Şimdi Ara

Captain Marvel (2019) | Brie Larson (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
947
Cevap
18
Favori
48.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdi tekrar baktım da onlar çok üst düzey hazırlanmış sahte tanıtımlar mış. Ben gerçek sanmıştım. Başrol oyuncusunun başka filmlerin den sahneleri birleştirerek yapmışlar. Hele bir sahnede Captian Marvel yere eğilmiş güçlü bir patlamayı durdurmaya çalışıyor ve yerde biri yatıyor filan. Yani baya gerçek tanıtım gibi duruyordu o izlediğim 1-2 tanıtım ama anlaşılan sahteler.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Aynen sonradan aramistim gördüm onu. Güzel yapmislar :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KOEMAN32 K kullanıcısına yanıt
    Gerçek tanıtımlar ne zaman çıkar onu merak ediyorum. Film 2019 da vizyona girecek ama belki bu yıl içerisin de ilk tanıtımı çıkar diye düşünüyorum. Bazı filmler de film vizyona girmeden neredeyse 1 sene önce resmi ilk tanıtımlar filan çıkıyor.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Ilk bas tanitim cikar. Fragman film cikmadan 2 3 ay önce cikar bence.

• daha öncede belirtilmiş justice ligdeki sperman gibi sonradan çıkıp thanosu tokatlarsa marvel kurduğu bütün gerçekliği dağıtmış olur. zaten dc nin en büyük sorunu supermanin aşırı güçlü olması ancak superman dc nin en eski karakteri olduğu için bir şekilde insanlar kabullenmiş ancak captain marvel gibi çizgi roman müdavimleri haricinde kimsenin bilgi sahibi olmadığı belli bir fan kitlesi olmayan bir karakter bir anda hulk, thor, ironman'in önüne geçerse ve bahsedildiği gibi aşırı süper güçlerle donatılırsa marvel izleyicisini kaybetmeye başlayacaktır.

marvelin şuan oluşturduğu evren gayet dengeli ve bir anda kurulmamış bir evren, captain marvel adeta bir imba hero gibi girip bu evreni dağıtırsa çok saçmalamış olurlar. ayrıca son zamanların sükse yapan feminizminden yola çıkıp feminist bir karakter oluştururlarsa çok itici bir hal alır.

hele bir çıksında bakalım bence marvel karakterin gidişatına ilk filmden sonra karar verecek, çok tutmazsa black widov gibi yan rolde devam eder, tutmamış bir karakteri heralde infinitiy war'ın kahramanı yapmazlar.

ancak benim yorumum tutmayacağı yönünde insanlar zaten superman tarzı tanrısal yeteneklere sahip karakterlere superman sayesinde yeterince doydular, bunun kadın versiyonu wonder voman da çıktı zaten, üstelik insanlar zaafları olmayan aşırı güçlü karakterleri benimseyemiyorken bu filmin çok tutacağını sanmam.

• Nuvole N kullanıcısına yanıt
    hem feministlik yapacaklar hemde marvel adını yüceltmek için aşırı güçlü yapacaklar. Normalde Thor en sevdiğim karakterlerden biridir fakat IG'li Thanos'la kapışması bile çok saçma geldi. DC evreninde keza supermanda aynı tamam ilk superkahramanlardan biride aşırı güçlü aynı anda ww aquaman cyborg ve flashı yenecek kadar güçlü yapmaları saçma.
  • Yukarıda 2 arkadaşada katılıyorum. Marvel'ı zorlu bir viraj bekliyor. Riskli bir film duyurdular. Hele ki Disney'de SJW bu kadar ön plandayken.
  • xgny58x kullanıcısına yanıt
    UberkS kullanıcısına yanıt
    çok güzel bir thanos karakteri oluşturdular haklarını yemeyelim. ama şimdi bu thanosu illaki bir şekilde yenecekler de bunu captain marvel'le yaparlarsa çok yazık olur. mcu'nun böyle bir hata yapacağını sanmam. captain marvelin illaki bir payı olacaktır hiç etkisi olmayacak ya da olmamalı demiyorum ancak justice ligdeki superman gibi herkes çaresiz kalmışken gelip baş kötüyü madara etmesi gibi bir durum marvel için çok büyük hata olur. düşünsenize thanos hulku thoru pataklarken uçan bir kadın çıkıyor thanosu tek başına alt ediyor, düşünmesi bile filmden soğuttu
    Aynen yapılacaksa Adam Warlock'la yapılmalı ki zaten Thanos'la kapışacak kişi Adam Warlock olmalı. Hulku bile madara etti. Evrenin iyice büyüyüp daha güçlü kötüler gelecek zaten artık daha güçlü karakterlerin gelmesi gerekiyor fakat bu Captain Marvel gibi feministleri gaza getiren bir karakter olmamalı.
    Risk aldığına ben de katılıyorum ama olaya “kadın” özelindr bakmaya katılmıyorum

