Şimdi Ara

Canon EOS 1100D Kullananlar Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.359
Cevap
25
Favori
135.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende bu gün yarın bir makina almayı düşünüyorum.. bazı konular açtım ama ilgilenen olmadı. sizin kullandıgınız makinayada baktım ama benim aklım fujifilmhs28 veya 30 da kaldı. bu makina için ne düşünürsünüz?

ayrıca pillimi almak daha avantajlı olur bataryalı mı ?
  • Yıgıt: en azından P moduyla basla ufak ufak baslangıc yapmıs olursun. Otomatık moddakı anıden acılan flas ve sacma sapan ISO degerlerı hıc hosuma gıtmıyo.hatta ılk aldıgımda otomatık mod yuzunden cok fotograf sılmıstım.eger yenı lens dusunuyosanız 50mm f1.8 dusunun derım hem acık dıyaframı sayesınde gece cok rahat fotograf cekersınız hemde keskın ve arkası flu cok guzel portreler elde edebılırsınız.

1100D nın benım acımdan en kotu yanı fotografta crop yaptıkca kalıtenın cok dusmesı. Zoom lens alsam sorun cozulcek ama hayırlısı :) :) tatılde jetskıye bınıyım dedım sahılden arkadasımın cektıgı fotograflarda bellı bıle olmuyorum(18-55mm) ama ordakı gorevlıler zoom lens ıle bı kareler cekmıs aklım basımdan gıttı :) :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saydam

bende bu gün yarın bir makina almayı düşünüyorum.. bazı konular açtım ama ilgilenen olmadı. sizin kullandıgınız makinayada baktım ama benim aklım fujifilmhs28 veya 30 da kaldı. bu makina için ne düşünürsünüz?

ayrıca pillimi almak daha avantajlı olur bataryalı mı ?

Eger dslr makıne alacaksanız canon ve nıkondan sasmayın.

• sadece dslr değil kompaktta da canon ve nikondan şaşmamak lazım. özellikle de canonun hs serisi

ben de galiba 50 mm lens alıcam. ama hala hala wb konusunda sıkıntım var. tungsten ayarında flaşsız hala olması gerekenden çok sarı çekiyo. gky benim için evde sarı aydınlatmalı bi odada 18-55 lensle flaşsız bi poz çekip ekleyebilir misin acaba. hatta ben de ekleyeyim bu akşam bi kaç örnek
  • Tabı cekerım ama su an tatıldeyım yanımda pc yok pazar gunu cekıp eklerım karsılastırırız. Hatta pazar gunu pm atıp hatırlatırsan super olur unutmıyım :) :)

• s.a benide eklermisiniz 4 aydır 1100 d kullanıyorum ...bu makınayı kullanan arkadaslardan iso degerleri beyaz dengesı v.s bılmemız gereken hususları bızımle paylasmalarınıda rıca edıyorum teskkurler.
  • bi kaç gün sonra 2.el alıcam inşallah.. ama makineden hiç anlamıyorum alırsam bana üstündeki tuşların ne işe yaradığı ve en çok kullandığın özellikleri bana yazarmısınız ? makineyide alıp boş boş foto çekmek istemiyorum bütün özelliklerini kullanmak istiyorum
  • http://www.youtube.com/watch?v=hRrpxd509Kc bu videoki gibi özelliği hangi tuşla ulaşabiliriz bilen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahtsız35

http://www.youtube.com/watch?v=hRrpxd509Kc bu videoki gibi özelliği hangi tuşla ulaşabiliriz bilen varmı ?

Lcden çekimi mi soruyosun yoksa nesneye odaklamayı mı? Lcd ye geçmek için fotoğraf makinesi simgesi olan tuşa basıyoruz.Ortadaki odaklama çerçevesini istediğimiz yere sürükleyebiliyoruz yön tuşları ile deklanşöre de yarım basınca ona odaklamış oluyor diğeri bulanık olmuş oluyor.Ama bulanık olmasını istiyorsan diyaframı en açığa almalısın.Ne kadar açarsan o kadar bulanıklaşır.

• quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

quote:

Orijinalden alıntı: bahtsız35

http://www.youtube.com/watch?v=hRrpxd509Kc bu videoki gibi özelliği hangi tuşla ulaşabiliriz bilen varmı ?

