Şimdi Ara

check-in personelinden tavsiyeler... (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
21
Favori
134.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pegasus Ankara Antalya oradan da Hamburg ucusum var Antalya için check-in yaptım da Hamburg için check-in yapmak istediğimde vize/oturum izni seçeneğinden vize var seciyorum belge no istiyor o kısma ne yazılıyor pasaport no vs yazıyorum kabul etmiyor.Ya da ben eksik birşeyler yapıyorum bilmiyorum.Bilen varsa bı ses versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr2x

Pazartesi sabahı ankara kiev uçuşum var ve pasaportum olmadığı için kimlik ile gideceğim ancak online check in yaparken national identy card seçip bilgilerimi doldurduğumda kimlik ve seyehat belgelerimin gideceğim ülkenin kurallarına uymadığı hatasını alıyorum. Kimlik ile sadece havaalanında mı check in yapılıyor hiçbir yerde bu konuda bilgiye ulaşamadım malesef. Yoksa sorun pegasus un online sisteminde mi yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    Hocam online check-in işlemleri havayoluna göre değişiklik gösterse de genellikle uçuşunuza 24 ile 48 saat kala yapılabiliyor. Pegasus bildiğim kadarıyla uçuşunuza 24 saat kala check-in yapmanıza müsaade ediyor. Ama siz kendi web sitelerinden bunu teyit edin.

Seyahat belgelerinizin gideceğiniz ülkenin kurallarına uymaması kısmını anlayamadım. Neden böyle bir hata vermiş olabilir bilmiyorum. Bence siz en iyisi Pegasus müşteri hizmetlerini arayın. En net bilgiyi onlar vereceklerdir.

Keyifli uçuşlar!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rognug

Pegasus Ankara Antalya oradan da Hamburg ucusum var Antalya için check-in yaptım da Hamburg için check-in yapmak istediğimde vize/oturum izni seçeneğinden vize var seciyorum belge no istiyor o kısma ne yazılıyor pasaport no vs yazıyorum kabul etmiyor.Ya da ben eksik birşeyler yapıyorum bilmiyorum.Bilen varsa bı ses versin
    Merhaba Hocam,
    Vizenizin olduğunu işaretledikten sonra istediği belge numarası vizenizin numarası olsa gerek. Yanlış hatırlamıyorsam vizenin sağ üst kısmındaki 9 haneli numara. Net bir şey de söyleyemiyorum şimdi ama siz bir de öyle deneyin. Olmazsa da Pegasus'u arayarak bilgi alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razer

Merhaba Hocam,
    Vizenizin olduğunu işaretledikten sonra istediği belge numarası vizenizin numarası olsa gerek. Yanlış hatırlamıyorsam vizenin sağ üst kısmındaki 9 haneli numara. Net bir şey de söyleyemiyorum şimdi ama siz bir de öyle deneyin. Olmazsa da Pegasus'u arayarak bilgi alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    O numarayı denedim maalesef kabul etmiyor.Ne saçma birşey bu ya THY de böyle bir şey yok bunlar niye böyle yapar anlamam ki.El mecbur arayıp soracaz aramakta paralı adamları mübarek.Tesekkur ederim cevap verdiğiniz için bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rognug

O numarayı denedim maalesef kabul etmiyor.Ne saçma birşey bu ya THY de böyle bir şey yok bunlar niye böyle yapar anlamam ki.El mecbur arayıp soracaz aramakta paralı adamları mübarek.Tesekkur ederim cevap verdiğiniz için bu arada

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Arayın hocam, riske atmaktansa net bir bilgi sahibi olmuş olursunuz.
  • Merhaba, bu konuda bılgınız var mı bılmıyorum ya da buradan basına gelmıs bırı cıkar dıye yazıyorum.
    Geelecek ay esım ve kızım ıle bırlıkte moskova ya gıdecegız. esım rus vatandası ve kızımın cıfte vatandaaslıgı var(kızım 1,5 yasında). Kızımın rus pasaportu var ama Turk pasaportu cıkartmadık ( Turk kımlıgı var ve Turkıye de dogdu) . bu bır sorun olur mu Turk pasaportu da cıkartmamız gerekır mı?

