Şimdi Ara

Kilo verdim, göbek gitmiyor ve bazı sorular...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
52.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 22 yaşında, 1.76 boyunda, 67 kilo ağırlığında bir vatandaşım.

15 Haziran günü 75 kiloydum ve son 2-3 senedeki dengesiz beslenmemden dolayı baya bir duba olmuştum.

Neyse o günden beri ekmeği, tatlıyı, tuzu, fazla yemeyi kestim. Günde en az 45 dakika-1 saat hızlı yürüyüş, hafif tempo koşu yapıyorum.

8 kilo verdim sözün özü ama buna rağmen hala göbeğim kocaman. O göbek nedense gitmiyor bir türlü, kiloma göre göbek olmaması gerekmez miydi normalde? Bu arada genetik olarak ailede hep göbek vardır ( zayıflarda bile)

Ek olarak, hafif hafif ağırlık çalışıyorum devamlı, bu kilo vermeyi engeller mi?

Şimdiden teşekkürler..

• http://forum.donanimhaber.com/m_64250900/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64250900

Bende de aynı sorun var. 22 kilo verdim ama hala göbek var yani göbek mi denir sarkma mı denir. Ama var yani dümdüz bir karnım yok. Kendime yeni bir program yaptım sıkılaştırma egzersizleri yapıyorum umarım düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KöpeklereFısıldayanAdam

http://forum.donanimhaber.com/m_64250900/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64250900

Bende de aynı sorun var. 22 kilo verdim ama hala göbek var yani göbek mi denir sarkma mı denir. Ama var yani dümdüz bir karnım yok. Kendime yeni bir program yaptım sıkılaştırma egzersizleri yapıyorum umarım düzelir.

Hocam aynımsın benim.

Nasıl egzersizler yapıyorsun? Ben günde 50-60 mekik çekiyorum yürüyüş ve koşu dışında en fazla. Sarkmalar, göbek falan.

Kışın olmadı büyük ihtimal boksa başlayacağım zaten, gitmiyor lanet.

• quote:

Orijinalden alıntı: W

quote:

Orijinalden alıntı: KöpeklereFısıldayanAdam

http://forum.donanimhaber.com/m_64250900/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64250900

Hocam aynımsın benim.

Nasıl egzersizler yapıyorsun? Ben günde 50-60 mekik çekiyorum yürüyüş ve koşu dışında en fazla. Sarkmalar, göbek falan.

Kışın olmadı büyük ihtimal boksa başlayacağım zaten, gitmiyor lanet.

Göbek için bu egzersizleri yapıyorum. Yapan kişilerde işe yarıyormuş.

http://www.youtube.com/watch?v=cEvzL2exAxk

Birde alt karın egzersizleri var uzman tv den bulabilirsin

• Teşekkürler bakıyorum
  • Arkadaşlar göbeğiniz olmasa bile göbeğiniz varmış gibi görünebilir. Bunun nedeni zayıf karın kaslarıdır. Karın kaslarınızı güçlendirirseniz karın bölgeniz toparlanır. Diğer nedenleride su, gaz vs.. olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samplus

Arkadaşlar göbeğiniz olmasa bile göbeğiniz varmış gibi görünebilir. Bunun nedeni zayıf karın kaslarıdır. Karın kaslarınızı güçlendirirseniz karın bölgeniz toparlanır. Diğer nedenleride su, gaz vs.. olabilir.

Doğru diyorsun heralde hocam, sanırım spora başlamak gerek adam gibi ?

Çünkü baya kilo verdim, 2-3 kilo daha vermeyi düşünüyorum en azından ama değil 2-3 5 kilo daha versem bile göbek erimicek gibi duruyor eminim.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar göbeğiniz olmasa bile göbeğiniz varmış gibi görünebilir. Bunun nedeni zayıf karın kaslarıdır. Karın kaslarınızı güçlendirirseniz karın bölgeniz toparlanır. Diğer nedenleride su, gaz vs.. olabilir.

Çünkü baya kilo verdim, 2-3 kilo daha vermeyi düşünüyorum en azından ama değil 2-3 5 kilo daha versem bile göbek erimicek gibi duruyor eminim.

