Şimdi Ara

Cephaneci.com'dan Asla Ürün Almayın!!! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
7.339
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu adamdan altın aldım daha sonra banka onaylamamış sanırım iptal oldu.
    2 ay sonra paramı harcama itirazı yapıp bankaya fax çekerek aldım.
    Ne olursa olsun kesinlikle bulaşmamalı.
    (Aynı olay forumdan birkaç arkadaşın da başına geldi)
  • Hiç profesyonel olmayan bir firma. Şahıs şirketi.

Mesela grams.com.tr'de sistem şöyle. Siteden altını alıyorsunuz, sistem ödemeyi alınca hesap numarası yerine yazdığınız banka ve hesaba altını gönderiyor. Eğer hesap numarasını doğru yazdıysanız sorun olmuyor ve altın hesabınıza geçiyor.

Ancak cephaneci'de durum muhtemelen şöyle. Siteden altını alıyorsunuz ancak altın hesabının no'sunu açıklama kısmına yazıyorsunuz. Bu demektir ki sitenin sistemi otomatik atmıyor diğer siteler gibi. Sadece karttan paranız çekiliyor. Mustafa Cephaneci arkadaşı beklemeye başlıyorsunuz. Sitede bekleyen yüzlerce siparişten sıra size gelince açıklamadaki iban numarasına kendi banka hesabından aktarım altın aktarımı yapıyor.

Sizin paranızı bir hafta boyunca kullanarak da karına kar katıyor.

Grams.com.tr'nin fiyatı Cephaneci gibi olsun, başka firmadan almam bile.
  • Grams hürmetler, saygılar diyor mu? cephanecinin muhabbeti yeter
  • adamın telefonu yapıkredi call center gibi. hiç durmuyor. bugün öğleden sonra telefon açtım, eft istedim. 20dk sonra eft'yi hesaba geçti. banka onaylamadı diyerek tam 6 gün uğraştırdı. neyse ki paramı aldım. bir daha töbe bulaşmam bu adama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 1 Mart 2016; 17:08:25 >
  • boombip kullanıcısına yanıt
    yukarda da yazılmış , tuğrul'dan alın diye, kesinlikle ordan alın , kuyumcu tayfasının Allahtan korkusu yoktur, dükkanın her yerine Allah Peygamber isimlerini asar ama onlarla işi olmaz, böyle adamlara en iyi cevap ticaretini keserek verirsin, o zaman oturur düşünür
  • cephaneci pişmanlıktır

kaç sefer bunu belirttik arkadaşlar, hala alan varsa kendi tercihleri.

adam geç gönderiyor, fatura göndermiyor, maliye'ye bir haber versek adama büyük ceza keserler
  • Sitedeki daha önceki şikayetleri de bildiğim için ne kadar ucuz verirse versin kesinlikle cephaneciye bulaşmadım, bulaşmam da. 5-10 TL. avantaj için sinirleri yıpratmaya değmez.
  • çinden bile ürün 2 haftada elinize..boyle adamlara en güzel cevabı bu yazdıklarımız verıyor..
  • Kargo ücretine bile tenezzül eden tuğruldan mı bahsediyorsunuz? Sırf kargo ücreti az olsun3-5 lira daha kar edelim diye ürünleri bekletip toplu halde yolladırlar. Benim gibi bir kaç kişiye daha böyle yaptılar. Bırakın şu tuğrulu ya. Ben nadirden aldım adamlar gayet hızlı ve düzgün, 1 gram altının yanına kesesini kurdelesini vs. koyup gönderdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

bi ara 1,5 gr. aldım, 2 (1+1) yolladılar. aradım dedim ki fazla yollamışsınız. "tamam" dedi "1 gr.'ı yolla ben sana 0,5 yollayacağım". ertesi gün verdim kargoya 2 gün sonra adamlara ulaştı. aradan 1 hafta geçti gelen giden yok. aradım, durumu anlatıp benim kargonun durumunu sordum. "yarın yolluyoruz" dedi. yarın oldu yollamadı, ertesi gün oldu yollamadı, 5 gün geçti yollamadı. tekrar aradım, bu sefer "bir aksilik olmuş, siz bana iban verin 0,5 gr. değerini yatırayım" dedi. dedim "kaç lira yollayacaksın?". 49-50 civarı bir rakam söyledi. "ben 53 liradan aldım niye boş yere 3 lira zarar edeyim" dedim "e yani" falan bir şeyler geveledi.

yani olaya bakar mısınız? adamı zarardan kurtarıyorum. fazla yolladığı altınını geri gönderiyorum ve beni sallamıyor eleman. 22 gün sonra araya araya anca geldi benim 0,5 gr. , faturası falan da yoktu. her aradığımda kargoya verdik demesi de ayrı dava.

ben çok bir şey kaybetmedim, 3-5 dk kontör parası haricinde. ama sonrasında 8 gram daha altın ihtiyacım oldu, kendilerini tercih etmedim tabiki. niye edeyim ki?