Bu sabah Moskova da kı Turk buyuk elcılıgınden gelen mesaj :

Kızınızın Rus zagranpasaportu varsa: ayrıca bir Türk pasaportu çıkartmanıza gerek yok. Türkiye`den çıkarken Rus zagranpasaportuyla birlikte kızınızın T.C. kimlik kartını da bizim sınır polisimize ibraz edersiniz.

En iyi dileklerimizle,
    T.C. Büyükelçiliği, Moskova

Bırılerının ısıne yarar dıye kaldırmıyorum mesajı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilla.kilic -- 20 Kasım 2018; 10:46:32 >
  • atilla.kilic A kullanıcısına yanıt
    Gerek yok hocam. Eşinizin oturum iznini, kızınızın kimliğini yanınıza almayı unutmayın.

Bu arada kendiniz için vizeyi nasıl aldınız? Turist vizesi mi, yoksa özel/davetiye vizesi mi?
  • ywz81 Y kullanıcısına yanıt
    esımden dolayı konsoloslukta bır form doldurduk, ek olarak evlılık cuzdanının fotokopısını verdık. bızde kızımdan dolayı evlılık cuzdanını rusca cevırıp apostıl yaptırmıstık o yuzden onun fotokopısını verdım. evrak olarak da neredeyse hıcbırsey ıstemıyorlar. ben gıderken arac ruhsatı, banka hesabı vs ne evrak bulduysam goturdum, hıc bırısıne bakmadı ve almadı bıle.

bu arada esmın oturum ıznı bıtelı bır sene oldu, onun ıcınde cıkarken guzel bır ceza odeyecegım. malum cocuk kucuk olunca, gıdıp sıra beklemek vs ıslerı zor oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilla.kilic

esımden dolayı konsoloslukta bır form doldurduk, ek olarak evlılık cuzdanının fotokopısını verdık. bızde kızımdan dolayı evlılık cuzdanını rusca cevırıp apostıl yaptırmıstık o yuzden onun fotokopısını verdım. evrak olarak da neredeyse hıcbırsey ıstemıyorlar. ben gıderken arac ruhsatı, banka hesabı vs ne evrak bulduysam goturdum, hıc bırısıne bakmadı ve almadı bıle.

bu arada esmın oturum ıznı bıtelı bır sene oldu, onun ıcınde cıkarken guzel bır ceza odeyecegım. malum cocuk kucuk olunca, gıdıp sıra beklemek vs ıslerı zor oluyor.
    Hocam konsolosluk mu yoksa VFS ofisi mi? Bir de telefonla VFS'ye sorunca 7-10 iş günü diyorlar, en az 7 olmak üzere. Sizin işlem ne kadar sürdü?

Oturum izni için geçmiş olsun. Maalesef göç idaresi rezil durumda. Canınızı sıkmak istemem ama cezanın yanında kısa süreli bir giriş yasağı da koyabilirler bir ihtimal, 3-4 sene önce başımıza geldi. Üç ay. İnşallah öyle bir şeyle de uğraşmak zorunda kalmazsınız.
    yok hayır ben konsolosluktan hallettım. konsoloslugun web sıtesınden randevu almak gerekıyor aynı vfs ıcınde bu gecerlı. sadece vfs yı secersenız onu ısaretlıyorsunuz aksı halde konsoloslugu secıp oradan halledebılırsınız. ben cuma gunu verıp bır sonrakı cuma gunu de aldım vızeyı. bence turıst ya da ozel fark etmeden konsoloslukta bu ısı cozmek en ıyısı cunku 35 usd cebınde kalır. fakat konsolosluktakıler ne ıngılızce ne de Turkce konusuyor bıraz rusca bılmek gerekıyor. en olmadı soylenecek sozler ezber edılıp bu ıs cozulebılır. zaten dedıgım gıbı cok bı evrak ıstemıyorlar. ıstedıklerını hazır edıp verınce bır kagıt verıyor . ıstanbul ıcın soyluyorum the marmara otelın yanında ( tam taksım meydanında) garantı bankası var oraya 70 usd yatırıyorsun( ıstıklal uzerınde de garantı bankası var ama almıyor, ben akıllılık edıp orada sıra bekledım, sıra bekledıgımle kaldım). bankaya gıtmeden ıstıklal ın sonunda dovız burosu var orada dovız alabılırsın, konsoloslugun karsısındakıler bıraz daha yuksek fıyattan verıyor. sonra bankadan aldıgın dekontu ıcerı verıyorsun, sana yenıden uzerınde numara olan bır kagıt verıyor. emanet kartı ıle aynı gorevı goren bır kagıt. o kagıt ıle sonradan pasaportunu alıyorsun.

