Binbaşı
11 Nisan 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Bilgisayar kasamın odamda epey yer kaplaması ve kablo karmaşası sebebiyle, PC masasının altındaki çekmeceye laptopı atıp LCD,Klavye,Mouse ile kullanabileceğim ucuz yollu bir çözüm arıyorum.

Mevcut sistemim; yıllar önce topladığım Athlon 64 X2 2,4Ghz, 2Gb DDR2,500gb 7200rpm disk vs. geri kalan herşeyi onboard

600-700TL civarına satılan - celeron işlemcili ? - herhangi bir laptop bu sistemden daha mı kötüdür ?

- Şarj kapasitesi önemli değil, laptopı yerinden kımıldatmayacağım muhtemelen
- Ekran hiç önemli değil LCD ile kullanacağım
- CD sürücünün kapağını ne zaman açtığımı unuttum, olmasa da olur
- En son oynadığım oyunu hatırlamıyorum CS veya Age of Empires olabilir...

+ En azından yukarıdaki sistemimden daha kötü olmasın
+ Depolama çok kısıtlı olmasın, fotoğraf-video vs. erişirken ısınıp kasmasın
+ Resim boyutlandırma ve birkaç efekt işini yapabilecek kadar foto-video editör çalıştırabilsin
+ Video izlerken sorun yaşatmasın
+ USB 3,0, HDMI vs. olmalı
+ 3-4 Yıl kullanacağım için saçma sapan hatalar verip çökmesin, ayda yılda bir dışarı çıkarırsam plastiği kasası elimde kalmasın.

Ne dersiniz şu cihazlar işimi görmez mi ? Çek vs. sebebiyle N11 veya varsa diğer kampanya ürün tavsiyeleri çok makbule geçer

http://www.n11.com/lenovo-59-392944-b590-1005m-2gb-320gb-156free-dos-P17255713

http://www.n11.com/lenovo-g500-59-390097-2020m-4gb-500gb-ob-156-free-dos-P17257089

Şuan en iyi fiyatlar nerede var onu da pek bilmiyorum, ucuz birşey alıp işi çözmek istiyorum yoksa almışken şu bu sonu yok.
.silinebilir
-Normal uydu yayını izlenecek
-Ayda yılda bir usb den film izlenir veya laptop bağlanabilir
-Oyun konsolu kullanmıyorum
-LCD ile LED farkını, hatta 50hz 100hz farkını bile bakıp ayırabilen birisi değilim
-10 adet HDMI vs. bulunması hiç mi hiç önemli değil

Aslında 1000Tl gibi bir rakama 32" LCD tv arayışıyla çıkmıştım fakat aşağıdaki seçenekleri görünce limiti 1400TL civarına çekip 40" ve mümkünse Led bir tv almak istiyorum. Hisense görüntü kalitesi oldukça hoşuma gitti, özellikleri de gayet iyi gözüküyor fakat Vatan'daki Samsung da aynı özelliklerde ve daha uygun fiyata satılıyor. 40D5003 için neler söyleyebilirsiniz ?

Veya Carrefour'dan Toshiba'yı alıp 400TL cüzdanımda mı bırakmalıyım. Özellikle bu model kullanıcıları fikir belirtirse sevinirim...

Hisense 40T28 40" LED TV , 1920x1080p, 100Hz, Usb,Mkv destekli - 1400 TL

http://www.antekteknoloji.com.tr/Page/Products/Details.aspx?PID=41

SAMSUNG 40D5003 40"LED TV, 1920x1080,100Hz, USB,HDMI, UE - 1350 TL
http://www.vatanbilgisayar.com/Televizyon/samsung-ue40d5003-led-tv-full-hd-102-cm,-1920x1080,-usb,hdmi,-cmr-100hz,-ue40d5003/productdetails.aspx?I_ID=56357#allImages

Toshiba 40VL833 40"LCD TV, 1920x1080p, 100Hz, Usb,Mkv destekli - 1050TL
http://www.bimeks.com.tr/urun/118180/toshiba-40lv833-40-lcd-tv.aspx#photos

Panasonic TX-L37E3E 37" LED TV, 1920x1080,
http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/panasonic-tx-l37e3e-led-full-hd-94-cm-lcd-tv,-1920x1080,-3-mil:1,-3xhdmi,-tx-l37e3e/productdetails.aspx?I_ID=53838
Merhaba,

Konsol olayına uzun zamandır uzak kaldım, yeğenim için ucuz yollu bir wii temin etmek istiyorum. Yaptığım ön araştırma sonucunda cebimizden en aşağı bir 500lira çıkacak gibi gözüküyor.