Yanı böyle bakarsak olmaz ,yanlıs bır bakış açısı

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    sırf kadını güçlü göstereceğiz diye orijinal hikayede bile olmayan çizgi romanlarda gücü bahseldiği gibi thordan hulktan güçlü olmayan üstelik thanos a karşı bir şansı da olmayan bir karateri, sırf kadını ön planda tutmak için yapılıyorsa bu yani ortada bir kadın dayatması varsa ben kadın özelinden de bakarım.

ha etkisi olur olmaz demiyorum, scarlet wich gibi kilit rolü olur ama fiziksel güç olarak ve liderlik olarak cap, ironman, thor gibi karakterlerin önüne geçecekse filmi feministler izlesin ben izlemem:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvole -- 13 Haziran 2018; 19:38:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuvole

sırf kadını güçlü göstereceğiz diye orijinal hikayede bile olmayan çizgi romanlarda gücü bahseldiği gibi thordan hulktan güçlü olmayan üstelik thanos a karşı bir şansı da olmayan bir karateri, sırf kadını ön planda tutmak için yapılıyorsa bu yani ortada bir kadın dayatması varsa ben kadın özelinden de bakarım.

ha etkisi olur olmaz demiyorum, scarlet wich gibi kilit rolü olur ama fiziksel güç olarak ve liderlik olarak cap, ironman, thor gibi karakterlerin önüne geçecekse filmi feministler izlesin ben izlemem:)
    Şu kadının güçlerini bilip de yazsanız keşke her ağızdan bir ses çıkıyor ama boş gürültüden başka bir şey yok. Captain Marvel'ın en önemli güçlerinden biri enerjiyi absorbe etmesi ve yönlendirmesidir. Thor, Hulk karşısında bu güç kullanışlı değil ama Thanos elinde evrenin en büyük enerji silahını tutuyor. Bir nevi düşman ne kadar güçlüyse Carol da o kadar güçlü denebilir bu yüzden de Captain Marvel, Thanos karşısında en yüksek şansa sahip. Thor'un, IG Thanos'a balta saplaması bu kadar konuşulmadı ama sırf kadın diye şu karaktere karşı çok fazla eleştiri var karakter Mar-Vell olsaydı şu an bu konular konuşulmuyor olurdu muhtemelen.

Captain Marvel yerine Adam Warlock görmeyi tercih ederdim ama bu Captain Marvel'ın kötü olduğu anlamına gelmiyor.

• Tekrar soyluyorum kadin diye degil dayatma oldugu icin karsiyim, ayrica captain marvelin guclerini biliyorum ancak marvelin yeni olusturdugu cizgi romanlarda hatta en son cikan animasyon oyununda bildigin superman yapmislar karakteri. Ayrica suana kadar izledigim avengers vs thanos animasyonlarinda cizgi filmlerinde hic gormedigim bir karakter.

