Şimdi Ara

Captain Marvel (2019) | Brie Larson (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
947
Cevap
18
Favori
48.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam o sahneyi izlerseniz baltayı fırlattıktan sonra thanos eldivenle karşılık veriyor yani orada taşları kullanarak karşı hamle yapıyor hatta balta biraz zorlanıyor ama sonunda baskın geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

olabilir talos gamora kılığında thanosun karşına bir çıksın bakalım

Alıntıları Göster
    Çıkamaz. Sanırım filmi izlerken gözden kaçırdınız. Kılıklarına girecekleri şahsı birebir görmeleri gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelastairbender

Şuraya filmle ilgili bir iki şey bırakayım diyorum ama her girmemde kesin saçma sapan bir yorum görüp deli oluyorum , şu Hulk Thanosu tekme tokat dövecek mevzuları bir bitmedi arkadaş marvelinde kafa basmıyor zaten parmak şıklatmayla evrenin yarısını silen adamı filmde tekme tokat dövdürecek yeşil yaratığa te allam ya ...
    ---
    Filme 3 gün önce gittim burayada yazmıştım zaten , filme gitmemiş olanlar için söylüyorum film güzel ama 35 liraya değmez ben 8 liraya gittim eğer çok merak ediyorsanız sinema çekimi izleyin veya korsub bekleyin 1 aya düşer hd görüntü ,

Furry'nin toz olarak caddede düşürdüğü çağrı cihazını avengerslar bilmiyor ,yanındaki kızda toz oldu o cihazı nasıl buldular enteresan muhtemelen ya bilen biri cihazı bulup getirecek yada furry cihazı klonladı..
    35 TL dediğiniz fiyat tahminen İstanbul da Cinemaximum ve IMAX olsa gerek çünkü diğer şehirler ve sinemalarda o kadar palı değil

Ben Yalova da CinemaTime da gittim ve bu salonlarda Cinemaximum'un sahibi olan Mars Grubuna ait. Normal 3D bilet 18 TL ve bu hafta 15 TL düşmüş. Gerçi ben Sinemia üyesi olduğum için bana filmin maliyeti daha da az oldu.

• trufily T kullanıcısına yanıt
    Hocam tamam eldiven aynı madde de taşlar aynı madde değil her biri kendine has özelliğe sahip. IG kullandığı kişiye evrensel ölçekte bir güç sağlıyor çizgi romanlarda ki thanos bu eldivenle kimleri dize getirmedi. Thor doğru seviye atladı ama atladığı seviye taşların gücünü bastıracak kadar güçlü değil.
  • diger forumlarda da yorumlar kotu. Yahu ne kadar kotu olabilir ki ? Wonder Woman cok mu iyidi ? Berbat bir film olmasina ragmen gisede rekorlar kirdi. puanlarida iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Çıkamaz. Sanırım filmi izlerken gözden kaçırdınız. Kılıklarına girecekleri şahsı birebir görmeleri gerekiyor.

Alıntıları Göster
    resimden vs görsede olur bence :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: devmanetihad

diger forumlarda da yorumlar kotu. Yahu ne kadar kotu olabilir ki ? Wonder Woman cok mu iyidi ? Berbat bir film olmasina ragmen gisede rekorlar kirdi. puanlarida iyi
    kötü yorumlar bence filmi çok feminist diye lanse edilmesiyle ilgili, birde oyuncunun yaptığı bazı açıklamalara kafayı takan takıntılı insalar var bence tamamen bunlarla alakalı
  • Ben filmi sevmedim. İzlediğim Marvel Dc filmleri arasında en kötüsü sanırım. Başrol karakteri bence yanlış seçilmiş. Boyu kısa ve basenli. Wonder Woman bence daha iyi bir karakter buna kıyasla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porazo -- 11 Mart 2019; 18:1:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

kötü yorumlar bence filmi çok feminist diye lanse edilmesiyle ilgili, birde oyuncunun yaptığı bazı açıklamalara kafayı takan takıntılı insalar var bence tamamen bunlarla alakalı

Alıntıları Göster
    Film çok aşırı iyi değil ama Black Panter ile kıyaslarsam ondan çok daha iyi bir film. Filmin nasıl lanse edildiği benim hiç umurumda değil çünkü film içerisinde feministlikle alakalı en ufak içerik yok. O sebeple feminist filmi diye düşünüp yorum yapan o kişilerin yorumlarının altını dolduracak bir şey yok.

• quote:

Film çok aşırı iyi değil ama Black Panter ile kıyaslarsam ondan çok daha iyi bir film. Filmin nasıl lanse edildiği benim hiç umurumda değil çünkü film içerisinde feministlikle alakalı en ufak içerik yok. O sebeple feminist filmi diye düşünüp yorum yapan o kişilerin yorumlarının altını dolduracak bir şey yok.

