Şimdi Ara

Cephaneci.com'dan Asla Ürün Almayın!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
7.332
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar cephaneci.com (sahibi: Mustafa Cephaneci) adlı şahsı n11'den biliyorsunuz. Bu şahsın bir de cephaneci.com isminde bir sitesi var. Ben bu siteden altın hesabına aktarmalı altın alma gafletinde bulundum. Telefonu açtığımda çok kibar konuştu. Fakat altınları hesaba kesinlikle eft yapmıyor. 5 gün oldu. 4 kez aradım. tamam diyor fakat kesinlikle ödeme yapmıyor. Çeşitli oyalama taktikleri var. Ödemeniz henüz onay almadı, muhasebeye yansıttık, bekliyoruz gibi şeyler söylüyor. Kibar sözlerle, geçiştirerek ödemeleri yapmıyor. Bazı kişilere altınları 16 günde gönderdiği görülmüş. Benim 5 gün oldu, 15 günde bile alabileceğimi sanmıyorum.

Ne çözüm bulabiliriz. Bankayı mı aramalıyım yoksa dolandırıcılık davası mı açmalıyım?

• o firma öyle malesef. bir çok kez yazıldı keşke okumuş olsaydınız yada ufak bir araştırma yapsaydınız. dolandırıcıdan ziyade çok geç işlem yapıyor .kargolarıda çok uzun sürede yolluyor. kesinlikle çalışılacak ürün alınacak bir firma degil.
  • bana 6. günde yolladılar. şimdi yine alıyorum 1 haftayı gözden çıkarıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alitaro

bana 6. günde yolladılar. şimdi yine alıyorum 1 haftayı gözden çıkarıyorum.

hocam kargo filan değil altın hesabına eft yapacak. sevgilimden çok mustafa cephaneci'yi arıyorum artık. hadi 10 gün parayı işletiyor desen. Bu etik bir ticaret şekli değil yani.
  • bi ara 1,5 gr. aldım, 2 (1+1) yolladılar. aradım dedim ki fazla yollamışsınız. "tamam" dedi "1 gr.'ı yolla ben sana 0,5 yollayacağım". ertesi gün verdim kargoya 2 gün sonra adamlara ulaştı. aradan 1 hafta geçti gelen giden yok. aradım, durumu anlatıp benim kargonun durumunu sordum. "yarın yolluyoruz" dedi. yarın oldu yollamadı, ertesi gün oldu yollamadı, 5 gün geçti yollamadı. tekrar aradım, bu sefer "bir aksilik olmuş, siz bana iban verin 0,5 gr. değerini yatırayım" dedi. dedim "kaç lira yollayacaksın?". 49-50 civarı bir rakam söyledi. "ben 53 liradan aldım niye boş yere 3 lira zarar edeyim" dedim "e yani" falan bir şeyler geveledi.

yani olaya bakar mısınız? adamı zarardan kurtarıyorum. fazla yolladığı altınını geri gönderiyorum ve beni sallamıyor eleman. 22 gün sonra araya araya anca geldi benim 0,5 gr. , faturası falan da yoktu. her aradığımda kargoya verdik demesi de ayrı dava.

ben çok bir şey kaybetmedim, 3-5 dk kontör parası haricinde. ama sonrasında 8 gram daha altın ihtiyacım oldu, kendilerini tercih etmedim tabiki. niye edeyim ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 28 Şubat 2016; 17:10:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boombip

quote:

Orijinalden alıntı: alitaro

bana 6. günde yolladılar. şimdi yine alıyorum 1 haftayı gözden çıkarıyorum.

hocam kargo filan değil altın hesabına eft yapacak. sevgilimden çok mustafa cephaneci'yi arıyorum artık. hadi 10 gün parayı işletiyor desen. Bu etik bir ticaret şekli değil yani.

tamam hocam ben de altın hesabıma havale şeklinde aldım. hatta geçen haftalarda axess in bir kampanyasından dolayı forumdan çok sayıda kişi bu şekilde aldı ortalama 1 hafta içinde yatırdılar.

yani kısacası cephaneci den alacaksanız 1 hafta aldığınızı unutacaksınız. aksi taktirde boşa stres yaşarsınız. 1 hafta unutamıyosanız hiç almayın bence :)
  • altınınız geldikten sonra eğer faturasını göndermediyse en güzeli maliyeye şikayet edin. altın aldım faturasını göndermedi diye. isminiz paylaşılmadan vergi denetmenleri gerekli işlemi yapıyor. cezayı ya kesiyorlar bir güzel... çeksin ceremesini. alo maliye hattı 189 olması lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dilemma_07

altınınız geldikten sonra eğer faturasını göndermediyse en güzeli maliyeye şikayet edin. altın aldım faturasını göndermedi diye. isminiz paylaşılmadan vergi denetmenleri gerekli işlemi yapıyor. cezayı ya kesiyorlar bir güzel... çeksin ceremesini. alo maliye hattı 189 olması lazım...