Bunlar karakteri nasil isleyeck bilmiyorum ama JL de ki superman efekti gibi olursa iste orda sacmalamis olurlar bundan bahsediyorum. Suana kadar captain marvelin en guclu avenger olduguna dair bir veri var miydi yok. Yani tamamen farkli bir yorum katacaklar gibi karaktere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvole -- 13 Haziran 2018; 21:52:54 >
  • quote:

daha öncede belirtilmiş justice ligdeki sperman gibi sonradan çıkıp thanosu tokatlarsa marvel kurduğu bütün gerçekliği dağıtmış olur. zaten dc nin en büyük sorunu supermanin aşırı güçlü olması ancak superman dc nin en eski karakteri olduğu için bir şekilde insanlar kabullenmiş ancak captain marvel gibi çizgi roman müdavimleri haricinde kimsenin bilgi sahibi olmadığı belli bir fan kitlesi olmayan bir karakter bir anda hulk, thor, ironman'in önüne geçerse ve bahsedildiği gibi aşırı süper güçlerle donatılırsa marvel izleyicisini kaybetmeye başlayacaktır.

marvelin şuan oluşturduğu evren gayet dengeli ve bir anda kurulmamış bir evren, captain marvel adeta bir imba hero gibi girip bu evreni dağıtırsa çok saçmalamış olurlar. ayrıca son zamanların sükse yapan feminizminden yola çıkıp feminist bir karakter oluştururlarsa çok itici bir hal alır.

hele bir çıksında bakalım bence marvel karakterin gidişatına ilk filmden sonra karar verecek, çok tutmazsa black widov gibi yan rolde devam eder, tutmamış bir karakteri heralde infinitiy war'ın kahramanı yapmazlar.

ancak benim yorumum tutmayacağı yönünde insanlar zaten superman tarzı tanrısal yeteneklere sahip karakterlere superman sayesinde yeterince doydular, bunun kadın versiyonu wonder voman da çıktı zaten, üstelik insanlar zaafları olmayan aşırı güçlü karakterleri benimseyemiyorken bu filmin çok tutacağını sanmam.
    Captain marvel zaten çok ama çok güçlü karakter Dark phoenix(Jean grey)e nerdeyse yakın bir kozmik gücü var Captain marvelin yani tek başına thanosu yenmesi normal bir şey Marvel evreninde en iyi güç kozmik güçlerdir Bknz: Adam warlock dark phoenix Captain marvel one above all Franklin richards vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 14 Haziran 2018; 1:26:36 >

• Koks34 kullanıcısına yanıt
    karakter güçlüydü ama avengersin en güçlüsü diye birşey yoktu son 5-6 yılda superman vari bir karakter yaptlar bunu çizgi-romanlarda biraz da bizim de bir wonder vomen'imiz olsun hamlesi. yoksa karakter 1970 lerde çıktı sürekli öldü, dirildi, hapsoldu tecavüze uğradı vs. evrende dengeli bir yeri olmadı gücünün sınırları kesin olarak konuşulmadı. karakterin sinema filmi çıkacağına dair 2 yıl öncesine kadar kimsenin hhaberi beklentisi dahi yoktu.

benim rahatsızlığım kadın karakter olması değil. bize beyazperdede sunulan evrende yeri olmamış çizgi romanlarda bile sürekli değişime uğramış bir karakteri neden gözümüze sokmaya çalışırlarki. üstelik bunu feminizm vurgusyla yapmaları çok itici.

karakter çıksın üstüne avengers 4 çıksın o zaman görelim ne yapacaklar sonuçları ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvole -- 14 Haziran 2018; 1:47:38 >
    Dediğiniz gibi yoksa Captain Marvel olmuş Black Widow olmuş çok umrumda değil tamamen feminizmden para kazanmak için karakterin güç seviyesini abartıp thanos'la kapışacak seviyeye kadar çıkarmalarına kızıyorum. Kaldı ki bu filmde de Thor'un yaptığı çok saçmaydı. Thanos dediğin adam taşsız bile Thor'u alacak güçteyken elinde bütün taşlar var Thor gelip çekici saplıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

Dediğiniz gibi yoksa Captain Marvel olmuş Black Widow olmuş çok umrumda değil tamamen feminizmden para kazanmak için karakterin güç seviyesini abartıp thanos'la kapışacak seviyeye kadar çıkarmalarına kızıyorum. Kaldı ki bu filmde de Thor'un yaptığı çok saçmaydı. Thanos dediğin adam taşsız bile Thor'u alacak güçteyken elinde bütün taşlar var Thor gelip çekici saplıyor.
    Thanosun gerçek güçleri
    death öldüğünde başladı ölümsüz olması vb bu anlatılan hikayede death olmadığı için thanos da fazla güçlü değil