oturum ıznı bıtınce de her ulkenın farklı prosedurlerı varmıs. bazı ulkeler kendılerı vatandasını yurt dısına cıkartmıyorlar. ben bunu da bıraz arastırdım ızın almadıgın her ay ıcın normal harc mıktarının 2 katı cezasını oduyorsun. 1,5 usd normal aylık ucretı ılk ay 7 usd. toplamda 50 usd gıbı bırsey yapıyor. fakat bır danısmanlık fırması ıkamet ıznı oldugu ıcın cezası artabılır 1500 tl gıbı bır ceza cıkabılır dedı. artık ona da yapacak bırsey yok. cunku goc ıdaresı ozellıkle aksaray secılınce asırı streslı olabılıyor. en kotu senaryo ıcın bır ceza alsak bıle zaten uzun sure Turkıye ye gerı donmeyı dusunmuyorum en azından 3-5 yıl kadar. o zamana kadar da bır cozumunu buluruz ınsallah .)
  • atilla.kilic A kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Çok faydalı oldu bu bilgiler. Bizim bilet 21 Aralık'ta ama pasaport bana lazım olduğu için en erken 10 Aralık'ta başvurabiliyoruz. Konsolosluktan başvurabiliyor olmak epeyi umutlandırdı beni. Deneyeeğim.

Bizim başımıza gelen hadise oturum süresini aşma değil de, sistemde adresimizin değişmesi (kapı numarası değişmiş.) ve bunu bildirmememiz. Çıkarken tespit edip deport ve 3 ay giriş yasağı vermişlerdi. Neyse ki bizim de o zaman 3 aydan uzundu kalış, büyük sıkıntı olmadı. Ama 7 yıl sürekli oturumdan sonra süresiz oturum izni alınabiliyormuş, onun sayacını sıfırladı muhtemelen. :(

Size hayırlı yolculuklar.
    konsolosluktakılere sordugumda vıze reddının neredeyse hıc olmadıgı yonunde,sızede sımdıden hayırlı yolculuklar dılıyorum.
  • istanbul-boston frankfurt aktarmalı lufhansayla uçusum var. Bu fazla bilet satma olayından yararlanmayı düşünüyordum. Son 1saat kala check in yapabilirsiniz yazıyordu. 70-75 dk kala check-in yapmaya gitsem, overbook dışında başka bir sıkıntı olurmu. Ben sonuçta 1gün geç gitmeye razıyım ve tazminatta 600 euro gözüyor. Belki fazla bilet satılmamıştır, emin olamayız ama şansımı denemek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 16 Nisan 2019; 2:36:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

istanbul-boston frankfurt aktarmalı lufhansayla uçusum var. Bu fazla bilet satma olayından yararlanmayı düşünüyordum. Son 1saat kala check in yapabilirsiniz yazıyordu. 70-75 dk kala check-in yapmaya gitsem, overbook dışında başka bir sıkıntı olurmu. Ben sonuçta 1gün geç gitmeye razıyım ve tazminatta 600 euro gözüyor. Belki fazla bilet satılmamıştır, emin olamayız ama şansımı denemek istiyorum
    ne yaptınız hocam overbook tan yararlanabildiniz mi?
  • onurforever53 O kullanıcısına yanıt
    30 mayısta hocam uçuş
  • Arkadaşlar, Abim'in uçuşu ile yaşadığı sorun ile ilgili bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Abim Almanya gezisi için Pegasus firmasından gidiş-dönüş bilet alıyor. Ve dönüş yolculuğu sırasında Berlin Duty Free'den 70'lik 2 adet viski alıyor. Bu viskiler elinde olarak, sırt çantası ile beraber Pegasus uçagına binip İstanbul Sabiha Gökçen'e iniyor.

