T

Yüzbaşı
12 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 102 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Arkadaşlar merhabalar.

Çoğunuz için belki başlangıç seviyesinde bir problem ama araştırmalarım sonucunda tam olarak çözümünü bulamadığım bir sorunum var. Usb girişi olan Tenda bir modemim var ve bu modeme harici bir flash disk ya da disk takarak ağ üzerinde paylaşmak, dosya indirimi ve yüklemesi yapmak istiyorum.

Belleği modemi taktıgımda modem arayüzünde belligin takıldıgını görebiliyorum fakat Windows 10 Network sekmesinde bu diski göremiyorum.

En basit haliylen Wifi üzerinden ben bu diski nasıl Wifi'yi kullanan herkesin paylaşımına açabilirim?

Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar merhabalar. Yaklaşık 20 yıldır kullandığım faturasız bir hat vardı. Ve bugün arama yaptığımda, hattın geçersiz olduğunu ögrendim. Büyük ihtimal bu 6 aylık sürede TL yüklemediğim için oldu.

Bir de bu hat bir başkası, şu anda konuşmadığım bir arkadaşım adına kayıtlıydı. Şimdi bu bilgiler eşliğinde ben bu hattı tekrar nasıl açtırırım?

Vodafone müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıyorum fakat başka bir Vodafone numaram olmadığı için ulaşamıyorum, işlem yapmıyorlar.

Canlı chat vs gibi bir kısım da olmadığı için direkt burada sormak istedim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar bu iki telefondan birisini alıcam.

A73 Amoled ekran ve 128 dahili hafıza, 4015 MAH batarya 2400 tl

Realme 7 64 dahili hafiza, IPS ekran, 5000 batarya 2500 TL

Kağıt üzerinde bakıldığında A73 Amoled ekran, dahili hafıza ve fiyatı ile çok daha cazip duruyor, batarya farkını bi kenara bırakırsak.

Beni arada bırakan mevzu ise A73'ün kamerası için kötü denilmesi. Tek çekincem bu ve başlığı da bu yüzden açıyorum.

Bu telefonları illa kullananlar ya da hakkında bilgi sahibi olanla vardır. Bu A73'ün kamerası, Realme 7'e göre cidden bu fiyat ve diğer avantajları boşverdirecek kadar kötü mü?

Yani bu bu Amoled ve 128 GB avantajını, sadece bu kameradan farkından dolayı es mi geçmeliyim?

Fikir ve düşüncelerinizi söylerseniz sevinirim.

50+ bi aile büyüğüme telefon alıcam. Oyun oynanmayacak. Öncelik kamera ve pil. Şöyle bir liste çıkarttım:

Oppo realme 6i 128 gb 5000 mah - 2300 TL

Xiaomi Redmi Note 8 64gb 4000 mah - 2400 TL

Samsung Galaxy M11 SM-M115F 32 5000 mah - 2000 TL

Kagıt üzerinde Oppo realme uygun gözükyor. Ya bunu, ya da Samsung'u alıcam sanırım. Teknik servis tarafından beni uğraştırmyacak olması da önemli.

Hangisini tavsiye edersiniz?

Ya da 2-2.5k fiyat aralığında ve bu özelliklerde başka telefon tavsiyeniz olur mu?

Arkadaşlar google cloud ile bir ubuntu vps ve o vps içine de openvpn kurdum. Fakat kurduğum openvpn dosyası ubuntu home klasöründe duruyor. Ben bu dosyayı en basit haliyle Windows'a nasıl çekerim?

Bununla ilgili hiç bir döküman bulamadım. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Youtube'da tek bir kanala ait tüm videoları tek tek indirmek zor oluyor, bunu toplu bir şekilde yapabilen bir program var mı bildiğiniz? Bedava olması tercih sebebim olur.

Cevaplarsanız sevinirim.