* Bu aletin 2.el piyasası vs. nedir ?
* Broşürlerde bazen görüyorum sports pack, wii fit vs. gibi versiyonları var, hangisini almak gerek ? Piyasada düz hiçbirşeysiz satılan Wii'lerde varmı ?
* Wii yanında olmazsa olmaz 2.kol vs. gibi aksesuarların maliyeti nedir ?
* Oyunlarını kadıköy vs. yerlerde rahatça bulabilirmiyiz

Bu gibi konularda bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler..
silinebilir,gerek kalmadı...
Ek yerleştirme ile ikü ye burslu girme ihtimalim var,başka alternatifim yok. Özel üniversitede burslu okumak biraz riskli gibi ama kalmadan,disipline gitmeden 5sene geçiririm gibi geliyo...Ne dersiniz bu okul için ? Dizilerdeki gibi cebime uyuşturucu koyup bursumu iptal ettirirlermi Yada sınavları çok kasış yapıp her türlü zorluğu çıakrtırlar mı ? Özel üniversitelerde okuyan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim...
Arkadaşlar bilgisayarımda Macromedia Flash 8 kurmaya kalktığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

"The Install Script Engine is missing from this machine. If available, please run ISScript.msi or contact your support personnel for further assistance."

Windows Installer 3.1 kurulu bu arada ama hatanın nedenini anlayamadım. ISScript.msi hakkında bilgisi olan var mı ? İlgilendiğiniz için teşekkürler...
Arkadaşlarwww.mykarot.com adresi için hazırladığım hareketli görüntülerin bir kısmı tarayıcı tarafından gösterilirken bir kısmı gösterilmiyor. Kendi makinemde Explorer ile sorunsuz Firefox ile ise bir kısmını göremezken bazı bilgisayarlar da ise durum tam tersi.

Tüm animasyonları Swish'ile hazırladım ancak gösterilen animasyonlar ile gösterilmeyenlerin bir farkı olmamasına rağmen sorunu anlayamadım. Örneğin sayfadaki Flash video bazı tarayıcılarda gösterilmiyor. Oysa alttaki görüntü sorunsuz gösteriliyor. Firefox ve Explore için tüm eklentiler yüklü , zaten flash player ile ilgili bir sorun olsa diğer animasyonları göremezdim.
Bu durumda sorun nerede anlayamadım :roll:
Arkadaşlar 3yıldır severek kullandığım Canon A70'im geçen gün ekrana anlamsız bir görüntü vermeye başlamıştı. Bunun üzerinde erkayalar teknik servisine götürdüğümde bana DC Lens açık kalmış, DC Unit değişecek dediler. Bu işlem için 140YTL ücret talep ettiler.

Erkayalar'ın fiyat politikasını biliyorum yıllardır Canon ürünlerini 2 hatta 3katına sattılar. Acaba şimdi makinemi hiç tamir ettirmeden üzerine biraz daha koyup orta halli bir Kodak ürünü mü alsam ? Yada Erkayalar dışında başka bir yere makinemi yaptırabilir miyim ? Çok kötü zaman denk geldi bu sorun siz olsanız ne yapardınız ? Teşekkürler...
Arkadaşlar daha bu sabah online olmama rağmen msn'de oturum açamıyorum karşıma şöyle bir mesaj geliyor "Şu hata nedeniyle MSN Messenger Kapatıldı : Parametre Hatalı" ve program kapanıyor... İşin garibi başka hesaplarla oturum açabiliyorum yada telefon ile kendi hesabımı açabiliyorum... Msn 7 kullanıyorum ancak msn 7.5 ve webmsn denedim yinede açamadım ... Sizde böyle bi sorunla karşılaştınızmı sizce nedendir ?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.638
İkinci El Bölümü Mesajları: 655
Konularının görüntülenme sayısı: 58.486 (Bu ay: 241)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 25 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.