Şimdi Ara

Carpip kacma Bolge Trafik Mahkemesi Ve Surec Hk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
26.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dun sabah ise giderken, donel kavsakta bir doblo sol arkadan aracima carpti.(İkimizde de sadece tampon kisminda cizik olustu). Ben sakin bir sekilde kazanin onden arkadan fotograflarini cektim, o da cekti.

Surekli, birsey yok, bu kadardan bir sey olmaz diyip duruyordu.

İkimizde de tutanak yoktu.

Polisi arayacagim dedim, adam hizlica arabaya binip basti gitti.

Yakindaki karakola gittim, durumu anlattim. Usul degisti fotograflarla plakayla Bolge Trafik Mahkemesi'ne gideceksiniz dediler.

Size sormak istedigim su;

O cizigi tanidik ustayla 50,00 TL ye lokal boyayla duzelttirebiliyorum.

1) Adam arkadan carpti, gereksiz yere sabah sabah stres oldum.

2) Terbiyesizce bir sey yok bir sey yok diyip durdu,

3) Hatali olmasina ragmen kacip gitti

4) Onun yuzunden hem canim sıkıldi, hem ise gec kaldim, hem cebimden para cikacak hem de aracimi satarken sikinti olusak

5) Bu adam boyle boyle kim bilir kac kisinin arabasina carpip gitti

Sizce usenmeyip adliyeye gitmeli miyim? Gidersem ne kadar surede sonuca ulasirim?

Surekli mahkemeye git gel yapmak istemiyorum.

Hem adam yaptigi terbiyesizligi ogrensin, hem de aracin masrafi neyse onu karailasin istiyorum.

Bilgisi tecrubesi olan varsa paylasabilir mi?

Bu arada enistem, iyi ki tutanak tutmamissiniz, bos yere tramer kaydi olusacakti dedi...

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

allah kimseyi senin avucuna baktırmasın yada işi düşmessin ...hele birde haklıysan yandı tüm tanıyanın....adam tahminim sizinle kavga etmemek başını belaya sokmamak için basıp gitti(insanın sabrıda bir yere kadar)..50 tl için kimse kaçmaz...

Bos bos konusma.

Hakkini aramanin nesi yanlis?

Adamdan 50,00 TL isteyen mi oldu?

Arkadan carpti. Aracin fotolarini cekerken "yaaa bisey yok bunda" diyip seni gormezden basip gitmek adamlik mi, haklilik mi?

Konuyu acma sebebim hem danismak, hem de senin gibi bu durumu normal karsilayanlarin, karsisindakini ne duruma dusurdugunu farkettirmek.
    Tecrübem var. Dolmuşun biri, bana vurduğu halde sonradan yan çizip "sen geri gelip vurdun" deyip sıyrılmaya çalıştı. Hemen karakola gidip şikayetçi oldum. Polisler de uğraştı sağ olsunlar. Vuran kişi bi buçuk saat sonra karakolda bitti. Öyle böyle deyip suçunu kabul etti. Paşa paşa da ödedi.

Bence üşenmeyin. Üstüne gidin.
  • Öncelikle geçmiş olsun

Tampon boyası satarken sıkıntı yaratmaz.

50 tl ye halloluyormuş çok masraf da değil bence çok üstelemeyin yaptırın gitsin.

Karakolla falan uğraşmayın.
  • adamın trafik sigortası yoktu ya da aracı yakalamalıydı , o yüzden kaçtı gitti. Polisin aslında plakadan bulup yakalaması gerekirdi. Karakola çağırtırın ders olsun , aracın eksiği varsa da anasını ağlatsınlar.
  • Tecrübem var. Dolmuşun biri, bana vurduğu halde sonradan yan çizip "sen geri gelip vurdun" deyip sıyrılmaya çalıştı. Hemen karakola gidip şikayetçi oldum. Polisler de uğraştı sağ olsunlar. Vuran kişi bi buçuk saat sonra karakolda bitti. Öyle böyle deyip suçunu kabul etti. Paşa paşa da ödedi.