Alıntıları Göster
    ya film zaten feminist filmi değil orası açıkda diyelimki feminist duygular akatarım yapıyor olsun ne olacak, herzaman her filmde binlerce şey empoze edilebiliyor bünyelere bunlara takılarak film mi izlenir heleki böyle bir serinin önemli bir halkasında buna takılmak tam bir salaklık olur

• quote:

35 TL dediğiniz fiyat tahminen İstanbul da Cinemaximum ve IMAX olsa gerek çünkü diğer şehirler ve sinemalarda o kadar palı değil

Ben Yalova da CinemaTime da gittim ve bu salonlarda Cinemaximum'un sahibi olan Mars Grubuna ait. Normal 3D bilet 18 TL ve bu hafta 15 TL düşmüş. Gerçi ben Sinemia üyesi olduğum için bana filmin maliyeti daha da az oldu.

Alıntıları Göster
    Syn Noctivagant, Ayın 8'inde Adana cineamaximum'da İmax 35'den aşağı bilet yoktu malesef , şehir merkezindeki normal sinemalarda bilet 13-16 lira arası değişiyor 2d normal perde. Ben İmax'e gittim , normal 2d altyazılıda 35 liraydı gold class hala öyle hatta şimdi baktım tek tek göstereyim ;
    https://i.hizliresim.com/k9D75q.png

---

Buda normal 3d fiyatı imax değil ,
    https://i.hizliresim.com/YQ98m2.png

-----------
    Buda normal 2d gold class fiyatı
    https://i.hizliresim.com/qdDQVZ.png

------------------

35 lira bir filme verilecekse İmax 3d için değil 2d Gold class için verilmeli İmax 3d 50km perde var diye gidiyoruz bin kişilik salonda milletin elinde patlamış mısır ağzının şapırtısını hışırtısını dinliyoruz , evde 4k uhd sinema keyfini hiçbirşeye değişmem açıkcası...

• cineamaximum palı zaten onu biliyorum. Hatta gündem oldu ve sinema yasası çıktı. Artık mısır+bilet şeklinde satamayacaklar. Ama fiyatlar çok düşmediğine göre demek ki yapımcılara da daha fazla verecekler.

Bizim şehir de açılsa bu fiyattan bilet hayatta satamazlar. Satmaya kalkarlarsa 1 sene dolmadan burada açtıkları salonu kapatırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 11 Mart 2019; 18:56:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-714AB4560

onu biliyoruz hocam ama 6 taşlı thanos u thor vurunca ''thanos gafil avlandı'' diye saçmaladı yapımcı. bunu söyleyen adamlar hulka intikam aldırabilir. çizgi romanlara göre alamaz ama düz izleyici gözüyle izleyen biri olarak benim düşüncem alsa çok güzel olur

Alıntıları Göster
    Çizgi romanlarda drax öldürüyor thanosu.su galaksinin koruyucularndaki vucutcu eleman

O ona rakip olamaz kısmı çok gerçekçi değil.

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Drax’ın thanosu öldürme olayı farklı bir olay , orda saf güçle olan bir ölüm yok.Yani draxın gücü ağır basıp öldürmüyor thanosu

• ankarada cinemaxumumda 2d dublajlı yok sanırım bulamadım
  • imax 3d mi yoksa normal 3d mi birde 3d işini gerçekten sevemedim bi türlü pek keyif vermıyor
    sanırım ankarada ankamall ve antareste normal imax yada 2d yok
    hangisni onerırsınız venom 3d gitmiştim pek keyif alamadım şahsen
  • darkdead06 kullanıcısına yanıt
    Normal 3D gitmenin pek bir manası yok boş yere baş ağrısı yapmaktan başka, Imax iyi ama her film için o kadar para vermeye değmez tabi bunun içinde.
  • Ben çok beğendim,aksiyonla başladı uzun bir süre soluksuz aksiyonla devam etti. Ondan sonra diyalog sahnelerinin girmesi kadar doğal bir şey yok tabi. Bazıları sıkıldım uyuyacaktım falan demiş de şayet aynı filmi izlediysek bu filmde gözünüzü ekrandan ayırmanızın imkanı yoktu çünkü çok hızlı ilerliyor film. Sıkılanlar ne ara sıkıldı onu anlamadım.

Yalnız filmin hikaye anlatımında problemler var. Tamam skrullar ve kree'ler ile ilgili muhabbeti anladık ancak geri kalan kısımları film anlatamamış,söyle ki;

1-) Lawson'ın olayı neydi? Geliştirdiğim motorumun peşindeler,onlar ele geçirmeden yok et dedi ve Jude Law tarafından vuruldu ve öldü. Daha sonra supreme intelligence olarak karşımıza çıktı. Jude law ve ekibi ona hizmet ediyorsa neden öldürdü ve bu kadın nasıl üstün bir form haline geldi?

2-) Lawson'ın adı filmde Mar-vell olarak geçiyor. Buna karşılık Carol Danvers'ın neden Kaptan Marvel olduğunu film neden hiç anlatmadı?