Lcden çekimi mi soruyosun yoksa nesneye odaklamayı mı? Lcd ye geçmek için fotoğraf makinesi simgesi olan tuşa basıyoruz.Ortadaki odaklama çerçevesini istediğimiz yere sürükleyebiliyoruz yön tuşları ile deklanşöre de yarım basınca ona odaklamış oluyor diğeri bulanık olmuş oluyor.Ama bulanık olmasını istiyorsan diyaframı en açığa almalısın.Ne kadar açarsan o kadar bulanıklaşır.

nesneye odaklanma

• LCD den çekim yapmak bana zor ve sıkıcı geliyo vizörün hissi bambaşka ama LCD den çkim yapma zorunluluğu varsa makineyi LCD deyken AF Quick (hızlı mod) a alın böylece çok daha hızlı odaklama yapabilirsiniz.

videodaki bulanıklık olayını soruyorsanız "Diyafram" konusunu kavramanız gerekmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haribo21

bi kaç gün sonra 2.el alıcam inşallah.. ama makineden hiç anlamıyorum alırsam bana üstündeki tuşların ne işe yaradığı ve en çok kullandığın özellikleri bana yazarmısınız ? makineyide alıp boş boş foto çekmek istemiyorum bütün özelliklerini kullanmak istiyorum

Diyafram- Enstantene ve ISO konusunu iyice öğren bu 3ünü bilirsen hem fotoğrafçılığın teknik detaylarını öğrenmiş olursun hemde makinenin %90 ını öğrenmiş olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gky05

quote:

Orijinalden alıntı: haribo21

bi kaç gün sonra 2.el alıcam inşallah.. ama makineden hiç anlamıyorum alırsam bana üstündeki tuşların ne işe yaradığı ve en çok kullandığın özellikleri bana yazarmısınız ? makineyide alıp boş boş foto çekmek istemiyorum bütün özelliklerini kullanmak istiyorum

Diyafram- Enstantene ve ISO konusunu iyice öğren bu 3ünü bilirsen hem fotoğrafçılığın teknik detaylarını öğrenmiş olursun hemde makinenin %90 ını öğrenmiş olursun

EE NASIL ÖĞRENCEZ BUNLARI

arkadaşlar ben internetten baktımda çok konu var ben bunların içinden nasıl çıkıcam bilmiyorum.inşallah bu sene izmir dokuz eylül üniversitesine başlıcam orda ücretsiz fotoğrafçılık kursları var oraya gitsem sizce daha uygun olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahtsız35 -- 11 Ağustos 2012; 16:46:27 >

• kurslarda birşey öğretmiyolar makineyi aldığım zaman kurs hediye ettiler birkaç sefer gittim 30 dakikada öğrendiğim basit şeyleri kaç derste anlatıyorlardı. teknik olarak 3 temel konu var Enstantene- Diyafram - ISO makineyi eline aldıktan sonra bunları tam olarak kavraman 1 gününü almaz gerisi sokağa çıkıp ne kadar çok fotoğraf çekmene ve kendini teknik olarak geliştirmene bağlı. Tabi teknik bilgiyi öğrenirken aynı zamanda Kompozisyon konusuna da giriş yap kare nasıl oluşturulur fotoğrafta nelere dikkat edilir işik nasıl kullanılır vs gibi.

NOT: makineyi M modunda öğrenmen senin için daha yararlı olur otomatikte başlarsan bunları öğrenmenin bi anlamı olmaz gerçi bende çok uzun zaman hep otomatikte çektim 1100D ye geçince manuel kullanmaya merak sardım.

ama makineyi sadece aile içinde arkadaşlarla yada o anı kaydetmek için kullanacaksan ve detaylarla işim olmaz fotoğrafı çeksin yeter dersen otomatik moddan başlayabilirsin.Ama bence en azından temel konuları öğrenip bi kenara yazmak iyi olacaktır.

• Makineyi yeni alıcam nerden almamı önerirsiniz? Vatandan fırsata bakmak için kayıt oldum başka bir yer var mı? Spotlardan alınca dükkan garantisi güven vermiyor dükkan kapanır veya düzgün yapmazlar vs.
  • En ucuz vatan bılgısayardan bulabılırsın. Yalnız alırken dıkkat et.lensı DC versıyonumu alcaksın IS mı rastgele alma da :) IS modelı bıraz daha pahalıdır tıtresım engelleme ozellıgı vardır. DC modelı daha ucuzdur tıtresım engelleme ozellıgı yok.

