?

Daha önce suv tecrübem olmadı. Ben daha konforlu olmasını beklerdim. Geneli mi böyle bilemem. Sanırım üstündeki lastiğin yanakları çok sert kasislerde durma noktasına gelmek gerekiyor. Darbeleri sönümlemesi bir tık daha iyi olabilirdi.

Cam tavan sıfır km den beri ses yapıyor.

Araç güneş altındayken klima açınca havalandırma etraflarında çıt çıt diye genleşme sesi geliyor.

Birkaç tane tespit ettiğim işçilik hatası var. Sol ön kapının altı az dışarıda duruyor. Sol arka camın krom çıtası tam yerine oturmamış.

Bunlar ne kadar sorun sayılır bilmem ben yine de belirteyim. Aldık diye göklere çıkartmaya gerek yok.

Ben en çok eco sürüş modunu sevdim. Gaz tepkisini öldürdüğünden araç ani hareket yapmıyor daha konforlu. Ama bence eksisi araç yokuş aşağı ayağı gazdan çekince vites düşürmüyor. Sadece frenle yavaşlatıyor. Normal modda araç yokuş aşağı hızlanmaya başlamışsa hemen vites düşürüyor. Balatalar bu şekilde hızlı biter. Uzun yokuşlu inişlerde tehlike yaratabilir.

Yokuş aşağı durmaya yakın vites değiştirmeye çalışıyor sanırım öne atıyor. Bunu pek sevmedim. Vites geçişleri de tork konvertörlü gibi ağırdan alarak değiştiriyor. Dsg gibi çat çat devam etmiyor. Bunu uzun ömürlülük açısından yaptılarsa daha iyi arıza vereceğine az yavaş değiştirsin sorun değil.

Motoru gerçekten çok güçlü. Çeker mi diye düşünceyi tarihe gömer. Asfaltı yırtıyor adeta.

Bunların dışında gayet güzel bir araç. Mekanik olarak arıza çıkarmasın da gerisi görmezden gelinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 29 Mayıs 2023; 18:27:45 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.