Şimdi Ara

Çarpıntı-Tansiyon-Vücudu Sarsan Kalp Atışı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SertKabuk

Ustam sizde de tansiyon+ çarpıntı olara mı kendini gösteriyor?

aslında şöyle çarpıntı olarak başlıyor. ben üstüne gittikçe daha da artıyor. sonra doğal olarak tansiyon aletine sarılıyorum. tansiyonum bence panik atağın etkisiyle 14-8 15-8 lere çıkıyor. rahatlama gelince 12-8 11-7 gibi değerlere düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_nysh

aslında şöyle çarpıntı olarak başlıyor. ben üstüne gittikçe daha da artıyor. sonra doğal olarak tansiyon aletine sarılıyorum. tansiyonum bence panik atağın etkisiyle 14-8 15-8 lere çıkıyor. rahatlama gelince 12-8 11-7 gibi değerlere düşüyor.

Alıntıları Göster

Evet.Gene oldu. Bugün 08:00'de birden uyandım ve sağ kolum uyuşmuş gibi hissettim. Eyvah kalp krizi habercisi diyerek paniklemeye başladım. Zaten 1 hafta önce aşı da olmuştum, belki aşının yan etkisi sonucu pıhtı veya kriz geçiriyorumdur diyerek küfürler savurmaya başladım.

Kalbim gümbür gümbür atmaya, fenalık ve darlanma hissi bütün vücudumu ele geçirmeye başladı. Sonra bu atağın diğerleri gibi bir atak olduğu dünya kadar tahlil yaptırdığımı, acile gittiğimde sinüs taşikardisi çıktığını ve kan testinde de sorun çıkmadığını düşünmeye başlayınca birden çarpıntım inmeye başladı.1-2 dakika sonra normale döndü ve bir bardak su içip uyumaya devam ettim.

Bugün yaşadığım şu süreç tamamen bir panik atak süreci değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: SertKabuk

Evet.Gene oldu. Bugün 08:00'de birden uyandım ve sağ kolum uyuşmuş gibi hissettim. Eyvah kalp krizi habercisi diyerek paniklemeye başladım. Zaten 1 hafta önce aşı da olmuştum, belki aşının yan etkisi sonucu pıhtı veya kriz geçiriyorumdur diyerek küfürler savurmaya başladım.

Kalbim gümbür gümbür atmaya, fenalık ve darlanma hissi bütün vücudumu ele geçirmeye başladı. Sonra bu atağın diğerleri gibi bir atak olduğu dünya kadar tahlil yaptırdığımı, acile gittiğimde sinüs taşikardisi çıktığını ve kan testinde de sorun çıkmadığını düşünmeye başlayınca birden çarpıntım inmeye başladı.1-2 dakika sonra normale döndü ve bir bardak su içip uyumaya devam ettim.

Bugün yaşadığım şu süreç tamamen bir panik atak süreci değil mi?

Alıntıları Göster

Hocam size özelden hayatınızda alamayacağınız yardımı attım bir teşekkür bile etmediniz. Nankörlük yapsanız da ben iyi bi adamım. Aynen öyle panik yaşamışsınız. Kalbinizde bişey yok. Korku anında başlıkta yazdığınız her şey olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: expentoleviosa

Hocam size özelden hayatınızda alamayacağınız yardımı attım bir teşekkür bile etmediniz. Nankörlük yapsanız da ben iyi bi adamım. Aynen öyle panik yaşamışsınız. Kalbinizde bişey yok. Korku anında başlıkta yazdığınız her şey olur.

Alıntıları Göster

Sakin ol bakalım nankör mankör ne oluyor. Okumadım daha attığınızı bakacağım. Ona göre cevap yazacağım.

