Şimdi Ara

Fibromiyalji (Kas Romatizması) Kesin Çözüm Doktor Onaylı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70
Cevap
12
Favori
168.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fibromiyalji (Kas Romatizması) İLAÇSIZ DİYET

İlaçlar baskılayıcı çareler, o sebeple kullandığın sürece işe yarayan yöntemler. Tabi birde ilaçların yan etkileri var. Kilo artışı, zihin bulanıklılığı, unutkanlık vs.

Fakat fibromiyalji dahil tüm kronik hastalıkların vucudumuz için mantıklı bir sebebi ve o sebepleri ortadan kaldırdığımızda'da doğal olarak düzelmesi kaçınılmaz.

BESLENME NE YERSEK OYUZ.

Araştırdıkça öğreniyoruz, öğrendikçe deneyimliyoruz, sonucunda hep ilerleme var. Sağlıklı vucudu, sağlıksız beslenerek, hatta ağırlıklı olarak vucudun kendi için adeta zehir olarak gördüklerini tüketerek bir kısır döngüden çıkamıyoruz.

Şeker, un, işlenmiş gıdaları kestiğimizde düzenli probiyotik takviyesi aldığımızda, fibromiyalji cymbalta ilacına gerek kalmadan(üstelik yan etkilerinede maruz kalmadan) soruna çözüm bulmuş olacaksınız. Yanlızca fibromiyalji için değil, tüm kronik hastalıklar için geçerli bir yöntem.

Gapss Diyeti, Karatay Diyeti, Taş Devri diyeti.
    Bu diyetlerin hepsi aynı şeyi söyler ve doğru söyler.
    BAĞIRSAK FLORAMIZ BOZULUP YARARLI BAKTERİLER AZALDIĞINDA, ZARARLI BAKTERİLER ÇOĞALIP VUCUDU İSTİLA EDER, VUCUT YILLARCA SAVAŞIR, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZ ÇÖKER. KOLLESTROL, TANSİYON, ŞEKER YÜKSELİR, YILLAR İÇİNDE KALP DAMAR VB KRONİK HASTALIKLAR ORTAYA ÇIKAR.

BU KISIR DÖNGÜYÜ KIRMANIN TEK YOLU YEDİKLERİMİZDEN TAM FAYDALANABİLMEK İÇİN BAĞIRSAK FLORAMIZI TEKRAR DÜZELTMELİ, TAMİR ETMELİYİZ. YILLAR İÇİNDE YAVAŞ YAVAŞ BOZDUĞUMUZ SİSTEMİ TERSİNE TEKRAR YILLAR İÇİNDE YAVAŞ YAVAŞ TAMİR EDEBİLİRİZ. BECERMESİ KOLAY DEĞİL, YILLARIN BAĞIMLILIKLARIDAN KURTULMAK HİÇ KOLAY DEĞİL. BECEREMEYENLER İLAÇ KULLANMAYA DEVAM EDECEK.

Fibromiyalji (Kas Romatizması) Doktor Onaylı İlaçlı Çözüm

Fibromiyalji kas romatizması kesin çözümü ''Cymbalta'' adında fda (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi, dünya sağlık örgütü) tarafından onaylanmış 2 ilaçtan biridir.
    bu ilaç özelikle fibromiyalji tedavisi için üretilmiştir, ayrıca antidepresan olarakta kullanılabilmektedir.

Bu ilacı kafanıza göre alamazsınız, doktor kontrolünde kullanırsınız, raporlu ilaçtır senelik rapor yazdırısınız ve hiç bir ücret ödemeden alırsınız bu ilacı. fizik tedaviye değil piskiyatriye gitmeniz gerekiyor. fibromiyalji bir merkezi sinir sistemi hastalığıdır.

