Şimdi Ara

Çarpıntı-Tansiyon-Vücudu Sarsan Kalp Atışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oturduğum yerde 140 nabız 17 tansiyon ile acile koştum. Acilde kan testi ve ekg temizdi. Ertesi gün iki kardiyoloğa göründüm,biri mitral kapak prolabsusu ama önemli değil dedi,beta bloker kullan bir hafta sonra geri gel dedi.(kullanmadım)

Diğeri ritm ve tansiyon holter takıp 1 gün izletti normal dedi.(mitral kapak prolabsu demedi bu doktor)

Arada bir kuvvetli atış oluyor sarsılıyorum, bunu doktora söylediğimde ekstrasistol dedi.

Mesela geçen gece de bir çarpıntı oldu 5-10 dakika olmadan geçti.

Yürürken de eskisinden çok yorulma ve nabız hissediyorum bu arada. Yürürken pırpırda ediyor kalbim anlık olarak hissediyorum.

Efor testi,korona testi,holter,ekg,eko,kan testlerim temiz çıktı.

Başka hangi birime başvurayım bu olayı netleştirmek için? Saygılar selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertKabuk -- 28 Haziran 2021; 21:55:23 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Bende birçoğunu yaşıyorum. Hala nefes darlığım var ve buna bağlı çarpıntılarım oluyor. Geçen hafta hastanedeki diğer kardiyoloji doktoruna gittim. Değerlere baktı, sapasağlamsın dedi ama nefes darlığı geçmedi. Yürürken yaşadığın olayı bende yaşamaya başladım. Önceden sıkıntı olmazdı ama şimdi yokuş çıksam nefes darlığı oluşuyor hemen. Bir de bu hayatımın son 1-2 ayı içerisinde oluştu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Anksiyete sorunları bunlar dostlar. Yapısal bir anomali bozukluğunuz yoksa tahlillerinizde doktorlar size hiçbir şeyin yok diyorlarsa testlere bakıp psikolojik sorunlara hoşgeldiniz.

• expentoleviosa E kullanıcısına yanıt
    Hastanedeki 2 ayrı kardiyologa gittim. İkisi de bişi yok sapasağlamsın dedi sadece ilkinde doktor kendine fazla yüklenmişsin, anksiyeteni kontrol altına al vb. dedi. Diğer doktorda ekg ve odasındaki ultrason benzeti bir cihazla kalbime baktı, sıkıntı yok dedi. Ama nefes darlığım hala var ve geçmedi. Kafayı yemek üzereyim artık

• GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt

Anksiyete problemi varsa sana iyi haberim var. Kendini yırtsan nefes alamıyorum diye yine de nefessizlikten ölemezsin. Sokakta yürüyen insanın gırtlağına taş kaçar boğulur ölür ama sen ölemezsin hiç korkuya lüzum yok. Evet nefes darlığı çarpıntı titreme terleme gerginlik hissiyatı yerinde duramama odaklanamama konuşurken zorlanma hatırlayamama gibi şeyler de yaşıyorsundur ilaveten.

• expentoleviosa E kullanıcısına yanıt
    Bende tansiyon da yükseliyor o da mı anksiyete?

Kaç oluyor nabız 120 falan mı?

• SertKabuk kullanıcısına yanıt
    Nisanın sonundaki ekg’da 128’di. Geçen gittiğimde 102 idi.

Tansiyon artıyor mu? Ölecekmişsin gibi fenalık hissi falan oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertKabuk -- 1 Temmuz 2021; 16:53:51 >
    Tansiyona bakmadım hiç ama sanki altta kalanın canı çıksın oynuyoruzda en altta ben kalmışım gibi his oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SertKabuk

Bende tansiyon da yükseliyor o da mı anksiyete?

