DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Çanak anten olmadan cihaz üzerinden uydu yayını alınabilir mi?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
100
Cevap
2
Favori
97.428
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Uydu Teknolojileri ve Dijital Yayın >> TV Kartları ve Uygulamaları >> Çanak anten olmadan cihaz üzerinden uydu yayını alınabilir mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      461 Mesaj
      17 Ocak 2012 22:42:43 Konu Sahibi
      Arkadaşlar daha önce sorulduysa kusura bakmayın. Bulunduğum yerde çanak anten kullanmak yasak, benimde LCD televizyonum var ancak sadece analog kanalları izleyebiliyorum, çanak anten kurmadan uydu yayını izleyebileceğim bir cihaz ya da yöntem var mıdır? (kablo tv vb. alt yapı yok) Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

alsidoga
    • Yarbay
      4517 Mesaj
      17 Ocak 2012 22:47:23
      quote:

Orijinalden alıntı: alsidoga

Arkadaşlar daha önce sorulduysa kusura bakmayın. Bulunduğum yerde çanak anten kullanmak yasak, benimde LCD televizyonum var ancak sadece analog kanalları izleyebiliyorum, çanak anten kurmadan uydu yayını izleyebileceğim bir cihaz ya da yöntem var mıdır? (kablo tv vb. alt yapı yok) Yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşım...dünya üzerinde uydu yayınlarını uydu anteni kullanmadan sadece uydu alıcıyla televizyon üzerinden izlemenin imkanı yoktur şeklinde biliyorum...dikkatinizi çekerim...bilgilerinize sunarım...

hiremco zapper uydu ve iptv yayını...netmaster kablonet modem...schaub lorenz plazma televizyon...samsung laptop...samsung galaxy j-2 akıllı telefon...filmon online mobil tv...sony dream machine alarm radio clock...lg lcd tv...netflix paketi...tv exe online world tv programı...next hc 12 teledünya settopbox üst paketi+vizyon paketi...playstation oyun makinası...canon video kamera...samsung dijital fotoğraf makinası...apple tv setbox...filmbox paketi...renault clio 2014 model...renault megane 2015 model...
    • Binbaşı
      1352 Mesaj
      17 Ocak 2012 22:57:39
      Henüz böyle bir teknoloji mevcut değil.yurtdışında mı yaşıyosunuz?

GERÇEĞİN BİR GÜN ORTAYA ÇIKMAK GİBİ BİR HUYU VARDIR
    • Yarbay
      4517 Mesaj
      17 Ocak 2012 23:20:29
      quote:

Orijinalden alıntı: *malcolmx*

Henüz böyle bir teknoloji mevcut değil.yurtdışında mı yaşıyosunuz?

arkadaşım...dünya üzerinde gelecek zaman uydu anteni kullanmadan sadece alıcı cihaz ve televizyon kullanarak uydu yayınları izlenebilirmi sence kardeşim?...merak yapıyorum forumdaşım...saygılar...

hiremco zapper uydu ve iptv yayını...netmaster kablonet modem...schaub lorenz plazma televizyon...samsung laptop...samsung galaxy j-2 akıllı telefon...filmon online mobil tv...sony dream machine alarm radio clock...lg lcd tv...netflix paketi...tv exe online world tv programı...next hc 12 teledünya settopbox üst paketi+vizyon paketi...playstation oyun makinası...canon video kamera...samsung dijital fotoğraf makinası...apple tv setbox...filmbox paketi...renault clio 2014 model...renault megane 2015 model...
    • Yarbay
      4894 Mesaj
      17 Ocak 2012 23:47:57
      Pencere içine çanak anten koyarak izleyebilirsin. Uydu sinyalleri camdan geçer sorunsuz izlersin...

|
      |

ASUS Z9PE-D8 WS ; 2 Adet Xeon E5-2689 ; 64 Gb Samsung Ram ; Xtreem 480 Gb SSD ; Zotac GTX690 ; Creative X-FI Titanium Fatal1ty Pro ; Xilence 1200W Psu
    • Yüzbaşı
      461 Mesaj
      18 Ocak 2012 00:36:08 Konu Sahibi
      anlaşılan biz analog yayınla devam edeceğiz. Misafirhane tarzı bir yerde kalıyorum. Çanak anten görüntü kirliliği yüzünden yasak. Televizyonda sadece yönetimin belirlediği kanallar analog yöntemle izleniyor ve yayınlar çok kötü. Cevaplar için teşekkürler.

