Yarbay
23 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 60 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,
https://www.naturehike.com/cloud-peak-ultra-light-two-man-tent/
vehttp://www.ersinoutdoor.com/Evolite-Turtle-2-Kisilik-Cadir,PR-271726.html

2 adet çadır hakkınad materyal kalitesi merak ediyorum. Çadırlar hakkında bilgim yok. TÜrkiye'de evolite oldukça tutuluyor sanırım, malzeme açıklamasında da oldukça güçlü görünüyor ancak resmi bir sitesi yok bu markanın, geniş bilgi alamıyorum. Dış tentesi 100 polyester Diamond grafik kumaşı, Drytech kaplaması sayesinde PU/ 3000 mm su sütunu dayanıklılığa sahip yazıyor.

Naturehike asyada bilinen bir marka, linkini verdiğim çadırları 4 mevsim, kar için de uygun deniyor ancak gerçekten böyle mi? Materyal 20D nylon coated silicone olarak geçiyor.

Merak ettiğim nokta hangi materyal daha kullanışlı, dayanıklı? Bilgisi olan arkadaşlar var mıdır?
İyi akşamlar.

Bildiğiniz üzere telefon kapalıyken şarj olurken sanki kablonun takılı olduğu yerden ekrandaki pile bir enerji akıyormuş gibi gösteren bir animasyon çalışıyor. Ancak telefon açıkken ve ekran kilidi devredeyken bu animasyon yok.

Bunu telefon açıkken de görmemizin imkanı var mıdır? telefonu şarja taktığım zaman hep bu animasyonun gelmesini istiyorum ekran kilidi devredeyken.

telefon Root'suz, android 4.4.4 kurulu, note 4 cq modeli.

Araştırdım, bir sonuç bulamadım, bunu benden önce merak eden oldu mu, olduysa yardımcı olabilir mi lütfen :)
bu problemi yaşayan bir çok arkadaş varken 10 gündür sorunun çözülememiş olması gerçekten üzücü.

sitede haberleri okuyamıyoruz, sayfa sürekli kendini yeniliyor. yandex, chrome, firefox tarayıcıların hepsinde aynı problem mevcut. lütfen buna bir çözüm getirin artık, ne haber okunuyor ne video izleniyor.
Arkadaşlar merhaba. hiç bilgim olmayan bir konuda yardımınızı istiyorum. 3cd lik bir albüm var elimde dijital ortamda, her cd'deki tüm müzikler tek dosya olarak bulunuyor. bu dosyaların da birer klavuz dosyası var sanıyorum.. dosyaları bilgisayarda çalıştırdığımda klavuz dosyası ile aynı konumdaysa şarkılar ayrı ayrı gözüküyor aimp player'da ancak klavuz dosyasını sildiğimde tek bir parçaymış gibi algılıyor aimp.bu tek parçalık mp3'leri klavuz dosyasından yararlanarak ayırabileceğim bir program mevcut mudur?
Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır kullanmadığım android tabletim var, 4.0.3 sürümü yüklü. yeni kullanmaya karar verdim tekrardan ancak bir problemim var. iphone'daki hesabımı geçirmek için "google play services" adlı uygulamanın yüklü olması gerekiyormuş. marketten yükleme işlemini yapıyorum ancak her seferinde "Incompatible with other applications(s) using the same shared user ID" sorunu veriyor. bu problemi nasıl aşabilirim bilen var mı? restore ettim tekrar sıfır cihazzda yüklemeleri yaptım ancak sorun hep aynı. aşamıyorum.
Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır kullanmadığım android tabletim var, 4.0.3 sürümü yüklü. yeni kullanmaya karar verdim tekrardan ancak bir problemim var. Online bi oyun oynayacağım, hesabımı geçirmek için "google play services" adlı uygulamanın yüklü olması gerekiyormuş. marketten yükleme işlemini yapıyorum ancak her seferinde "Incompatible with other applications(s) using the same shared user ID" sorunu veriyor. bu problemi nasıl aşabilirim bilen var mı? restore ettim tekrar sıfır cihazzda yüklemeleri yaptım ancak sorun hep aynı. aşamıyorum.
Merhaba arkadaşlar. Forumda bulamadım ve yarışmalara meraklı arkadaşların ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir konuydu o yüzden paylaşma gereği duydum :) oldukça güzel eğlenceli bir teması var, ödüller için olmasa bile keyif için bile katılınabilir Işığınız bol olsun


Boyner Mağazaları bu yıl sekizincisini düzenlediği fotoğraf yarışması ile amatör veya profesyonel olarak fotoğraf sanatıyla ilgilenenleri bu kez RENK konusu altında bir araya getiriyor. Boyner Mağazaları’nın Fotoğraf Dergisi ile birlikte düzenlediği yarışmanın bu yılki konusu “RENK”.