Tahlillerinde hiçbir şey çıkmadıysa. 24 saatlik ekg holter ve tansiyon holter takılıp sonuçlarda bir hastalık işaret etmiyorsa evet o da anksiyete dostum. Gerçek bir kalp hastası değilsen korku huzursuzluk anında tansiyonun yükselir fakat bu tansiyon asla sana zarar vermez çünkü otonom sistem tarafından yükseltilir ve otonom sistem hayati risk oluşturmaz. Yükseldiği yer güvenli bölgelerdir. Bir hastalığa bağlı olarak yükselmiyo karşına dişleri kan içinde bi pitbull atsam birden kucağına o an tansiyonunu ölçsek ne oluyorsa anksiyete de o oluyor. Ama dediğim gibi ritim holter ve tansiyon holter sonucundan sonra bu tansiyonu zararsız kabul edebiliriz. Eğer gerçekten kalple ilgili bi tansiyonsa o acil halledilmesi gereken problemdir. Ayırıcı tanı olarak kalbini çok iyi baktırıcaksın.

Unutma. Grip olduğumuzda sorun öksürmek değildir. Sorun içimizdeki virüstür. Veya ateş değildir. Ateş normaldir çünkü enfeksiyonla savaşır. Zaten ateşi yaptıran virüstür. Eğer anksiyeteye bağlı çarpıntı tansiyon var ise sorun bunlar değildir. Sorun bunların hastalık olarak algılanmasıdır. Lakin herhangi bir psikiyatriye veya psikoloğa gitsen seni grip olduğundaki gibi virüs yerine öksürükten kurtarmaya çalışır bu da bu sorunların doğasına aykırıdır. Kuklayla değil kuklacıyla uğraşcaksın. Belirti her zaman hastalık göstergesi olmaz ve anksiyete bir hastalık değildir. (Dünyada bu işleri iyi araştırmamış veya kendi yaşayıp düzelmemiş insanlar anksiyeteyi hastalık sanırlar.)

• Eylül ayında Covid geçirdim karantina bittikten 3 gün sonra 140 kalp atışı 21/11-12 gibi tansiyonum oldu.

Ara ara tansiyon sıkıntısı ile acillik oldum. En son tansiyonum arttığında gözlerim karıncalı görüyordu.

Şuan baş dönmesi , sendeleme, ara sıra nefes kesilmesi , içten üşüme geliyor, gözlerde de ara sıra bulanıklık gibi şeylerim oluyor .

Kardiyoloji ve dahiliye bölümüne gittim. Dahiliye de sadece D vitaminim normalden eksik çıktı onun dışında anormal birşey çıkmadı.

Kardiyoloji doktoru eko,doppler ve holter istedi. Hiçbirinde sorun çıkmadı.

Bu sıralar tansiyonum çıkmasa da 120leri gören çarpıntılarım,titremelerim ,halsizliklerim oluyor.

• Bugün parkura girdim. Nefes darlığı sıkıntı çıkarmadı. Galiba psikolojik benimde

• Parkura girince de kalbiniz hızlanır. Nefes alışınız sık sık olur lakin hiçbir psikolojik tablo ortaya çıkmaz ve rahatsız etmez. Neden mi? Merdiven çıkarken de kalp hızlı atar ama bizi rahatsız etmiyor çünkü organizmamız bunun normal olduğunu bilir ve bizi korumak için sıkıntı huzursuzluk korku ortaya çıkarmaz. Lakin evde otururken kanepede yatarken kalbinizin sesini duymaya başlayınca deliye dönersiniz. Çünkü bilinç düzeyinde buna anlam veremeyip şak diye kalp krizini yapıştırırız. Aslında yine bizi korumak için ortaya çıkmıştır fakat biz bunu anlayamayıp acile atarız kendimizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_nysh

Eylül ayında Covid geçirdim karantina bittikten 3 gün sonra 140 kalp atışı 21/11-12 gibi tansiyonum oldu.

Ara ara tansiyon sıkıntısı ile acillik oldum. En son tansiyonum arttığında gözlerim karıncalı görüyordu.

Şuan baş dönmesi , sendeleme, ara sıra nefes kesilmesi , içten üşüme geliyor, gözlerde de ara sıra bulanıklık gibi şeylerim oluyor .