3-) Lawson teseraktın üzerinde çalışıyordu,peki. Ama bu teserakt nasıl onun eline geçti? Bu tarihlerde kaptan amerikayla beraber gömülü olması gerekmiyor muydu?

4-) Carol motoru vurduğu anda güçleri kazanıyordu ama filmde boynunda bir cihazla bu güçleri biz sana verdik denildi. Yani güçlerini biz verdik ayağına yalan söyleyip o taktıkları cihazla Carol'un güçlerini mi kısıtlıyorlarmış olay bu mu?

Anlamadığım kısımlar genelde Lawson üzerine,filmi iyi izlediğimi düşünüyorum ama hikaye iyi kotarılamamış gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _THANOS_ -- 12 Mart 2019; 0:38:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _THANOS_

Ben çok beğendim,aksiyonla başladı uzun bir süre soluksuz aksiyonla devam etti. Ondan sonra diyalog sahnelerinin girmesi kadar doğal bir şey yok tabi. Bazıları sıkıldım uyuyacaktım falan demiş de şayet aynı filmi izlediysek bu filmde gözünüzü ekrandan ayırmanızın imkanı yoktu çünkü çok hızlı ilerliyor film. Sıkılanlar ne ara sıkıldı onu anlamadım.

Yalnız filmin hikaye anlatımında problemler var. Tamam skrullar ve kree'ler ile ilgili muhabbeti anladık ancak geri kalan kısımları film anlatamamış,söyle ki;

1-) Lawson'ın olayı neydi? Geliştirdiğim motorumun peşindeler,onlar ele geçirmeden yok et dedi ve Jude Law tarafından vuruldu ve öldü. Daha sonra supreme intelligence olarak karşımıza çıktı. Jude law ve ekibi ona hizmet ediyorsa neden öldürdü ve bu kadın nasıl üstün bir form haline geldi?

2-) Lawson'ın adı filmde Mar-vell olarak geçiyor. Buna karşılık Carol Danvers'ın neden Kaptan Marvel olduğunu film neden hiç anlatmadı?

3-) Lawson teseraktın üzerinde çalışıyordu,peki. Ama bu teserakt nasıl onun eline geçti? Bu tarihlerde kaptan amerikayla beraber gömülü olması gerekmiyor muydu?

4-) Carol motoru vurduğu anda güçleri kazanıyordu ama filmde boynunda bir cihazla bu güçleri biz sana verdik denildi. Yani güçlerini biz verdik ayağına yalan söyleyip o taktıkları cihazla Carol'un güçlerini mi kısıtlıyorlarmış olay bu mu?

Anlamadığım kısımlar genelde Lawson üzerine,filmi iyi izlediğimi düşünüyorum ama hikaye iyi kotarılamamış gibi geldi.

1.supreme intelligence olarak karşımıza çıkan aslında Lawson yani Mar-Vell değil. Carol'un karşısına onun kılığında çıkıyor. supreme intelligence herkes'e farklı kişi olarak çıkıyor. Blinç alınta kimi daha yakınsan o kişi olarak karşına çıkıyor. Jude Law'un karşısınada Carol olarak çıkıyor. Aralarında geçen konuşmada Carol ona sen kimi görüyorsun onla konuşurken dediğin de kızın kendi adını söylüyor oda beni görüyorsun diyor

4. Carol'a aslında tam da yalan söylemiş değiller. Güçü o taştan aldı diye ve taş kendilerine ait diye öyle sanıyorlardı. Yani gerçekten güçünü alabileceklerini sanıyorlardı ama Carol sandıklarından güçlüydü. Carol tarafından vurulan motorda o taşın güçü vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: _THANOS_

Ben çok beğendim,aksiyonla başladı uzun bir süre soluksuz aksiyonla devam etti. Ondan sonra diyalog sahnelerinin girmesi kadar doğal bir şey yok tabi. Bazıları sıkıldım uyuyacaktım falan demiş de şayet aynı filmi izlediysek bu filmde gözünüzü ekrandan ayırmanızın imkanı yoktu çünkü çok hızlı ilerliyor film. Sıkılanlar ne ara sıkıldı onu anlamadım.

2) Lawson takma isim karakterin gerçek adı Mar-Vell. Çizgi romanda bu karakter erkek Walter Lawson olması lazım adı da. Aynı zaman ilk Captain Marvel de bu adam tıpkı Fury'nin dediği gibi insanlar da Mar-Vell yerine Marvel diyorlar ve ismi Captain Marvel oluyor. İsim buradan geliyor ileride Carol da rolü devam ettiriyor.

3) 2.Dünya Savaşı sonrası Howard Stark, Tesseract'ı sudan çıkartıyor. Tesseract nasıl Lawson'ın eline geçti bilinmiyor ama muhtemelen Howard kendi vermiş olabilir. Çelişki yok ama net bilgi de yok bu konuda sadece tahmin.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.