Hocam siz ona yarim gram altin parasi iade etseymissiniz iyiymis. Ama nerden bileceksiniz boyle yapacagini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

bi ara 1,5 gr. aldım, 2 (1+1) yolladılar. aradım dedim ki fazla yollamışsınız. "tamam" dedi "1 gr.'ı yolla ben sana 0,5 yollayacağım". ertesi gün verdim kargoya 2 gün sonra adamlara ulaştı. aradan 1 hafta geçti gelen giden yok. aradım, durumu anlatıp benim kargonun durumunu sordum. "yarın yolluyoruz" dedi. yarın oldu yollamadı, ertesi gün oldu yollamadı, 5 gün geçti yollamadı. tekrar aradım, bu sefer "bir aksilik olmuş, siz bana iban verin 0,5 gr. değerini yatırayım" dedi. dedim "kaç lira yollayacaksın?". 49-50 civarı bir rakam söyledi. "ben 53 liradan aldım niye boş yere 3 lira zarar edeyim" dedim "e yani" falan bir şeyler geveledi.

yani olaya bakar mısınız? adamı zarardan kurtarıyorum. fazla yolladığı altınını geri gönderiyorum ve beni sallamıyor eleman. 22 gün sonra araya araya anca geldi benim 0,5 gr. , faturası falan da yoktu. her aradığımda kargoya verdik demesi de ayrı dava.

ben çok bir şey kaybetmedim, 3-5 dk kontör parası haricinde. ama sonrasında 8 gram daha altın ihtiyacım oldu, kendilerini tercih etmedim tabiki. niye edeyim ki?

Hocam siz ona yarim gram altin parasi iade etseymissiniz iyiymis. Ama nerden bileceksiniz boyle yapacagini

bunu bende düşünmüştüm ama altın ihtiyacım yoktu. nuvo'dan iade alayım diye 1,5 gram almıştım. her ay 1,5 gram alıyordum. yarım gram parasını açıktan eft yapsam zarar ederdim.

• Adam dolandirici degil de uyanik esnaf diyelim. 10 gun aramadim. 11. gun arayinca gonderdi. Aramasak ne zaman gelirdi bilemem. Ama gramsa gore gram basi 8-10 tl ucuz. O konuda hakkini yiyemeyiz. Ayrica benim mailime e-fatura gonderdi

• neyse biz burada topluca ihbarımızı yapalım. benim gibi bilmeyenler de öğrenmiş olur. yalnız o konuşma şekli nedir öyle. adam tam bi osman pazarlama

• Keşke tam merkez bankası kurları ile satış yapan ve altın hesabına havale geçen bir firma olsa. Hiç böyle uğraşmasak.
  • İlk online altın alışverişini de kendisinden yaptım yıllardır kendisinden alıyorum herhangi bir sorun yaşamadım geciktiği zamanlar da oldu elbette fiyatları uygun olduğu için bundan sonra da tercih edeceğim site budur açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: Derya çekik

İlk online altın alışverişini de kendisinden yaptım yıllardır kendisinden alıyorum herhangi bir sorun yaşamadım geciktiği zamanlar da oldu elbette fiyatları uygun olduğu için bundan sonra da tercih edeceğim site budur açıkçası

8 dakika önce kayıt olmuş, ilk mesajı bu olan birisi için şüphelisiniz.

Mustafa, sen misin?
  • Siparişi yeni vermiş olmamdan kaynaklanan bir yorum olmasını hiç düşünmeyip bana saygısızca yorum yapmanız yoksa siz saygısız mısınız

• Derya çekik D kullanıcısına yanıt
    Katılım zamanı: 1 Mart 2016

hoşgeldin cephaneci.com çalışanı
  • Sanırım burda şirketi yerseydim katılım tarihime takılmıcaktınız buranın serbest bir platform olduğunu düşünüyorum üye olmanın bir saati vardıda ben mi kaçırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: Derya çekik

Sanırım burda şirketi yerseydim katılım tarihime takılmıcaktınız buranın serbest bir platform olduğunu düşünüyorum üye olmanın bir saati vardıda ben mi kaçırdım

Foruma dün üye olup ilk mesajında şunu yazan biri burada ciddiye alınmaz mustafa başkan

Üyelik Bilgileri Katılım zamanı: 1 Mart 2016

Cephaneci.com'dan Asla Ürün Almayın!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 2 Mart 2016; 9:33:17 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.