Şimdi Ara

Cem Bölükbaşı, Formula 2’de yarışacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
3.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kariyerine e-spor yarışçısı olarak başlayıp bu serüveni gerçek pistlere taşıyan Cem Bölükbaşı şimdi de önemli bir adım atarak F1’den sonraki en büyük organizasyon olan Formula 2’ye geçiş yaptı. Cem Bölükbaşı, 2022 Formula 2 Şampiyonası’nda Çek takım Charouz Racing System ile yarışacağını açıkladı.

Ayrıca Bkz.2021 yılında Twitter'da oyunlarla ilgili 2.4 milyardan fazla Tweet atıldı

F2’nin ilk yarışı 18-20 Mart'ta Bahreyn Pisti’nde yapılacak. Her hafta sonu iki yarış olarak 14 hafta boyunca toplam 28 yarış yapılacak.

E-spor'dan F2'ye tırmanan ilk pilot

Cem Bölükbaşı, Formula 2’de yarışan ilk Türk olacak. Ayrıca e-spor dünyasından gelip Formula 2 seviyesine ulaşan ilk pilot oldu.

Çok sayıda pilot F2'den F1'e yükselme şansı elde etti. Bölükbaşı da hedefinde F1’de yarışmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Benim için inanılmaz bir gelişme bu. Sanal yarışlarda binlerce saat antrenman yapıp, Formula 1 Espor yarışlarında dünya şampiyonlukları kazanırken hayalimde hep bir gün gerçek yarış pistlerinde de yeteneklerimi gösterebileceğim düşüncesi vardı. Son iki yılda çeşitli şampiyonalarda elde ettiğim başarılarla bunu kanıtladığımı düşünüyorum. En son çıktığım Euroformula Open şampiyonası oldukça başarılı geçti. 15 yarışta 8 kez podyuma çıktım ve 2 yarışı da birinci bitirdim. Simülasyonda yaptığım antrenmanların yarış kariyerimde çok büyük katkısı oldu. İlk kez kullandığım araçlarda podyuma çıkmayı başardım. Şimdi ise sadece birkaç hafta önce ilk defa resmi test sürüşlerine çıktığım Formula 2 aracıyla tam sezon FIA Formula 2 Şampiyonası’nda yarışacağım. Bu yolculukta hayallerime benim kadar inanan başta ailem, ajansım TEM Agency ve ana destekçim ICRYPEX’in yanı sıra Kuzu Grup, Zorlu Enerji, Go Türkiye, Rixos, Gentaş’a; yine destekleriyle yanımda olan TOSFED’e çok teşekkür ederim.  Bu destekler olmasa bu noktaya gelemezdim. Şimdi bir an önce Charouz Racing System ile sezona başlamak için sabırsızlanıyorum. Yarış kariyerime, Türkiye ve dünya motor sporları tarihine yeni rekorlar eklemek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

Formula 2 takvimi (Tarihler F1 ile aynı):

• Çocuk bir başarı hikayesi senin gibiler ancak kıskançlık gösterebilir. Futbol takımını tutarsınız ordan çok fazla tarafınıza fayda yağar, Daha önce de bir futbol menajerlik oyununu oynayan bir adamı bir kulüp teknik direktör olarak takımın başına getirmişti. Boş muhabbet seninkisi. Bunlar başarı hikayeleri sen de yap senin de olsun.

• Ülkenin gençlerinde potansiyel çok yüksekte. Ne adam gibi eğitim nede liyakatli bir ortam var. O yüzden binde bir çıkıyor yoksa bu ülke her dalda ciddi isimler çıkarır.

Üniversite hocam bu konularda çok şey anlattı insan şok oluyor ve üzülüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FF980A2B3 -- 12 Ocak 2022; 15:12:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çocuk bir başarı hikayesi senin gibiler ancak kıskançlık gösterebilir. Futbol takımını tutarsınız ordan çok fazla tarafınıza fayda yağar, Daha önce de bir futbol menajerlik oyununu oynayan bir adamı bir kulüp teknik direktör olarak takımın başına getirmişti. Boş muhabbet seninkisi. Bunlar başarı hikayeleri sen de yap senin de olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 12 Ocak 2022; 15:23:2 >
  • Amaç bu değilmi zaten ? Biz izler eğlenir, yorumlar, hakkında konuşuruz vaktimizi geçiririz. Kendiside milyon dolarlar kazanır. Tek fark bu parayı kazanan kişinin bizden biri olması. Ayrıca hayallerini gerçekleştirmiş birisi var orda tebrikler de geç, sanki sana bir zararı var.