• Merhaba son teknoloji bantlar var, 20 nin üzerinde sertifikası mevcut. İçinde vücuda lazım olan bileşenler var, takılı kalıyor istediği an deri yolu ile kana karışıyor, böylece sürekli vücut onarıyor kendini.mideyi böbreği vs. yormak yok. Hertürlü hastalığın iyileşmesini hızlandırarak, yüksek enerji veriyor.Bağışıklık sistemini ve Sinir sistemini sağlam tutuyor, Bileşenin biri GÜMÜŞ İYONU araştırın, Amerika da kanser hücresini yenmek için kullanılıyor. Hem iş imkanı, çünkü sonuçlar mükemmel. Birçok ünlü takıyor, 532 1610279 mesaj atarsan yardımcı olurum. Ve birçok doktor kendine ailesine kullanıyor. Video çok...

• SertKabuk kullanıcısına yanıt
    Şişman mısınız

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Feokromasitoma veya Paraganglioma acisindan arastirilmaniz gerekli.
    24 Saat idrarda ketakolomin seviyesine bakılır. İstenirse ayrica boyun ve alt - üst abdomen mri iyi olur.
    Endokrinoloji bölümüne gidin.
    Çarpıntı - Hipertansiyon + Terleme feokromasitoma acisindan tipik belirtiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrica kanda renin aktivite değerine bakılabilir. Gidiyorsaniz üniversite hastanesine gidin 24 saat idrar testini 3. basamak kuruluslar yapiyor

• Tansiyonu takip etmek lazim. Harekete bağlı olarak artip azaliyor ise (carpinti ile beraber) Pots olabilir. Otonomik disfonksiyon olarak gecer. Buna Nöroloji veya Kardiyoloji bakar genelde. Egik masa testi ile tani koyulabilir. Siz ilk endokrine gidin kalbe bakılmış. Temiz cikar ise yapılan testler norolojiye ugrayin

• Evet az önce kakamı yaparken gene oldu. Dışkılamayı tamamladım. Birden kafamdan aşağı kaynar su dökülür gibi oldu ve paniklemeye başım dönmeye başladı.Kıçımı silmeden klozetten fırladım. Fenalık hissi geldi, bu Dünya'ya dair her şeyden midem bulanmaya başladı. Kalbim gümbür gümbür atıyordu. Birkaç dakika sonra ölçtüğümde 14-10 tansiyon 100 nabız çıktı.5 dakika içinde normale döndü.

• Siz benim dediğimi yapın. Endokrinolojiye gidin. İdrar yaparken oluyorsa Pots veya çok düşük bir ihtimal de olsa feokromasitoma veya mesane paragangliomasi olabilir

• Ben bu pazartesi için göğüs hastalıklarından randevu aldım. Bakalım bu doktor nasıl bir tanı koyacak. Umarım şu nefes darlığım geçer artık

• quote:

Orijinalden alıntı: expentoleviosa

Bu mesaj silindi.

Yukarıdaki arkadaşın dediği testleri yaptırmama gerek yok mu yani?

• Dahiliye, Nöroloji, Endokrinoloji ve Üroloji için randevu alındı. Daha önce iki farklı kardiyoloğa gidilmişti başka bir kardiyoloğa gözükmeye gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertKabuk -- 3 Ağustos 2021; 11:44:10 >
  • Bende göğüs hastalıklarından randevu aldım. 1’de muayene olacağım

• Gittim muayene oldum. Film falan çektiler. Doktor sıkıntı görmüyorum, değerler gayet iyi dedi. Dahiliye ve psikiyatriste görün dedi. Şimdi onlardan randevu alıp muayene olacağım.

• Sağlıklı Mutlu Nice Günlere! İlaçsız Yaşam!

Önce ürünü inceleyin,içinde neler var, hangi insanlar kullanmış ve şuan nasıllar?Para değil sağlık önemli.

telegram
    Sağlıklı Mutlu Nice Günlere! İlaçsız Yaşam!
    https://t.me/saglikdolugunler06
  • Muayene sonucunda herhangi bir sorun cikmadiysa psikolojik travmalara isaret oluyor. Yogun stresli bir isiniz varsa yasanabiliyor boyle seyler siz farkinda olmadan; konusurken zorlanma, verimli dusunememe, yorgunluk hissi, denge problemi vs vs... Psikolojik gerginlik boyle seylere neden olabiliyor. Herseyi kafaya takmamak lazim, nacizane tavsiyem boyle durumlarda ilac destegi en son dusunulecek sey.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.