Şimdi Ara

Super Nintendo (SNES) krallığı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
2
Favori
10.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar zamanında bu konsola sahip arkadaşlardan ilgi ve alaka bekliyorum bu topiğe.
     Super Nintendo (SNES) krallığı.

Mahallede nintendom var diye havandan geçilmezdi milletin atari salonunda oynadığı oyunları evde oynardım.
    Rpg hastası biri olarak en güzel rpg oyunlarını SNes'te oynadım.
    Snes Hastalığı olan arkadaşlar yalnız bırakmayın anılaranızı paylaşın lütfen.

• Türkiye'de Nintendo distribütörü olmadığı için bunu ülkemizde bulmak mümkün değildi zaten.Pek kimsenin çıkacağını zannetmiyorum ama bende Mega Drive vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 30 Nisan 2013; 14:00:46 >
  • Bencede Türkiye'de snes pek popüler bir konsol değildi.. Mega Drive daha çok vardı.. Ama SNES'teki street fighter, mortal kombat 1-2, captain commando, Final Fight atari salonlarını aratmayacak derece kaliteli oyunlardı.. Telefonumda en çok kullandığım emulatör snes emulatörüdür bu yüzden
  • Aha da bende var acayip oynarım.
  • Keşke buralar çok aktif olsa kaset falan değiştirsek:) Bir çok oyunum var ama mesela PANG oyununu aramaktayım.
    PAL olarak PANG ,
    NTSC olarak BUSTER BROTHERS diye geçiyor oyunun ismi:)
  • dostum yurtdışında hala popüler bu konsollar ama biz tüketmeye meraklı bir toplum olduğumuz için bırak 10-15 yılı bir yıl önceki teknolojiye burun kıvırıyoruz.. bana göre bunların yenisi eskisi olmaz, star wars 1970'lerde çekildi. eski diye seyretmemezlik ediyor muyuz. veya çok ünlü şarkıcıların 80lerde 90larda çıkardıkları çok iyi şarkıları artık bunlar eskidi diye dinlememezlik ediyor muyuz.. aynı şey, oyun kaliteli ise kalitelidir, 16bit olmuş 2 boyutlu olmuş farketmez..
  • Bende de hem amerikanı hemde PAl olanı var ama edineli 2-3 yıl oluyor. Severek oynarım.
    16 bit konsolların yeri başka. Gerçektende sanki arcade evinize gelmiş gibi oluyor bazı oyunlarda.
    Klasik konsollarımı görmek isteyen olura diye bi link atalım:
    http://youtu.be/1Eib28_YAeA
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizermis

Bende de hem amerikanı hemde PAl olanı var ama edineli 2-3 yıl oluyor. Severek oynarım.
    16 bit konsolların yeri başka. Gerçektende sanki arcade evinize gelmiş gibi oluyor bazı oyunlarda.
    Klasik konsollarımı görmek isteyen olura diye bi link atalım:
    http://youtu.be/1Eib28_YAeA

aynen bende de amerikca ve avrupa yapımı ikisi vardı; ikisinin kasetleri birbirine olmazdı onun için ayrı bir aparatı vardı x)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

dostum yurtdışında hala popüler bu konsollar ama biz tüketmeye meraklı bir toplum olduğumuz için bırak 10-15 yılı bir yıl önceki teknolojiye burun kıvırıyoruz.. bana göre bunların yenisi eskisi olmaz, star wars 1970'lerde çekildi. eski diye seyretmemezlik ediyor muyuz. veya çok ünlü şarkıcıların 80lerde 90larda çıkardıkları çok iyi şarkıları artık bunlar eskidi diye dinlememezlik ediyor muyuz.. aynı şey, oyun kaliteli ise kalitelidir, 16bit olmuş 2 boyutlu olmuş farketmez..

Doğru söze ne hacet.
  • bende Snes sahibi şanslılardanım yaz.
  • snes'ler günümüz lcd tv'Lerinin formatını yakalayabiliyor mu yoksa 4:3 formatında yanlardan boşluklar mı kalıyor.. mega drive için bir işlem uygulanıp 50hz'den 60hz'ye çıkarılarak lcd tv'lere full screen yapıldığını biliyorum. snes için fikri olan var mı?

