Şimdi Ara

Castrol edge motor yağı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb.Castrol edge 5w30 ll motor yağı partikül filtreli dizel araçlar için uygunmudur? Yağı ünlü bir internet sitesinden aldım.Özelliklerinde acea c3 özelliği var.Yağın üretim tarihi haziran 2018.Tşk.

• Acaba yine mobil1 esp mi alsaydım. Bir de bunu denemek istedim.
  • Hb de dpf ye uygundur yazıyor, esp formula dan farkı varsa ve farkederseniz konuya yazar mısınız hocam size zahmet olmazsa?
  • Araç ne motor ne/motorun yağ sertifikası ne? yağ motorunuzun sertifikasına uyuyorsa sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasseven

Acaba yine mobil1 esp mi alsaydım. Bir de bunu denemek istedim.
    Mobil1 yerine Motul 8100 FE daha mantıklı olur
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak aynı aşağı yukarı.Yağ değiştiğinde motor sesi tüketim vs. yazarım.
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    1.6 hdi partikül filtreli 308. Üzerinde( vw ve mercedes motoru galiba) gereksinimini karşılar yazıyor. Bir de yağ bp firması tarafından Bursa da üretilmiş yani ithal değil.
    Şu anda zaten araçta motul 8100 fe var fakat mobil1 esp 5w30 daha iyiydi.Bir de mayıs ayında talihsiz şekilde çukurdan sert geçince tak diye ses geldi önemsemedim ,yağ filtresi gevşemiş, motor yağ sızdırmış sabah farkedip serviste yağ filtresi değişti ve yağ ilave edilmişti o zaman.
    Motul un ester bazlı yağları (ester core 300v) çok kaliteli çünkü yanmaya karşı daha dirençli.Onlar da dünyanın parası.
  • PSA B71 2290 sertifikalı bir yağ kullanmanız lazım. Bildiklerimden birkaçı:

Castrol Magnatec Professional C2 5W-30

Fuchs Titan GT1 Pro C2 5W-30

Mobil Super 3000 Formula P 5W-30

Motul 8100 ECO-clean 5W-30

Total Quartz Ineo ECS 5W-30

ACEA C3 kalın gelir verimi düşürebilir
  • quote:

Şu anda zaten araçta motul 8100 fe var fakat mobil1 esp 5w30 daha iyiydi.Bir de mayıs ayında talihsiz şekilde çukurdan sert geçince tak diye ses geldi önemsemedim ,yağ filtresi gevşemiş, motor yağ sızdırmış sabah farkedip serviste yağ filtresi değişti ve yağ ilave edilmişti o zaman.
    ACEA C3 aracınıza viskozitesi çok kalın gelmiş anlaşılan
  • quote:

Motul un ester bazlı yağları (ester core 300v) çok kaliteli çünkü yanmaya karşı daha dirençli.Onlar da dünyanın parası.
    300V serisini pist koşulları hariç kullanmak pek de doğru değil zaten
  • Uygundur, yapın Türkiye’de üretilmesi kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor piyasada ki en kaliteli yağlardan biridir
    Şöyle izah edeyim. Dpf ye uyumlu yağlar düşük kül ve fosfat yapına sahiptir ve dpfyi kurumla tıkamazlar. Dpf çok pahalı parça. Bu aldığım yağ da yeteri kadar ince.Viskozite kalın gelmez.Bu motora 5w40 bile kullanılıyor.193 tl para verdim mecbur kullanacağım artık.
  • quote:

Sürekli dip gaz yapıyorsan aracı agresif kullanıyorsan sizin için en iyi yağ. Sakin kullanıyorsan aracınız için onaya sahip castrol hariç motul liqui moly mobil1 gibi kaliteli markalardan şaşmamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

PSA B71 2290 sertifikalı bir yağ kullanmanız lazım. Bildiklerimden birkaçı:

Castrol Magnatec Professional C2 5W-30

Fuchs Titan GT1 Pro C2 5W-30

Mobil Super 3000 Formula P 5W-30

Motul 8100 ECO-clean 5W-30

Total Quartz Ineo ECS 5W-30

ACEA C3 kalın gelir verimi düşürebilir
    Detay verebilirmisin acaba neden kalin geldigi konusunda magnetec ile edge ayni sertifakalara sahip diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Detay verebilirmisin acaba neden kalin geldigi konusunda magnetec ile edge ayni sertifakalara sahip diye biliyorum

Alıntıları Göster
    PSA B71 2290

Orta seviyede SAPS içeren, HTHS oranı 3.5'in altında ACEA C2 baz alınarak geliştirilmiş bir yağ çeşidi. PSA grubu DPF içeren tüm motorlar için uygundur.

ACEA C3

Yine orta seviyede SAPS içeren ancak HTHS oranı 3.5'in üzerinde bir yağ çeşidi (yani daha kalın, daha fazla sürtünme = daha az verim)

Mobil 1 ESP Formula 5W-30

Shell Helix Ultra Extra 5W-30

Motul 8100 FE 5W-30

ve zibilyon tane daha...

DPF'li 1.6 HDi bir araca ACEA C3 yağ kullanılmamalıdır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.