Amatör ya da profesyonel herkesin davetli olduğu yarışmaya, her aday renkli veya siyah beyaz, en fazla dört fotoğraf ile katılabiliyor. Son katılım tarihi 31 Aralık 2013 olarak belirlenen yarışmanın dereceye girenleri değerli ödüllere sahip olacak.


Yarışma Katılım Şartları:

Yarışma, Boyner Mağazaları ve Ant Yayıncılık çalışanları ile seçici kurul üyeleri dışında tüm amatör/profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar sayısal ortamda olmalıdır.
Baskı olarak ve e-posta ile gönderilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
Yarışmaya en fazla dört eser gönderilebilir. Bu eserler siyah-beyaz ya da renkli olabilir.
Yarışmaya katılan eserlerin herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.
Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 12 sıkıştırma kalitesinde ve kısa kenarı en az 2500 piksel olmalıdır. Fotoğraflara verilen ad ve sıra numarası katılım formundaki ile aynı olmalıdır.
Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilmelidir.
Fotoğraflar sadece CD veya DVD’ye kayıt edilerek, katılım formu ile birlikte başvuru adresine gönderilecektir.
CD/DVD üzerine sadece rumuz yazılmalıdır.
CD/DVD’ler postada zarar görmeyecek şekilde paketlenerek yollanmalıdır. Postada meydana gelen gecikme, kayıp ve hasarlardan Boyner Mağazaları ve Ant Yayıncılık sorumlu olmayacaktır.
Yarışmaya gönderilen CD/DVD’ler iade edilmeyecektir. Yarışma bitiminden sonra CD’ler ve fotoğraf kayıtları TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilecektir.
Fotoğraf Dergisi, ödül ve sergileme alan eserleri kapağında, iç sayfalarında ve basın organları aracılığıyla yarışma duyurularında, sanatçının adını geçirerek kullanabilir.
Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
Ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı bu yarışmada böyle bir fotoğraf ile ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan (kural ihlali suçu işleyen) kişilerin yarışmalara katılımı TFSF Yarışma İlkeleri gereğince 1 (bir) yıl kısıtlanır.
Haklarında 1 (bir) yıl kısıtlama kararı verilmiş kişiler ikinci defa kural ihlali suçu işledikleri takdirde TFSF onaylı yarışmalardan süresiz olarak men edilirler.
Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.
Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
Dereceye girerek ödül ve sergileme alan fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren 1 (bir) yıl süre ile hiçbir yer ve muhteva sınırı olmaksızın, kurumun tanıtımlarında ve yayınlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanabileceği gibi yarışma sonuçlarının duyurusu için basın organlarında da eser sahibinin adı ile birlikte kullanılabilir. Bu süre içinde eserlerin kullanım hakkı eser sahibine de ait olacaktır. Katılımcı, bu koşullarla ilgili olarak sponsor firmalardan ayrıca hiçbir hak ve alacak talebinin olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını kabul etmektedir.
Ödül alan fotoğraflar ayrıca TFSF yayını olan Almanak-2014’te kurumumuz adına ayrılan sayfalarda basılı olarak yer alacaktır.
Katılım formunu imzalayarak bu yarışmaya katılanlar, tüm katılım koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.


Yarışma Takvimi:

Son Katılım Tarihi: 31 Aralık 2013

Sonuç Bildirim Tarihi: 10 Şubat 2014

Sergi ve Ödül Töreni Tarihi: Mart ya da Nisan 2014 tarihlerinde yapılacak ve ayrıca duyurulacaktır.

Ödüller:

Birinciye: 5000 TL tutarında Boyner Hediye Çeki

İkinciye: 4000 TL tutarında Boyner Hediye Çeki

Üçüncüye: 3000 TL tutarında Boyner Hediye Çeki

3 adet mansiyon ödülü: 500 TL tutarında Boyner Hediye Çeki

Sergileme: 100 TL tutarında Boyner Hediye Çeki (En fazla 30 eser sergilemeye alınacaktır)

Başvuru Adresi:

Fotoğraf Dergisi – Boyner Fotoğraf Yarışması 2013

Artemis – Osmanağa Mah. Yoğurtçu Şükrü Sk. No: 34/A 34714 Kadıköy – İstanbul

Tel: 0216 349 27 50


* Yarışmamız Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından desteklenmektedir. TFSF Destek No: 2013/69

merhaba arkadaslar. nx300 gibi kaliteli ve wi-fi, dokunmatik ekran gibi yeni teknolojilerle donatılmış bir çok aynasız fotoğraf makinesi var ve sensör boyutları da aynalı dslr makinelerden aşağı değil.

bu aşamada şöyle bir soru geliyor akla, kağıt üzerinde tüm özellikleri aynı iken üstüne bir de boyut ve ağırlık olarak daha avantajlı olan aynasız fotoğraf makineleri varken niye aynalı fotoğraf makinesi alıyoruz ?

