Yarbay
14 Ekim 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 75 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Aşağıda isimlerini yazdığım sıfır kitaplarımı Ankara içi elden hediye edeceğim arkadaşlar.En fazla 2 adet seçin lütfen.Seçtiğiniz kitapları özel mesaj olarak bana belirtin.

Genç Wertherin Acıları (Ciltli) - İş Bankası Yayınları
Yakıcı Sır -Bilgi Yayınları
Küçük Prens - Can Çocuk Yayınları
Sherlock Holmes Kızıl Dosya Çınaraltı Yayınları
Sherlock Holmes Dörtlerin Yemini Çınaraltı Yayınları
Sherlock Holmes Gloria Scott Gemisi Çınaraltı Yayınları
Sherlock Holmes Baskerville Tazısı Çınaraltı Yayınları
Sherlock Holmes Korku Vadisi Çınaraltı Yayınları
Arkadaşlar Japonyadan gelen nintendo dsi konsolun dilini japoncadan ingilizceye çeviremedim.Acaba dili sadece japonca mıdır bu aletin?
Evet arkadaşlar.2006 yılına kadar pc'de bol bol oyun oynayan birisiydim.Böylelikle Pc sektörünü,upgrade olaylarını yakından takip ediyordum.Ancak 2008 yılında konsollara yöneldim ve haliyle pc sektöründen dolayısıyla donanımlarından uzak kaldım.Artık konsollar tat vermemeye başladılar.Ben de yıllar sonra Pc toplamaya karar verdim.Şimdi Ankara'da yaşıyorum ve toplama pc için forumda takip ettiğim kadarıyla Nova Bilgisayar iyi gibi.Bana pc tavsiye edecek arkadaşlardan şunları gözönünde bulundurmalarını istiyorum:
1-Kasa önerisinde lütfen sessiz kasa türlerini önerin.Çünkü daha önce bulunan 2 bilgisayarımın gürültüsünden bıktım.Ayrıca minimum ısınma yapacak türleri belirtiniz.
2-Ben bu bilgisayarı en fazla 4 yıl kullanacağım ve bu süre içerisinde 1-2 defa ekran kartı yükseltmesi yapabilirim.Gelecek nesil ekran kartlarıyla uyumlu anakart önerisi yapınız.
3-En çok strateji ve fps türünü seviyorum.Bu durumda işlemci ve ram önemli.Company of Heroes'i oynarken takılma,bug vs.sorun istemiyorum.Bunu gözönüne alınız.
4-Pc için ayırdığım bütçe 2200-2500 tl arası.Lütfen bu fiyatları geçecek önerilerde bulunmayınız.Elbetteki daha fazla bütçe ayırırsak daha iyi bir sistem alabiliriz.Ama hesabımızı yapmışız bir kere.
5-Bu bütçede Monitör,klavye,mouse ve dvd-rom bileşenleri de mevcut.
Sokak Kedisi Bob isimli kitabı okudum ve bu kitabı çok beğendim.Yine bir hayvan ve insanın dostluğunu anlatan bu kitap benzeri kitapları okumayı düşünüyorum.Bu konuda bilgili olan arkadaşlardan kitap isimlerini bekliyorum.
Eski bir live oyunu olan Super Street Fighter II Turbo HD Remix oyununu live hariç bir yerde bulabilir miyim?Makinede internet kullanmıyorum.Bu nedenle dvd olarak bulmam mümkün mü?
En son bitirdiğimiz oyunları buraya yazalım.Ben daha yeni Army of Two :The Devil's Cartels'i bitirdim.
Ps Vita için güzel bir taşıma kabı lazım.Uygun bir link yazar mısınız arkadaşlar.
Arka Kapak

Geçmiş... bıraktığın yerde mi hâlâ?

Amin Maalouf'tan unutulmayacak bir "eve dönüş" romanı Amin Maalouf'un merakla beklenen yeni romanı Doğu'dan Uzakta, kaderin ve tarihin acımasızlığında terk ettikleri yurtlarına dönen bir grup arkadaşın hikâyesini anlatıyor.

Doğu'dan Uzakta, bir yüzleşmenin romanı: Gençliklerinin en güzel dönemlerini bir arada geçiren, ülkelerinde patlak veren iç savaştan sonra farklı yerlere dağılan ve yıllar sonra, eski arkadaşlarından birinin cenazesi için tekrar ülkelerine dönen bir grup arkadaş... Açıkça belirtilmese de Lübnan İç Savaşı'nın getirdiği yıkımlara ve Ortadoğu coğrafyasının kültürel, tarihsel ve toplumsal sorunlarına dair çok çarpıcı gözlemlere de yer veren Doğu'dan Uzakta'da Maalouf, yine en iyi bildiği şeyi yapıyor: Doğu'yu anlatıyor.

Tadımlık:
"Yenikler her zaman kendilerini masum kurbanlar olarak göstermek eğilimindedirler. Ama bu gerçeğe tam uymaz, hiç de masum değildirler. Yenildikleri için suçludurlar. Kendi halklarına, kendi medeniyetlerine karşı suçludurlar. Sadece yöneticilerden değil, benden, senden, hepimizden bahsediyorum. Bugün tarihin mağluplarıysak, hem kendi gözümüzde hem de tüm dünyanın gözünde aşağılanmış durumdaysak, bu sadece başkalarının değil, öncelikle bizim suçumuzdur."Yazar:Amin Maalouf
Çevirmen:Ali Berktay

Sayfa Sayısı: 460
Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Dram ve duygu içeren ,melankolik,karamsar tablo da çizebilen 2005-2012 yapımı uzakdoğu filmi isimleri yazar mısınız arkadaşlar...
Sagopa Kajmer'in şarkısında arka fonda kullanılan uzakdoğu filmini anımsayan ,adı hakkında fikri olan var mı?


http://www.youtube.com/watch?v=WdL3SISKNHs
Hakkında
Konum: Ankara
İlgi Alanları: Edebiyat,Tenis,Koşu,Bisiklet,Kitap Okumak,Rc Araçlar,Gezi,Araba kullanmak,Xbox 360,Ps Vita,Sinema,Tiyatro,Yabancı Dil,Satranç
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Skoda
Mobil cihaz
Huawei
Oyun Platformu
PSVITA
Oyun Platformu
Nintendo 3DS
Oyun Platformu
PSVITA
Oyun Platformu
Xbox
Notebook
Asus
Fotoğraf Ekipmanları
Canon
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 19 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 12 ay
Mesaj Sayısı: 2.408
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.699
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 35.979 (Bu ay: 305)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 52 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.