Şimdi Ara

Canon EOS 1100D Kullananlar Kulübü (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.360
Cevap
25
Favori
135.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
Giriş
    bende aynı yerden almıştım...
  • ilk internet alışverişimizdi eğer bi sıkıntı çıksaydı evdekilerle baya bi tartışma çıkardı ama çok şükür bi problem olmadı :)
  • Şuan en ucuz nerden satın alabilirim ben bu cihazı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akakçeden aratırsan 850-900 arasında bulabilirsin
  • Beyler canon 1100d yerine 200 lira daha fazla verip 1200D aldım çok süper makina herkese tavsiye ederim
  • merhaba mastır tezim için foto çekeceğim

canon eos 1100d ve 18-55 mm makinem var.
    tezim için 2-3 cmlik böceklerin fotolarını çekeceğim ama görüntü makineye tam ve bütün olarak girmiyor ne yapmam lazım
    lensi ters takıp yaklaşmaya çalıştım. bu sefer görüntü ekrana sığmıyor
    slr makinede acemiyim. siyah zemin üzerinde ölü örnekleri çekmeye çalışıyorum

tez için böceklerin makro foto çekimi

Canon EOS 1100D Kullananlar Kulübü

• Selam arkadaşlar, benim makinede son zamanlarda, resimde böyle bozulmalar çıkmaya başladı, nedendir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Makinenin Shutterini Kontrol Edin derim :)
  • Shutter sayısını nasıl öğrenebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veysell.Ozsr

Eğer raw formatını işlemek istiyorsanız Adobe Photoshop CS5 yazılımını kurmanız gerekiyor ama dikkat edin CS5 olmak zorunda diğer sürümlerde çalışmıyor diye biliyorum. Birde eğer raw formatında çektiğiniz resimleri sadece bakmak istiyorsanız bunun için Microsoft un Codec paketi var yükleyebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz fotoğrafı Photoshop a atıp işleyebilirsiniz.

Adobe lightroom da raw formatı işleyebiliyoruz bildiğim kadarıyla yanlış mı biliyorum acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

quote:

Orijinalden alıntı: Veysell.Ozsr

Eğer raw formatını işlemek istiyorsanız Adobe Photoshop CS5 yazılımını kurmanız gerekiyor ama dikkat edin CS5 olmak zorunda diğer sürümlerde çalışmıyor diye biliyorum. Birde eğer raw formatında çektiğiniz resimleri sadece bakmak istiyorsanız bunun için Microsoft un Codec paketi var yükleyebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz fotoğrafı Photoshop a atıp işleyebilirsiniz.

Adobe lightroom da raw formatı işleyebiliyoruz bildiğim kadarıyla yanlış mı biliyorum acaba?

lightroomda da raw formatini isleyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan63

merhaba mastır tezim için foto çekeceğim

canon eos 1100d ve 18-55 mm makinem var.
    tezim için 2-3 cmlik böceklerin fotolarını çekeceğim ama görüntü makineye tam ve bütün olarak girmiyor ne yapmam lazım
    lensi ters takıp yaklaşmaya çalıştım. bu sefer görüntü ekrana sığmıyor
    slr makinede acemiyim. siyah zemin üzerinde ölü örnekleri çekmeye çalışıyorum

tez için böceklerin makro foto çekimi

soru sorulali uzun zaman gecse de cevaplayim belki baskasinin isine yarar.
    lensi ters bağladığınızda acı genişledikçe yakinlastirma orani artar. yani 55 mm ile ekrana sığan konu 18 mm ile sıgmayabilir. ayrica ters baglama ile cekmek istediginiz konunun cok küçük bir bölumu net cikar. tamamini net cekebilmek icin diyaframi kisik tutmalisiniz. bu durumda daha fazla isiga ihtiyaciniz olacak. net alan yine yetmezse focus stacking teknigini uygulamalisiniz. bu teknik yeni baslayanlar icin zor bir tekniktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamil_3545 -- 19 Ocak 2016; 14:34:27 >

• Herkese merhaba. Bir arkadaşım 400 liraya canon 1100D + 18 55 kit lens + 75 300 iii lens + 4 gb hafıza kartı + çanta veriyor. Sizce bu fiyat iyi mi? Almalı mıyım? 75-300 işe yarar mı yoksa kolayca satıp 50 mm lens alabilir miyim?

Not: Daha önce DSLR kullanmadım, ilk deneyimim olacak fakat bayağı hevesim var. 1-2 hafta takılıp sıkılacak biri değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cCc_lollol_cCc -- 9 Eylül 2016; 2:53:09 >
  • cCc_lollol_cCc C kullanıcısına yanıt
    Fiyat bana baya iyi geldi , 50mm sizin tercihinize kalmış , portre çekimi istiyorsanız 50mm alın kesinlikle
  • Arkadaşlar bir sorum olacak idi.
    1100 d 27 bin shutter sayısı var.
    18-55 lens ile 400 tl ? alınır mı ne diyosunuz ?

• Yok mu hala 1100D kullanan? Konuyu biraz canlandıralım.

Canon EOS 1100D
    EF-S18-55mm f/3.5-5.6 III
    ƒ/22.0 18.0 mm 1/8 ISO-100

• 1100d De Bluetooth var mı?

• 2 hafta önce aldım güzel makine amatörüm var mı kullanan hala?

• 1100d makinemi satmayı düşünüyorum. düşünen varsa PM
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.