Kardiyoloji ve dahiliye bölümüne gittim. Dahiliye de sadece D vitaminim normalden eksik çıktı onun dışında anormal birşey çıkmadı.

Kardiyoloji doktoru eko,doppler ve holter istedi. Hiçbirinde sorun çıkmadı.

Bu sıralar tansiyonum çıkmasa da 120leri gören çarpıntılarım,titremelerim ,halsizliklerim oluyor.

Allah allah nasıl ya hiçbir şey yok mu şimdi sizde de? 21 tansiyon nedir hocam ben 15-16 olunca fenalaşıyorum. Vallahi ben bu işi anlamıyorum. Cezaevindekilerde tansiyon ve çarpıntı çok olurmuş kapalı alanda kaldıkları için. Bizim durum da böyle mi acaba?

Egzersiz yapsam vücudu yorup kalp krizi geçireceğim diye korkuyorum, hareketsiz kalınca da hareketsizlikten kriz gelecek diyorum vallahi delirmek üzereyim :(

• Öncelikle çok geçmiş olsun dilerim hepinize.

Doğal ve bitkisel yöntemler ile bu bahsettiklerinizin hemen hemen hepsinden kurtulabilirsiniz. Mesela en basitinden Kedi Otu Ekstratı kapsülleri var en az 300 mg olsun, Kedi otunun içinde bulunan Valerenik asit: Beyindeki GABA reseptörlerini etkileyerek, stres , korku ve kaygıyı önler. Anksiyolitik (kaygı ve korku giderici) ilaç gibi etki edebilir. Araştırmalar, kedi otu kökünün stresli durumlarda ortaya çıkan kaygıyı (anksiyete) azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir. Ayrıca kronikleşmiş anksiyete bozukluğu veya obsesif-kompulsif bozukluk (OKB) gibi endişeli davranışlarla kendini gösteren daha ciddi durumlara da yardımcı olabilir.

Çalışmalar GABA’nın kan basıncını düzenlediğini göstermektedir. Kalp krizi riskini artıran yüksek kan basıncı üzerine doğrudan olumlu bir etkisi vardır. Hesperidin maddesi de kan damarlarını açarak kalp sağlığına katkı sağlamaktadır. Hipertansiyona iyi gelebilir. Düz kas üzerindeki gevşetici etkisinden dolayı kalp çarpıntılarına karşı geleneksel olarak kullanılmaktadır.

Piyasadan güvenilir bir kaynaktan bu kapsülleri kendiniz de bulup güvenle kullanabilirsiniz. Bir ilave bilgi, tuz oranını kesinlikle azaltın ve asla kızarmış ürünler TÜKETMEYİN.

Anksiyete ile ilgili başa çıkma yöntemleri ile ilgili yazdığımız makaleye göz atmanızı tavsiye ederim :

: https://dogaladogru.com/anksiyete-ile-birlikte-basa-cikiyoruz//

Hiç bir kar amacı gütmeyen, sadece faydalı makalelerin olduğu sitemizde mutlaka size yararlı olacak bilgi vardır. İstediğiniz gibi paylaşabilirsiniz ve özgün yazılarımızı kaynak göstererek paylaşabilirsiniz sevgili arkadaşlar.

Sevgi ve saygılarımla, sağlıklı günler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doğala Doğru -- 5 Temmuz 2021; 10:23:11 >

b12 baktin mi ve folik asit demir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 6 Temmuz 2021; 21:42:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panik atağa , ansiyeteye sabah Ispanak+maydanoz suyu akşam ise ıspanak+tere suyu iyi geliyormuş. 1 ay içilirse böyle hiç kalmıyormuş. İbrahim Saraçoğlu bu kürü öneriyor.

Yarından itibaren başlayacam bakalım.

• hsyn_nysh H kullanıcısına yanıt

Ustam sizde de tansiyon+ çarpıntı olara mı kendini gösteriyor?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.