Arkadaşlar; fibromiyalji (kas romatizması) sinir sitemi makanizmasının aşırı hassaslaşması demektir. merkezi sinir sistemi aşırı hassas olduğu için buluttan nem kapar hale gelmiştir ve dış hava değişikliliğine aşırı duyarlıdır. fibromiyalji (kas romatizması) olan kişi, soğuğa karşı aşırı tehamülsüzdür, sürekli üşür ve bağışıklılık sistemi zayıflamıştır çabuk hastalanır. normal serin havada bile içlik giydirebilen bir hastalıktır. sabahları uykuya doyamazsınız, tilki uykusu gibi hep yarım uykuda olursun, derin uykuya geçemezsiniz, ne kadar uyumuş olursanız olun sabah kafanız bir tuğla hissiyle uyanırsınız ve hep bir yorgunluk, halsizlikle ömrünüz geçer, enerjiniz azalmıştır. bu romatizma öyle melem bir hastalıktır'ki, etkisi bir çok farklı organda hastalıklar ortaya çıkarır. ilk başta bu hastalığı olan kişide önemli ağrı noktaları vardır 1) her iki kalça çukurlarında 2) her iki sırt kaburga gemiğinin bittiği yerdeki sırt kaslarında, ve boyunda, parmağınızla hefifçe bastırdığınızda bile bu ağrı şiddetiiyle kendini gösterir, tabi bu ağrı her an, her gün yaşanmadığından ağrı geldiği zaman bunu denemelisiniz, sebebi'de şu; havanın durumu ile birebir ilişkilidir bu hastalık, bu hastalık soğuğa duyarlı ise yazın sıcakta çok mutlusunuzdur ve sıcağı çok seversiniz, sıcağa duyarlı isede sıcak ve yaz günlerinde veya yatarken üstünüze örttüğünüz battaniye,yorganda bacaklarınız deli gibi ağrır, hemen soğuk prese, üstünüzden yorganı battaniyeyi atmaya başlarsınız. işte böyle manyak ötesi bir hastalıktır bu :)). göz kuruluğundan, depresyona, sık sık bel ağrılarına, odaklanma sorununa vs vs, bir çok etkisi vardır. şimdi bu hastalığın belirtilerini etkilerini doktorların hastalardan saptadığı tüm detayları siz kendiniz internet üzerinden makalelerden okuyabilirsiniz. ve bu hastalık genelde aile üyelerinde mutlaka vardır, anne baba veya kardeşlerden birilerinde mutlaka vardır, yani genetik bir hastalıktır.

şimdi aklınıza şu gelebilir; yahu ben senelerdir doktora, fizik tedaviye giderim, doktor bana kas gevşetici, ağrı kesici, romatizma kıremi verir gönderir evime. peki bu doktorlar bunu bilmiyormu?. arkadaşlar ülkemizdeki doktorlarımız, bir kaç istisna hariç olabilir, aynen meclisimizdeki vekillerimiz gibi parmak indir, parmak kaldır edasıyla iş yapıyor. yani kalite inanın yerlerde. baş ağrısı, diş ağrısı vs gibi küçük rahatsızlıklar dışında, hastalığınız varsa önce bunu kendiniz belirlemek, sonra gidip doktora onaylatmak zorundasınız, mecburuz buna. örneğin; ben ve ailemden diğer kişiler senelerce doktora gittik, kas gevşetici, ağrı kesici, romatizma kıremi verip gönderdi. ben kendi araştırmamı kendim yaparak (ki bu araştırmaları yine bilim adamları, doktorlar yapmış 5 parmağın 5 i bir değil yani) belirtileri bir okudum ve dedim'ki yahu bu belirtiler noktası virgülüne hepsi bende mevcut, sonra bu belirtilerin çıktısını aldım gittim fizik tedavi doktoruna, dedimki bakın bana senelerdir ağrı kesici kas gevşetici vererek evime gönderiyorlar, ama benim tüm hastalık belirtilerim bunlardır alın bakın dedim, baktı okudu, bende aynı zamanda anllatım, sen gel sedyeye yat dedi, bu yukarda bahsettiğim özel ağrı noktalarını tek tek bu doktor buldu işte, doktor kalçaya parmak ucu ile normal bir basınç veriyor, ben neredeyse tepiniyorum öyle bir ağrı, yine belede yaptı aynı noktaları buldu, tabi o gün ağrılarımın olmasıda ayrı bir şans, yani hiç ağrı olmadığı nadir günlerde oluyor, o günlerden birine denk gelseydik yine teşhis konulamazdı, dedim ya hava şartları romatizmayı çok etkiliyor diye. meğerse bu adam zaten bu işin uzmanıymış tv'lere çıkmış bir adam, youtube'da bir sürü videosu falan var, tabi ben sonradan buldum o videoları. ben ilk defa görüyordum o zaman, kartal develet hastahanesinde geçici çalıştığı kısacık bir döneme denk gelmiştim. evet dedi senin fibromiyalji kas romatizması hastalığın var.(ee bunu zaten ben söylemiştim :) ). peki çözüm ney, buna özel bir fizik tedavi yapılması lazım 10- 20 seans sürebilir, ama burada devlet hastahanesinde bunun imkanı yok, benim özel muyehanem var erenköyde oraya gelirsen olur. gittim bana 2400 tl fiyat çıkardı 1600 olur dedi :). hocam diyorum ne yapıcaksınız, bir iğne ile tedavi edicem, iğnenin içinde ne var diyorum, o beni başka doktorlardan ayıran sırrım diyor. hocam kortizon kanser yapıyormuş diyorlar siz kortizon verecek olmayasınız bana, yok diyor kortizon vermiycem. hocam ilacın ismini söyleyin bir araştırayım içinde yan etkili bir şey olmasın diyorum, imkan yok söylemiyor, neyse tedavi olmadım kalktım evime geldim. parasından değil, ya kortizon verirse geçici 3-5 ay iyleştirip bide bizi kanser etmesin falan diyorum, kendi kendime vageçtim. tabi sonradan tv ve youtube videolarından izlediğimde anladımki, adam kuru iğne tedavisi yapıyormuş, bana söylemiyor :). bu kuru iğne tedavisi olanların yorumlarınıda okudum geçici bir kaç aylık rahatlamalar olduğu kanaatine vardım. en güzel kaynaklar donananımhaber.com ve ekşi sözlük, siz bakmayın ekşi sözlükteki özgürlük ortamından aşırı neşeli konuşmalara , okuyan insan birazcık kafasını kullanmayı seçici olmayı becerebilirse çok faydalıdır, çok. donannımhaber zaten baş tacı, onu söylemeye gerek bile yok, zaten o nedenle burada yazıyorum bunları.