Bence üşenmeyin. Üstüne gidin.
  • Hocam ufak bir şey deyip geçmeyin oldu da daha büyük bir şey olsaydı yine kacacakti adam elinizde plaka ve fotoğraflar var gidin şikayet edin akillansin
  • Bence anlasma yoluna git, plakadan vs bir sekilde telini bulmaya calis ara de ki boya masrafimi karsilamazsan dava acacagim. Anlasirsaniz ne ala çünkü bu dava vs isleri ugrastiriyor epey, ama yanaşmazsa dava acmaktan da geri durmayin bence. İciniz rahat etmez ugrastirsa da geriye baska secenek kalmiyor
  • Dava açın tabiki de, siz uğraştınız o da uğraşsın gerekirse sürünsün
  • Geçmiş olsun. Kazalarda iki çözüm var ya tutanak tutar hatalı tarafın sigortasından tamirat yaptırırsınız ya da aranızda anlaşırsınız hatalı taraf ücreti neyse ödeyerek tamiratını yaptırır. Muhtemelen karakolda bir diyalog kopukluğu yaşanmış. Eğer kazadan sonra kimin hatalı olduğunda anlaşamazsanız mahkeme safhasında hatalı tespit edilir. Sizin yaşadığınız durum vurup kaçmaya girer, mahkemeyle uğraşmayın. Kazanın yaşandığı bölgeye hangi polis merkezi bakıyorsa oraya gidip bana arkadan vurup kaçtılar deyin ve aracın plakasını verin. Zaten polis plakadan araç sahibinin teline ulaşabilir, rica edin belki araç sahibini arayıp olayı sulh yoluyla çözebilirler. En kötü ihtimal yasal prosedür uygulanır ve ifadenizi alıp dosyayı savcılığa intikal ettirirler.

Not: polis sulh yoluyla çözmek için karşı tarafı aramak zorunda değildir. Aranızdaki diyalog neticesinde iyi niyetle bunu yapabilir. Daha önce vatandaşın uğraşmaması için böyle davranan birçok polis ve jandarma daha sonra vatandaşın kendi çıkarı için iyi niyeti suistimal etmesinden ötürü ağır cezalar aldı.

• Arkadaslar cevaplariniz icin hepinize tesekkur ederim. İlk mesajimda belirtmistim ama;

Hemen karakola gittim, karakol usul degisti biz bakmiyoruz diyip gonderdi beni. Mahkeme falan ugrasmak istemiyorum yine de sizlere danismak istedim. Ama kacmasi sinirimi bozdu, masrafi falan aonraki olay...
  • aracın yeri tespit et ve bir gece yarisi lastigi yar.. mahkemeyle ugrasma bi daha adamın yuzunu gorme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

aracın yeri tespit et ve bir gece yarisi lastigi yar.. mahkemeyle ugrasma bi daha adamın yuzunu gorme.

İzmit plakaydi
  • allah kimseyi senin avucuna baktırmasın yada işi düşmessin ...hele birde haklıysan yandı tüm tanıyanın....adam tahminim sizinle kavga etmemek başını belaya sokmamak için basıp gitti(insanın sabrıda bir yere kadar)..50 tl için kimse kaçmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 5 Ağustos 2017; 23:3:19 >
  • Hocam dün size mesaj yazdım bugün başıma geldi

Sabah işe gittim arabayı park ettim en başa giriş çıkış kısmının olduğu kısma.Aklıma geldi buraya girip çıkarken biri sürtebilir başka bir yere alayım dedim sonra üşendim öğlen moladayken alırım dedim.

Yemeği yedim arabanın yanına çıkarken uzaktan gördüm tampon kap kara sürtmüşler.Fabrika güvenliği görmüş arabayı plakasını almış bende fabrikada ki bilgi işlemden kamera kayıtlarını izleyip yedeğini almasını istedim.

Fabrikanın olduğu kısma jandarma bakıyormuş aradım jandarmayı plakayı verdim aradan 20 dakika geçti geçmedi plakadan bulmuşlar şirket aracıymış.Şirkete telefon açmış araçla vurup kaçmışlar olay yerine yollayın araç ve şöförü diye.

Adam geldi sigorta bozulmasın ben ödeyeceğim cebimden dedi.Her ihtimale karşı ruhsat ve ehliyetinin fotoğrafını çektim.Kendi kaportacıma gittim 200 lira istedi aradım dedim kaportacı parayı peşin istiyor tamam dedi buluştuk aldım parayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Hocam dün size mesaj yazdım bugün başıma geldi

Sabah işe gittim arabayı park ettim en başa giriş çıkış kısmının olduğu kısma.Aklıma geldi buraya girip çıkarken biri sürtebilir başka bir yere alayım dedim sonra üşendim öğlen moladayken alırım dedim.