• quote:

En ucuz vatan bılgısayardan bulabılırsın. Yalnız alırken dıkkat et.lensı DC versıyonumu alcaksın IS mı rastgele alma da :) IS modelı bıraz daha pahalıdır tıtresım engelleme ozellıgı vardır. DC modelı daha ucuzdur tıtresım engelleme ozellıgı yok.

Annemde vatan card var ordan indirim aliriz diye dusunuyorum, bide bi kismini pesin digerini taksit yaptirabiliyormuyuz?

• quote:

kurslarda birşey öğretmiyolar makineyi aldığım zaman kurs hediye ettiler birkaç sefer gittim 30 dakikada öğrendiğim basit şeyleri kaç derste anlatıyorlardı. teknik olarak 3 temel konu var Enstantene- Diyafram - ISO makineyi eline aldıktan sonra bunları tam olarak kavraman 1 gününü almaz gerisi sokağa çıkıp ne kadar çok fotoğraf çekmene ve kendini teknik olarak geliştirmene bağlı. Tabi teknik bilgiyi öğrenirken aynı zamanda Kompozisyon konusuna da giriş yap kare nasıl oluşturulur fotoğrafta nelere dikkat edilir işik nasıl kullanılır vs gibi.

NOT: makineyi M modunda öğrenmen senin için daha yararlı olur otomatikte başlarsan bunları öğrenmenin bi anlamı olmaz gerçi bende çok uzun zaman hep otomatikte çektim 1100D ye geçince manuel kullanmaya merak sardım.

ama makineyi sadece aile içinde arkadaşlarla yada o anı kaydetmek için kullanacaksan ve detaylarla işim olmaz fotoğrafı çeksin yeter dersen otomatik moddan başlayabilirsin.Ama bence en azından temel konuları öğrenip bi kenara yazmak iyi olacaktır.

makineye o kadar para verdicez bide gitcez rastgele çekim yapayım köşeye koyayım düşüncesi olucaksa 300-400 lik kompakt alırım daha iyi

birde 900 tl ye 3000shutturda yanında çantası da çizik yokmuş üstünde fotoğraflarına baktım temizdide ..sahibinden.com dan alayımmı onu? 950 tl param var 10 tl dahi üstüne koyamam .sizce 2.eli alayımmı ? 15 ay garantisi daha varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahtsız35 -- 12 Ağustos 2012; 9:59:31 >

• Cruzer26: büyük ihtimal yaparlar en iyisi gidip konuş

bahtsız35 : 2. el alırken internet üzerinden almayın derim. fotoğraflara aldanmayın mümkünse gidip buluşun adamla makineyi elinize alın inceleyin hatta mümkünse bir fotoğrafçıda buluşun fotoğrafçı baksın makineye gerçi DSLR makineler kolay kolay sorun çıkarmaz ama aldıktan sonra biryerinin arızalı olduğunu öğrenmek hoş olmaz ayrıca 3000 shutter iyiymiş ben 2 yaz ayında 5000 kare çektim ve mutlaka lensi de inceleyin IS li olması iyi olur DC modeli gece fotoğraflarında iyi değildir. lenste çizik var mı vs vs.

• quote:

Cruzer26: büyük ihtimal yaparlar en iyisi gidip konuş

bahtsız35 : 2. el alırken internet üzerinden almayın derim. fotoğraflara aldanmayın mümkünse gidip buluşun adamla makineyi elinize alın inceleyin hatta mümkünse bir fotoğrafçıda buluşun fotoğrafçı baksın makineye gerçi DSLR makineler kolay kolay sorun çıkarmaz ama aldıktan sonra biryerinin arızalı olduğunu öğrenmek hoş olmaz ayrıca 3000 shutter iyiymiş ben 2 yaz ayında 5000 kare çektim ve mutlaka lensi de inceleyin IS li olması iyi olur DC modeli gece fotoğraflarında iyi değildir. lenste çizik var mı vs vs.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-acil-satilik-15-ay-garantili-tertemiz-canon-1100d-95419826/detay/

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.