Şimdi Ara

celeron 400 - overlock acilll

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende celeron 400 128 sd ram 4.3 gb harddisk olan bir makine var. bu makineye overlock yapmak istiyorum performansı nasıl olur ve nasıl yaparım yardımcı olursanız çok sevinirim..

• o aletlerden varmı ya hala dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: james_earl_cash

bende celeron 400 128 sd ram 4.3 gb harddisk olan bir makine var. bu makineye overlock yapmak istiyorum performansı nasıl olur ve nasıl yaparım yardımcı olursanız çok sevinirim..

pek bisey degisecegini sanmiyorum, zaten yanlis bolume acmissin konuyu.
  • 20-60 mhzden fazla yapsa bu işlemciyle neler yaşanır acaba..
  • Ben PII 366 celeron makinemi yıllarca 450 mhz kullandım birşey olmadı.Ama bu seninkinede birşey olmayacak anlamına gelmiyor tabi,intel bu bir serisi iyi overclock oluyor aynı özelliklerde diğer seri o değerlerde açılmıyor bile.Performans artışı olur mu dersen tabiki olur ama günümüz uygulamalarını çalıştırman için kesinlikle değiştirip daha güncel bir sistem almanı öneririm.
  • Bencede uğraşmaya değmez bırak olduğu gibi kalsın... Hatta üzerine levha as anıttır overclock yapılmaz
  • elindeki celeron serisinin en hızlısı 533 Mhz. Bence 500 civarına çıkarsın o da öyle aman aman bi artış getirmez sana. hakkaten uğraşmaya deymez. çalışıyosa çalışsın işte hızlı yavaş katlanıcan.
  • bence asıl bu tip sistemlere OC gerekli çünkü olay zevkten ziyade elindeki işe yaramaz görülen bir makinayı bir nevi update ederek kullanmış olacaksın
    hem makinanın başına bir şey gelirsede fazla bir şey kaybetmemiş olacaksın
  • quote:

Orjinalden alıntı: bulent35220

bence asıl bu tip sistemlere OC gerekli çünkü olay zevkten ziyade elindeki işe yaramaz görülen bir makinayı bir nevi update ederek kullanmış olacaksın

bendede bi tane duruyor köşede celeron400 anakartı kasası ve 4.3gb hddi.hiç baktığım yok.zevk için alacak kımse olursa verecem valla.:)
  • aleti 66*6'dan 83*6=498 gibi bir değere getirirsen sanırım güvenli olur... ben de geçen ay cel366 vardı, onu 450 de çalıştırdım, performans bayagi bir degisiyor.. en azindan XP'de farkettiriyor kendini.. sonradan p2-400 buldum bir yerde, onu da 450 çalıştırıyorum... şu an sorunsuz bir şekilde XP çalıştırıp, internet bilgisayarı olarak kullanıyorum... Böyle bir alette XP'de hızlı çalışması için max. faydalanmak lazım bence... :)
  • hocam bu işlemciyi o/c etmek 70 inden sonraki bi insanı maratona sokmaya benzer
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgurbakacak

quote:

Orjinalden alıntı: bulent35220

bence asıl bu tip sistemlere OC gerekli çünkü olay zevkten ziyade elindeki işe yaramaz görülen bir makinayı bir nevi update ederek kullanmış olacaksın

bendede bi tane duruyor köşede celeron400 anakartı kasası ve 4.3gb hddi.hiç baktığım yok.zevk için alacak kımse olursa verecem valla.:)

eğer teklifinde ciddiysen ve izmirdeysen ben talibim

• dsotum ona ocerlock yapsan noluack bişi değişicekmi sanıyosun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: vectorman

hocam bu işlemciyi o/c etmek 70 inden sonraki bi insanı maratona sokmaya benzer

bu tespite katılmamak mümkünd eğil :) bence de denemeye değmez..Zaten birkaç sene daha elinde tutsan , anadolu kültür medeniyetleri müzesi senden bu makinayı antk değeri var diye isteyebilir bence hiç o/c için uğraşma
  • dostum o alet 66 mhz ile filan çalışıyor biostan cpu özelliklerine gir user defined ayarınbdan 66 x 7 filan ayarlarsın o kadar daha fazlası çalışmaz zaten en fazla bu olur sakın 100 mhz filan çalıştırma elinde kalır alet
    ama senin için bişi değişmez hız açısından ... yani mucize bekleme
  • niçin yapcan o/c
    far cry mı oynayacan
  • JeremY öldürdün beni yığıldım yerlere çok komik olmuş

• uğraştıgına değmez
  • zamanında bana da yapmışalrdı bu espiriyi....
    Nasıl parana kıydın da o kadar para vererek aldın o antik şeyi...koleksiyoncular binlerce dolar ödüyorlar falan diye :)
  • Uğraş lan bırak bunlar celeron 400 kötü değildir oyun oynamak dışında herşeyi yapabilirsin nerdeyse ama 400 ler zaten 350 a sersinin değiştirilmişi diede dolaşıo piyasada bi zamanlar celeron 350a serisi işlemciler overlock rekoru kırmıştı hey gidi günler hey 500 yap extran fan tak gittiği yere kadar kullan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.