2 sene kadar önce okuduğum yazılarda makalelerde, cymbalta ilaç ismiyle tanıştım, ekşi sözlükten olabilir net hatırlıyamıyorum. bu ilacın reçete bilgilerini okudum fda tarafından onaylanmış 2 fibromiyalji ilacından biri olduğunu gördüm. daha sonra bu ilaçla ilgili bilimsel makaleleri okudum, insanlar üzerinde test çalışmalarını ve sonuçlarını okudum vs vs. sonunda gitmem gereken yerin fizik tedavi değil, piskiyatri bölümü olduğunu anladım. piskiyatriye gittim fibromiyalji hastalığımın olduğunu, senelerdir bu hastalı çektiğimi bu CYMbalta(simbalta ) adlı ilacın fda dünya sağlık örgütü tarafından, fibromiyalji için onaylanmış olduğunu bildiğimi ve bu ilacı kullanmak istediğimi söyledim. doktor evet dedi cymbalta fibromiyalji ilacıdır bunu size yazabilirim. bu ilacın standart dozu fibromiyalji için 60 mg'dır, fakat başlangıç dozu 1 kutu bitene kadar 30 mg'dır. 30 mg başlangıç dozu ile başladık bir kaç günde anında etkisi başladı, sonra 60 mg standart dozuna çıktık, aslında 60 mg gayet yeterli bir doz ama ben 90 mg'a kadar çıktım. doktora gece yatağa girer girmez uyuyamıyorum, bir sıkıntım, saplantım, sorunum yok, yani dert ettiğim bir şey, kafama taktığım bir şey yok, ama yinede yatağa girdikten sağa dön sola dön 1 saat bazen 2-3 saat sonra ancak uyuya biliyorum dedim. gece rahat uyumak için gyrex adında uyku ilacı verdi çok minik dozda kullanılıyor bu başlangıç dozu 12 mg'dır, 25 mg fazlasıyla yetiyor. bu ilaç diğer tüm bu tarz ilaçlarda olduğu gibi 100 mg ve üstünde depresyond'ada kullanılıyor tabi, ama ben 12.5mg ve 25 mg kullandım. süper bir uyku çektiriyor deliksiz tam modda derin uyutuyor, 3d rüyalar görüyorsunuz. bu ilacıda cymbalta ile birlikte kullandım ben, uyku sorunu olmayan için gyrex'e hiç gerek yok tabii.

Sonuç= sonuç olarak işin kısası özü fibromiyalji (kas romatizması) ve tüm yan belirtileri tamamen ortadan kalktı, soğukla bir derdim kalmadı, uyku ile bir derdim kalmadı, kas ağrıları tamamen kesildi, odaklanma sorunu kayboldu, unutkanlık yok, özgüven süper. en önemliside bağışıklılık sistemi o kadar iyi duruma gelmiştirki arkadaşlar ben 2 senedir hastalanmıyorum, yani grip vs evde herkez hasta olsa bir tek sağlam kalan benim :), en ağır koşullarda bile en hafif atlatan benim.

