Şimdi Ara

Canan Karatay, Kıyamet Koparan Sözleri İçin 'ifade Özgürlüğü' Dedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Vegan demek tahıl beyin demektir" sözleriyle dikkatleri üzerine çeken Canan Karatay, katıldığı canlı yayında ifade özgürlüğü kapsamında bu görüşlerini dile getirdiğini açıkladı.

'Veganlar tahıl beyinlidir' sözü ile büyük tepki çeken Canan Karatay'a 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Karatay'dan bu haberin ardından yeni açıklama geldi.

CANAN KARATAY'DAN AÇIKLAMA VAR

'Vegan demek tahıl beyin demektir' diyen ve veganların büyük tepkisini çeken Prof. Dr. Canan Karatay hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak' suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Karatay, dün Habertürk TV canlı yayınında hem suç duyurusu hem de bu sözleri hakkında yine çok tartışılacak ifadeler kullandı.

"İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ" DEDİ

'Veganlar tahıl beyinlidir' sözünün arkasında olduğunu ifade eden Karatay, suç duyurusu hakkında, kendisine soruşturma da açılabileceğini söyleyerek kendisinin ifade özgürlüğü kapsamında bu görüşlerini dile getirdiğini açıkladı. Karatay, dernekleri muhatap almadığını ve "halkın uyanması, bilinçli olması" için bu tarz açıklamalarda bulunduğunu ifade etti.

'TAHIL BEYİN' KİTABINI ÖRNEK GÖSTERDİ

Karatay, 'tahıl beyin' tartışmasıyla ilgili, "Hipokrat diyor ki; Ne yerseniz osunuz. Tahıl yerseniz, tahıl beyinli olursunuz" dedi. Karatay, Amerikalı bir bilim insanı tarafından yazılan 'Tahıl Beyin' kitabını da örnek gösterdi. İnsan vücudunun yapısının, yüzde 60 su, yüzde 20 protein, yüzde 19 yağ, yüzde 1 karbonhidrattan oluştuğunu söyleyen Karatay, tahılların yüzde birlik kısıma denk geldiğini ve bitkilerde bulunan protein ya da tahıllardaki proteinin çok az olduğunu ve insanın vücudunun bunun kullanamadığını savundu. Karatay bunun sonucunda düşünce eksikliğinin arttığını söyledi.

"OT YİYORSUNUZ, OT DA CANLI"

Karatay şöyle konuştu: "Ben hekim olarak konuşuyorum. Derneklerle alakam yok. B12'leri eksik, D vitaminleri eksik. Tereyağ yemiyorlar, süt içmiyorlar. Eksik olursa bilin ki beyinde düşünme kabiliyeti zayıflıyor. Yargılama, sorgulama azalıyor. Veganlarla konuştuğumuzda 'ot da yiyorsunuz, ot da canlı' dedim. 'A o da mı canlı hocam' dediler."
    https://www.sondakika.com/haber/haber-canan-karatay-kiyamet-kopartan-sozleri-icin-11517752/

• Bu şarlatanın doktorluğunu da bir alamadılar gitti. Yürüyen halk sağlığı tehdidi.
  • Canan hoca resmen orta çağda lince uğrayan Galile gibi...

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CE44A8738 -- 8 Aralık 2018; 14:24:3 >
  • Canan hocayı eleştirenler kilolu, tatlı bağımlısı, bilgisiz kişilerdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkenin okumuşu da cahil maalesef, tamam veganları sevmezsin anlarım ama koyun beyinli, ot yiyen gibi gibi aşırı ofansif ifadelere gerek var mı ya veganlar yanlış besleniyorlar de geç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F01EF196D

Bu şarlatanın doktorluğunu da bir alamadılar gitti. Yürüyen halk sağlığı tehdidi.
    bilimi, işinize geleni doğrulatma aracı olarak görüp de ezberlenmiş şeylerin karşısına gerçekler çıktığında çıldırmanızı komik buluyorum

bu kadına şarlatan diyebilmen için onun okuduğu kitapları, araştırmaları, bilimsel makaleleri , alıntı yaptığı doktorları akademisyenleri yalayıp yutmuş olman lazım ki anti tez üretebilesin...

kör ateizm in (normal ateistler alınmasın ) inkar kültürü heryerine işlemiş ne yazık ki kusura bakma.

lafa gelince bilim bilim işine gelmeyince şarlatan.. oldu anam

al bak hiçbir şey için geç değil burdan başlayabilirsin öğrenmeye

Canan Karatay, Kıyamet Koparan Sözleri İçin "ifade Özgürlüğü" Dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 8 Aralık 2018; 15:55:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CE44A8738

Canan hoca resmen orta çağda lince uğrayan Galile gibi...

