Şimdi Ara

Cam tozu yemek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
34.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • cam kavanozu karıştırırken kevgirin sapının kavanozun ağzını tahrip etmesi nedeniyle içeceğimin içine cam tozları dökülmüş. Bende içtim ama ağzımda küçük küçük kıtır şeyler kaldı. Bunların ne olduğunu araştırınca gördüm. Şeker kristalleri boyutunda cam tozlarını yutmak iç organlara zarar verir mi? Oz da bu şekilde adamı mide kanaması yapıyorlardı ama bir yandan da bardak yiyen arkadaşım var. Problem olur mu bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samplus -- 24 Kasım 2011; 16:50:59 >

• Aynı şeyi OZ ' da gördüğüm için bi merakla daldım konuya ama cevap gelmemiş. Ben de merak ediyorum cevabı , bilen varsa yardımını esirgemesin.
  • mide asidi eritir bişi olmaz millet bardak yiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForeverMetal

Aynı şeyi OZ ' da gördüğüm için bi merakla daldım konuya ama cevap gelmemiş. Ben de merak ediyorum cevabı , bilen varsa yardımını esirgemesin.

senin bunun cevabını neden aradığın belli :D

Şaka maka tereyağdan kıl çeker gibi

quote:

Orijinalden alıntı: entrik4

mide asidi eritir bişi olmaz millet bardak yiyor

Teşekkürler. İnşaallah birşey olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samplus -- 24 Kasım 2011; 18:50:34 >

• böbrek ya da bağırsaklara zarar verme ihtimali var.Eğer kaşıntı,yanma,sancı gibi şikayetler mevcutsa acele bir doktora gitmeni tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: entrik4

mide asidi eritir bişi olmaz millet bardak yiyor

HCl, KCl, NaCl

Bunların hangisi eritiyor camı?
  • <mide sadece plastiği ve saçı eritemiyor sanırım ulaşabildiğimiz nesenlere gerisini eritir ama zararı olurmu bilemem bir büyüğe danışmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackemre

böbrek ya da bağırsaklara zarar verme ihtimali var.Eğer kaşıntı,yanma,sancı gibi şikayetler mevcutsa acele bir doktora gitmeni tavsiye ederim.

Dostum 3 - 4 gün geçti neredeyse bir şey olmaz sanırım artık.

quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

<mide sadece plastiği ve saçı eritemiyor sanırım ulaşabildiğimiz nesenlere gerisini eritir ama zararı olurmu bilemem bir büyüğe danışmak lazım

Ne geliyorsa başımıza herşeyi bildiklerini zanneden büyüklere danışmaktan geliyor. Doktora danışmalı bence

• Benim kanatimce cam bağırsaklar tarafından emilim yapılmaz direk feceten atılır
  • O degilde bende ufacik cam yuttum galiba oz da gordugumden arastirdim hemen kolay cikmasi icin lifli yiyecekler yeyin diyolar

• Mide asidi hidroklorik asitti (HCl). Camı aşındırabilen (eritebilen demiyorum) tek asitse hidroflorik asittir. (HF)
    Yani camın midede erimesi söz konusu değil.
  • samplus kullanıcısına yanıt
    Kişiye göre değişir o. Yerinizde olsam bir film çektirirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kintsugi

O degilde bende ufacik cam yuttum galiba oz da gordugumden arastirdim hemen kolay cikmasi icin lifli yiyecekler yeyin diyolar
    4 yıl aradan sonra bir kez daha yuttum arkadaşlar. yine internette araştırdım, kendi yorumuma denk geldim.
    fıstık ezmesi kavanozu kırılmıştı o sırada gelmiş, çok küçük bir parça. bu sefer tecrübeliyim bir şey olmuyor :D
  • kintsugi K kullanıcısına yanıt

Hocam istemsiz güldüm. Geçmiş olsun.

• naptın hocam güncelleme gelmemiş.

• Penguen Gunter kullanıcısına yanıt

bir 4 yıl sonra tekrar cevap vereyim, bir şey olmuyor, kötü hissediyorsanız kesinlikle doktora gidin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kintsugi -- 10 Nisan 2022; 13:56:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.