Şimdi Ara

Camilerden yeni Corona anonsu 6 Agu 2020 13:45

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-2 aylık aradan sonra 6 Agu 2020 13:45 'da camilerden Corona anonsu yapıldı. Anonsta "toplu kullanım alanları, kafeler, plajlar" diye birşey dediğini duydum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ufak ilçelerde belediyelerin duyuru amaçlı kullandığı megafonlardan yapılır bu duyurular, ama bu yoksa mecbur camilerden yapılacak.

Konu hakkında da birkaç husus ekleyeyim. Virüse karşı halkımız şöyle gevşetti böyle gevşetti diye haberler yapıyorlar. Hep garibanı çekip yayınlıyorlar da "Çeşme, Alaçatı" gibi yerlerdeki turistleri veya vatandaşlarımızı haber yapmıyorlar. Reklam aralarında otel reklamları, yüzme şortu, bikini reklamları yapmasını biliyorlar. Sonra halk şevke gelip suya girince suç oluyor.
    Bu koronada plan yönetimini sadece Sağlık Bakanlığı iyi yerine getirdi; onun da bütün çabaları paraya tapanlar yüzünden hiç oldu. Şimdi halkı suçlasınlar bakalım ama sokağa çıkma yasağı varken serbestçe dolaşma izni verdikleri turistleri unutmasınlar. Oysa biz kapitülasyonlar kalktı biliyorduk.
  • Gene selalar başlayabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğim kadarı ile camilerden yapılan anons kararını il hıfzısıhha kurulları alıyor.Başka şehirlerde uzun zamandır bu anonslar yapılıyor olabilir. İnsanların büyük bir çoğunluğuna değil anons, ağzının içine hoparlörle bağırsan aldırmaz.
  • Ayasofya'ya giden 350 bin kişiye de aynı anonsu yapsalardı ya alüminyum.

• Erdemli sahil kesimine de acil lâzım bu anonslardan. Maske takanlara uzaylı gibi bakılıyor burda.

• Adana 'da aylardır yapılıyor . Valiliğin gönderdiği yazı okunuyor.
    Genelde öğlen ezanı ve ikindi ezanı öncesi olmak üzere günde iki defa anons geçiliyor.

• Tamam bitti o zaman korona morona

• Camilerin amaç dışı kullanımı...

• Ufak ilçelerde belediyelerin duyuru amaçlı kullandığı megafonlardan yapılır bu duyurular, ama bu yoksa mecbur camilerden yapılacak.

Konu hakkında da birkaç husus ekleyeyim. Virüse karşı halkımız şöyle gevşetti böyle gevşetti diye haberler yapıyorlar. Hep garibanı çekip yayınlıyorlar da "Çeşme, Alaçatı" gibi yerlerdeki turistleri veya vatandaşlarımızı haber yapmıyorlar. Reklam aralarında otel reklamları, yüzme şortu, bikini reklamları yapmasını biliyorlar. Sonra halk şevke gelip suya girince suç oluyor.
    Bu koronada plan yönetimini sadece Sağlık Bakanlığı iyi yerine getirdi; onun da bütün çabaları paraya tapanlar yüzünden hiç oldu. Şimdi halkı suçlasınlar bakalım ama sokağa çıkma yasağı varken serbestçe dolaşma izni verdikleri turistleri unutmasınlar. Oysa biz kapitülasyonlar kalktı biliyorduk.
  • ikskareyim kullanıcısına yanıt
    Erdemli mersin mi hocam orada mı yaşıyorsunuz?

Eğer öyleyse erdemli meslek Yüksekokulu nasıldır konum olarak bilginiz var mı

• Bizim burda vaka olmamasına rağmen her gün 2 kere anons yapılıyor.

3 4 aydır... Hiç fire verilnedi

• Milletce selamizi okuyacaklar birgun

Eski köye yeni Corona. Sagligimizi bu kadar cok dusunuyorlarmis, ayni dusunceli davranisi ekonomik olarakta beklerdik. Bunca endise niye? Kitlesel vergi mukellefi kaybina ugramaktanmi korkuyorlar Malum vergileri kimden alirlar yoksa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2guyS kullanıcısına yanıt
    ben dinsizim ve günde 5 kez ibadet sesi duyuyorum üstüne bir de corona plan program duyuruları olunca ayıp oluyor. TV'de rakamı 1000'in üstüne cıkarın sonra anons yapın hem de mesai saatinde. benim mesaimden alıyor. 14+ yıldır aralıksız SGK ve vergi ödeyen mükellefim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 6 Ağustos 2020; 18:2:44 >
  • Ben konuyu bilgilendirme amacıyla açtığınızı sanmıştım, bilseydim mesaj yazmazdım. Ama artık yazmış bulundum, cevap vermeden de olmaz.
    Siz 5 vakit ezan sesinden rahatsız oluyorsunuz diye dini gerekliliği yerine getirmemezlik yapamayız. Her ne kadar dininiz olmasa da ahlaki açıdan buna saygı duymak zorundasınız diye düşünüyorum. Derseniz ki "Ben de dinsizim, o zaman neden bana saygı duyulmuyor?", ben de derim ki "Çalıştığınız alanın yalıtımını yaptırabilirsiniz.". Hiç duymak istemiyorsanız kulaklık takın; çözüm isteyen biraz düşünse bir çözüm elbet bulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2guyS -- 6 Ağustos 2020; 18:12:2 >
  • Söyle, bu iş için kaç para aldın?
  • MehmetNY kullanıcısına yanıt
    sizin anoslar kilise ve plajlarda yapılıyor sen onlara kulak ver
  • o anoslar kendiliğinden oluyor takma kafana
  • MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Olay bir yerde toplanmak değil, toplanabilirsin, belirli mesafe tutarsın ve en önemlisi de ağzını burnunu maskeyle kapatırsın. İlla ki Ayasofya'ya gidip bu kurallara uymayan tipler çıkmıştır ama sen sanki 20 yıldır deniz görmemiş gibi plajlara akın edip maske vs de takmazsan tepki gösterilir, sanki Dünya'nın en ağır işini yapmış da yer kapma derdiyle gemiye saldırırsan tepki gösterilir. Bu anonslar herkese yapılıyor, ciddiye almayanın kendi sorumsuzluğu.
  • 2guyS kullanıcısına yanıt
    Azizim, ben günde 5 kez ezan sesine değil, Corona bildirileri için camilerin kullanılmasına tepki gösterdim. Bugün ikindi ve akşam sonrası bildiri yapılmadı galiba, ya da belki yapıldı ben duymadım yoldaydım. Şimdi yatsı sonrası yapılmaz umarım. Aynı bildiriyi defalarca dinlemek gereksiz ve anlamsız, bunun cami ile de ilgisi yok aslında.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.