• Koks34 kullanıcısına yanıt
    ne olduysa 2010lardan sonra oldu. x men evrenini bitirdiler çocuk filmine dödürdüler şimdi sıra avengersta bunun ilk ayağıda captain marwel. captain marvel 2014 yeniden yazılmaya başlandı karaktere süperman gibi ne güç buldularsa koydular birde üstüne filmin yönetmeni "çizgi romanlardakinden daha güçlü olacak en güçlü avenger olacak" dedi. thor, hulk varken fiziksel güç olarak bunlardan güçlü olursa götümle gülerim e kozmik güç olarakda oldukça güçlü scarlet wich ve dr. stange var. kaptan marveli bunlardan ayıran enerjiyi kontrol etmesi ki bu da xman de "sebastian shaw" karakterinde fazlasıyla var. yani kaptan marvel yaratıcı bir karakterde değil güçler tamamen araklanmış bir bünyede toplanmış zorla en güçlü diye önümüze sunulacak.

üstüne 2016 da civil war 2 diye bir çizgi-romana başlayıp başka filmden araklanmış bir senaryo üstünden ironman ve captain marvel versusu yaptılar captain marwel avengersin lideri oldu filan. tüm bu gelişmeler 2014 ten sonra gerçekleşiyor.

yani önümüzde kesin bir şekilde feminist dayatması zorlama bir karater var. diyorsanız ki öncedende güçlüydühttps://onedio.com/haber/marvel-evreninin-en-guclu-50-karakteri-438331 alın size burada saymakla bitmez süper güçte karakterler var ama sorsan kimse bilmez.

neden bunların içinden captain marveli aldılar cilaladılar zorla avengersın en güçlüsü diye gözümüze sokuyorlar. illa koyacaksanız ayarında koyun da millet benimsesin karakteri.yoksa dediğim gibi thoru hulk'u fiziksel güçte yenecek bir karakter yaparlarsa kıçımla gülerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvole -- 14 Haziran 2018; 5:36:0 >

• Örnek olarak Scarlet Witch. Winter Soldier'ın post creditsinde Scarlet Witch'i görünce kimse ooo feminist atağı başladı Marvel'da falan denmedi. Russo'lar çıktı açıklama yaptı en güçlü karakter diye yine ses çıkartan olmadı. Şu dakika Kevin Feige çıkıp tekrar açıklama yapsa Doctor Strange'den, Thor'dan vs. güçlü diye, kimse vay efendim niye böyle demez.(İsteyen House of M okusun) Fakat Captain Marvel'ı böyle yırtık dondan çıkan ilah gibi(Superman'den beter olacak bu gidişle!) getireceklerse o zaman herkeste haklı olarak eleştirir. Eğer Disney, Star Wars'da Rey'e yaptığını burda da Carol'a yaparsa şimdiden geçmiş olsun...
  • quote:

Karakteri bilmiyorsun demektir o zaman ? Kadın özelinde değerlendirme işte.Scarlet Witch mesela 4 filmdir izledik , daha halen tam yansıtamadılar.Yapsalar illa bir şey yapacak olsalar burada da yaparlardı ? BW ön plana çıkıyor diyeceksiniz.O biraz da Scarlet olmasından dolayı.

Bunca zamandır neredeydi diye soracan ? Ee arkadaş milyon tane karakter var orjinal Avengers ekibinde değildi ki bunlar ? Zamanla hep.Artık yeni evrene geçiyoruz zamanı da geldi zaten.Kozmik boyutlara taşınacaksa evre artık Strange Iron Man 'in üstlendiği rolü alacaksa Galaxy ekibi daha merkezde olacaksa Warlock gelecekse ee en güçlülerden biri olan Marvel karakteri de bırakalım gelsin ve hakkını versinler.

Zaten zamanı gelince bu tür düşüncelerin gereksiz yersiz olduğunu anlayacaksınız.Çünkü bu saatten sonra ne Russo kardeşler ne de Feige boş adım atmazlar .

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.