Daha sonra Sabiha Gökçen'den, İstanbul-İzmir uçuşu için iç hatlara geçiyor. Almanya'dan inişi ve diğer İzmir uçuş zamanı arasında 1 saat 10 dakika fark bulunuyor.

Yine tekrar bu sırf çantası ve içkilerle İzmir uçuşuna binmek istediğinde ise aynı firmaya ait bu görevli bu sefer buna izin vermiyor. Ya içkileri bırak ya da binemezsin diyor. Abim bu sefer bunları bagaja vermek istediğini söyleyince de görevli uçuşa 45 dakika kala bagajların kapandıgını söylüyor ve yine almıyor.

Şimdi iki tane sorum var:

1- Abim, Berlin-İstanbul arası, yine aynı firmaya ait uçak ile görevliler tarafından şişeler elinde uçağa binmesine izin veriliyorken; niçin İzmir uçuşu için izin verilmiyor? Bunun bir açıklaması var mıdır? Bu arada şişeler aynı paketlerde, hiç açılmamış, deforme olmamış şekilde duruyor.

2- Abim Berlin'deyken, Türkiye uçuşuna bir gün kala İzmir biletini online olarak alıyor. Ve dediğim gibi İstanbul inişi ile İzmir uçuşu arasında 1 saat 10 dakika fark var. Bu durumda Pegasus'un, bagaj zamanlaması konusunda yolcuyu uyarması gerekmiyor mu?

" Sayın yolcu, dönüş biletiniz ve diğer yurtiçi uçuşunuz arasında olan 1 saat 10 dakikalık fark olduğu için ve garajlarımız 45 dakika önceden kapatılacağı için bagaj hakkından yararlanamayabilirsiniz vs. şeklinde?

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Ve mümkünse bu zaman ve para kaybından dolayı yapabileceğimiz bir yaptırım var mıdır, yok mudur cevaplamalarını rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuykil -- 19 Haziran 2019; 3:35:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuykil

Arkadaşlar, Abim'in uçuşu ile yaşadığı sorun ile ilgili bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Abim Almanya gezisi için Pegasus firmasından gidiş-dönüş bilet alıyor. Ve dönüş yolculuğu sırasında Berlin Duty Free'den 70'lik 2 adet viski alıyor. Bu viskiler elinde olarak, sırt çantası ile beraber Pegasus uçagına binip İstanbul Sabiha Gökçen'e iniyor.

Daha sonra Sabiha Gökçen'den, İstanbul-İzmir uçuşu için iç hatlara geçiyor. Almanya'dan inişi ve diğer İzmir uçuş zamanı arasında 1 saat 10 dakika fark bulunuyor.

Yine tekrar bu sırf çantası ve içkilerle İzmir uçuşuna binmek istediğinde ise aynı firmaya ait bu görevli bu sefer buna izin vermiyor. Ya içkileri bırak ya da binemezsin diyor. Abim bu sefer bunları bagaja vermek istediğini söyleyince de görevli uçuşa 45 dakika kala bagajların kapandıgını söylüyor ve yine almıyor.

Şimdi iki tane sorum var:

1- Abim, Berlin-İstanbul arası, yine aynı firmaya ait uçak ile görevliler tarafından şişeler elinde uçağa binmesine izin veriliyorken; niçin İzmir uçuşu için izin verilmiyor? Bunun bir açıklaması var mıdır? Bu arada şişeler aynı paketlerde, hiç açılmamış, deforme olmamış şekilde duruyor.

2- Abim Berlin'deyken, Türkiye uçuşuna bir gün kala İzmir biletini online olarak alıyor. Ve dediğim gibi İstanbul inişi ile İzmir uçuşu arasında 1 saat 10 dakika fark var. Bu durumda Pegasus'un, bagaj zamanlaması konusunda yolcuyu uyarması gerekmiyor mu?