• tarihin en güzel reklamlarındandır seganın nintendoya çamur attığı reklamlar
  • "SEGA does what Nintendon't"

• quote:

"SEGA does what Nintendon't"

çocuktuk takip edemedik tabi x)
  • sega'dan çocukken haberimiz vardı ama hep diyorum ya, çok pahalıydı sega.. bırak sahip olmayı etrafımda o konsola sahip bir arkadaşım bile yoktu ki hiçbirimizin durumu kötü değildi.. bana alınmadı bu çocuk ders çalışmaz diye.. alınanlara da genelde ya amiga, ya tv game ya da gameboy alınmıştı
  • Eski SNES oyunları şu an en iyi cep telefonlarında gider gibi. Özellikle çok sağlam rpg ler var ultimalar, final fantasyler, chrono crosslar,castlevania, ninja gaidenler 512 ramli bi wp8 tel alıcam oyun sorunu yaşanıyor diyorlar ama emülatörlerle oyun sorunu yaşamıycam gibi :)
    yaklaşık 1500 tane rom buldum gibi tanıdık bildik isimler dışında bildiğiniz güzel bir oyun var mı SNES te mutlaka denenmesi gereken ?
  • 512 ram'de sorun çıkmaz

windows 8'te emulator var mı bilmiyorum, android'de çok var, imzamdan bakabilirsin

android olarak samsung galaxy s-s2-s3 note serilerini tavsiye etmem.. samsung bu ekranlarda renk tonlarıyla oynadığı için (renkler daha canlı gözüksün diye) gerçekçi renk tonundan uzaktır, oynayacağın emulatörlerdeki oyunlar elma gibi kıpkırmızı renklerde gözükür

ayrıca ne hikmetse benim 512 mg'lik lg'de orjinalinden daha akıcı oynaıdğım gba oyunları, arkadaşın galaxy note 2'sinde kasılarak çalışıyordu
  • quote:

512 ram'de sorun çıkmaz

windows 8'te emulator var mı bilmiyorum, android'de çok var, imzamdan bakabilirsin

android olarak samsung galaxy s-s2-s3 note serilerini tavsiye etmem.. samsung bu ekranlarda renk tonlarıyla oynadığı için (renkler daha canlı gözüksün diye) gerçekçi renk tonundan uzaktır, oynayacağın emulatörlerdeki oyunlar elma gibi kıpkırmızı renklerde gözükür

ayrıca ne hikmetse benim 512 mg'lik lg'de orjinalinden daha akıcı oynaıdğım gba oyunları, arkadaşın galaxy note 2'sinde kasılarak çalışıyordu

lumia 720 almayı düşünüyorum

Sayılı uygulama var zaten Snes8x diye uygulama var gördüğüm. Genelde gördüğüm sorunsuz çalıştırıyor gibi.

Oyun tavsiyen var mı cep tel de kontrolü rahat güzel sarcak oyunlar ?

• dostum öncelikle android tavsiye ederim çünkü nerdeyse her platformun emulatörü var. .geçenlerde ps1 bile yükledim ama hem oyunların mb'nın yüksek olması hemde şarjı çok yemesi yüzünden sildim.. ama oyunlar gayet iyi çalışıyordu

snes, nes, genesis, gba bunların hepsinin emulatorleri var.. özellikle gba çok çok başarılı

tabi seçim senin,

snes oyun olarak:

street fighter 2, 2ce, super street fighter 2 the new challangers

mortal kombat 1, 2, 3 (mk2'si atari salonlarındaki kadar başarılı)

final fight (hagar)

captain commando (buda arcade versiyonu kadar iyi)

final fight 3

art of fighting

sunset riders

ninja turtles 4- turtles in time
  • Genelde dövüş oyunları önermişsin mesela telefonda rahat oluyor mu dövüş oyunları sıkıntı yaşamadın mı ?

Genelde rpg ler veya turn based oyunlar için çok keyifli olur diyorlardı

Telefon modeli kesin gibi ya değişmez bu saatten sonra

wp8 dende umutluyum, gameboy advande emü leri falan da var. store daha da gelişecektir ya eminim.

Snes emü sü ilk defa gördüm.

Eskiden evde nintendo dergilerim oluyordu görüp oynayamadığım oyunları telefonda elden geçiricem şimdi :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.