Şimdi Ara

CEMU Nıntendo WiiU Emulator

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
5
Favori
8.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar haberi olmayanlara duyurmak için bu konuyu açıyorum.

Bir grup yazılımcı Nintendo wiiu emulator ü geliştiriyor.Patreon isimli siteden destek toplayan bu ayzılımcılar oldukça ileri bir seviyeye taşıdılar emulatoru.

Önceki sürümlerde sadece 2-3 oyunu çalıştıran bu emulator şimdilerde birçok oyunu sorunsuz çalıştırabiliyor.
    Hemde bunu yaparken çok yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymuyor.

Youtube da Patreon olarak destek veren kullanıcılar her yeni sürümde bütün oyunları deneyip videoya kaydediyorlar.Ve bunları youtube üzerinden yayınlıyorlar.

bu denemeleri yapanların arasında Pentium dual core işlemcisi ve intel hd 3000 ile test yapanlarda var gtx 1080 ile yapanlarda.

Emulator öyle bir hale geldiki aşşağıda gördüğünüz vdieodaki arkadaş o düşük sistemli pcde düşük fps li olsada mariokart 8 oynayabilir hale geldi.

Ben bizzat New Super Mario Bross 2 U oyununu sorunsuz ve 60fps de oynadım.

Eğer Emulator hakkında daha fazla şey görmek veya okumak istiyorsanız.
    Cemu Resmi Site
    Reddit Sayfası
    GBA Temp Forumu

NOT:Konu zamanla düzenlenecek daha güzel hale getirilecektir.

• Bugun 3-4 saatlik ugraslarim sonucunda sonunda Zelda'yi oynanabilir hale getirdim.
    Oncelikle soylemeliyim ki Emulator henuz mukemmel degil, ancak zelda ciktigi gunden bu yana kat ettigi yol inanilmaz. Surekli guncelleme geliyor, her guncellemede performans artisi oluyor.

Gelelim oynanabilirlik durumuna;

Sistemim :
    -i7 4790k, Gtx970, 8gb ram, Cemu version 1.8 (Zelda breath of the wild version 1.2)
    -1080p zelda graphic pack

Oncelikle oyunu malum yollardan edindiginiz zaman versionu 1.0 olarak gelecektir, Mapleseed programi ile 1.2 ye cikarmaniz performans acisindan buyuk katki sagliyor, nasil yapildigini youtubedan kolaylikla ogrenebilirsiniz.

Oyun performansi, kamera sabitken 30fps sabit, acik dunyada dolasirken 22-30fps, dungeonlara girildiginde 30fps sabit. Dovuslerde ise arada 20 fps ye dustugu oluyor(acik dunyada) ancak oyunun Wii U da bile bazen 20fps lere dusebildigini dusunursek, oyun su an neredeyse tamamen oynanabilir durumda. Hatta bu tarz ufak tefek kasilmalara takmayanlar icin su anda oynanip bitirilebilir. Fps bazen dusse de zaten 30fps kilidi oldugundan gozunuze fazla batmiyor. Akiciligi kaybetmiyorsunuz.

Bu haliyle oynanabilir mi? Eger zelda faniysaniz bence oynanir, ben hic zelda oynamamama ragmen ilk girisimde 2 saat dolanmisim etrafta. Oyun gercekten harika gorundu gozume (ki grafik ve fps takintisi olan bir insanim).

Sahsi fikrime gore bu emulator bu sene icerisinde zeldayi kusursuz calistiracak konuma gelir (hatta 1080p ya da 4k destegi oldugunu dusunursek daha iyi grafikler verecektir)
  • Klavyeden wii oynamak gerekiyorsa deneyenlere iyi eğlenceler. Wii remote suz olmaz bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetyilmaz77 M kullanıcısına yanıt
    Wii remote a gerek yok ki wii u gamepadı kullanılıyor oyunlarda bi xbox kontrolcüsü sorunsuz çalışacaktır onu geçtim klavyeyle bile oynanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Logitech F710 ile sorunsuz birçok oyunu oynadım.
  • iyi çalısıyor sahsen kullanıyorum ancak ben bir sürüm sonrasını bekliyorum Paper Mario Color Splash ve bazı efektleri grafikleri sorunlu oyunlar için, ben de ps4 kumandası ile oynuyorum oyunları. Her sürümde daha da iyi hale geliyor pc'yi tv'ye bağlayıp oynuyorum bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 3 Ekim 2016; 22:26:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kennnn

iyi çalısıyor sahsen kullanıyorum ancak ben bir sürüm sonrasını bekliyorum Paper Mario Color Splash ve bazı efektleri grafikleri sorunlu oyunlar için, ben de ps4 kumandası ile oynuyorum oyunları. Her sürümde daha da iyi hale geliyor pc'yi tv'ye bağlayıp oynuyorum bende.

xbox ve ps3 emulator geliştiricilerinin aksine ciddi bir ekip çalışıyor.gerçek anlamda güzel bağış ve destek alıyor ayrıca.
  • TheStarBox kullanıcısına yanıt
    Evet farkindayim o nedenle gelişimi de çok hızlı emulatörün, bu arada 1.6.1 sürümü bağışçılar tarafından indirilebiliyormuş yakında bizde faydalanırız. Yoshi Wooly World grafik hatalarından kurtulmuştur umarım. 3Ds emulatörü Citranın gelişimi de iyi gidiyor belli başlı oyunlar akıcı oynanabilir hale geldi benim beklentim Luigi Mansion 2 Dark moon'u akıcı oynayabilmek.