" Sayın yolcu, dönüş biletiniz ve diğer yurtiçi uçuşunuz arasında olan 1 saat 10 dakikalık fark olduğu için ve garajlarımız 45 dakika önceden kapatılacağı için bagaj hakkından yararlanamayabilirsiniz vs. şeklinde?

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Ve mümkünse bu zaman ve para kaybından dolayı yapabileceğimiz bir yaptırım var mıdır, yok mudur cevaplamalarını rica ediyorum.
    öncelikle 2 tane 70 lik yüksek alkollü yani viski ülkeye sokmak YASAK. senin hakkın 1 litre. 1,4 değil yani. kontol etmedikleri için geçirmiş.

1 inci soruna istinaden; aynı firma olması bi anlam ifade etmiyor. sen almanyada güvenlik krolünü geçtiğin için free shoptan aldığın viskiyi uçağa sokabiliyorsun. ama istanbula indikten sonra aktarma yaparken aslında havaalanından çıkıp yeniden girmiş kabul ediliyorsun. o esnada sen alkol şişesini benzin ile değiştirmedin ne malum? bunu nasıl görevliye ispatlayabilrisin?

şmdi çıkıp bana ne alaka kardeşim deme. kötü niyetli kişiler bunu yapabilir. çok da basit bişey. o yüzden istanbuldan sonra sırt çantanda o içkiye izin vermemeleri normal maalesef. 45 dk kuralı da maalesef yerinde sonuçta uçağın altına eşyaları önceden yerleştirmişl olmaları gerekiyor ki insanlar hemen binip harekt edebilisin.

almanyadan gelirken freeshoptan normal poşete koymuşlardır büyük ihtimalle. tranzit yolcular için aktarma yapacaklar için özel kilitli poşetler var freeshoptan aldığını kanıtlamak ve açılmadığını içkinin değiştirilmediğini kanıtlamak için. almanyadaki freeshoptan veya istanbuldaki fark etmez alırken görevliye bunu söylmesi LAZIMDI.

2 inci soruyuna istinaden. hayır uyarmak zorunda değğil. senin içki alıp almadığını mı takip edecek. dediğim gibi sen o özel güvenlikli poşeti fresshoptan almak zorundasın senin sorumluluğunda.

böyle bişey olmaz. çünkü zaten senin eşyanı almanyadan veriyorsun. ve istanbulda almadan bagajın zaten direk istanbulda aktarma yapıyor. sen bagajını almayadan verip izmirde alıyorsun. o yüzden 5 saat olsa bile böyle bi uyarı 5 dk olsa bile böyle bi uyarı yapmıyor. çünkü sen bagajını istanbulda almıyorsun ki tekrardan gidip izmir uçağına kontuarda vereysin.

son soruna istinaden. geçmiş olsun bi yaptırım bi maddi zararını karşılayacak bişey için hakkın yok. çünkü havayolu tamamen yapılması gereken kuralları uygulamış. standart prosedür bu şekilde.
    burda bi yanlış yapan varsa almanyadaki freeshoptaki görevli KİLİTLİ poşetlerden vermemiş olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuni. -- 27 Haziran 2019; 11:15:59 >
  • Pegasusdan 25 temmuz ic hatlar ucudumuz var ben esim 2 cocuk
    Sorum su
    Valizimiz tek 26 kg civari mslum 15kg hakkımız var kisi basi
    Acaba esimiz valiz hakkını bana kullanirirlarmi yani 15x 4kg hakkimiz var toplamda 26kg tek valizi iki kisinin hakkina sayarlar mi
  • Manyetizma kullanıcısına yanıt
    Ben de merak ettim.
    Nasıl oldu tazminat işi?
  • Tuykil T kullanıcısına yanıt
    Dutyfree’den alışveriş yaparken kasada türkiye’de farklı bir noktaya da uçuşu olduğunu söylemesi gerekiyordu. Şeffaf seal bag poşetlere koyuyorlar ve o şekilde uçağa alınmasında bir sakınca olmuyor
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.