Şimdi Ara

Canon EOS 1100D Kullananlar Kulübü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.360
Cevap
25
Favori
135.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ezimuse

Beni de ekleyin beni Ürünüm kargoda şu an 18 55 + 50mm lens ile 2 gibi elimde

Adınızı gun ıcınde lısteye ekleyecegım. Hayırlı olsun aramıza hosgeldınız :) sormak ıstedıgınız bırsey olursa burada bızımle paylasabalırsınız ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim
  • siparişimiz sevkedilmiş bakalım hayırlısı
    dslr hakkında en ufak bi fikrim yok. bi yaz 550d ile 100-150 kare oto modda çektim sağı solu hayran kaldım makineye. ama bütçem yetmemişti (hala yetmiyor )
    sabah goldda gördüm hemen aldım
    acaba 1100d ile 550d performansını yakalayabilir miyim. bildiğim kadarıyla aynı 18-55 lensi kullanıyorlar. fotoğraf kalitesi olarak değil de çekim hızı anlamında soruyorum.
    bir de 550d'nin vizöründe sensör vardı. vizörden bakarak çektiğinizde lcd ekranı kapatıyordu. 1100d'de sensör yok sanırım. manuel kapatıp açıyoruz diye tahmin ettim.
    gold bi oyun yapmazsa yarın yada pazartesi elimde olur inşallah
    bol bol soru soracağım gibi geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: wingnroses

siparişimiz sevkedilmiş bakalım hayırlısı
    dslr hakkında en ufak bi fikrim yok. bi yaz 550d ile 100-150 kare oto modda çektim sağı solu hayran kaldım makineye. ama bütçem yetmemişti (hala yetmiyor )
    sabah goldda gördüm hemen aldım
    acaba 1100d ile 550d performansını yakalayabilir miyim. bildiğim kadarıyla aynı 18-55 lensi kullanıyorlar. fotoğraf kalitesi olarak değil de çekim hızı anlamında soruyorum.
    bir de 550d'nin vizöründe sensör vardı. vizörden bakarak çektiğinizde lcd ekranı kapatıyordu. 1100d'de sensör yok sanırım. manuel kapatıp açıyoruz diye tahmin ettim.
    gold bi oyun yapmazsa yarın yada pazartesi elimde olur inşallah
    bol bol soru soracağım gibi geliyor

1100D saniyede 3 kare çekiyo 550D 4 kareye yakın. Bildiğim kadarıyla yeni modellere vizör sensörü koymuyolar çünkü 600D de de yok diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gky05

Bildiğim kadarıyla yeni modellere vizör sensörü koymuyolar çünkü 600D de de yok diye biliyorum.

Merhaba,
    600d modelinde vizör sensörü yerine üst kısımda display tuşu var,ama yeni 650d'de sanırım bu tuşu da kırpmışlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.james

quote:

Bildiğim kadarıyla yeni modellere vizör sensörü koymuyolar çünkü 600D de de yok diye biliyorum.

Merhaba,
    600d modelinde vizör sensörü yerine üst kısımda display tuşu var,ama yeni 650d'de sanırım bu tuşu da kırpmışlar..

1100D de de display tuşu var sadece üstte değil lcdnin yanında
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: c.james

quote:

Merhaba,

1100D de de display tuşu var sadece üstte değil lcdnin yanında

Evet display tuşu 1100d modelinde de var.Siz önceki mesajınızda yeni modeller ve 600d modeline de değindiğiniz için konuya açıklık getirmek istedim..

• Merhaba arkadaşlar, bende uzunca bir dönem 4 farklı canon compact makinenin ardından az önce EOS 1100D sahibi oldum.

DC Kit lens ile 900TL'ye satın aldım GOLD kampanyasından, Canon Eurasia Garantili ve 1günde teslim edilmesi gerçekten memnun etti. İlk gözüme çarpan lensin önündeki kapağı bir ip ile gövdeye tutturabiliyor muyuz ? Çıkarıp takarken kaybolacak düşecek diye korkuyorum Şarj olduktan sonra biraz kurcalamaya başlayacağım makinayı bakalım ilk etapta biraz karışık gözüktü gözüme...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitozcan

Merhaba arkadaşlar, bende uzunca bir dönem 4 farklı canon compact makinenin ardından az önce EOS 1100D sahibi oldum.