.
    Orta çağ olsa duramazsın. Taş devrindeyiz.
  • quote:

Bu şarlatanın doktorluğunu da bir alamadılar gitti. Yürüyen halk sağlığı tehdidi.
    ironi yapıyorsun umarım.

karatay bunları amerika'da söyle sermaye tarafından paramparça edilirdi.
  • Bir ara almışlardı falan tekrar nasıl geri alındı anlamıyorum. Ha söylediği doğrudur, ifade özgürlüğüdür. Tıpkı benim kendisine şimdi bunak diyecek olmam gibi; Bunak Canan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

bilimi, işinize geleni doğrulatma aracı olarak görüp de ezberlenmiş şeylerin karşısına gerçekler çıktığında çıldırmanızı komik buluyorum

bu kadına şarlatan diyebilmen için onun okuduğu kitapları, araştırmaları, bilimsel makaleleri , alıntı yaptığı doktorları akademisyenleri yalayıp yutmuş olman lazım ki anti tez üretebilesin...

kör ateizm in (normal ateistler alınmasın ) inkar kültürü heryerine işlemiş ne yazık ki kusura bakma.

Alıntıları Göster
    Bilimi "işine geleni doğrulatma aracı" olarak gören sizin gibilerdir. Bilim gerçekleri arar, söyler. Canan Karatay tam anlamıyla bir şarlatandır. Doğru düzgün bir tane bile akademik çalışması yoktur. Alıntı yaptığı kaynakları doğru aktarmadığı da kanıtlanmıştır.

Bu konuyu bile ateizme bağlayana normal gözle bakamam. Sizin bilimin b'sinden haberiniz yok ki bir şarlatanı parlatmak için bana başka bir şarlatanın kitabını öneriyorsunuz. Bilim ciddi iştir, kaba etten sallama bilgilerle bilim yapılmaz. Bulursun kanıtını, yaparsın deneyini, yazarsın makaleni, sonra ben bilim yaptım dersin. Oradan buradan aşırdığı komplo teorilerini televizyonlarda, gazetelerde satanları ciddiye alanlar benim nazarımda düşük zekalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-005109EE3

ironi yapıyorsun umarım.

karatay bunları amerika'da söyle sermaye tarafından paramparça edilirdi.

Alıntıları Göster
    Çok ciddiyim.

Bu tip şarlatanların anavatanı zaten ABD. Kimsenin de paramparça edildiği yok. Elin soytarılarıyla mı uğraşacak "sermaye".
  • Bu kadın göğüste kas olmaz mı ne demişti bir ara
  • Kendi bulduğu bir ifade değildir, Grain Brain, best-seller oldu ABD'de... basit bir Google araması yapmaktan aciz ingilizce bilmeyenlere ne desek boş tabii

• eee, simdi et yiyenler okuz beyin, domuz beyin, koyun beyin, esek beyin mi oldu?

• Calisma yapmasina gerek yok ki her doktor calisma mi yapacak? Ayrica hani nerde alinti yaptigi kaynaklar yanlismis. Kitaplarinda alintilari var bir suru.

• quote:

Orijinalden alıntı: Some guy

Calisma yapmasina gerek yok ki her doktor calisma mi yapacak? Ayrica hani nerde alinti yaptigi kaynaklar yanlismis. Kitaplarinda alintilari var bir suru.
    Akademik kimliği varsa elbette yapacak. Yapmayacaksa da bilimsel unvanlarını adının önüne yazmayacak. Kendi çıkarına kullanmayacak.

Zaten çoğu zaman kaynak kullanmıyor, kaba etinden uyduruyor. Kullandıklarını nasıl tahrif ettiği de Tayfun Uzbay tarafından şöyle ifşa edilmişti: https://eksisozluk.com/entry/76556255
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Alıntıları Göster
    Karatayin amacı halka iyilik değil. Popülerlik ve kitap satmak.

Soracağın herhangi bir doktorun ise bir parasal beklentisi yok. Artniyetli değilse sana neden yalan söylesin?

Karatay gibi binlerce prof var bu ülkede ,onlar da aynı şeyi söylüyorlar merak etme. Bu insan şarlatandir.

Karatay faz yağlı sekerli yemeyin , bol spor yapin dese sence milyoner olabilir miydi? Yok .o yüzden bardakla zeytinyağı için diyor.milyoner olmak için.

Beki herhangı bir aile hekimine gitsen ne der? Fazla yağlı şekerli yemeyin , bol sebze ve bol spor yapın.

Peki aile hekiminin parasal bir bağlantısı var miydi? Yok. Maaşı belli .sana doğru bildiğini söylüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Çok ciddiyim.

Bu tip şarlatanların anavatanı zaten ABD. Kimsenin de paramparça edildiği yok. Elin soytarılarıyla mı uğraşacak "sermaye".

Alıntıları Göster
    hiç bir halt bilmiyorsun
    daha fazla kendini rezil etme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-005109EE3

hiç bir halt bilmiyorsun
    daha fazla kendini rezil etme

Alıntıları Göster
    Şarlatan fanboyları da hiç çekilmez oluyor. Umarım Canan Karatay'ı bireysel olarak dinliyorsunuzdur da çevrenizin sağlığını da tehlikeye atmıyorsunuzdur.
  • Hocanın çoğu sözü tutarlı ve insanların yararına . Mesela şekerli gıdalara karşı duruşu. Şahsen şekerli gıdaları bıraktım gibi. Yani önüme gelmedikçe yemiyorum . İleride hepten bırakmayı istiyorum. Bu gerçekleri kaç kişi tv lerde dillendiriyor Canan Karatay dan başka . Hocanın saçmaladığı noktalar varsa tartışılır ama kendisi halkın faydasını düşünüyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.