Aynen benimkide öyle çok taktım kafama deli olcam valla
  • quote:

quote:

Hergün mekik çek zorla ama kendini bak nasıl toparlanıyor karnın Allah' ın izniyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samplus -- 10 Ağustos 2012; 20:03:00 >
  • beslenme kardiyo ve agirlk antrenmanlarin hakkinda detayli bilgi verirsen yardimci olmaya caliisirm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apalapucia

beslenme kardiyo ve agirlk antrenmanlarin hakkinda detayli bilgi verirsen yardimci olmaya caliisirm.

Günde ortalama 50 mekik

Ekmek yok, şeker yok, tuz çok az.

Kesinlikle ağır yemiyorum, çok az yiyorum.

Meyve sebze yiyorum bol bol.

Süt içmiyorum hiç, yoğurt yiyorum.

Dambılla omuz ve göğüs çalışmaları yapıyorum ufak ufak setler halinde.

1 saat de günlük ortalama yürüyüş-koşu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Apalapucia

beslenme kardiyo ve agirlk antrenmanlarin hakkinda detayli bilgi verirsen yardimci olmaya caliisirm.

Günde ortalama 50 mekik

Ekmek yok, şeker yok, tuz çok az.

Kesinlikle ağır yemiyorum, çok az yiyorum.

Meyve sebze yiyorum bol bol.

Süt içmiyorum hiç, yoğurt yiyorum.

Dambılla omuz ve göğüs çalışmaları yapıyorum ufak ufak setler halinde.

1 saat de günlük ortalama yürüyüş-koşu.

meyve mıktarı ?
    ayrıca ekmek yok demıssın karbonhıdrat ıhtıyacını karsılıyormusun yoksa karbonhıdratsız bı beslenmemı uyguluyorsun
    karın bolgesını her gundegıl de haftada 3 gun dusuk tekrarla fazla set halınde calıstırman faydalı olucaktır ayrıca klasık mekık hareketı yerıne degısık mekıkler ve plank cesıtlerını deneyebılırsın
    ve agırlık calıstıgın zaman super setler yapmaya calıs ayrıca omuz gogus
    harıcınde baska bı gunede bacak eklemen gh hormonunu arttırıcaktır bu sekılde daha cok yag yakıcaksın
    ayrıca karbonhıdrat donusumlu beslenme uygulaman senın faydana olur
    baska bı onerımde
    bır sure kardıyo calısmalarına ara ver
    eger salonda calısıyorsan
    haftanın gunu her gun vucudun bı kas bolgesını calıstır tabı kalorı alımını abartmıcaksın bu zamanda 300 400 kısman gunde senın ıcın yeterlı.
    son önerı kardıyo seklını degıstırmen eger uzun suredır kosu calısmasını yapıyorsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruslankaraev -- 11 Ağustos 2012; 20:19:20 >

• Dostum mekik çekerek karın kaslarının üstündeki yağları yakamazsın.Genetik olarak vücut,nereden yağ atılacağına kendisi karar verir.Kilo verdim diyorsun,eminimki bazı bölgelerinde incelme olmadığını iddia edemezsin.Bölgesel zayıflama diye bir şey yok istersen günde 500 mekik çek.Kalori kaybettirir doğru ama gene vücut karar verir atıyorum yaktığın kalorileri bacaklarındaki yağlardan atar.Bunun dışında mekik kasları güçlendirir,ama bana sorarsan pek etkili değil onun yerine bazı core strength hareketlerini yapabilirsin tüm üst vücudunu sıkılaştırmak için.Yağ yakmak için kardiyo yapmanı öneririm.
  • Ben de 22 kilo verdim, vücut kitle endeksi hesabına göre tam olmam gereken kiloya geldim lakin göbek tabiri caizse "dondurmacı Ali" göbeği, "zeytin çekirdeği yutmuş solucan..." Kimisi "mekik çek, yağları kasa çevirirsin" diyor, kimisi "bölgesel zayıflama diye birşey yok" diyor. Bir de buz tedavisi duyuyorum, o da sadece bölgesel zayıflama içinmiş, 40 dk lık seansla 3-4 cm yağ atabiliyormuş vücut, tabi tek atımlık bir tedaviymiş. Ben 22 kilo ile 12 cm inceldim, ama vücuda oranı ile dışardan görüntüsünde değişiklik olmadı çünkü diğer bölgelerden daha fazla inceldim.

• dandini90 D kullanıcısına yanıt
    Aynı dert 20 kilo verdim yağlar duruyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.