Zaten iki konsolda ömürlerinin sonuna geldiler NX el ve ev konsolunun yerine geçecekte bir duyururlarsa artık, beklemekten de ağaç olduk.
  • quote:

Evet farkindayim o nedenle gelişimi de çok hızlı emulatörün, bu arada 1.6.1 sürümü bağışçılar tarafından indirilebiliyormuş yakında bizde faydalanırız. Yoshi Wooly World grafik hatalarından kurtulmuştur umarım. 3Ds emulatörü Citranın gelişimi de iyi gidiyor belli başlı oyunlar akıcı oynanabilir hale geldi benim beklentim Luigi Mansion 2 Dark moon'u akıcı oynayabilmek.

Zaten iki konsolda ömürlerinin sonuna geldiler NX el ve ev konsolunun yerine geçecekte bir duyururlarsa artık, beklemekten de ağaç olduk.

Ben Luigi yi oynadım 3ds de.bir el konsolu oyununa göre gerçekten grafik olsun,içerik olsun çok dolu bir oyundu.citra da gelişsin tabide keşke citrayı androide geliştirseler.3ds oyunlarını mobilde oynamak daha zevkli olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheStarBox

quote:

Ben Luigi yi oynadım 3ds de.bir el konsolu oyununa göre gerçekten grafik olsun,içerik olsun çok dolu bir oyundu.citra da gelişsin tabide keşke citrayı androide geliştirseler.3ds oyunlarını mobilde oynamak daha zevkli olurdu.

Onu da yaparlarda henüz erken o iş için gibi, Cemu'dan daha yüksek sistemler istiyor şu an için 3Ds emusu oyunlarda.

• 1.6.1 bugün yayınlanacak ve Xenoblade Chronicles X oynanabilecekmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faaty

1.6.1 bugün yayınlanacak ve Xenoblade Chronicles X oynanabilecekmiş.

2.kontrolcu gelse super olacak.

• Yoshi Woolly World ciddi grafiksel sorunlar içeriyor ama bir, iki sürüme halledeceklerdir diye umuyorum ve Paper Mario Color Splash henüz hiç çalışmıyor, Bir ay daha bekleyeceğim mecbur.
  • Emulatorü birde mac laptop'ta pc tarafına kurup kullanayım diyorum ama bu sistemden birşey olur mu bilmiyorum, ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 24 Ekim 2016; 21:21:04 >

• Kennnn K kullanıcısına yanıt
    redditte bu donanıma benzer donanımd açalıştıranlar var diye hatırlıyorum.
  • TheStarBox kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, en azından 2 boyutlu düzlemde ilerleyen mario, yoshi'yi falan açar diye umuyorum. :)
  • quote:

Merhaba arkadaşlar haberi olmayanlara duyurmak için bu konuyu açıyorum.

Bir grup yazılımcı Nintendo wiiu emulator ü geliştiriyor.Patreon isimli siteden destek toplayan bu ayzılımcılar oldukça ileri bir seviyeye taşıdılar emulatoru.

Önceki sürümlerde sadece 2-3 oyunu çalıştıran bu emulator şimdilerde birçok oyunu sorunsuz çalıştırabiliyor.
    Hemde bunu yaparken çok yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymuyor.

Youtube da Patreon olarak destek veren kullanıcılar her yeni sürümde bütün oyunları deneyip videoya kaydediyorlar.Ve bunları youtube üzerinden yayınlıyorlar.

bu denemeleri yapanların arasında Pentium dual core işlemcisi ve intel hd 3000 ile test yapanlarda var gtx 1080 ile yapanlarda.

Emulator öyle bir hale geldiki aşşağıda gördüğünüz vdieodaki arkadaş o düşük sistemli pcde düşük fps li olsada mariokart 8 oynayabilir hale geldi.

Ben bizzat New Super Mario Bross 2 U oyununu sorunsuz ve 60fps de oynadım.

Eğer Emulator hakkında daha fazla şey görmek veya okumak istiyorsanız.
    Cemu Resmi Site
    Reddit Sayfası
    GBA Temp Forumu

NOT:Konu zamanla düzenlenecek daha güzel hale getirilecektir.

Cemu yu indirdim Msvcr100.dll hatası alıyorum çözümü nedir

• kunglao K kullanıcısına yanıt
    Msvcr100.dll dosyasını indirip windows->system32 nin içine atın.bu genel bir dll eksikliği hatası.bu .dll dosyaları class kütüphaneleridir.içerlerinde çeşitli fonksiyon ve prosedürler içeren class ları barındırırlar.ve .Net ile geliştirilen uygulamalarda bu hazır kütüphanelerdeki sınıflar kullanılır.bu benden size bedava bilgi.
  • quote:

Msvcr100.dll dosyasını indirip windows->system32 nin içine atın.bu genel bir dll eksikliği hatası.bu .dll dosyaları class kütüphaneleridir.içerlerinde çeşitli fonksiyon ve prosedürler içeren class ları barındırırlar.ve .Net ile geliştirilen uygulamalarda bu hazır kütüphanelerdeki sınıflar kullanılır.bu benden size bedava bilgi.

tesekkurler
  • Cemu 1.6.2 sürümünden videolar gelmeye başladı, hala problemler olsa da Yoshi's Woolly World grafiklerini baya bir düzeltmişler. Çoğu oyun için büyük fps ve grafiksel artış var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 31 Ekim 2016; 21:25:53 >

• Nsmb u ve nsluigi u sorunsuz oynanıyor gözüküyor ama bende ana menüde oyunu başlatmak için bastığımda cemu çalışmayı durdurdu diyip kapatıyor. Acaba indirdiğim oyunlarla ilgili olabilir mi? 1 küsür gb lik sürümlerini indirdim, rpx uzantılı mı ne bi dosya var onunla açılıyor. Yoksa iso mu olması gerekli?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.