|
      |

alsidoga
    • Yüzbaşı
      289 Mesaj
      18 Ocak 2012 03:28:45
      yaptım olacak coming soon

|
      |

• Yüzbaşı
      514 Mesaj
      18 Ocak 2012 10:33:24
      benzer sorunlar yaşayan bir çok insan var. çanak anteni çatıya yada duvara takamıyorlar. pencere içi çözümler sağlıklı çalışıyor mu? flat uydu antenleride mevcut bunları oda içinde kullananlar varmış. acaba verim alınabiliyor mu?

|
      |

• Yüzbaşı
      514 Mesaj
      18 Ocak 2012 10:34:42
      yaptım olacak coming soon. yazan arkadaş herhangi bir çalışmanız var mı bu konuda?

|
      |

• Yarbay
      5603 Mesaj
      18 Ocak 2012 17:32:14
      quote:

nasıl bir yerdirki bulunğunuz yer? ayrıca siz tekmisiniz orada ,veya sizden başkaları varsa onlar nasıl çözmüşlerki bu olayı?

• Binbaşı
      1352 Mesaj
      18 Ocak 2012 20:25:12
      quote:

Orijinalden alıntı: kartilkisi

Alıntıları Göster

arkadaşım...dünya üzerinde gelecek zaman uydu anteni kullanmadan sadece alıcı cihaz ve televizyon kullanarak uydu yayınları izlenebilirmi sence kardeşim?...merak yapıyorum forumdaşım...saygılar...

İllaki çanaksız uydu yayınlarının izlenebileceği günlerde gelecektir kardeşim.ama 36 yaşında olan sen ve ben o günlere erişirmiyiz Allah kerim:)

|
      |

GERÇEĞİN BİR GÜN ORTAYA ÇIKMAK GİBİ BİR HUYU VARDIR
    • Yüzbaşı
      461 Mesaj
      18 Ocak 2012 22:58:49 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: THE SUBTİTLE

Alıntıları Göster

nasıl bir yerdirki bulunğunuz yer? ayrıca siz tekmisiniz orada ,veya sizden başkaları varsa onlar nasıl çözmüşlerki bu olayı?

Misafirhane tarzında bir yer burası ancak uzun süre kalınabiliyor. Ben tek değilim elbette. Normalde odaların kendi televizyonları var 37 ekran eski tip.Sadece yönetimin belirlediği kanallar kendi sistemi üzerinden izlenebiliyor. O da analog yayından farksız hatta daha kötü. Yabancı kanallar ve müzik ağırlıklı yayınlar. Ben mesela Türk Sinemalarına hasret kaldım burada. Yerli kanal neredeyse yok.

Burada herkes istediği televizyonu odasına koyabiliyor. Görüntü kirliliği olmasın diye çanak kurmak yasak. Arkadaşlarım da benim gibi aynı dertten muzdarip. Onların adına da bu soruyu sorduğum söylenebilir. Yani bizim LCD tvlerin hiçbir nimetinden yararlanamıyoruz.

alsidoga
    • Yarbay
      5603 Mesaj
      19 Ocak 2012 17:57:02
      quote:

Alıntıları Göster

Misafirhane tarzında bir yer burası ancak uzun süre kalınabiliyor. Ben tek değilim elbette. Normalde odaların kendi televizyonları var 37 ekran eski tip.Sadece yönetimin belirlediği kanallar kendi sistemi üzerinden izlenebiliyor. O da analog yayından farksız hatta daha kötü. Yabancı kanallar ve müzik ağırlıklı yayınlar. Ben mesela Türk Sinemalarına hasret kaldım burada. Yerli kanal neredeyse yok.

Burada herkes istediği televizyonu odasına koyabiliyor. Görüntü kirliliği olmasın diye çanak kurmak yasak. Arkadaşlarım da benim gibi aynı dertten muzdarip. Onların adına da bu soruyu sorduğum söylenebilir. Yani bizim LCD tvlerin hiçbir nimetinden yararlanamıyoruz.

orada tek değilmişsiniz girişimde bulunun belkide sizin sayenizde orada bir yenilik yapılmasına neden olursunuz yötenicisi ile bir kaç arkadaş birlikte bir görüşme ayarlayın birşeyler yapın, veya oraya uyum içinde kalmayı kabul edin, diyorum,hadi kolay gelsin.

|
      |

• Yarbay
      6670 Mesaj
      19 Ocak 2012 18:07:22
      Bakona çanak anten kurulmasına izin verilmeyebilir. Yani görüntü kirliliğini önleme açısından site yönetimin bu yönde bir kararı olabilir. Site yönetimi balkonlara taktırmıyorsa, çözümünüde üretmek zorundadır.