DC Kit lens ile 900TL'ye satın aldım GOLD kampanyasından, Canon Eurasia Garantili ve 1günde teslim edilmesi gerçekten memnun etti. İlk gözüme çarpan lensin önündeki kapağı bir ip ile gövdeye tutturabiliyor muyuz ? Çıkarıp takarken kaybolacak düşecek diye korkuyorum Şarj olduktan sonra biraz kurcalamaya başlayacağım makinayı bakalım ilk etapta biraz karışık gözüktü gözüme...

Oncelıkle hayırlı olsun. Lensın onundekı kapaga kendınız ıp baglayabılırsınız fakat ben tercıh etmıyorum cunku fotograf cekerken yanımda bırsey sallanması bek hos olmaz :) makıne ılk kez dslr kullanan bırı ıcın karısık gelebılır fakat kullanması ve menulerı oldukca kolaydır.ayrıca makıneyı ve dslr makıne olayını daha ıyı anlamanız ıcın enstantene,dıyafram,ıso kavramlarını ogrenebılırsınız.hatta Kutay Kösem adlı bırının cok guzel vıdeoları var sıze faydası olabılır ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitozcan

Merhaba arkadaşlar, bende uzunca bir dönem 4 farklı canon compact makinenin ardından az önce EOS 1100D sahibi oldum.

İşe bak ya.Şansıma mıçıyım.Ben ikinci elini 950 ye aldım 1 ay önce şimdi 900 e sıfırını sattılar.

• benim makinem de ertesi gün geldi. teşhir ürünü değil ve eurasia garantili.
    ilk şarjdan sonra epey bi foto çektim.
    o kadar kötü ki çektiklerim anlatamam. auto modda a570le daha iyi pozlar çekiyodum
    kapalı alanda auto modda flaşlı flaşsız sonuçlar çok kötü
    gündüz güzel ama güneş batınca tanınmaz halde

öğrenebilecek miyiz biz bu işi
    yoksa makinde mi var bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: wingnroses

benim makinem de ertesi gün geldi. teşhir ürünü değil ve eurasia garantili.
    ilk şarjdan sonra epey bi foto çektim.
    o kadar kötü ki çektiklerim anlatamam. auto modda a570le daha iyi pozlar çekiyodum
    kapalı alanda auto modda flaşlı flaşsız sonuçlar çok kötü
    gündüz güzel ama güneş batınca tanınmaz halde

öğrenebilecek miyiz biz bu işi
    yoksa makinde mi var bişey

ISO değerlerini ayarlayın... ISO değeri kaç şuan sizin?
  • Benim sensör de 3 4 tane toz var sanırım. Lensi değiştirmeme rağmen videoda çok belli oluyor. Fotoğraflarda çok sıkıntı yok yine de. Önerebileceğiniz lens temizleme kiti var mı pahalı olmayan ?
  • iso değerlerine bakmadım
    ilk dslr makinem
    önceki kompakt makinemle çektiğim fotolarla kıyaslayarak yazdım
    şunu öğrenmek istiyorum, ben bilmediğimden mi çekemedim yoksa gece kapalı alan çekimlerinde mi sorun var
    tamamen bilmediğimden soruyorum

şöyle bişey de söyleyeyim
    a570is'le manuel ayarlarda iso değerlerini değiştirerek bişeyler yapıyodum oluyodu

bu işi nerden öğrenicem ben
  • evdeki bütün odalarda sarı ışık veren ampuller takılı
    ne yaptıysam fotoların sapsarı çıkmasına engel olamadım
    bütün wb modlarını denedim
    zaten en yakın sonuç tunstenle alınıyor o da yine sapsarı
    flaş kullanınca bi nebze iyi ama flaşlı çekmek istemiyorum
    zaten kendi flaşı de istediğim ışığı vermiyor

bana biri bunun çözümü ile ilgili bi kaynak verebilir mi
    kitap olur blog olur farketmez
    kutudan çıkan görsel eğitime bakmadım henüz
    belki de işime yarar bilmiyorum

objektifimde de is yokmuş hiç dikkat etmedim

a570imi evime girip çalan hırsızı yaklasam 1100dyi komple yedirirdim herhalde
    a570imi o kadar özledim 1100deden de o kadar pişman oldum
    sizce olmalı mıyım
  • Oncelıkle otomatık moddan kurtulun hatta oto mod ve altındakı modların yazısını sılsenız bıle yerıdır :) enstantene dıyafram ve ıso kavramlarını ogrenıp M modunu kullanın ya da bıraz pratık yapıyım dersenız P modunu kullanın makınenın cozunurlugunun yuksek olup olmadıgını kontrol edın ( belkı dusuk ayarda kalmıs olabılır)