Yemeği yedim arabanın yanına çıkarken uzaktan gördüm tampon kap kara sürtmüşler.Fabrika güvenliği görmüş arabayı plakasını almış bende fabrikada ki bilgi işlemden kamera kayıtlarını izleyip yedeğini almasını istedim.

Fabrikanın olduğu kısma jandarma bakıyormuş aradım jandarmayı plakayı verdim aradan 20 dakika geçti geçmedi plakadan bulmuşlar şirket aracıymış.Şirkete telefon açmış araçla vurup kaçmışlar olay yerine yollayın araç ve şöförü diye.

Adam geldi sigorta bozulmasın ben ödeyeceğim cebimden dedi.Her ihtimale karşı ruhsat ve ehliyetinin fotoğrafını çektim.Kendi kaportacıma gittim 200 lira istedi aradım dedim kaportacı parayı peşin istiyor tamam dedi buluştuk aldım parayı.

Gecmis olsun hocam. Ne guzel isiniz rast gitmis, jandarma hemen yardimci olmus. Ben direkt karakola gittim adamlar kapidan iceri bile almadan biz ilgilenmiyor va diyip geri cevirdiler beni resmen.

2 hafta onceki doludan dolayi aracimin on cami catlak, tavanda kaportada her yerde 30 dan fazla dolu izi var zaten.

Actigim konudaki surtme izini gozum gormuyo bile...

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

allah kimseyi senin avucuna baktırmasın yada işi düşmessin ...hele birde haklıysan yandı tüm tanıyanın....adam tahminim sizinle kavga etmemek başını belaya sokmamak için basıp gitti(insanın sabrıda bir yere kadar)..50 tl için kimse kaçmaz...

Bos bos konusma.

Hakkini aramanin nesi yanlis?

Adamdan 50,00 TL isteyen mi oldu?

Arkadan carpti. Aracin fotolarini cekerken "yaaa bisey yok bunda" diyip seni gormezden basip gitmek adamlik mi, haklilik mi?

Konuyu acma sebebim hem danismak, hem de senin gibi bu durumu normal karsilayanlarin, karsisindakini ne duruma dusurdugunu farkettirmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 5 Ağustos 2017; 0:44:17 >
  • Aynı olay başıma geldi. Kamera görüntüleri dahil verdim. 1 ay sonra sonuç geldi. Hiç bir yapmadılar. Ne polis ne adliye. Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar şeklinde evrak elime geçti. Çok canım yandı. Avukata gösterdim. İstersen dava açalım dedi. Lan manyak dava masrafları arabanın masrafını geçiyor. Yani işin özü hiç bişi yapamıyorsunuz. Geçmiş olsun.

Bende artık trafik çevirmelerine durmuyorum basıp gidiyorum. ertesi gün jandarma durduruyor arabayı arıyor bırakıyor. Neden durmadın diyor evrakları gösteriyorum. Onlar benim maduriyetimi gidersinler ben o zaman çevirmelerine dururum.
  • bir tanıdığımız anlattı , Almanyada yine çarpıp kaçan bir sürücüyü vatandaşın teki dava ediyor 1.gün sonra bölge mahkemesinde hakimin karşısına çıkıyorlar, Araç masrafı, değer kaybı, ve vatandaşın talebi üzerine bu olaydan etkilendiğini söylerek bir müddet araba kullanamayacağını söylüyor ve bu müddette taksi masrafları karşı tarafa ödetiliyor, bu anlattıklarım max 2 gün içinde oluyor,

Burası almanya olmadığından 50 lira için sürünmezdim açıkcası.
  • Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Boyle ornekleri ogrenmeye calisiyorum ki yarin obur gun benzer bir sey oldugunda ne yapacagimizi bilelim.

Tekrar tesekkurler.
  • GrandLotus kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun, yaşadığınız olay üzücü. Ama burada insanları suça teşvik etmeyin. Dur ihtarına uymamak suçtur ve para cezası vardır. Ayrıca birgün önemli ihbarlı bir çevirmeye denk gelirsiniz, durmadığınız gibi arkanızdan sıkarlar haberiniz olsun.
  • westberlin kullanıcısına yanıt
    Sıkmazlarsa namertler.

Suça teşvik etmeme konusuna katılıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.