Şimdi Ara

Casper ultrabook ısınma problemi var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
5.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

30 Aralık 2012 Pazar günü teknosadan bir Casper CN TUB 3317C ultrabooku 1349 TL aldım. Tasarım, hafiflik, şıklık, sessizlik, hızı vs. çok hoşuma gitti fakat sağ tarafın biraz fazla ısındığını düşünüyorum. Alırken yanında +1 yıl garantide almıştım. Bu ısınma problemi ile yaşamak istemiyorum. Daha önceki dizüstü bilgisayarım çok daha fazla ısınıyordu. çalışırken ellerimin yandığını hissediyordum. Bunda da 3-4 yıl bu şekilde yaşamak istemiyorum.

Benim merak ettiğim, diğer ultrabook kullanıcılarını (özellikle Casper, Samsung, HP vb.) ısınma problemi yaşayıp yaşamadıklarıdır? Bu konuda görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Ayrıca teknosanın memnuniyetsizlik karşısında dizüstü bilgisayarlara uyguladığı tutum nasıldır ? Ürün iyade alıp başkası ile değiştirirler mi ?

Aldığım cihaz:
    http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/ultrabook/1549/125032389/casper-cn-tub-3317c-ultrabook

Herkese iyi yıllar ....

• quote:

Orijinalden alıntı: mbilgen

Arkadaşlar Merhaba,

30 Aralık 2012 Pazar günü teknosadan bir Casper CN TUB 3317C ultrabooku 1349 TL aldım. Tasarım, hafiflik, şıklık, sessizlik, hızı vs. çok hoşuma gitti fakat sağ tarafın biraz fazla ısındığını düşünüyorum. Alırken yanında +1 yıl garantide almıştım. Bu ısınma problemi ile yaşamak istemiyorum. Daha önceki dizüstü bilgisayarım çok daha fazla ısınıyordu. çalışırken ellerimin yandığını hissediyordum. Bunda da 3-4 yıl bu şekilde yaşamak istemiyorum.

Benim merak ettiğim, diğer ultrabook kullanıcılarını (özellikle Casper, Samsung, HP vb.) ısınma problemi yaşayıp yaşamadıklarıdır? Bu konuda görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Ayrıca teknosanın memnuniyetsizlik karşısında dizüstü bilgisayarlara uyguladığı tutum nasıldır ? Ürün iyade alıp başkası ile değiştirirler mi ?

Aldığım cihaz:
    http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/ultrabook/1549/125032389/casper-cn-tub-3317c-ultrabook

Herkese iyi yıllar ....

Bu üründe SSD var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: dedektif

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Aldığım cihaz:

Herkese iyi yıllar ....

Bu üründe SSD var mı?

Evet vardı. 32 GB o ürünü Sony vaio ile değiştirdim. 1450 TL .

• casper almayın diye yırtınıyoruz ve mağzalardan almayın diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedektif

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Aldığım cihaz:

Herkese iyi yıllar ....

Bu üründe SSD var mı?

Merhaba,

bugün ürünü mağzada inceledim ama kapalıydı çalışmıyordu yani cihaz. çok şık alüminyum kasa vs. çok çabuk ısınabilir gibi gözükmüyor gördüğüm kadarıyla ısı konusu çok rahatsız edicimi ben genel olarak televizyona bağlı kullanmayı düşünüyorum bu şekilde kullanım ve performansta bir sıkıntı yaratıyor mu. cihaza zarar verecek kadar ısınmıyodur diye düşünüyorum nedir kullandığınız kadarıyla ?

• Isınma işlemcinin olduğu tarafta mı ?

Ayrıca çok popüler ve yaygın olan Core i5-3317U işlemciler fazla ısınmaması gerekir. i7 işlemcili ULV olmayan mobil işlemci olsa idi normal derdim ama ULV serisi işlemciler fazla ısınmaması gerekir.

Casper yine iç kasa tasarım faciası ile karşı karşıyayız. Casper in elinde olmayan çinden getirtilmiş Türkiye de montajlanmış notebook ultrabook kasalarına devam etmektedir. Yoksa Casper tasarıma anında el atartı. Gerçi yıllardır el atamıyor neden az önce açıkladığım gibi Çin den getirtiyorlar Çin liler nasıl yaptıysa Casper ona malesef razı ...

Çözüm var. İade edeceksin. Casper almayacaksın.

Veya dizüstü soğutucu altlık alacaksın. Bir nebze çözer ama o aşırı ısınma iç parçalarına zarar verebilir...

Bir de metal kasalar ısıyı iletmesi açısından da iyiye işarettir. Yani ısıyı yalıtan bir malzeme olsa idi bu sefer içerdeki sıcaklık biraz daha fazla artacaktı yani artan hapsolmuş sıcaklık daha zararlı olacaktı.

Tabi burda metal kasa olması mazeret veya örtücü olmamalı. En sağlıklı yargı kasası açılıp uzmanlarca incelenmeli. Hava yollarında ve fan etkin ve akıcı mı ? Bu kadar esaslı Made in Turkey ürünleri inceleyebilcek bir site kurum bulamadım... Garanti gider kaygısı var ama garantisine önemseden açanlar da var ( yabancı markalar için yabancı siteler de ) .

• asus ux32vd ultrabook var bende de, aluminyum kasa aynı şekilde. ısınma problemi yaşamadım hiç. uzun saatler oyun oynuyorum bazen, ona rağmen rahatsız edici bir sıcaklık oluşmuyor. genel olarak klavye yüzü soğuk-ılık arası, alt tarafı da ılık olarak seyrediyor normal çalışma sürecinde.
  • kardeş casperlar normalde pek ısınmaz bende kullanıyordum (amcam kullanıyor su an son derecede memnun) canavar gibi hemde fiyat olarak iyi tabi bi apple değil ama yine de iş görür en azından o kadar kötü değil ama satmasıda bir o kadar zor (ben o yuzden amcama verdim satamadım )
  • http://www.teknosa.com/urunler/125032389/casper-cntub-3317c-ultrabook

hangi oyunları açar. browser tabanlı 3d online oyunlar'ı kasmadan çalıştırabilirse alıcam. :S
     Casper ultrabook ısınma problemi var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.