Samsung nx300 varken niye Nikon D7000 tercih etmeliyiz? fotoğraf kalitesinde ne gibi farklılılar var?
Merhaba arkadaşlar. Gezmeyi seven, sevdiği şeylerin fotoğrafını çekmekten hoşlanan biriyim. öyle belirli bir konseptim veya hedefim yok ancak çektiğim fotoğrafların kaliteli olmasını istiyorum. bu yüzden dslr-like veya kompakt makinelerden uzak durmayı düşündüm. yurtdışı ve yurtiçinde, gündüz ve düşük ışıkta, çeşitli mekanlarda beni yarı yolda bırakmayacak seçimler yapmaya çalışıyorum.

aklımda beni uzun seneler idare edeceğini düşündüğüm bir makine var, Canon 650D. etraftan canon yerine nikon d7000 tavsiyesi de aldım. fiyat olarak çok problem değil ancak makinelerin 2si arasındaki performans farkı fiyat farkına değmeyecek diye düşünüyorum. bu yüzden Canon 650D ihtiyaçlarımı karşılayacak ve ileriye dönük kullanabileceğim bir makine olacak gibi.
http://www.fotografium.com/store/ProductDetails.aspx?productID=85347#Details

lens konusunda çok acemiyim malesef. tripod ta kullanmayacağımdan dolayı tak gez lens olarak (titreşim engelleyicili olması önemli) Canon 17-85 lens düşünüyorum. az biraz zoom'um da olacak, geniş açıda da istediğimi karşılayacak bir lens gibi duruyor. tamron 17-50'de kalite vaad ediyor ancak ilk etapta canon 17-85 daha iyi bir tercih olacak sanırım.
http://www.fotografium.com/canon-ef-s-17-85mm-f4-5-6-is-usm-lens#Details


çanta konusunda kararsızım. fotografium'da canon çantalar çok pahalı. gittigidiyor'da gördüğüm çantalar daha uygun fiyatlılar. çok büyük bir çanta olsun istemiyorum çünkü hali hazırda sırt çantamla seyahat ediyorum ve harici büyük bir çanta bana sıkıntı yaratacaktır. ufak çaplı, kullanışlı bir omuz çantası işimi çok iyi görür.
şunun gibi;http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/canon-ucgen-canta-88883185


son olarak; ben tam bir acemiyim bu konularda. etrafta okuduğum ve duyduğum şeylerle seçimler yapmaya çalıştım hep. tercihlerime yapacağınız eleştiriler ve vereceğiniz öneriler benim için çok önemli.

Makine, lens ve çanta önerisi yapabilireniz memnun olurum
arkadaşlar merhaba.. İnternetten bağlama - kısa sap - görsel eğitim seti bulabilir miyiz ? Selim Işık'ın gitar dersi videoları tarzında bir kaynak bağlama için de var mıdır ? epey araştırdım ancak somut birşey bulamadım..

bilen varsa yardımcı olursa sevinirim
Hakkında
Konum: İstanbul
Meslek: Mühendis
Forum İmzası:
Ar-Ge, Elektronik, Kahve, Uzakdoğu mutfağı
Forum İkinci El İmzası:
GittiGidiyor.com Referanslarım için Tıklayınız

## Kusurunu söylemeden bir malı satan kimse, daima Allah'ın gazabı altındadır ve melekler o adamın Allah'ın rahmetinden uzak kalmasını dilerler.
Hakkımda:
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Casper Excalibur
Otomobil
BMW 320i ED 40th Edition
Mobil cihaz
Casper VIA
Operatör
Turkcell
ISS
turktelekom
Takım
Beşiktaş
Steam
Casablanca
Game Center
Tuffk1LLe
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon
Motosiklet
Ducati
Dünyadan Futbol
FC Bayern München
Formula 1
Ferrari
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 3.447
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.993
İkinci El Bölümü Mesajları: 241
Konularının görüntülenme sayısı: 200.877 (Bu ay: 16)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.019 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.