Şimdi Ara

Cama Atatürk İmzası, Osmanlı Tuğrası Yapıştırmak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
5.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kafaniza takmayin yaşayın yav sacma aapan is yapiyomuz yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atamın imzasına kurban

• Bu vatan bizim yapıştır gitsin

• Hiç birşey takma sende, açıkcası camına bu tarz şeyler yapıştıranlar benım gözümde apaçiler itici gelıyorlar. Genelde apaçilerin aracında böyle şeyler görüyorum.

• Benim eski aracimda Ataturk resmi ve Ataturk imzasi vardi,gururla tasidim hep.Simdi ki arabamada aldigim gun taktim ama bi yikama sirasinda cikmis yerinden.Bidaha da aynisini bulamadim,kaldi oyle.Gecenlerde bi yerde buldum aldim,en kisa zamanda araci yikayip camina yapistiricam.Sikiysa gelip soksunler o imzayi.

• Sticker değil de yeni arabayı alınca plakayı değişitirirken aynı ikilemi yaşadım.

Yaşadığım ilçede Plakada Harf grubu olarak FB vardı. Memlekette yaşayan bir kısım az gelişmiş canlılar aklıma
    gelince Emniyete 150TL bağış yapıp çıkma plaka aldım...

Bu memlekette rengini ve düşünceni belli etmek te dert....
  • Hiç birşey yapıştırmıyorum bundan sonra da yapmam da

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • En az 10 beygir artış olur araçta,manevi olarak.
  • Memleket etiket memleketi kardeş aman dikkat o paralelci bu balyozcu öteki Ergenekoncu derken sanada yapıştırmasınlar yaftayı yüz kusurlu hareketten birini yapma

• quote:

Orijinalden alıntı: 18_Eren

Bir örnek daha...

Cama Atatürk İmzası, Osmanlı Tuğrası Yapıştırmak?

Hem siyah transporter hem arka camda tuğra... kaç kaç kaç kaç

• hem Atatürk'çü hem osmanlıcı olunmaz biri Kemal Atatürk'ün devletine başkaldırının gericiliğin eskiye dönüşün sembolü diğeri ise çağdaşlığın ilericiliğin sembolü sen hiç aynı anda hem ileri hem geri vitesi birden geçiren araba gördünmü bu ona benzer.

• bkz: şovenizmhttps://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eovenizm
    Bu toprakların en büyük sorunu.
  • İstiyorsanız yapın tabii ki, araç sizin sonuçta

Ayrıca benim tespitlerim şu yönde;

Sadece Tuğralı olanlar AKPli

Sadece Atatürk İmzası olanlar CHPli

Hem Tuğra hem Atatürk imzası olanlarda MHPli diye düşünüyorum

Yanlışmıyım?

Ben şundanım veya şu şöyledir deyipte siyasete girmeden fikir belirtebilirsiniz arkadaşlar.
  • Gorusume engel olmayan, kazaya sebebiyet vermeyecek, kaportanin % miktari olarak renk durumunu etkilemeyen, hakaret icermeyen, yas sinirina girmeyecek bir sticker yapistiracagim ve siz de buna siyasi, gereksiz veya şov diyeceksiniz ?
    Araç sahibinden baska hiçkimseyi ilgilendirmeyen durumdur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

İstiyorsanız yapın tabii ki, araç sizin sonuçta

Ayrıca benim tespitlerim şu yönde;

Sadece Tuğralı olanlar AKPli

Sadece Atatürk İmzası olanlar CHPli

Hem Tuğra hem Atatürk imzası olanlarda MHPli diye düşünüyorum

Yanlışmıyım?

Ben şundanım veya şu şöyledir deyipte siyasete girmeden fikir belirtebilirsiniz arkadaşlar.

Kemal Ataturk stickeri var.
    Parti gorusum yoktur, siyaseti de pek sevmem. Yapistirma sebebim de Ataturk ilke ve inkilaplarini benimsememdir. :)

Ama benim tespitimde sizinki ile ayni. Yalniz ikisinin birden bulunma durumu disinda. O şekil hiç gormedim.

• Abstraction kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru tespit.

Peki hiçbir şey yapıştırmayanlar kararsız seçmen mi oluyor?

• Trafikte gördüğüm kadarı ile genellikle bu tarz imzaları kullananlar biraz seri ve tehlikeli araç kullanıyorlar bu nedenle bu tarz imza, yazı vs olan araçlara biraz önyargı ile yaklaşıyorum. Elin almanının japonunun fransızının yaptığı arabanın arkasına ulu önderin imzasını koymakta çok garip geliyor bana. tabi zevk meselesi ben tercih etmiyorum ama edene de lafım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 18_Eren

Kesinlikle doğru tespit.

Peki hiçbir şey yapıştırmayanlar kararsız seçmen mi oluyor?

Hiçbir şey yapıştırmayanların Kendini siyasi görüşünü belli etmek istemeyenler olduklarını düşünüyorum

• Bende aynısını yapıştırmayı düşündüm. Sadece Atatürk imzası yapıştıracaktım, annem Tuğra da yapıştır dedi. Ama bazı gereksiz insanlar araca zarar verir diye yapıştırmadım. Sonra babam arkasına Mesut yapıştırmış. Mesut kendi ismi madem yapıştırıyon insan kendi çocuğunun ismini yapıştırır demiştim. O şekilde satmıştık aracımızı. Ondan sonra da hevesim olmadı. Galatasaray bayrağıyla gezince Fenerliler arabamızı taşlamıştı. O günden sonra öyle şeyler yapıştırmayız, kutlama tarzı yerlere de arabayla gitmeyiz.

• Atatürk yapıştırırsan laik,CHP'li ya da işçi partili ve türevi damgası yersin. Hem hdpli ve türevlerinden hem de sağ kesim ve türevlerinden yaftalanırsın hatta bu hdp li kesimden ve kul hakkını önemsemeyin sözde sağ muhafazakarlar tarafından aracına zarar verilebilir. Tuğra takarsan da sol kesim ve hdp türevlerinden faşist damgası yersin, sağ kesim ve türevleri pek ilgilenmez ama kıro yada ülkücü kesimin hatori hanNzo takımından olduğunu düşünebilirler. Hdp ve türevleri tuğra olan aracı pek sağ komaz gibi. Plaka dahil arabamı olabildiğince sade tutarım. Balkonuma bayrak bile asarken tedirginim açıkcası. Ne Atatürk ile ne tuğra ile sorunum olmamasına rağmen araç üzerindeki yapıştırmalara artık memleketin havasından mı insanından mıdır nedir sempatik bakamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.