• Cem Bölükbaşı, Formula 2’de yarışacak
  • Kaldıralım haberi?

İşinize gelmeyince şu sporda niye Türkler yok diye soruyor musunuz merak ettim.

Adam ülkeyi temsil ediyor ne güzel, kafanız ne güzel ya

• geçen sene f1 izlerken, elin finlisi bile f1 de sürücüyken neden bizden bir sürücü olmasın ki diyordum. cem f2 de kendisini gösterirse f1 de podyumlara çıkar inşallah

• Başarılar dilerim.

• Şu çocuğa verdikleri sponsor desteklerini Ayhancan’a vermiş olsalardı adam en üst kata tırmanacaktı. Yazık olmuş.

• Portraitclub kullanıcısına yanıt

Binlerce gençte yetenek var zaten. Bu kur dolayısıyla kimse sim racing’e yönelemiyor. Çünkü ufak tefek bir sim racing ekipmanı toplasan 60-70 bin tl civarında. Kimse Cem’in babası kadar zengin değil. Cem Bölükbaşı, Formula 2’de yarışacak 

• Yolun açık olsun.

• Bu işler çocukluktan başlıyor.Zengin değilsen çok zor.Buda babadan zengin ve iyi değerlendirdi.

• Simülasyon araçlarla yarışan insanların fiziksel yarışlarda da başarılı olduğu kanıtlandı. Hatta araba kullanmak isteyen amatörler için bile bu uygulanmalı. Mesela tüm direksiyon kurslarına bence en az 5 saatlik sanal simülasyon sürüş eğitimi verilmeli. Böylece trafiğe bilinçsiz çıkan ve ilk kez arabaya binmiş korkak ve ürkek insanların komik ve dramatik kazaları en aza indirgenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 12 Ocak 2022; 18:52:26 >
  • monacomen kullanıcısına yanıt

Ehliyet kurslarında simülasyon oluyor sanırım.

• Herkes F1 analizcisi olmus.. Vay be. E spordan Piste hea :D.. Zaten Hamilton ve seb zaten hic karting yapmamıştı ya doğru. Biride f1 cikar inşallah demiş.Yav he he
    git biraz yaris ilzle gel F1 kimleri yutmuş.. 93 den bu zamana ozet ızle bence Ayrton senna dan gel iste.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bana pazarlama hamlesi gibi geldi eğer başarılı olursa helal olsun derim.

• kırılanhayaller kullanıcısına yanıt

Bazılarında var ama ben bunun zorunlu olması gerektiğini düşünüyorum. Çoğu amatör sürücü ilk kez arabaya biniyor ve kursta gördüğü kadarıyla araba kullanıyor. Sadece ehliyet alayım bir gün lazım olur diye geliyor bir kısmı. Trafik içinde kullandıkları süre de son derece kısıtlı. Zaten bir bölümünde araba, trafik fobisi yaşadığından bu sürede bunu aşmaları zor, tekrar bir arabaya bindiklerinde kaza yapma oranları çok yüksek oluyor. Ama simülasyon eğitimi şart olsa ve canı istediği zaman pratik yapacağı simülasyon kafeler olsa mesela bu sürücü adayları daha fazla pratik yapar üstelik aracı ve trafiği de tehlikeye atmaz, araba kullanma korkusu da olmaz üzerlerinde.

• Aman ne önemli

• Sağlam sponsorlar bulursa ve ortalama üstü bir performans sergilerse F1'e rahat çıkar. Eskidendi o yetenek mevzuları. Kaç tane karting şampiyonunu kullanıp attılar bir kenara. Paran varsa Stroll gibi Latifi gibi Mazepin gibi koltuk bulursun.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.