Ama ıso konusu hakkında bol bol bılgı edınmeye calısın ısoyu auto da bırakırsanız ıstedıgınız kalıteyı yakalamayazsınız.

Beyaz dengesı hakkında bılgı edınmenız de yararınıza olacaktır.dslr makıne bıraz emek ıster ama ogrenınce cıdden cok kolay bı hale gelıyor ;)

• quote:

Oncelıkle otomatık moddan kurtulun hatta oto mod ve altındakı modların yazısını sılsenız bıle yerıdır :) enstantene dıyafram ve ıso kavramlarını ogrenıp M modunu kullanın ya da bıraz pratık yapıyım dersenız P modunu kullanın makınenın cozunurlugunun yuksek olup olmadıgını kontrol edın ( belkı dusuk ayarda kalmıs olabılır)

Ama ıso konusu hakkında bol bol bılgı edınmeye calısın ısoyu auto da bırakırsanız ıstedıgınız kalıteyı yakalamayazsınız.

Beyaz dengesı hakkında bılgı edınmenız de yararınıza olacaktır.dslr makıne bıraz emek ıster ama ogrenınce cıdden cok kolay bı hale gelıyor ;)

işte bu böyle bi cevap bekliyorum. yani sorun bende.

şöyle bi yazıya denk geldim

Valla ben DC versiyonunu kullanıyorum ama ayrıca 50mm f1.8 var elimde gece bununla çekim yapıyorum yoksa 18-55 DC ile gece çekimlerinde sıkıntı yaşarsınız.Eğer DC alcaksanız da ileride gece çekim yapmak için düşük f değerine sahip bir lense mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

en son denediğimde f değerinin 2,5 yada 3'ün altına inmediğini farkettim
    acaba bu 50mm lense ihtiyacım olur mu
    18-55 lens beni idare eder mi

• Denk geldıgın o yazı zaten bana aıt :) sende IS mı var DC mı var bılmıyorum ama genel olarak soyle dıyebılırım.50 mm f1.8 yanı dusuk f degerıne sahıp lensler genellıkle gece trıpodsuz, flassız fotograf cekmek ya da arka planı flu yapmak ıcın kullanılan bır lensdır. Ha gunduz kullanamazmısın kullanırsın ama gunduz alacagın performans 18-55 den cok da farklı olmayacaktır. Eger lensınde IS varsa ılk etapta 50 mm dusunme o lens senın cogu seyı ogrenmenı saglar. Ama dc modelı kullanıyosan gece cekımlerınde trıpod ve flas kullanarak bu ısı telafı edebılırsın. (Ya da butcen uygunsa 50 mm alman cok daha guzel olur)

Ek olarak eger makınenın ıyı fotograf cekmedıgını dusunuyosan forumlarda o makıne ve kullandıgın lensle cekılmıs fotografları bulup karsılastırma yapabılırsın.

• Ben de tam aksine otomatik mod dışında henüz çekim yapamıyorum, enstantane veya diyafram ayarını uygun seçemediğim için kesin birşeyler ters gidiyor ve kare boşa gidiyor :/ Pek fazla çekim yapamadım ama genel olarak makinadan memnunum, portre çekimleri kompakt makinadan sonra epey hoşuma gitmeye başladı. DC Kit ile çok sorun yaşarsam ucuz yollu IS Kit Lens alayım diyorum 100-150TL civarına, ileride farklı bir lense geçersem de kolayca satarım herhalde...

Lowepro çanta aldım epey kullanışlı, iş görecek bir Tripod da bulabilirsem ( 50-80TL gibi bir mebla düşünüyorum ) haftasonu manzarası bol yerlere gideceğim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.