Sürekli kullandığım mobil şubeye bugün telefoum ile girmeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı verdi.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/c9/37/9b/c9379b3f0a221f9a3fde5260c9d17b7e.jpeg&t=0&width=480&text=1

Fakat ben farklı bir cihazdan giriş yapmadım, sürekli kullandığım tek telefonum bu. Ve kartımın (banka kartı kullanıyorum bu arada kredi kartı değil) tüm numaralarından, kart şifresine kadar hatta CVV kodunun 1 ve 2. karakterine kadar bu bilgileri isteyince müşteri hizmetlerini aradım. Normal bir süreç olduğunu, haftasonu itibariyle güncelleme yapıldığını söyledi.

Bu sefer çevremde Ziraat Mobil kullananlara sordum fakat kimse benim durumumu yaşamadığını söyledi ve tekrar aradım müşteri hizmetlerini. Yine aynı şeyler söylendi. Ben böyle önemli bilgiler öncesi neden bana mail ya da sms ile güncelleme haberi verilmediğini sordum? Böyle bir bilgi veremiyoruz maalesef vs şeklinde bir açıklama yaptı karşıdaki.

Sonuçta sizin yorumlarınız nedir? İki müşteri temsilcisi ile görüşmeme rağmen (0 850 258 0000, 444 0 000) benim yine de içim rahat etmedi.

Düşünce ve yorumlarınızı alabilir miyim?

Arkadaslar merhabalar. B ugün Win 7 dolu yüklü bir laptoba Win 10 yüklemek istedim fakat disk seçme ekranında Mbr GPt disk hatası verdi ben de alttaki videoda yer alan onergeleri tüm mevcut disklere yaptım ama bu işlemden sonra laptop boot etmiyor, siyah bir ekran yanıp sönüyor sadece.

Bu durumda ne yapabilirim? Sorun ne olabilir? Yardıöcı olur musunuz lütfen.

Arkadaşlar merhabalar. Yeni bir SSD aldığım için normal Windows'umu kopyalayıp, Ssd'ye yükledim ve şu anda Ssd üzerinde Windows çalışıyor, buraya kadar sorun yok.

Fakat Ssd öncesi, 475 ve 455 gb şeklinde 2 kısma ayrılmış olan 1 tblık harddiskim vardı. Ben Ssd'ye geçtikten sonra bu eski Windows'un yüklü olduğu kısmı diğer harddisk ile birleştirmek istedim. Disk management kısmından sildim fakat ne zaman ki Excent, Genişlet yapmaya kalksam aşağıdaki yetersiz yer hatasını alıyorum.

Bu aşağıda siyah olarak gözüken 455 gblık biçimlendirmemiş (Unallocated) alanı biçimlendirmeye çalışınca da aynı yetersiz yer hatası veriyor. Sorun ne olabilir?

Yardımcı olur musunuz lütfen?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/02/2d/c0/022dc07d5c48e633e64793963fc8b964.jpeg&t=0&width=480&text=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/c4/93/22/c49322a2d0a58eb2938748f1fd523277.jpeg&t=0&width=480&text=1

Arkadaşlar MONSTER ABRA A7 V6.2 (2016'da aldım) İçin SS laptop'a sahibim ve bu laptop üzerinde m.2 slotu var. Ben şimdi pci NVMe bir SS alsam laptop bunu görür mü?

Yoksa illa M.2 ssd mi almam lazim?

Almayı düşündüğüm cihaz KNG 250GB A2000 PCIe NVMe SA2000M8/250G SSD. Bunu mu yoksa

Kingston SSD A400 M.2 Solid State Drive, 240 GB, SA400M8/240G serisini mi almalıyım?

Diyelim laptop m.2 sata slotu uyumlu değil, cihazın bu ssd'yi görmemesi gibi bir sorun yaşar mıyım? Yoksa performans olarak düşük performans mı alırım?

Bilgisi olanlar yardım edebilir mi?

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 914
İkinci El Bölümü Mesajları: 115
Konularının görüntülenme sayısı: 90.706 (Bu ay: 1.316)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 94 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.