aslında güzel fikir fakat daha ilk başta biz sizin istediğiniz bankaya altın hesabı eft'si yapamıyoruz diyerek işi yokuşa sürdü. tl hesabına eft yaptığı zaman, yine aynı şekilde fatura göndermesi gerekiyor mu
  • quote:

quote:

altınınız geldikten sonra eğer faturasını göndermediyse en güzeli maliyeye şikayet edin. altın aldım faturasını göndermedi diye. isminiz paylaşılmadan vergi denetmenleri gerekli işlemi yapıyor. cezayı ya kesiyorlar bir güzel... çeksin ceremesini. alo maliye hattı 189 olması lazım...

aslında güzel fikir fakat daha ilk başta biz sizin istediğiniz bankaya altın hesabı eft'si yapamıyoruz diyerek işi yokuşa sürdü. tl hesabına eft yaptığı zaman, yine aynı şekilde fatura göndermesi gerekiyor mu

grams.com dan havale yaptırmıştım adresime fatura göndermişti. bu uyanık vatandaşa haddini bildirmek gerekiyor bence. ben kendisinden altın almadım ancak böyle uyanıklık yapsa maliyeye durumu bildirirdim.
  • 2 gr aldım dün şimdi söylenir mi bu :) peki alternatif site var mı grams pahallı?
  • geçen yaz bende düğün için almıştım, hergün taciz ettim adamları 12 günde gönderdiler, düğünün sabahına geldi gelmeseydi yapacağımı biliyordum ama neyse işte. almam aldırmam kimseye
  • Tuğruldan alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: dh5959

Tuğruldan alın

+1
    Kesinlikle Tuğrul süper...
  • boombip kullanıcısına yanıt
    Ben aldım dediğiniz yöntemle. Her türlü aşamayı tek tek mail ile bildirdi ve 5-6 gün içerisinde eft yaptı. Sıkıntı olmadı.
  • Bir defa alacak oldum, ama almadan önce şikayetlere bir bakayım dedim. İyi ki bakmışım.

Tuğrul'dan aldım, Tuğrul iyidir iyi.
  • Birde önerenler vardı, bi tane çok bilmiş de bana cephaneci şakşakcığını yapıyordu Axess sevgililer konusunda görür umarım konuyu ve idrak edebilir temennisiyle..
  • Axess kampanyası için bende 3 gr altın almıstım cephaneciden. kargo iile adresime yollamalarını istedim, altının elime gecmesi tam 13 gun sürdü. 2 kez telefonla aramama ragmen
  • axess sevgililer günü kampanyasından en az zararla yararlanmak için cephaneci.com sitesinden sipariş verdim 2 adet. 2,5 gr ilk alışverişim 1 hafta sonra garanti altın hesabıma yattı. 2. alışverişim 2gr alışverişim 6 gün sonra altın hesabıma yattı.işlemlerin 1 haftada tamamlandığını düşünerek hiç aramadım ve sıkıntısız alışverişimi yaptım... grams.com sitesinden alışverişimi yapacaktım... piyasanın çok üzerine satıyordu... cephaneciden 10 tl zararım oldu... grams.com dan alsaydım 30 tl zararım olacaktı...
    zaman sıkıntısı olmayanlar cephaneci.com dan siparişini versin.. yok ben alışverişim hemen tamamlansın diyenler fazla zarar ederek grams.com u kullanabilirler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aropiko

Ben aldım dediğiniz yöntemle. Her türlü aşamayı tek tek mail ile bildirdi ve 5-6 gün içerisinde eft yaptı. Sıkıntı olmadı.

hiçbir aşamayı bildirmiyor. 6 gün sonra yatıracağım dese amenna. sadece muhasebeye düşmedi ve onaylanmadı diyor. sanki imf'den kredi onayı bekliyor. bu davranışı insanı geriyor. 6 gün sonra yatırıyorsa, bunu açık açık ifade etsin. 6-7 gün paramızı faizde, repoda işletiyorsa, biz de ona göre hesap kitap yaparız. bu davranışı tamamen etik dışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 29 Şubat 2016; 11:19:38 >
  • quote:

quote:

quote:

grams.com dan havale yaptırmıştım adresime fatura göndermişti. bu uyanık vatandaşa haddini bildirmek gerekiyor bence. ben kendisinden altın almadım ancak böyle uyanıklık yapsa maliyeye durumu bildirirdim.

hocam birilerinin bu adamın yaptığını burada afişe etmesi gerekiyordu. mesela şöyle düşün. ben bu adamın ne yaptığını bilmiyorum. n11'den bildiğim için güvendim ve kendi sitesinden 350 yerine 3500 liralık altın alabilirdim. en geç 2 gün sonra hesabıma geçer diye düşünürken 7 gün boyunca parasız kalabilirdim. 3500tl para bu. 6 gün unutuyorum diyemezdim. fakat altın hesabınıza eft 6-7 gün sonra gerçekleştirilir deseydi, hesabımı ona göre yapardım. muhtemelen almazdım.

bazı arkadaşlar 6 gün parayı unutuyorum diyorlar. adamın yaptığı bu durumu normalleştirmişler. adam 100binlerce lirayı banka onaylamadı diyerek işletiyor. başkalarının parasıyla kaymak gibi iş yapıyor. oh ne ala memleket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 29 Şubat 2016; 11:27:06 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.