Şimdi Ara

* BU MARKA HANGİ ÜLKEYE AİT *

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
9.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi forumlar herkese çok merak ettim ACER hangi ülkenin malı?

• Uzakdoğu'daydı sanırım Tayvan...
  • Made İn Taiwan.

diye biliyorum..
  •  * BU MARKA HANGİ ÜLKEYE AİT *
  • Eyv...Teşekkürler yorumlar için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD

Eyv...Teşekkürler yorumlar için.

Abicim Charın hacklenmiş haberin olsun
  • Ama her şirket gibi çinde üretiyor malını. Kutusuna bakarsan ürünün Made in China göreceksin :)
  • Sahibi Stan Shih yazıyor, ismine bakılırsa Batılı...
  • Acer Taiwanda fabrikada üretiliyor.Menşei ise Italyan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: seym36

Sahibi Stan Shih yazıyor, ismine bakılırsa Batılı...

/>

resimde görüldüğü gibi çekik gözlü bir arkadaş.1970'li yıllarda philips gibi firmaların peşinden koştuğu genç bir mühendistir stan shih.onun derdi ise philipste sıradan bir mühendis olmaktansa ucuz işçilik ve tarım ülkesi olan tayvanda dev bir teknoloji şirketi kurmak.sonunda arkadaşlarıyla multitech adında bir şirket kuruyor.şirket o kadar kar ediyor ki fazla kar yüzünden şirketi finansal olarak idame ettirmekte zorluk çekiyorlar.çeşitli zorlukları aştıktan sonra yavaş yavaş dünyaya açılmak istiyorlar fakat multitech isminde başka firmalar da var ve bu isim çok sıradan görünüyor böylelikle bir program yazıp rastgele 4 harfli bir marka seçmeyi amaçlıyorlar.bilgisayarın uydurduğu marka ise acer oluyor.

discovery channel acer ve bu adam hakkında bir belgesel yapmıştı, özetlersek böyle bir şey çıkıyor.daha sonra amerikalılar tarafından ya bir kısmı ya da tamamı satın alındı.bu da demek oluyor ki acer çok uluslu bir şirket.yine de tayvan kökenlidir.italya falan ne alaka bilmiyorum başka bir konu vardı orada da italya dediler logosu yeşil diyeymiş

son olarak, tayvanın siyasal statüsü kktc gibi diyebiliriz.bir çok ülke tarafından tanınmıyor ve çin in bir parçası olarak anılıyor.asus, abit, gigabyte gibi firmaların kutusunda veya ürünlerin üzerinde hem made in taiwan hem de made in china yazdığını görebilirsiniz.bu karışıklık yüzünden çin de mi tayvan da mı üretiliyor anlamak zor.çin ile araları bozuk olduğundan çinde üretim yapmaları mantıklı gelmiyor ama paranın imanı yok biliyorsunuz.

• Heifer kimin malı bimde süpürge falan satıyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.