Bir'de tavsiyem ilacı kullanmadan önce veya ilaçla birlikte vucut geliştime kas spror'u yapın kaslarınızı kuvvetlendirin, çok faydalı olacak. ben bu ilaca başlamadan önce 1.5-2 sene kadar kas kütlemi epey çoğalttım. eşşekten düşenin halinden ancak eşşekten düşen anlar 1 kişiye bile faydam olursa sevinmem için yeterlidir. sağlıklı mutlu kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banasat -- 6 Şubat 2020; 22:17:5 >

• Hocam iyi niyetli ama yetersiz bir konu FM ilaç tedavisi yazmissiniz da ilaçlar herkeste muhteşem etkiler yaratmıyor. 3 tane FDA onaylı ilaç vardır. Cymbalta ixel ve lycra
  • quote:

Orijinalden alıntı: Entüisyonist

Hocam iyi niyetli ama yetersiz bir konu FM ilaç tedavisi yazmissiniz da ilaçlar herkeste muhteşem etkiler yaratmıyor. 3 tane FDA onaylı ilaç vardır. Cymbalta ixel ve lycra
    bir yanlışın var, fda tarafından onaylanmış 2 adet yeni nesil ilaç var, bunlar cymbalta ve savella adında ilaçlardır. Herkeste aynı etkiyi bırakmaz derken, siz cymbalta kullanmış bir fibromiyalji hastası olarak ve bundan fayda görmemiş biri olarakmı yazıyorsunuz, yoksa genel bilgi paylaşımımı yapıyorsunuz. Dikkat ettiyseniz eşekten düşenin halinden, eşşekten düşer anlar demiştim, siz eşekten düşenlerdenmisiniz önce bunu netleştirelim. Ayrıca yetersiz eksik bilgi derken şaka yaptığınızı düşünüyorun, bu kadar detaylı yazılmış bir paylaşıma büyük haksızlık olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banasat -- 17 Ocak 2016; 17:27:13 >
  • banasat kullanıcısına yanıt
    Siz daha lycra yı bilmiyorsunuz. Savella ninnin Türkiye de ki adı ixel dır. Ve FM tedavisi yok şuan sadece semptomları bastıra biliyorsunuz. İlaç tedavisinden fayda goreyen binlerce insan var. Fizik tedavi spor ilaç vs komplike uygulanırsa belki birşeyler olabilir hayat bütün olarak değiştirilme li sadece spor ile olmaz yediğiniz içinizden herşeye kadar . Siz deneyimlerinizi anlatmissiniz kas kütlesini arttırın demissiniz bu bilgi mi FM plates yapmaları gerekir mesela ... Neyse iyi günler
  • Fiziksel tip ve rehabilitasyon uzmani olarak onerim bu tarz haddi asan onerilerden uzak durmaniz, soz konusu ilac onerisi olunca dikkatli olmak lazim, heleki hasta populasyonu fibromiyalji ise ve kullanilan ilanclar beyin biyokimyasini degistiren ilaclar olunca dikkatli olamk gerekiyor. Duloksetin veya pregabalin farketmez uygun olamayan hastalarda ciddi yan etkiler olusturabilir.
  • beyaz-siyah B kullanıcısına yanıt
    Hocam efexorun etkinliği nedir peki ,? Tam doz düşünürsek 300 mg FM başarısı ? İlaç tedavisi dışında sizin tavsiye edebileceğiniz birşey var mı ilaç çözüm değil çünkü tamamen
  • Olaya sadece ilac tedavisi olarak bakamamak gerek, cok yonlu dusunulmesi gereken bir konu.
    Henuz patofizyolojisi ortaya konan bir hastalik degildir, ortaya ikmasi ile ilgili cok sayida teori var. santral duyarliligin artmasi ve stresor faktorler, hipoksi , norohormonal degisiklikler, agri modulasyonunun bozulmasi, kas kodisyonunun azalmasi, immunolojik nedenler vs uzar gider. Gordugunuz gibi olasi nedenler cok olunca tek bir tedavi yontemi ile kesin cozum zor oluyor.

antidepresenlardan ozelliklede serotonin ve noradrenalin geri alim inhibitorleri tedavide yeni kullanilmaya basladi ancak oncesinde uzun suredir trisiklik antidepresanlari kullaniyorduk, hala kullandigimiz oluyor.
    Tedavi uzun sureli planlanlanmali genel olarak hastaya uygun medikal tedaviye ek olarak aerobik egzersiLer, fiziksel ve psikolojik streslerden de uzak durmak gerek.ayrica bilissel davranissal tedavi yontemlerinide dusunmek lazim ki bu durum biraz karisik ve hastaya gore ayarlaniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