Üretmiyorsa, hiçte çözüm yok değil. Uydudan yayın izlemede görüntü kirliliğine yol açmayacak şurdaki çözümlerden istifade edilebilir.
      http://www.mini-sat.com/

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
      Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
      Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Doğru bilginin adresi...
    • Yüzbaşı
      461 Mesaj
      19 Ocak 2012 19:18:07 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Bakona çanak anten kurulmasına izin verilmeyebilir. Yani görüntü kirliliğini önleme açısından site yönetimin bu yönde bir kararı olabilir. Site yönetimi balkonlara taktırmıyorsa, çözümünüde üretmek zorundadır.

Üretmiyorsa, hiçte çözüm yok değil. Uydudan yayın izlemede görüntü kirliliğine yol açmayacak şurdaki çözümlerden istifade edilebilir.
      http://www.mini-sat.com/

Kaldığım yerin kurulduğu zamana göre iyi ancak su anki LCD Tv'lere çok da iyi yayın sağlamayan bir alt yapısı var. Buraya konu açmadan elbette ki yönetime sıkıntıyı ilettik ancak aldığımız yanıt " sistem LCD değil tuplu Tv'lere yönelik, değiştirmek gibi bir konu da gündemde değil " olunca mecburen bir araştırma içerisine girmek zorunda kaldık Bu arada küçük uydu sistemi bizim isimizi görür temin edebileceğimiz bir yer biliyor musunuz Fotolar Mısır a ait gibi görünüyor

alsidoga
    • Yarbay
      6670 Mesaj
      19 Ocak 2012 19:29:48
      quote:

Alıntıları Göster

Kaldığım yerin kurulduğu zamana göre iyi ancak su anki LCD Tv'lere çok da iyi yayın sağlamayan bir alt yapısı var. Buraya konu açmadan elbette ki yönetime sıkıntıyı ilettik ancak aldığımız yanıt " sistem LCD değil tuplu Tv'lere yönelik, değiştirmek gibi bir konu da gündemde değil " olunca mecburen bir araştırma içerisine girmek zorunda kaldık Bu arada küçük uydu sistemi bizim isimizi görür temin edebileceğimiz bir yer biliyor musunuz Fotolar Mısır a ait gibi görünüyor

Evet Mısır'lı bir mühendisin çalışması... Sanırım sipariş üzerine adetli olarakta üretiyor. Ancak farragsat'ın ürünleri, INMARSAT ( http://www.inmarsat.com ) gibi komple çözüm yada çözüm sistem kategorisinde ürünler olmadığı için kurumsallığa hitap edemiyor. Böyle olunca da uluslararası satış ağını kuramıyor. Bu nedenle görüşüp, fiyat alıp, sipariş vermelisiniz.

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
      Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
      Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Doğru bilginin adresi...
    • Yüzbaşı
      461 Mesaj
      19 Ocak 2012 19:52:08 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Alıntıları Göster

Evet Mısır'lı bir mühendisin çalışması... Sanırım sipariş üzerine adetli olarakta üretiyor. Ancak farragsat'ın ürünleri, INMARSAT ( http://www.inmarsat.com ) gibi komple çözüm yada çözüm sistem kategorisinde ürünler olmadığı için kurumsallığa hitap edemiyor. Böyle olunca da uluslararası satış ağını kuramıyor. Bu nedenle görüşüp, fiyat alıp, sipariş vermelisiniz.

Verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ederim.

|
      |

alsidoga
    • Teğmen
      168 Mesaj
      19 Ocak 2012 21:48:28
      Görüntü kirliliği yapmayan, odanın bir köşesine aksesuar gibi konulabilen bu cihazlar yaygınlaşsa, fiyatları uygun olsa, satış rekorları kıracağına inanıyorum. Bu çok önemli bir çok kişi bu konuda sıkıntı çekiyor.

|
      |

• Yüzbaşı
      295 Mesaj
      01 Ekim 2012 23:26:19
      eğer kullandığınız internet ttnet ise başkası adına tivibu alın onu izleyin...

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      02 Ekim 2012 01:25:17

kare olan vardı bulursan onunla belki...

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.