Olaya sadece ilac tedavisi olarak bakamamak gerek, cok yonlu dusunulmesi gereken bir konu.
    Henuz patofizyolojisi ortaya konan bir hastalik degildir, ortaya ikmasi ile ilgili cok sayida teori var. santral duyarliligin artmasi ve stresor faktorler, hipoksi , norohormonal degisiklikler, agri modulasyonunun bozulmasi, kas kodisyonunun azalmasi, immunolojik nedenler vs uzar gider. Gordugunuz gibi olasi nedenler cok olunca tek bir tedavi yontemi ile kesin cozum zor oluyor.

antidepresenlardan ozelliklede serotonin ve noradrenalin geri alim inhibitorleri tedavide yeni kullanilmaya basladi ancak oncesinde uzun suredir trisiklik antidepresanlari kullaniyorduk, hala kullandigimiz oluyor.
    Tedavi uzun sureli planlanlanmali genel olarak hastaya uygun medikal tedaviye ek olarak aerobik egzersiLer, fiziksel ve psikolojik streslerden de uzak durmak gerek.ayrica bilissel davranissal tedavi yontemlerinide dusunmek lazim ki bu durum biraz karisik ve hastaya gore ayarlaniyor.
    arkadaşlar sizin fizik tedavici veya kuru iğne vs gibi saçmalıklarla para kazandığınız ve benim konuda belirttiğim doktor tarafından verilen ilaç ile bu hastalığın ortadan kalkmasının işinize hiç gelmediğini çok net görüyorum ve anlıyorum. Ama sizler insanları sömürüp cebindeki parayı hacılayacaksınız diye bu bilgiden kimsenin mahrum bırakılmasına göz yumamam. Bu konuyu kirletmek ve çarpıtmakta ısrar ederseniz hem sizleri şikayet edeceğim, hemde yoruma kapalı yeni konu açacağım. Yahu bu kadar kendinizi düşürüp, fibromiyalji hastalığı için sağlık bakanlığının onayladığı, fda tarafından'da onaylı, doktorların yazdığı bir ilacı neredeyse yerin dibine sokacak kadar gülünç duruma sokuyorsunuz kendinizi.

• banasat kullanıcısına yanıt
    Ya sen ne cahil bir herifsin trolmusun Nesin ya daha ilaçları bilmeden gelip ahkâm kesiyirsun ilaçların işe yaramadığı milyonlarca insanlar biraz araştır. İlaç tek başına yetmiyor. İlaç al stresten uzak durma bakalım geçiyor mu ağrılar. Veya spor yapma
  • Fizik tedavi doktoruna gittim boynum sirtim gogusum belim 7yildir gecmeyen agrilar vardi rontgende kan degerlerimde hic bir bulgu yok fibrozitlerim var yani bol miktarda halk tabiriyle kuluclarim bicak gibi batan cinsten...cym balta 30mg,muscofleks duo,biofenoc 100mg,parafon kas gevsetici birde midem saglam benim lansor kendim aldim midem agrimasin diye.2gunun ve bicak gibi kesildi agrilarim gerginlik var kaslarimda hala ama agri yok...piskiyartta gitmeye gerek yok fizik tedavi doktoru yaziyor cymbalta yi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayvet55

Fizik tedavi doktoruna gittim boynum sirtim gogusum belim 7yildir gecmeyen agrilar vardi rontgende kan degerlerimde hic bir bulgu yok fibrozitlerim var yani bol miktarda halk tabiriyle kuluclarim bicak gibi batan cinsten...cym balta 30mg,muscofleks duo,biofenoc 100mg,parafon kas gevsetici birde midem saglam benim lansor kendim aldim midem agrimasin diye.2gunun ve bicak gibi kesildi agrilarim gerginlik var kaslarimda hala ama agri yok...piskiyartta gitmeye gerek yok fizik tedavi doktoru yaziyor cymbalta yi.

bukadar çok ilaçla ömür geçmez, sonuçta ilaç kullandığın sürece etkili olacağından, ömür boyu kullanacağından, hastalığına iyi gelen tek ilacı belirle ve diğerlerini bırak. Sağlıklı bir yaşam dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: banasat

quote:

Orijinalden alıntı: Bayvet55

Fizik tedavi doktoruna gittim boynum sirtim gogusum belim 7yildir gecmeyen agrilar vardi rontgende kan degerlerimde hic bir bulgu yok fibrozitlerim var yani bol miktarda halk tabiriyle kuluclarim bicak gibi batan cinsten...cym balta 30mg,muscofleks duo,biofenoc 100mg,parafon kas gevsetici birde midem saglam benim lansor kendim aldim midem agrimasin diye.2gunun ve bicak gibi kesildi agrilarim gerginlik var kaslarimda hala ama agri yok...piskiyartta gitmeye gerek yok fizik tedavi doktoru yaziyor cymbalta yi.

bukadar çok ilaçla ömür geçmez, sonuçta ilaç kullandığın sürece etkili olacağından, ömür boyu kullanacağından, hastalığına iyi gelen tek ilacı belirle ve diğerlerini bırak. Sağlıklı bir yaşam dilerim

Alıntıları Göster
    Rahatsızlık bendede var cymbalta verdi doktor 1 hafta oldu bi faydasını görmedim görecegimide sanmıyorum. Başka bi tedavi yöntemi deneyeniniz var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

Fiziksel tip ve rehabilitasyon uzmani olarak onerim bu tarz haddi asan onerilerden uzak durmaniz, soz konusu ilac onerisi olunca dikkatli olmak lazim, heleki hasta populasyonu fibromiyalji ise ve kullanilan ilanclar beyin biyokimyasini degistiren ilaclar olunca dikkatli olamk gerekiyor. Duloksetin veya pregabalin farketmez uygun olamayan hastalarda ciddi yan etkiler olusturabilir.

Hocam fibromiyalji hastasıyım bana ne önerebiirsiniz yaşım 23
  • Ben citolesle kurtuldum bu hastaliktan anasini sattigim 4 sene sonra tekrar basladi tekrar citolese basladim 2. Sene dolacak %20lere dustu agrilar arkadasn dedigi gbi 4 senedir vucut gelistirme yapiyorum hastaliga %60 olumlu etkisi vardir ve gece 12 den once uuyumak lazm uyku duzeni olmazsa iyilesemeyiz ki ben geceleri uyumam hic bakalim zamanla gecer insallah herkese acil sifalar
  • Spunch1212 kullanıcısına yanıt
    Kardes 1 hafta nedir ki sabir edecen 1 yilda anca geciyor antideprasanlardan 6 aydan once bisey beklemeyin ,)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightblue2016

Kardes 1 hafta nedir ki sabir edecen 1 yilda anca geciyor antideprasanlardan 6 aydan once bisey beklemeyin ,)

Hocam antidepresanla geçecek bi hastalık değil bence. He öyle olsa herkese verirlerdi hapı kimsenin derdi kalmazdı. Antidepresanlar çok zararlı ben cymbalta 2 gün içtim bıraktım
  • Kardesim antidepresanla gecmiyorsa ben salakmiym kullanayim 4 sene once hastalandim citolesle 6 ayda iyilestim tekrar basladi hastalik ve suan neredeyse gecti yine butun agrilar yine citoles kullaniyorum 1.5 senedir spor sart zaten agirlik basacan kaslara ve 25 OH D3 vitamini olcturun eksik ckma ihtimali yuksek bende eksik cikti gunese cikmak lazm 15 dk gunde antideprasani kullanmakda kolay degildir adami otturur ilk gunler sabredecen 3 haftada yan etkisi azalir hapdan 5 6 aydan once bsy beklemeyn 1.5 sene oldu agrilar %10 diye bilirm acil sifalar
  • Yıllardır fibromiyalji hastasıyım. Ankara da tavsoye edeceğiniz doktor var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

Yıllardır fibromiyalji hastasıyım. Ankara da tavsoye edeceğiniz doktor var mı?

doktor tavsiyesine gerek yok, çünkü doktorun bunda bir mahareti yok. Doktora teşhis edilmiş hastalığını (fibromiyalji) söyleyip, bu hastalığa özel üretilmiş cymbalta(simbalta) ilacını yazmasını söyliyeceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: banasat

quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

Yıllardır fibromiyalji hastasıyım. Ankara da tavsoye edeceğiniz doktor var mı?

doktor tavsiyesine gerek yok, çünkü doktorun bunda bir mahareti yok. Doktora teşhis edilmiş hastalığını (fibromiyalji) söyleyip, bu hastalığa özel üretilmiş cymbalta(simbalta) ilacını yazmasını söyliyeceksin.

Fizik tedaviye gittim. Alyse isimli ilacı verdi. 15 gün sonra tekrar gideceğim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.